آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mehbehv - 29-05-2014

با عرض سلام:
خواهش ميكنم من راهنمايي كنيد من يه دختر ٤ ساله دارم كه به بيماري متابوليكي مبتلاست ولي متاسفانه با وجود ازمايشات و ويزيتهاي متعدد توسط پزشكان ايراني نوع دقيق بيماري و درمان ان مشخص نشده .يه دختر ديگم قبلا تو همين سن به علت عدم تشخيص بيماري متأسفانه فوت شد يه بيمارستان تخصصي بنام sickkids تو تورنتو هست ميخواستم ببينم چطور ميتونم مدارك پزشكي دخترمو براي مشاوره يا احيانأ ويزيت براي بيمارستان بفرستم چون ايميل قبول نميكنن و شماره تلفن ميدن وچون يه كار تخصصيه من نميتونم بهشون توضيح بدم لطفا اگه شما يا كاربرهاتون ميتونين منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Babak - 29-05-2014

نقل قول:با عرض سلام:
خواهش ميكنم من راهنمايي كنيد من يه دختر ٤ ساله دارم كه به بيماري متابوليكي مبتلاست ولي متاسفانه با وجود ازمايشات و ويزيتهاي متعدد توسط پزشكان ايراني نوع دقيق بيماري و درمان ان مشخص نشده .يه دختر ديگم قبلا تو همين سن به علت عدم تشخيص بيماري متأسفانه فوت شد يه بيمارستان تخصصي بنام sickkids تو تورنتو هست ميخواستم ببينم چطور ميتونم مدارك پزشكي دخترمو براي مشاوره يا احيانأ ويزيت براي بيمارستان بفرستم چون ايميل قبول نميكنن و شماره تلفن ميدن وچون يه كار تخصصيه من نميتونم بهشون توضيح بدم لطفا اگه شما يا كاربرهاتون ميتونين منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

خیلی متاسفم از مشکلی که برای دخترتون پیش اومده و امیدوارم که هر چه سریع‌تر بیماری ایشون بهبود پیدا کنه. از اونجا که انجمن ما مربوط به پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشوره، هیچ انجمن خاصی برای سوال شما وجود نداره و به همین خاطر من همین جا اطلاعاتی که بدست آوردم رو می‌نویسم.
من به وب‌سایت موسسه sickkids سر زدم و تونستم این صفحه رو پیدا کنم که در مورد بیماران بین‌المللی توضیحاتی داده:
http://www.sickkids.ca/sickkidsinternational/international-patient-office/index.html
همون طور که در قسمت پایین این صفحه می‌بینید، هم آدرس پستی، هم شماره تلفن و هم ایمیل وجود داره و در خود صفحه هم گفته که می‌تونید ایمیل بزنید به آدرس international.patientprogram@sickkids.ca
شاید شما به آدرس درستی ایمیل نزده بودید که قبول نمی‌کردند.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Karim - 29-05-2014

دوست عزیز
بیماری های متابولیکی اکثرا اساس ژنتیکی دارند و تشخیص دقیق آن بسیار پیچیده است و متاسفانه اکثر پزشکان ایرانی از علم ژنتیک سر درنمیارن وبیماران سرگردان می شوند حتی خارج هم برخی مراکز ممکنه نتوند کار خاصی انجام بدن چون دانشش رو ندارند ! بنده خودم رشته تحصیلی و حوزه کاریم ژنتیک انسانی است و با تیم پزشکی خوبی در ایران کار میکنم. ودر مواردی که تشخیص هم در ایران امکاپذیر نیست به مراکز پیشرفته در کانادا و اروپا و درمواردی امریکا می فرستیم. لطفا جهت راهنمایی های بیشتر به من پیام خصوصی بزنید. بسیاری از مواقع لازم نیست فرزندتون به خارج ببرید.

اشتباه اول شما این بوده که بدون اینکه بیمرای فرزند اول شما مشخص شود بچه دوم رو هم بدنیا آورده اید. چون، با توجه به توضیحاتی که شما داده اید همواره هر بچه ای که به دنیا می آورید به احتمال 25 درصد به این بیماری مبتلا خواهد شد! اگر علت دقیق بیماری مشخص شود می توان این 25 درصد هم از بین برد:
توصیه من به شما
1- مجدد همسرتان تا زمانی که علت دقیق بیماری مشخص نشده باردار نشوند.
2- حتما در اولین نمونه خون از فرزندتون تهیه کنید و در ازمایشکاه فریز شده نگه داری کنید تا اگه خدایی نکرده فوت شد ما بتونیم بررسی های ژنتیکی رو روی خون اون انجام بدهیم تا علت دقیق ژنتیکی مشخص شود. تا فرزندان بعدی رو پیشگیری کرد.

3- با من تماس بگیرید تا راهنمایی ها لازم وبیشتر رو انجام دهم( پیام خصوصی بزنید)

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 29-05-2014

خیلی متاسفم بابت مشکلی که پیش اومده و امیدوارم هر چه زودتر فرزندتون سلامتی خودشون رو به دست بیارن. مراحل گرفتن وقت از این بیمارستان رو در این قسمت از وبسایت شون توضیح دادن. در این فایل Pdf هم در مورد مراحل کار در بیمارستان توضیح داده. اینطور که از توضیحات سایت متوجه شدم با ایمیل مشاوره پزشکی در مورد بیماری افراد نمی دهند و فقط پاسخ یک سری سوال های عمومی مثل چرا سیگار زیان آور هست و عطسه چیست و مواردی از این دست رو در وبسایت پاسخ میدن. برای مشاوره پزشکی روالش همون گرفتن وقت و معاینه توسط خود پزشکان بیمارستان هست. شماره تلفن اطلاعات عمومی بیمارستان هم 1500-813-416-1+ هست که ممکنه یک سری اطلاعات عمومی در مورد نحوه گرفتن وقت و مدارک لازم ارائه بکنند. ولی بعید می دونم در مورد فرآیند گرفتن ویزا اطلاعات زیادی داشته باشند و این امور رو بهتره از سفارت کانادا در آنکارا بپرسید.

متاسفانه غیر کانادایی ها برای استفاده از خدمات درمانی کانادا می بایست هزینه ها رو به صورت آزاد پرداخت کنند و این هزینه ها هم معمولا خیلی زیاد میشه. از این نظر شما برای اینکه ویزا بگیرید قاعدتا می بایست سفارت رو متقاعد کنید که می تونید از پس هزینه های درمانی فرزندتون بربیاین. ایمیل سفارت کانادا در آنکارا  ankra@international.gc.ca هست که می تونید در مورد مدارک لازم برای گرفتن ویزا برای امور Medical Treatment in Canada ازشون سوال کنید. همین طور بیمه های مسافرتی هم در حالت عادی بیماری موجود رو بیمه نمی کنند ولی ممکنه قبول کنند برای بیماری هایی به غیر از بیماری موجود بیمه بدهند. از این نظر بهتره با یکی از شرکت هایی که برای کانادا بیمه مسافرتی می دهند هم مشورت کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mehbehv - 30-05-2014

با عرض ادب و احترام به تمام سروران گرامي كه به پيام من پاسخ داده ايد و عرض خسته نباشيد.
در پاسخ به مشاور گرامي آقاي karim نميدونم بايد اين قسمت بايد پيام خصوصي بدم ؟ به هرصورت تا الان پزشكهايي كه دختر منو ويزيت كرده اند يكيشون گفته بيماري دختر شما propionic acidemia (نقص در متابوليسم اسيدهاي آمينه) هست ويكي ديگشون گفته مربوط به اشكال در متابوليسم اسيدهاي چرب (fao=fatty acid oxidation) هستش البته هيچكدوم با اطمينان اظهار نظر نميكنه و بيشتر حدس و گمانه . دو مرحله ازمايش به ازمايشگاه واگنر المان فرستادن كه تو هر مرحله ازمايش غربالگري از خون وهمچنين اسيدهاي آلي ادرار رو اندازه گرفتن كه نتيجه طبيعي بوده فقط تو ازمايش اول نسبت اسيد پرو پيونيك به متيل مالونيك اسيد يك مقدار بيشتر از حد معمولي بوده البته نه به مقداري كه بيماري رو تاييد كنه مقداري هم آمونياك خون بالا بوده . البته هر دوي اين آزمايشات زماني انجام گرفته كه دوره حمله بيماري رد شده بوده و دختر من از آي سي يو بيمارستان مرخص شده بوده و حالش بهتر بوده . من تحقيق كردم ديدم هر دو نوع بيماري احتمالي طبق فرموده شما ريشه ژنتيك دارن .و با يك آزمايش تخصصي ژنتيك مشخص ميشن ولي پزشكاي مربوطه تخصص كافي رو ندارن يه آزمايش ژنتيك اوليه فاكتور پنج (factor v leiden ) و ( factor v leiden g506a ) داديم كه جوابش normal, wildtype بوده ولي فاكتورهاي ديگه اندازه گيري نشده . اگه لطف كنيد گروه تخصصي يا امكان دسترسي به آزمايشات تخصصي رو در داخل يا خارج كشور معرفي كنيد ممنون ميشم

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - InviS - 11-06-2014

سلام به مدیران و دوستان محترم
خدمتتون عارض هستم که بنده قصد ادامه تحصیل تو مقطع فوق لیسانس (شبکه های کامپیوتری) در دانشگاه های انگلستان رو دارم ؛ با جستجویی که توی اینترنت کردم یه سری دانشگاه پیدا کردم که اونا رو تو یه فایل لیست کردم "کجا می تونم پیوست کنم؟!". سئوالی که اینجا مطرح هست بحث رنکینگ این دانشگاه هاست که با توجه به سایت هایی که من پیدا کردم تفاوت های فاحشی نسبت به هم دارن! مخلص کلام بزرگواری بفرمایید بهم بگید کدوم رنکینگ مؤثق و معتبر تره...
ببخشید واسه پرچونگی و مرسی بابت جوابی که میدین...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 11-06-2014

اگر منظورتون رتبه بندی های جهانی در مقایسه با یکدیگر هست می تونید به تاپیک رتبه بندی دانشگاه های جهان مراجعه کنید. اگر سوال تون صرفا به انگلستان مربوط میشه می تونید تاپیک رتبه بندی دانشگاه های انگلیس رو نگاه کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - InviS - 14-06-2014

سلام مجدد
آقا من یه جا مقاطع تحصیلی اونا و معادلشون به فارسی رو خونده بودم  اما الآن هر چی می گردم پیداش نمی کنم! دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنن؛(BS, MS ,phD) اینا رو می دونم اما یه چیزای دیگه هم این وسطا بود...! Wink

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - blur - 14-06-2014

(14-06-2014, 02:35 PM)'InviS' نوشته: سلام مجدد
آقا من یه جا مقاطع تحصیلی اونا و معادلشون به فارسی رو خونده بودم  اما الآن هر چی می گردم پیداش نمی کنم! دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنن؛(BS, MS ,phD) اینا رو می دونم اما یه چیزای دیگه هم این وسطا بود...! Wink

یه کم سوالتون رو واضح تر بپرسید لطفا و فکر می کنم این تاپیک برا پرسیدنش مناسب باشه البته ممکنه قبلا پاسخ داده شده باشه.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - helna - 14-06-2014

(14-06-2014, 02:35 PM)'InviS' نوشته: سلام مجدد

سلام

اگه سوالتون رودرست متوجه شده باشم فکر کنم پاسخش  رو بتونید از این لینکها پیدا کنید:

واژه نامه پذیرش و تقسیم بندی مدارک تحصیلی در خارج از کشور