آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

راهنمایی برای تغییر رشته - Amin_T89 - 24-08-2015

با سلام و عرض تشکر به خاطر وقتی ک در اختیار ما میذارید تا از تجربیاتتون استفاده کنیم. من لیسانس ریاضی ام و با توجه به راهنمایی دوستان (به خصوص در همین سایت)تقریبن تصمیم قطعی گرفتم ک واسه کنکور ارشد برق در ایران شرکت کنم و اگه خدا کمک کنه در یه دانشگاه تاپ پدیرفته شم بعدش برای دکترا امریکا اقدام به اپلای کنم. اما سوالم اینه که معدل پایینم در لیسانس ریاضی(حدود 13) مشکل ساز نمیشه و اینکه این تغییر رشته(لیسانس ریاضی و ارشد برق) تا چه حد میتونه نقطه ضعف محسوب شه نسبت به کسی که تغییر رشته نداده و ایا ب خودی خود در گرفتن فاند تاثیر گذار هست؟(حتی اگه از این ب بعد سعی در ارایه رزومه قوی داشته باشم) 
ضمنن ممنون میشم اگه نظرات کلیتون رو در این رابطه بدین ک اگه هدف رو گرفتن پذیرش در دانشگاههای امریکا در مقطع دکترا با فاند و در رشته برق(!!! Big Grin ) قرار بدیم این راهی رو ک انتخاب کردم توصیه میکنید؟(منظورم تغییر رشته هست و تلاش برای رزومه قوی در مقطع ارشد) یا اینکه از اول کنکور بدم و لیسانس و فوق رو برق بگیرم؟

ضمنن این سوالم یادم رفت ک آیا معدل خوب در مقطع ارشد برق میتونه تایید کننده صلاحیت علمی باشه و این کاستی رو پوشش بده که لیسانس من برق نبوده؟ 
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - nasim1234 - 25-08-2015

(24-08-2015, 05:03 PM)Amin_T89 نوشته: با سلام و عرض تشکر به خاطر وقتی ک در اختیار ما میذارید تا از تجربیاتتون استفاده کنیم. من لیسانس ریاضی ام و با توجه به راهنمایی دوستان (به خصوص در همین سایت)تقریبن تصمیم قطعی گرفتم ک واسه کنکور ارشد برق در ایران شرکت کنم و اگه خدا کمک کنه در یه دانشگاه تاپ پدیرفته شم بعدش برای دکترا امریکا اقدام به اپلای کنم. اما سوالم اینه که معدل پایینم در لیسانس ریاضی(حدود 13) مشکل ساز نمیشه و اینکه این تغییر رشته(لیسانس ریاضی و ارشد برق) تا چه حد میتونه نقطه ضعف محسوب شه نسبت به کسی که تغییر رشته نداده و ایا ب خودی خود در گرفتن فاند تاثیر گذار هست؟(حتی اگه از این ب بعد سعی در ارایه رزومه قوی داشته باشم) 
ضمنن ممنون میشم اگه نظرات کلیتون رو در این رابطه بدین ک اگه هدف رو گرفتن پذیرش در دانشگاههای امریکا در مقطع دکترا با فاند و در رشته برق(!!! Big Grin ) قرار بدیم این راهی رو ک انتخاب کردم توصیه میکنید؟(منظورم تغییر رشته هست و تلاش برای رزومه قوی در مقطع ارشد) یا اینکه از اول کنکور بدم و لیسانس و فوق رو برق بگیرم؟

ضمنن این سوالم یادم رفت ک آیا معدل خوب در مقطع ارشد برق میتونه تایید کننده صلاحیت علمی باشه و این کاستی رو پوشش بده که لیسانس من برق نبوده؟ 
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

دوست عزیز راهتون درسته. گرفتن لیسانس دوم و هدر دادن ۴ سال اصلا کار خوبی نیست. شما با یک رزومه قوی در دوره ارشد نشون میدید که توانایی ادامه تحصیل رو در رشته برق دارید. برای معدل لیسانستون هم در sop چند خط توضیح منطقی میدید و اگر دوره ارشدتون درخشان باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اون معدل کم لیسانس.
همون طور که گفتید تلاش کنید ارشد رو از دانشگاه های برجسته بگیرید که خیالتون راحت تر بشه. ضمنا با یک رزومه خوب شما نسبت به کسی که لیسانسش برق بوده پایین تر در نظر گرفته نمیشید. رزومه خوب شامل مقاله ریکام ریسرچ و نمره زبان بالا.
ریاضی  GRE سابجکت داره؟ اگر داره میشه اونم بدید تا نشون بدید دانش ریاضیتون اکیه Smile

موفق باشید

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - niloofar_m - 25-08-2015

@M1KE
ممنون از راهنماییتون، سوال رو در فروم مربوطه می‌پرسم.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 25-08-2015

برای این سوالات به نظرم بهتره به زیر انجمن «شانس پذیرش از دانشگاه های آمریکا» در آمریکا > تحصیل در آمریکا و همین طور انجمن راهنمای گرفتن پذیرش مراجعه کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mgorji - 29-08-2015

دوستان سوال من اینه
من با یک استاد برای گرفتن فاند تماس داشتم ولی ایشون در جواب من گفت من این امکان رو ندارم و علاقه دارم با هم مقاله کار کنیم من قبول کردم اما الان که قضیه داره جدی تر می شه این سوال اساسی ذهنم رو مشغول کرده که اصلا چه طور به ایشون اعتماد کنم و با هاشون کار کنم من فقط در حد چند تا ایمیل با ایشون صحبت کردم اگر من کار کردم و بعد به اسم خودشون مقاله رو پیش بردند چی؟ سوال من اینه:
1) چه طور باید کار کنم که امکان سو استفاده احتمالی (قصد جسارت ندارم) به حداقل برسه؟
2) آیا داشتن مقاله با یک استاد خارجی یک فرصته برای من و می ارزه که من خطرات احتمالی رو بپذیرم؟
سپاس

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - nasim1234 - 29-08-2015

(29-08-2015, 10:43 PM)mgorji نوشته: دوستان سوال من اینه
من با یک استاد برای گرفتن فاند تماس داشتم ولی ایشون در جواب من گفت من این امکان رو ندارم و علاقه دارم با هم مقاله کار کنیم من قبول کردم اما الان که قضیه داره جدی تر می شه این سوال اساسی ذهنم رو مشغول کرده که اصلا چه طور به ایشون اعتماد کنم و با هاشون کار کنم من فقط در حد چند تا ایمیل با ایشون صحبت کردم اگر من کار کردم و بعد به اسم خودشون مقاله رو پیش بردند چی؟ سوال من اینه:
1) چه طور باید کار کنم که امکان سو استفاده احتمالی (قصد جسارت ندارم) به حداقل برسه؟
2) آیا داشتن مقاله با یک استاد خارجی یک فرصته برای من و می ارزه که من خطرات احتمالی رو بپذیرم؟
سپاس

مساله بسیار مهم اینه که کاملا عادیه که شما بپرسی که قراره جزو author‌  ها باشی یا نه. مثلا میتونی بگی ببخشید که این سوال رو می پرسم اما بخشی که من دارم انجام میدم به نظر شما منو برای co-author‌شدن qualifyمیکنه یا نه؟ اگه گفت آره که دیگه نگران نباشید اگرم گفت نه خب میفهمین قرار نیست اسمتون رو بزنه! و تصمیم میگیرید ادامه بدید یا نه

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - abedmah - 12-09-2015

سلام خسته نباشید. یه سوال دارم. آزمون فرضیه برای تک نمونه ای T  چه جوریه؟ منظورم اینه که فرضیه صفر و مقابل رو چه می نویسیم؟ فرضیه براساس برابری میانگین هاست یا استقلال میانگین ها؟ اگه سطح معنی داری 0.000 باشه در اینصورت فرض صفر رد میشه/ فرض صفر نشانه برابریه یا برابر نیستند؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Babak - 13-09-2015

(12-09-2015, 02:15 PM)abedmah نوشته: سلام خسته نباشید. یه سوال دارم. آزمون فرضیه برای تک نمونه ای T  چه جوریه؟ منظورم اینه که فرضیه صفر و مقابل رو چه می نویسیم؟ فرضیه براساس برابری میانگین هاست یا استقلال میانگین ها؟ اگه سطح معنی داری 0.000 باشه در اینصورت فرض صفر رد میشه/ فرض صفر نشانه برابریه یا برابر نیستند؟

همون طور که می‌دونید برای پرسیدن سوال‌های مشابه از همون موضوع راهنمای نرم‌افزار SPSS باید استفاده کنید. اگر کسی پاسخ سوال شما رو بدونه در همون موضوع راهنمایی خواهد کرد.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - atefeh123 - 14-09-2015

سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوارن
ببخشید که اینجا سوالم رو مطرح میکنم ، چون واقعا نمی دونم تو کدوم فروم جوابش رو میشه پیدا کرد!
من یک مطلبی شنیدم که دانشگاههای اروپایی در مقطع دکترا براشون نمره زبان زیاد ملاک نیست و ممکنه پذیرش مشروط بدهند! می خواهم بدونم صحت داره ؟
یعنی دانشگاهی هست که فعلا در مرحله فرستادن مدارک نمره زبان نخوان؟
و مورد دیگه اینکه با یک رزومه خیلی قوی و تماس با استاد و استقبال کردنش از رزومه کاری من به نظرتون ممکن  بدون نمره زبان پذیرش بدن؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Emir - 14-09-2015

(14-09-2015, 01:34 PM)atefeh123 نوشته: سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوارن
ببخشید که اینجا سوالم رو مطرح میکنم ، چون واقعا نمی دونم تو کدوم فروم جوابش رو میشه پیدا کرد!
من یک مطلبی شنیدم که دانشگاههای اروپایی در مقطع دکترا براشون نمره زبان زیاد ملاک نیست و ممکنه پذیرش مشروط بدهند! می خواهم بدونم صحت داره ؟
یعنی دانشگاهی هست که فعلا در مرحله فرستادن مدارک نمره زبان نخوان؟
و مورد دیگه اینکه با یک رزومه خیلی قوی و تماس با استاد و استقبال کردنش از رزومه کاری من به نظرتون ممکن  بدون نمره زبان پذیرش بدن؟

با سلام 
خوش اومدین به فروم . 
میتونین سوالتون  را اینجا مطرح کنین. 

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7

با تشکر