آکادمیا کافه
این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ (/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Nil.E - 02-11-2013

خیلی خیلی ممنون پس اگه تو سالهای گذشته ام شرکت کرده باشه امکان اینکه مشکلی پیش بیاد خیلی کمه ...

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 02-11-2013

به طور خلاصه از نظر قانونی اقدام همزمان برای ویزای تحصیلی و مهاجرتی منع قانونی نداره ولی این که گفته میشه ممکنه مشکل ایجاد کنه به این دلیل هست که فرض ویزاهای دانشجویی بر این هست که فرد بعد از تحصیل به کشور خودش بر خواهد گشت و در صورتی که در این زمینه پرسیدند می بایست یک توضیحاتی بدهند. طبیعی است که اقدام برای اینگونه موارد به شکلی این ادعای فرد رو قدری خدشه دار می کنه. تصور برخی بر این هست که اگر افسر به هر دلیل به دنبال بهانه‌ای برای رد کردن درخواست ویزای دانشجویی داشته باشه ممکنه این موضوع را بهانه قرار داده و بگوید که شما به کشور خودتان Social Tie ندارید.

بنابراین رویکرد محافظه کارانه این هست که افرادی که به شکلی احساس می کنند شرایط و شانس رفتن از راه ویزای دانشجویی را دارند و معمولا بالای ۵۰ درصد هست٬ شانس خودشون رو با شرکت در اینجا که شانس پذیرفته شدن در اون زیر ۱ درصد هست٬ کاهش ندهند. یا دست کم در همون سالی که پذیرش دارند شرکت نکنند.

البته من نگاه کردم تاپیک مربوط به این موضوع٬ باز هست و اگر باز هم پرسشی در این زمینه داشتید می تونید در همون تاپیک هم بپرسید و من یا دیگر دوستان همونجا پاسخ می‌دهند. موفق باشید.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - nanock - 03-11-2013

سلام
یه سوالی چند روز فکرمو مشغول کرده اونم اینه که بسته به اینکه سیاست های کشور (سیاست خارجی یا داخلی) چطور باشه، رفتار
1-مردم 2- کشور و سیاست کلی آن
که میخوایم بریم تاثیری میذاره بر دانشجوهای مهاجر ایرانی؟
مثلا روابط بین ایران آمریکا یا سوئد یا آلمان میتونه روی دانشجوهای ایرانی و حتی ایرانی های مقیم اونجا اثر بذاره؟ مثلا دولت اونجا اذیت بکنه و یا مردمشون بدبین بشن و از این حرفا....
شرمنده تاپیک خوبی نتونستم پیدا کنم....

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 03-11-2013

(03-11-2013, 09:42 PM)'nanock' نوشته: سلام
یه سوالی چند روز فکرمو مشغول کرده اونم اینه که بسته به اینکه سیاست های کشور (سیاست خارجی یا داخلی) چطور باشه، رفتار
1-مردم 2- کشور و سیاست کلی آن
که میخوایم بریم تاثیری میذاره بر دانشجوهای مهاجر ایرانی؟
مثلا روابط بین ایران آمریکا یا سوئد یا آلمان میتونه روی دانشجوهای ایرانی و حتی ایرانی های مقیم اونجا اثر بذاره؟ مثلا دولت اونجا اذیت بکنه و یا مردمشون بدبین بشن و از این حرفا....
شرمنده تاپیک خوبی نتونستم پیدا کنم....

دوست عزیز من نظر خودم رو میگم:
درسته دولت ها ممکنه دید منفی و مثبت رو روی ملل مختلف نسبت به هم بر جای بگذارند ولی این خود ملل هستنید که میتونن اون دید رو که دیگران نسبت بهشون دارن رو عوض کنن
من به خصوص کشور ترکیه رو توضیح بدم چون خودم تحلیل گر مسایل روز و تاریخی اون مملکت هستم.البته خیلی خلاصه
در سالهای قبل 2000 این تصور بین مردم ایجاد شده بود که مردم ترکیه خونگرم نیستند و احساس راحتی نسبت به سایر ملت ها به خصوص کشور های اروپایی برای مثال ایمان نمیکنند...اما با زیاد شدن تعداد کارگران ترک در المان و نوع رابطشون این مساله کم کم به فراموشی سپرده شد و با اینکه تا حالا قبول نکردن ترکیه جزو اتحادیه اروپا بشه ولی جزو قدرتمندترین کشورها در جذب توریست هستش...
میتونین امارش رو از سایت ها مثلا واسه شهر انتالیا مشاهده کنین که شهریور امسال با وجود وضع به اصطلاح بد اقتتصادی چقدر توریست رفتن و یا استانبول...
سیاست های کشور ایران بیشتر از اینکه روی اینگونه مسایل تاثیر بذاره روی مسایل  اقتصادی بیشترین تاثیر رو داره
مثلا یه نفر ایرانی که در امریکا درس میخونه انچنان مهم نیس براش مثلا دولت فلان کار رو بکنه یا نکنه تا اونوریا خوشبین باشن یا بدبین چون خودش میتونه این چیزا رو ثابت کنه و خود مثلا فرض کنید امریکاییا خواهان به شدت نگه داشتن نخبه ها حتی از کشور های به اصطلاح 180درجه مخالف سیاستشون هستن...
ولی مثلا قضیه ارز دانشجویی بسیار مهمتره برا فردی که فاند نداره و یا خونوادش وضع خوبی ندارن..
و یا مثلا قضیه پرواز مستقیم...
و یا قضیه پست
و یا قضیه فرستادن پول بدون کارمزد
و یا باز شدن راههای سرمایه گذاری های کلان و در نتیجه پیشرفت
و یا.....
و  سایر مسایل که جاش این فروم نیست...Smile
در بسیاری از کشور ها مثل ایران نیست که مردم عادی بیان از سیاست حرف بزنن(اینجا همه کارشناسن)...اونجا مردم عادی فرد رو از نظر رفتار و اخلاق خودش میسنجند نه ملیت (باز بر خلاف اینجا تا مینون فلانی غریبس دیدشون عوض میشه)
ولی خوب هر چقدر روابط بهتر باشه از دید کلان میشه گفت بهتره ولی فراموش نکنید قطار در حال حرکته و هیچگاه به عقب برنمیگرده!
بااحترام

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - nanock - 03-11-2013

(03-11-2013, 10:15 PM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز من نظر خودم رو میگم:
درسته دولت ها ممکنه دید منفی و مثبت رو روی ملل مختلف نسبت به هم بر جای بگذارند ولی این خود ملل هستنید که میتونن اون دید رو که دیگران نسبت بهشون دارن رو عوض کنن
من به خصوص کشور ترکیه رو توضیح بدم چون خودم تحلیل گر مسایل روز و تاریخی اون مملکت هستم.البته خیلی خلاصه
در سالهای قبل 2000 این تصور بین مردم ایجاد شده بود که مردم ترکیه خونگرم نیستند و احساس راحتی نسبت به سایر ملت ها به خصوص کشور های اروپایی برای مثال ایمان نمیکنند...اما با زیاد شدن تعداد کارگران ترک در المان و نوع رابطشون این مساله کم کم به فراموشی سپرده شد و با اینکه تا حالا قبول نکردن ترکیه جزو اتحادیه اروپا بشه ولی جزو قدرتمندترین کشورها در جذب توریست هستش...
میتونین امارش رو از سایت ها مثلا واسه شهر انتالیا مشاهده کنین که شهریور امسال با وجود وضع به اصطلاح بد اقتتصادی چقدر توریست رفتن و یا استانبول...
سیاست های کشور ایران بیشتر از اینکه روی اینگونه مسایل تاثیر بذاره روی مسایل  اقتصادی بیشترین تاثیر رو داره
مثلا یه نفر ایرانی که در امریکا درس میخونه انچنان مهم نیس براش مثلا دولت فلان کار رو بکنه یا نکنه تا اونوریا خوشبین باشن یا بدبین چون خودش میتونه این چیزا رو ثابت کنه و خود مثلا فرض کنید امریکاییا خواهان به شدت نگه داشتن نخبه ها حتی از کشور های به اصطلاح 180درجه مخالف سیاستشون هستن...
ولی مثلا قضیه ارز دانشجویی بسیار مهمتره برا فردی که فاند نداره و یا خونوادش وضع خوبی ندارن و یا سایر مسای اقتصادی که جاش این فروم نیست...
در بسیاری از کشور ها مثل ایران نیست که مردم عادی بیان از سیاست حرف بزنن(اینجا همه کارشناسن)...اونجا مردم عادی فرد رو از نظر رفتار و اخلاق خودش میسنجند نه ملیت (باز بر خلاف اینجا تا مینون فلانی غریبس دیدشون عوض میشه)
ولی خوب هر چقدر روابط بهتر باشه از دید کلان میشه گفت بهتره ولی فراموش نکنید قطار در حال حرکته و هیچگاه به عقب برنمیگرده!
بااحترام

خیلی ممنون،
سوالم صرفا به این خاطر بود که خدایه ناکرده یه اتفاقی بیفته که با یه کشوری زدیم به هم، حالا وضع من نوعی که اونجام چطور میشه.
چند وقت پیش فکر کنم هلند بود که مسئله ویزا رو اهرم فشار کرده بود حالانمیداد یه چیزی، ولی اینکه واسه بچه هایی که اونجا موندن مشکلی پیش اومد واسه تمدید یا نه رو نمیدونم.... در واقع میخوام بدونم انواع مشکلاتی که ممکنه واسه یه دانشجویی ایرانی پیش بیاد چیه؟
باز هم ممنون

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 03-11-2013

فکر می کنم برای این نوع موضوع‌ها در صورتی که حالت جنرال و کلی داشته باشند (یعنی کشور خاصی مدنظر نباشه) میشه در انجمن سایر موارد  تاپیکی با عنوان «تصور و روابط جوامع خارجی نسبت به دانشجویان ایرانی آن کشورها» (پیشنهادی) ایجاد کرد. اگر هم که کشور خاصی مدنظر پرسش کننده هست و فرد دنبال اون هست که در یک کشور خاص شرایط به چه شکل هست در انجمن زندگی در اون کشور (مثلا برای آمریکا در انجمن زندگی در آمریکا) چنین تاپیکی ایجاد بشه.

در مورد پرسش شما با توجه به اینکه کشور خاصی مدنظر نیست فکر می کنم گزینه اول (یعنی انجمن سایر موارد) براش مناسب تر باشه. دلیل اینکه در عنوان تاپیک پیشنهادی به موارد داخلی اشاره نکردم هم این هست که به هر حال از دیدگاه فیل*ترینگ٬ صحبت کردن در مورد شرایط خارج٬ راحت تر از صحبت کردن در مورد شرایط داخلی هست.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - Torkan - 09-11-2013

ببخشین یه تاپیک بود راجع به حسابهای بانکی درامریکا و نحوه افتتاح حساب دوستان صحبت کرده بودن نمیتونم پیدا کنم متاسفانه
منظورم بدون ssn نیستا!
اونی که دوستان کامل توضیح داده بودن راجع به حساب بانکی نمیدونم چرا نیست؟
اونی که تو تاپیک امریکا بود رو میگم...
اگه سوالم بی ربطه جواب بدین بعد پاکش کنین
ممنونSmile

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - samuel - 13-11-2013

سلام ..يه سوال پيش پا افتاده دارم.... شرمنده ... شايد ربطي هم به سايت نداشته باشه ..نميدونم..

من براي اولين بار ميخوام مسافرت هوايي داخل كشور داشته باشم .تهران به كيش...

بليطمو اينترنتي خريدم و فقط يه پرينت بهم داد..

ميخوام مراحل سوار شدن به هواپيما رو بدونم... [img]images/smilies/confused.gif[/img]

با اين بليط به كدوم قسمت فرودگاه برم و چه مراحلي ..ممنون ميشم پاسخ بدين ..لطفا دقيق بگين چه قسمت هايي .. چون من تا حالا پامم تو فرودگان نرفته

تشكر از اساتيد

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 13-11-2013

همونطور که اشاره کردید این سایت بیشتر برای اطلاعات رفتن به خارج از کشور هست و تاپیک خاصی برای پروازهای داخلی در نظر گرفته نشده. پروازهای داخلی کشور در فرودگاه مهرآباد هستند که از میدان آزادی تهران با ماشین حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه فاصله دارد. خوشبختانه برای پروازهای داخلی نیازی به گذرنامه ندارید و فقط یک کارت شناسایی معمولی مثل کارت ملی یا گواهینامه همراهتان داشته باشید. دست کم ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. وقتی به ترمینال مربوطه رفتید به گیشه مربوط به آزانسی که از آن بلیت خریده‌اید بروید (ماهان٬ ایران ایر٬ آسمان یا چیزی مانند این). هر سوالی داشتید می توانید از اطلاعات فرودگاه بپرسید. در آنجا با افراد مشابه که همسفرتان هستند همراه شوید و بقیه مراحل را مثل آنها انجام دهید که شامل گرفتن کارت پرواز٬ عبور ار گیت‌های بازرسی و سوار شدن به هواپیماست.

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - spt - 25-11-2013

سلام و خسته نباشید  Smile
سوال من اینه:
اگه یه دانشجو توی آمریکا برای پدر و مادرش دعوت نامه بفرسته و پدر و مادر بخان برای ویزا اقدام کنن، کدوم کشور از همه بهتر جواب میده؟ اصلا فرقی هست بین کشور هایی که میشه از طریقشون اقدام کرد؟ میشه یه سایتی لینکی چیزی از اون سفارتا بهم بدین تا مدارک مورد نیازش رو ببینم؟ 
به طور کلی چند درصد احتمال داره به نظرتون ویزا ندن؟ 
مرسی   Smile