آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - pama - 19-02-2014

(19-02-2014, 05:01 PM)'kosar13' نوشته: یه سوال دیگه Smile اینکه دو رشته لیسانس داشته باشی و یه ارشد  تاثیری روی پذیرش داره؟(من لیسانس مهندسی شیمی دارم والانم منتظر نتیجه ارشد رشته خودم میخوام اگه تاثیری داره روی پذیرش لیسانس ریاضی و یا فیزیک دوباره امتحان بدم وبخونم.

دوست من؛
تا اونجا که بنده اطلاع دارم اگر شما رشته ی لیسانس و ارشدتون با هم دیگه سنخیت نداشته باشند، این حتی ممکنه تاثیر منفی رو روند پذیرشتون بذاره و شما باید دلایل قانع کننده برای تغییر رشتتون از لیسانس به مقاطع بالاتر داشته باشید.
شما که مهندسی شیمی خوندید اگر تصمیم به ادامه تحصیل در گرایشهای مختلف رشته ی خودتون رو دارید، به جای اینکه به حواشی برید و لیسانس رشته های کاملا غیر مرتبط با مهندسی شیمی، مثل ریاضی یا فیزیک رو بگیرید که اصلا از علوم پایه هستند، بهتره تو همون رشته خودتون خوب کار کنید و سعی کنید رزومه ی خوبی برای خودتون بسازید تا بتونید با استناد به رزومتون در کنار نمرات زبان خوب، در کشور و دانشگاه مورد نظرتون و در همین رشته ی مهندسی شیمی ادامه تحصیل بدید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - abbas2 - 20-02-2014

سلام
دوستان درباره MBA کجا باید سوال بپرسیم؟
ممنون

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 20-02-2014

بستگی داره چه نوع سوالی بخواهید بپرسید. سوال های کلی مربوط به گرفتن پذیرش در این رشته (مستقل از کشور) در انجمن مدیریت و اقتصاد مطرح می شوند ولی اگر کشور خاصی مدنظرتون هست می تونید از انجمن تحصیل در اون کشور استفاده کنید: تحصیل در فرانسه، تحصیل در آمریکا و غیره. اگر هم که سوال های کلی در مورد گرفتن پذیرش مستقل از رشته یا کشور خاصی داشته باشید می تونید از انجمن راهنمای گرفتن پذیرش استفاده کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - yasmary14 - 17-03-2014

سلام
میخوام بدونم اینکه من مقاله فارسی یه دانشجو رو انگلیسی کنم و اسمم بیاد نفر سوم مقاله، بدون اینکه در قسمت علمی سهمی داشته باشم(رشته من پلیمر و رشته اون شخص مهندسی شیمی هست و مقاله آماده است)، آیا این کار درسته؟
آیا از مصادیق سرقت ادبی محسوب نمیشه؟
کاری ندارم که بقیه این کارا رو انجام میدن، من میخوام مطمئن باشم که اومدن اسمم در مقاله ایرادی نداره. برای وجدان خودم میگم.
با تشکر

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 17-03-2014

اگر اون دو نفر اول از این موضوع اطلاع دارند و با هماهنگی اونها داره چنین کاری انجام میشه به نظر من مشکلی نداره چون هر نوع فعالیتی در راستای تهیه یک مقاله از جنبه های علمی اون گرفته تا خود نگارش ادبی اون نوعی contribution به حساب میاد. اگر هم کسی پرسید واقعیت رو میگین که فقط در نگارش مقاله اونها رو کمک کردین و نقش خاصی در جنبه های علمی مقاله نداشتین. با این حال اگر بدون اطلاع اون دو نفر، مقاله فارسی اونها رو به انگلیسی ترجمه کنید و بعد از اضافه کردن اسم خودتون اون رو در جایی چاپ کنید قطعن سرقت ادبی حساب میشه. زمان ارائه مقاله به یک مجله، فرد رابط (corresponding author) از طرف همه مولفان این اطمینان رو به مجله موردنظر میده که همه مولفان با چاپ اون مقاله در اون مجله موافق هستند و بنابراین اگر اون دو نفر اطلاع نداشته باشند به نوعی کار اونها بدون رضایت اونها مورد سرقت قرار گرفته.

می تونید تاپیک تقلب در چاپ مقالات و اثرات مخرب آن رو هم نگاه کنید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Uper - 18-03-2014

سلام
برای اینکه بدونیم کدوم کشور برای تخصص ما بهتر هست کجا باید سوال کنم ؟
ممنون

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - mahmod - 18-03-2014

(18-03-2014, 05:50 PM)'Uper' نوشته: سلام
ممنون

شما میتونید در بخش راهنمای گرفتن پذیرش سوالتون رو مطرح کنید

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 18-03-2014

(18-03-2014, 05:50 PM)'Uper' نوشته: سلام
ممنون

سلام
دوست عزیز منظورتون از تخصص واسه کار هست یا ادامه تحصیل؟
اگر ادامه تحصیل هست که این تاپیک خیلی خوبه.
اگر منظورتون کار هستش میتونین تو قسمت های مختلف فروم واسه کشورهای مختلف سوالتون رو مطرح کنید و بعد مقایسه ای انجام بدین تا ببینین کدوم یکی شرایط بهتری دارن:
مثلا واسه ایالات متحده اینجا رو بخونین. در واقع اوضاع واقعی کار در رشته های مختلف بحث میشه. یا کانادا در اینجا.
همچنین در این قسمت دوستان مشاور که کشورهای مختلف رو بهتر میشناسن باز میتونن کمک حالتون باشن.

بااحترام

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Uper - 18-03-2014

(18-03-2014, 06:09 PM)'Charming' نوشته:
سلام
دوست عزیز منظورتون از تخصص واسه کار هست یا ادامه تحصیل؟
اگر ادامه تحصیل هست که این تاپیک خیلی خوبه.
اگر منظورتون کار هستش میتونین تو قسمت های مختلف فروم واسه کشورهای مختلف سوالتون رو مطرح کنید و بعد مقایسه ای انجام بدین تا ببینین کدوم یکی شرایط بهتری دارن:
مثلا واسه ایالات متحده اینجا رو بخونین. در واقع اوضاع واقعی کار در رشته های مختلف بحث میشه. یا کانادا در اینجا.
همچنین در این قسمت دوستان مشاور که کشورهای مختلف رو بهتر میشناسن باز میتونن کمک حالتون باشن.
بااحترام

ممنون
منظورم برای کار هست
خرید خونه و زندگی کامل

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 19-03-2014

برای سوال های مرتبط با زندگی و کار معمولن دوستان از تاپیک هایی که در انجمن زندگی و کار هر کشور هست استفاده می کنند (مثل همون هایی که Charming عزیز بهشون اشاره کردند). در حال حاضر تا جایی که من اطلاع دارم تاپیک مستقلی مثل تاپیک "با شرایط من چه کشورهایی رو برای پذیرش پیشنهاد می کنید" که برای بحث پذیرش هست، برای بحث کار و زندگی وجود نداره. بنابراین اگر کشور یا کشورهای خاصی به ذهنتون نمی رسه میشه به طور موقت از همین تاپیک استفاده کرد یا هم که در انجمن کار و زندگی مرتبط ترین کشوری که فکر می کنید به شرایط شما نزدیکتر هست سوالتون رو بپرسید تا در اونجا کشورهای احتمالی دیگه رو اگر دوستان اطلاع داشتند معرفی کنند.