آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از سایر روشهای فدرال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-FSW-2014)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 01-03-2015

سلام

به زودی مطالب مفیدی در این تاپیک پست خواهد شد.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - f_goo - 01-03-2015

بیمه جزو مدارکی هست که برای FSW، ارسال اون در مرحله سابمیت مدارک به CIO لزومی نداشت و سفارت هم چیزی مبنی بر این از متقاضیان نخواسته بود.
سالهای گذشته دیده شده بود که از تعدادی از بچه ها (به صورت رندوم) بیمه مرتبط با سابقه کاریشون خواسته شده بود و لذا این تصور می شد که شاید امسال نیز از بچه ها سوابق بیمه ایشون رو بخوان.
تعدادی از بچه ها امسال بدون خواسته شدن بیمه ویزاشونو گرفتن. ولی تقریبا از اواسط فوریه 2015 سفارت کانادا در پاریس از تعدادی از بچه ها (تا کنون 3 نفر) در آپدیت دوم درخواست سوابق بیمه (Social Security organization) رو کرده.
متاسفانه سالهای گذشته سابقه داشته که متقاضیان سوابق کاری رو که براش بیمه نداشتن مورد قبول واقع نشده و در نتیجه امتیازشون به زیر حد نصاب رسیده و ریجکت شدن.
جمع کردن سوابق بیمه ای به خصوص اگر مربوط به شهرهای مختلف باشد به صورت نرمال پروسه ای زمانبر (از 3 هفته کاری تا 2 ماه) هست. لذا توصیه موکد هست که با توجه به رفتار غیر مشخص ویزاآفیس، هر چه زودتر اقدام به جمع کردن سوابق خود در شعبه آخر کنید تا در صورت درخواست ویزاآفیس که معمولا سقف زمانی 1 ماه (و در موارد کمی 2 ماه) رو تعیین می کنه، دچار مشکل نشید.
برای جمع کردن سوابق هم تا جایی که می دونم شعبه ها و حتی کارمندان بسیار سلیقه ای برخورد می کنن. بعضی اصرار به داشتن معرفی نامه دارند، ولی بعضی نیز بدون کوچکترین مشکلی فرم درخواست جمع آوری سوابق رو در اختیار افراد می ذارن!
بعد از جمع آوری سوابق در شعبه آخر، در صورت درخواست سفارت، شما باید درخواست سوابق رو بدین که برای اون هم (گویا کمی جدی تر) در خواست معرفی نامه می کنن. این هم کمی سلیقه ایه. عده ای از دارالترجمه معرفی نامه داده اند و کارشان پیش رفته. توصیه شده سوابقی که در سایت تامین اجتماعی اومده رو پرینت نگیرین، چون امکان داره دادگستری ترجمه اشونو مهر نزنه ( گویا جدیدا این اتفاق افتاده). در پرینتی که شعبه تامین اجتماعی به شما می ده و شما باید همون جا این اتاق اون اتاق برین تا مهراشو بگیرین، موارد زیر به ترتیب نوشته می شه:
- نام کارگاه
- نوع سابقه (مثلا کارکرد عادی لیست)
- شماره کارگاه
- نرخ (مثلا 27درصد که همون درصدی از حقوق هست که واسه بیمه کم می شه و سهمیشو شما و سهمیشو کارفرما می ده)
- شعبه
- دوره سابقه (از 13xx/xx/xx لغایت 13xx/xx/xx)
- مدت

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - el_kiani2 - 03-03-2015

به نظرتون بیمه را میتونن چک کنن ؟ مثلا اگه بریم رمز بیممون را توی سایت تامین اجتماعی عوض کنیم راه دیگه ای واسه چک کردن سابقه بیمه هست؟
یا فقط به مدارکی که میفرستیم استناد میکنند؟
اخه من همزمان دوجا بیمه دارم 1کیشو اصلا هیچ کجا قید نکردم .... میخوام مطمءن یشم که نمیتونن برن چک کنند. آیا کسی نظری داره؟

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 03-03-2015

(03-03-2015, 02:02 AM)'el_kiani2' نوشته: به نظرتون بیمه را میتونن چک کنن ؟ مثلا اگه بریم رمز بیممون را توی سایت تامین اجتماعی عوض کنیم راه دیگه ای واسه چک کردن سابقه بیمه هست؟
یا فقط به مدارکی که میفرستیم استناد میکنند؟
اخه من همزمان دوجا بیمه دارم 1کیشو اصلا هیچ کجا قید نکردم .... میخوام مطمءن یشم که نمیتونن برن چک کنند. آیا کسی نظری داره؟

در مورد کبک می دونم که تو مصاحبه اکثر مواقع آفیسر جلوی خود طرف چک می کرده. البته شنیدم بیشتر ولی چند تا پست هم خوندم.

در مورد فدرال نمیدونم.

به نظرم امکانش کم نیست که بخونند. حتی شنیدم کسی سابقه فرستاده ولی چون نتونستند آنلاین چک کنند بهش گیر دادند. البته این یکی رو فقط شنیدم و دیگه خیلی مطمئن نیستم.

آیا جایی که کار می کردید مشکل امنیتی داره؟! آیا از اسمش کاملا مشخصه؟! آخه این موضوع رو دیدم که بعضی اوقات چند تا شرکت مثلا پیمانکاری که با هم کار می کنند شما تو یکیش کار می کنی ولی بیمه ات تو یکی دیگه اش رد میشه.

در ضمن شما همیشه میتونید پسورد رو عوض کنید و به هر حال اگر اونابخوان چک کنند و نتونند یهویی ردتون نمی کنند و بهتون فرصت یک ماهه میدن که مشکل رو حل کنید یا یه سو تفاهم رو برطرف کنید.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - el_kiani2 - 03-03-2015

نه جای امنیتی نیست اما چون همزمان نمیشه دوجا واسه ادم بیمه یکی فول تایم یکی پارت تایم رد بشه تصمیم گرفتم پارت تایم را کلا نگم و تو هیچ کدوم از فرم ها ازش صحبت نکردم میترسم عدم صداقت بشه از طرفی من 4سال اول سابقه بیمه ندارم رفتم اداره کار شکایت کردم اما قبل از مراجعه بازرس به محل کار و صدور رای منصرف شدم ترسیدم کارم را از دست بدم اصلا نمیدونم چیکار کنم
(03-03-2015, 11:33 AM)shubizkumbuli نوشته:
در مورد کبک می دونم که تو مصاحبه اکثر مواقع آفیسر جلوی خود طرف چک می کرده. البته شنیدم بیشتر ولی چند تا پست هم خوندم.

در مورد فدرال نمیدونم.

به نظرم امکانش کم نیست که بخونند. حتی شنیدم کسی سابقه فرستاده ولی چون نتونستند آنلاین چک کنند بهش گیر دادند. البته این یکی رو فقط شنیدم و دیگه خیلی مطمئن نیستم.

آیا جایی که کار می کردید مشکل امنیتی داره؟! آیا از اسمش کاملا مشخصه؟! آخه این موضوع رو دیدم که بعضی اوقات چند تا شرکت مثلا پیمانکاری که با هم کار می کنند شما تو یکیش کار می کنی ولی بیمه ات تو یکی دیگه اش رد میشه.

در ضمن شما همیشه میتونید پسورد رو عوض کنید و به هر حال اگر اونابخوان چک کنند و نتونند یهویی ردتون نمی کنند و بهتون فرصت یک ماهه میدن که مشکل رو حل کنید یا یه سو تفاهم رو برطرف کنید.

(03-03-2015, 01:32 PM)'el_kiani2' نوشته: نه جای امنیتی نیست اما چون همزمان نمیشه دوجا واسه ادم بیمه یکی فول تایم یکی پارت تایم رد بشه تصمیم گرفتم پارت تایم را کلا نگم و تو هیچ کدوم از فرم ها ازش صحبت نکردم میترسم عدم صداقت بشه از طرفی من 4سال اول سابقه بیمه ندارم رفتم اداره کار شکایت کردم اما قبل از مراجعه بازرس به محل کار و صدور رای منصرف شدم ترسیدم کارم را از دست بدم اصلا نمیدونم چیکار کنم

الان رشته و سابقه کارتون با هم میخوره؟

پست مدیریتی یا رده بالا که ندارید؟

درس و کار همزمان چی؟

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - f_goo - 03-03-2015

سلام دوستان.. من مدتی برای خودم بیمه حرف و مشاغل آزاد رد می کردم (به خاطر دفترچه و البته سابقه) و از اونجا که اون زمان مشغول به کار نبودم، تو فرما چیزی نگفتم و گفتم که دنبال کار می گشتم. آیا اگه سفارت از من بیمه بخواد مشکلی واسم ایجاد می شه به نظرتون؟ نمی گن این بیمه حرف و مشاغل آزاد چیه این وسط؟!

(03-03-2015, 04:36 PM)'f_goo' نوشته: سلام دوستان.. من مدتی برای خودم بیمه حرف و مشاغل آزاد رد می کردم (به خاطر دفترچه و البته سابقه) و از اونجا که اون زمان مشغول به کار نبودم، تو فرما چیزی نگفتم و گفتم که دنبال کار می گشتم. آیا اگه سفارت از من بیمه بخواد مشکلی واسم ایجاد می شه به نظرتون؟ نمی گن این بیمه حرف و مشاغل آزاد چیه این وسط؟!

تو سایت بیمه براتون چی میزنه ؟
دقیقا همین حرفه و مشاغل آزاد رو میزنه؟ میدونید مترجم این رو چی ترجمه می کنه دقیقا؟
فکر کنم اگر بگید خودتون حق بیمه میدادید به عنوان خوداشتغالی که سابقه بیمه اتون حفظ شه مشکلی نباشه. تو 5669e این مدت رو دقیقا زدید که چی کار می کردید؟

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - f_goo - 03-03-2015

(03-03-2015, 05:26 PM)'shubizkumbuli' نوشته:
تو سایت بیمه براتون چی میزنه ؟
دقیقا همین حرفه و مشاغل آزاد رو میزنه؟ میدونید مترجم این رو چی ترجمه می کنه دقیقا؟
فکر کنم اگر بگید خودتون حق بیمه میدادید به عنوان خوداشتغالی که سابقه بیمه اتون حفظ شه مشکلی نباشه. تو 5669e این مدت رو دقیقا زدید که چی کار می کردید؟

بله، تو گواهی بیمه همین مشاغل آزاد می زنه. حالا اگه اختیاری بود بهتر بود؟
تو فرما گفتم که مشغول خوندن زبان بودم و دنبال کار می گشتم. فیش های پرداختی هم مشخصه که خودم هزینشو دادم.

(03-03-2015, 06:24 PM)'f_goo' نوشته:
بله، تو گواهی بیمه همین مشاغل آزاد می زنه. حالا اگه اختیاری بود بهتر بود؟
تو فرما گفتم که مشغول خوندن زبان بودم و دنبال کار می گشتم. فیش های پرداختی هم مشخصه که خودم هزینشو دادم.

اگر فیش پرداختی داری که خوبه و میتونی بگی از جیب میدادی که سابقه بیمه ات برای منافع آینده حفظ شه و میتونی بگی در ایران کار غیر قانونی هم نیست. سند هم داری که خودت ریختی. ولی به نظرم این که بخوای یه چیز دیگه بگی و بگی فلان نوع کار رو میکردم و فکر نمیکردم گفتنش لازم باشه خیلی جالب نیست! یعنی توجیه کردنش خیلی سخت تره!