آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 19-11-2016

(18-11-2016, 03:14 PM)hesamshokrzadeh نوشته: با سلام من فوق زبان دارم تو ایران و تمایل دارم در رشته کامپیوتر در آمریکا تحصیل کنم و نمی دانم در مقطع لیسانس یا ارشد می تونم تحصیل کنم یا نه ؟ االبته اگر بورس نکنن مشکلی نیست هزینه های یک سال را پرداخت می کنم ولی احتمال بورس بعد از یک سال چقدر است ؟ و من از الان تا یک سال دیگه می خوام کلاس های  برنامه نویسی مثل جاوا را برم تا وقتی میرم آمریکا در حین تحصیل کارم کنم. به نظر شما همچین چیزی ممکن است و اینکه من برای مستر کامپیوتر می تونم اقدام کنم یا باید برای کارشناسی اقدام کنم؟‌ 

- دوره کارشناسی اساسا برای خارجی ها بدون fund هست... پس داشتن هزینه یک سال کمکی بهتون نمی کنه...

- برای مقطع ارشد باید بتونید از اساتید موقعیت RA بگیرید... دوستانی که بعضا سال اول رو با هزینه شخصی میرن و بعدا استاد پیدا می کنند معمولا کسانی هستن که رشته قبلیشون در راستای کار استاد بوده (عقبه قوی و قابل دفاع دارند) یا اصولا توانایی های خود ساخته دارند...
اینکه می فرمایید تصمیم دارید برید کلاس جاوا عملا نشون میده هیچ background ی در CS ندارید... و متقابلا منطقی نیست اگه شانستون برای جلب نظر اساتید (در مقابل رقبای احتمالیتون) بالا بدونیم... مگر اینکه برید سراغ رنک های نه چندان جالب... یا تشریف ببرید اروپا و مثلا المان رو مد نظر قرار بدید (که برای IT موقعیت شغلی هم کم نداره)

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mortezanear - 01-12-2016

سلام دوستان

یک سوالی است که مدتیه ذهن بنده رو مشغول کرده که خوشحال میشم نظر دوستان رو در این باره بدونم:

سوالم اینه که فرض کنید شما برای اپلای با یه سری استاد از جاهای مختلف تقریبا اوکی میکنید و میگید به کارشون علاقه مندید (واقعا علاقه مندید البته). در نهایت به فرض از همه این دانشگاه ها و استاد ها پذیرش میگیرید. ولی شما در عین حال اون بهترین رو انتخاب میکنید. میخوام بدونم اینکار چقدر اخلاقی هست؟ چون در این بین دانشگاه هایی وجود داره که به فرض شما با رزومتون احتمال خیلی بالایی میدید که ازشون پذیرش بگیرید و در واقع وقتی با استادهای اونجا صحبت میکنید انگار ازشون به عنوان یه last resort استفاده میکنید که به نظر من انسانی نیست. و اینکه بعد ما چه جوری میتونیم به استادهایی که نمیخواییم پذیرششون رو قبول کنیم بگیم نمیایم که ناراحت نشند و ذهنیت بد پیدا نکنند؟

با تشکر

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 01-12-2016

(01-12-2016, 03:24 AM)mortezanear نوشته: سلام دوستان

یک سوالی است که مدتیه ذهن بنده رو مشغول کرده که خوشحال میشم نظر دوستان رو در این باره بدونم:

سوالم اینه که فرض کنید شما برای اپلای با یه سری استاد از جاهای مختلف تقریبا اوکی میکنید و میگید به کارشون علاقه مندید (واقعا علاقه مندید البته). در نهایت به فرض از همه این دانشگاه ها و استاد ها پذیرش میگیرید. ولی شما در عین حال اون بهترین رو انتخاب میکنید. میخوام بدونم اینکار چقدر اخلاقی هست؟ چون در این بین دانشگاه هایی وجود داره که به فرض شما با رزومتون احتمال خیلی بالایی میدید که ازشون پذیرش بگیرید و در واقع وقتی با استادهای اونجا صحبت میکنید انگار ازشون به عنوان یه last resort استفاده میکنید که به نظر من انسانی نیست. و اینکه بعد ما چه جوری میتونیم به استادهایی که نمیخواییم پذیرششون رو قبول کنیم بگیم نمیایم که ناراحت نشند و ذهنیت بد پیدا نکنند؟

با تشکر

اساتید هم همیشه به چندین نفر وعده و وعید میدن و از بین اونها بهترین رو انتخاب می کنند...
این قبیل اتفاقات طبیعی هست...
این همون culture رقابتی هست که در آکادمیا حاکم هست...

خیلی صریح و روشن ایمیل می زنید و میگید: I've been offered a more promising and considerable position!

چیزی که در بعد اخلاق مهم هست اینه که به محض به نتیچه رسیدن در مورد انتخاب نهایی یک position، به سایر گزینه ها اعلام کنید تا فرصت داشته باشن روی case های دیگه کار کنند...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - faeze23 - 01-12-2016

(01-12-2016, 04:29 AM)Matinking نوشته: اساتید هم همیشه به چندین نفر وعده و وعید میدن و از بین اونها بهترین رو انتخاب می کنند...
این قبیل اتفاقات طبیعی هست...
این همون culture رقابتی هست که در آکادمیا حاکم هست...

خیلی صریح و روشن ایمیل می زنید و میگید: I've been offered a more promising and considerable position!

چیزی که در بعد اخلاق مهم هست اینه که به محض به نتیچه رسیدن در مورد انتخاب نهایی یک position، به سایر گزینه ها اعلام کنید تا فرصت داشته باشن روی case های دیگه کار کنند...

اتفاقا این سوال من هم بود و میخواستم بپرسم. که دوست عزیزی پرسیدند و شما پاسخ دادید.
الان من یک سوال دیگه دارم و اون اینکه اگر کار به مرحله اپلای نمیرسه و یک استاد میگه رزومه ات خوبه اپلای کن و بعد به منشی یا گراد آفیس حواله میشیم و میفهمیم که فاند ندارن یا به هر دلیلی منصرف میشیم در اون شرایط هم لازمه اعلام کنیم؟؟
من خودم در حد دوتا ایمیل ب یک استاد گفتم و ایشون گفتن اپلای کن و بعد از منشی که سوالهام پرسیدم گفت اصلا فاندی ندارن منم صریحا گفتم برام مقدور نیست بدون هیچ فاندی بیام. الان از بعد اخلاقی و حرفه ای لازمه به استاد میل بزنم؟؟
با سپاس

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Matinking - 01-12-2016

(01-12-2016, 12:35 PM)faeze23 نوشته: اتفاقا این سوال من هم بود و میخواستم بپرسم. که دوست عزیزی پرسیدند و شما پاسخ دادید.
الان من یک سوال دیگه دارم و اون اینکه اگر کار به مرحله اپلای نمیرسه و یک استاد میگه رزومه ات خوبه اپلای کن و بعد به منشی یا گراد آفیس حواله میشیم و میفهمیم که فاند ندارن یا به هر دلیلی منصرف میشیم در اون شرایط هم لازمه اعلام کنیم؟؟
من خودم در حد دوتا ایمیل ب یک استاد گفتم و ایشون گفتن اپلای کن و بعد از منشی که سوالهام پرسیدم گفت اصلا فاندی ندارن منم صریحا گفتم برام مقدور نیست بدون هیچ فاندی بیام. الان از بعد اخلاقی و حرفه ای لازمه به استاد میل بزنم؟؟
با سپاس

وقتی الزام اخلاقی مطرح هست که به قطع مشخص هست استاد داره برای فرد حساب ویژه باز می کنه...
مثلا فرم های پروپوزال رد و بدل و پر شده...‌یا استاد در حال اقدام برای یک scholarship بر مبنای رزومه اون فرد هست...

در مواردی جز این کلا انصراف فرد اصلا برای استاد concern نخواهد بود و طبیعتا نیازی هم به ایمیل اطلاع رسانی نیست...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - iman7 - 01-12-2016

(01-12-2016, 03:24 AM)mortezanear نوشته: سلام دوستان

با تشکر
دوستان جواب اصل مطلب را دادن اما استاد زرنگ هم داریم. بعضی استادا مصاحبه می گذارن و تو مصاحبه می پرسن اگه بهت افر بدم حتما میایی؟ اینجا دست ادم بسته میشه به لحاظ اخلاقی.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - clueless - 03-12-2016

سلام دوستان، گویا طبق قوانین تصویب شده در سال 90 قرار شده دختران زیر 40 سال برای خروج از کشور نیاز به اجازه ی پدر دارن؟ آیا این قانون اجرا میشه؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 03-12-2016

می تونید سوالتون رو در تاپیک زیر بپرسید:

https://www.academiacafe.com/pf/Thread-مدارک-مورد-نیاز-و-مسائل-مربوط-به-پروسه-اخذ-گذرنامه

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - علی اقا - 06-12-2016

با سلام و احترام
بنده دوبار ویزای المان را گرفتم و توریستی. بار اول سر وقت تایم ویزا خارج شدم اما بار دوم 55 روز خارج از وقت ویزا خارج شدم و در فرودگاه خروجی جریمه پرداخت کردم. الان بخاهم مجدد اقدام کنم ایا ویزا میدهند یا خیر. 
لطفا راهنمایی کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 07-12-2016

طبیعتا شانس تون رو یه مقدار نسبت به حالتی که سروقت خارج میشدین کاهش میده ولی به این معنی هم نیست که دیگه بهتون ویزا ندهند. همین که با میل خودتون برگشتین نشون میده که قصد موندن ندارید. بهتره یک توضیحی برای دلیل تاخیرتون در برگشت داشته باشید. تاپیک های روادید آلمان رو نگاه کنید و اگر سوالی داشتین در اونها مطرح کنید.

https://www.academiacafe.com/pf/Forum-روادید-آلمان

موفق باشید