آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - شیوا رحمتی - 28-02-2015

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما...
من دانشجوی ترم 6 مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیرم با معدل کل 16.زبانم در حد خوبه البته هنوز در امتحانای بین المللی شرکت نکردم.میخواستم راهنماییم کنید که آیا شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا رو دارم یا نه و حدود نمره GRE و تافلم باید چند باشه و همچنین اگه ممکنه چند تا از دانشگاه های خوب یا متوسط آمریکا رو برای مهندسی شیمی بگید.
با تشکر

RE: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 28-02-2015

(28-02-2015, 09:08 PM)'شیوا رحمتی' نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما...
من دانشجوی ترم 6 مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیرم با معدل کل 16.زبانم در حد خوبه البته هنوز در امتحانای بین المللی شرکت نکردم.میخواستم راهنماییم کنید که آیا شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا رو دارم یا نه و حدود نمره GRE و تافلم باید چند باشه و همچنین اگه ممکنه چند تا از دانشگاه های خوب یا متوسط آمریکا رو برای مهندسی شیمی بگید.
با تشکر

سلام
معدلتون خوبه ولی اگه امکانش هست که بالاتر ببرید حتما این کار رو در اولویت قرار بدید، اولویت دومتون هم امتحان زبان و GRE باشه شما نمره زبان TOEFL بالای 90 یا IELTS بالای 6.5 داشته باشید نمره خوبی به حساب می یاد(100 به بالا خوب 110 به بالا خیلی خوب و 7 به بالا نمرات خیلی خوبی هستند) برای GRE هم نمره 300 به بالا نمره بدی نیست(310 به بالا خوب 320 به بالا خیلی خوب).
با توجه به معدلتون اگه خوب ها رو تو امتحاناتی که گفتم بدست بیارید شانستون خوب و اگه خیلی خوب ها رو بدست بیارید شانستون خیلی خوب هست، ولی درباره فاند در این مقطع نمیشه به سادگی نظر داد، فاند در مقطع مستر گرفتنش سخت هست ولی نشدنی هم نیست.
برای دانشگاها هم می تونید خودتون از این سایت تاپ های جهان رو مشاهده کنید.
موفق باشید/

RE: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 28-02-2015

در مورد حدود نمره ها اگر بتونید در تافل بالای 100 بگیرین و در GRE هم دست کم 310 بگیرین مشکلی با اعلب دانشگاه ها نخواهید داشت و از اونجاییکه معدل کارشناسی تون هم به نسبت خوب بوده و از دانشگاه نسبتا شناخته شده ای هم هست مشکل چندانی هم در این زمینه ندارید. اگر یک مقدار سوابق پژوهشی مثل مقاله داشتین حتی گرفتن پذیرش از رتبه های دو رقمی هم دور از انتظار نبود ولی در حال حاضر بهتره یک مقدار محدوده رتبه ها رو وسیع تر و تا حدود 300 در نظر بگیرین که شانس پذیرش تون بیشتر باشه. خوشبختانه رشته مهندسی شیمی رو تقریبا همه دانشگاه هایی که دپارتمان فنی داشته باشند دارند و از این نظر مشکل چندانی در پیدا کردن دانشگاه نخواهید داشت و بیشتر می بایست در مورد زمینه هایی که مورد علاقه تون هست استاد پیدا کنید و انگیزه نامه تون رو طوری تنظیم کنید که به زمینه های کاری اونها بخوره. تاپیک رتبه بندی دانشگاه ها رو نگاه کنید از روی اونها می تونید فهرست دانشگاه های آمریکا رو به سادگی پیدا کنید.

معروفترین هاش در رشته شما MIT، برکلی، استنفورد، Caltech، تگزاس آستین، پرینستون، مینسوتا، Wisconsin-madison، پنسیلوانیا، UCLA، کرنل و میشیگان هستند. ولی همون طور که گفتم بهتره محدوده رتبه ها رو وسیع تر بگیرید و دانشگاه های متوسط تر رو هم در نظر داشته باشید که شانس تون بیشتر باشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - szeinalilathori - 23-11-2015

(26-10-2015, 12:51 AM)Torkan نوشته: درود بر بابک دوست داشتنی

واللا از این جهاتی که فرمودید حق با شماست. مثلا این پست رو ببینید:
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7?pid=94980#pid94980
درسته به قول جنابعالی این فرد ممکن بود با ثبت نام هم این سوال رو بپرسه ولی سوال و سوالات اینچنینی به خصوص از مهمانان یه جورایی دلسرد کننده میشه.
البته بسیار خوشحالم که شما نمیخواید مثل بسیار از سایتها تعداد کاربر رو به رخ همگان بکشید و این ستودنیست.

بااحترام،
ترکان

آقای ترکان عزیز
 سلام

اگرچه این پست به بحث مطرح شده مربوط نیست اما چون نظر شما برام مهمه خواستم اینجوری سریعتر به جواب برسم.
من از اوایل مهرماه به صورت جدی برای اپلای شروع کردم. با توجه به اینکه کارمند هستم و مدت سه سال هست که درسم تموم شده تقریبا مشکلات زیادی رو احساس میکنم. میخواستم لطف کنین و برای موارد زیر منو راهنمایی کنین:
1- با توجه به شرایط من چه نمره تافل و جی آر ای لازمه که بگیرم بتونم تو یک دانشگاه خوب امریکایی پذیرش بگیرم:
کارشناسی زیست شناسی با معدل حدود 16.8
کارشناسی ارشد بیوشیمی با معدل 18.09 (رتبه اول ورودی)

مقاله ISI ندارم ولی تو دوتا کنفرانس داخلی شرکت کردم که تو یکی از اونا پوستر کارم به عنوان پوستر برتر انتخاب شد بین 1350 کار ارائه شده و دومی که بین المللی داخل ایران بود بین 300 تا کار ارائه شده قسمت دوم کارم به صورت پوستر ارئه شد و به عنوان پوستر اول انتخاب شد. ضمن اینکه این کار به عنوان طرح نانو پذیرفته شده است.

2- من تو این مدت دو ماه یک ماه رو صرف جی ار ای سابجکت کردم و تقریبا میتونم بگم یک ماهه که دارم به صورت تمام وقت بعد از ساعت کاریم زبان میخونم. اوایل مهر ماه یک امتحان آزمایشی تافل دادم که نتیجه 67 بود. مهارت ها به ترتیب L=17,S=18,W=17, R=15 بود. تا پایان هفته دوم آبان فرصت کمی برای زبان خوندن داشتم بعد از اون حدود سه هفته کار کردن روی دو مهارت ریدینگ و لیسنینگ، 27 آبان مجددا یک آزمایشی دیگه دادم و نتیجه به این شکل بود: L=14,S=19,W=20, R=18. البته تو جلسه سر دو مهارت اول اصلا نمیتونستم تمرکز کنم و مرتب حواسم به موضوعات غیر امتحان پرت میشد. دلیلش رو اصلا نمیتونم بفهمم. از طرفی برای 20 دسامبر امتحان تافل ثبت نام کردم. با شرایط موجود به نوعی مستاصل شدم. لطفا منو راهنمایی کنین که آیا بهتره دیفر کنم یا برای امتحان آماده بشم و امتحان و شرکت کنم؟ چطور روی دو تا اسکیل اسپیک و رایتینگ که کمتر کار کردم متمرکز بشم؟ بابت لیسن و ریدینگ چکار کنم که بتونم بهتر نتیجه بگیرم. بزرگترین مشکل من برای ریدینگ سر جلسه اینه که اگرچه لغت ها رو میفهمم اما نمیتونم کلیت مطلب رو توی ذهنم نگه دارم و بعذ از خوندن یکی دو جمله قبلی ها رو فراموش میکنم. (برای قسمت دوم صحبتم تو تاپیک آمادگی برای تافل آقای سعیدی با توجه به شرایطم یکسری راهنمایی کردن)
نکته:ضمنا من تو این سه هفته تی پی او ها رو تا 15 زدم و شرایط رو مثل شرایط جلسه امتحان برای خودم در نظر میگرفتم(منظورم از نظر زمان بندیه) اما ریدینگ و لیسن رو پشت سر هم نمیزدم. 

امیدوارم من به خاطر زیاده گوییم ببخشید اما خواستم یه دید کلی به وضعیت من داشته باشید و بتونید با اشراف کامل به قضیه راهنماییم کنین.
ممنون
الهام

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - automotive - 23-11-2015

(23-11-2015, 12:52 PM)szeinalilathori نوشته: آقای ترکان عزیز
 سلام

اگرچه این پست به بحث مطرح شده مربوط نیست اما چون نظر شما برام مهمه خواستم اینجوری سریعتر به جواب برسم.
من از اوایل مهرماه به صورت جدی برای اپلای شروع کردم. با توجه به اینکه کارمند هستم و مدت سه سال هست که درسم تموم شده تقریبا مشکلات زیادی رو احساس میکنم. میخواستم لطف کنین و برای موارد زیر منو راهنمایی کنین:
1- با توجه به شرایط من چه نمره تافل و جی آر ای لازمه که بگیرم بتونم تو یک دانشگاه خوب امریکایی پذیرش بگیرم:

مقاله ISI ندارم ولی تو دوتا کنفرانس داخلی شرکت کردم که تو یکی از اونا پوستر کارم به عنوان پوستر برتر انتخاب شد بین 1350 کار ارائه شده و دومی که بین المللی داخل ایران بود بین 300 تا کار ارائه شده قسمت دوم کارم به صورت پوستر ارئه شد و به عنوان پوستر اول انتخاب شد. ضمن اینکه این کار به عنوان طرح نانو پذیرفته شده است.

2- من تو این مدت دو ماه یک ماه رو صرف جی ار ای سابجکت کردم و تقریبا میتونم بگم یک ماهه که دارم به صورت تمام وقت بعد از ساعت کاریم زبان میخونم. اوایل مهر ماه یک امتحان آزمایشی تافل دادم که نتیجه 67 بود. مهارت ها به ترتیب L=17,S=18,W=17, R=15 بود. تا پایان هفته دوم آبان فرصت کمی برای زبان خوندن داشتم بعد از اون حدود سه هفته کار کردن روی دو مهارت ریدینگ و لیسنینگ، 27 آبان مجددا یک آزمایشی دیگه دادم و نتیجه به این شکل بود: L=14,S=19,W=20, R=18. البته تو جلسه سر دو مهارت اول اصلا نمیتونستم تمرکز کنم و مرتب حواسم به موضوعات غیر امتحان پرت میشد. دلیلش رو اصلا نمیتونم بفهمم. از طرفی برای 20 دسامبر امتحان تافل ثبت نام کردم. با شرایط موجود به نوعی مستاصل شدم. لطفا منو راهنمایی کنین که آیا بهتره دیفر کنم یا برای امتحان آماده بشم و امتحان و شرکت کنم؟ چطور روی دو تا اسکیل اسپیک و رایتینگ که کمتر کار کردم متمرکز بشم؟ بابت لیسن و ریدینگ چکار کنم که بتونم بهتر نتیجه بگیرم. بزرگترین مشکل من برای ریدینگ سر جلسه اینه که اگرچه لغت ها رو میفهمم اما نمیتونم کلیت مطلب رو توی ذهنم نگه دارم و بعذ از خوندن یکی دو جمله قبلی ها رو فراموش میکنم. (برای قسمت دوم صحبتم تو تاپیک آمادگی برای تافل آقای سعیدی با توجه به شرایطم یکسری راهنمایی کردن)
نکته:ضمنا من تو این سه هفته تی پی او ها رو تا 15 زدم و شرایط رو مثل شرایط جلسه امتحان برای خودم در نظر میگرفتم(منظورم از نظر زمان بندیه) اما ریدینگ و لیسن رو پشت سر هم نمیزدم. 

امیدوارم من به خاطر زیاده گوییم ببخشید اما خواستم یه دید کلی به وضعیت من داشته باشید و بتونید با اشراف کامل به قضیه راهنماییم کنین.
ممنون
الهام

با سلام،
با توجه به اینکه ترکان عزیز در بلاد کفر هستند و الان به وقت CST  وقت خواب هستش و شب هستش و فکر نکنم ایشون بیدار باشند تا جواب بدهند و با توجه به اینکه پست رو در محل اشتباه قرار دادید که باید منتقل بشه و اگر من جواب بدم هم باز هم باید منتقل بشه پس من راهکار صحیح پرسیدن سوال از یک فرد خاص رو به شما میگم تا در آینده بتونید استفاده کنید و جسارتا جواب سوالاتونم میدم، ترکان عزیز هم اومدند جواب خواهند داد نگران نباشید.

اگر میخواهد از کاربر خاصی سواع بپرسید، اسم کاربریشو به علاوه @ پشت سر هم قرار بدید، به عنوان مثال

@Torkan

اینطوری یک پیام به صورت آگاه سازی برای اون کاربر میره و متوجه میشه که شما ازش سوال پرسیدید.

جواب سوالاتتون،
1. بستگی داره که منظورتون از خوب چه چیزی هستش، کمک هزینه ی بیشتر، رتبه علمی بهتر، محل قرار گرفتن دانشگاه از نظر آب و هوا و جرم و جنایت و ... موضوع دیگه که باید وقت بذارید و تصمیم بگیرید که کدام یک براتون مهمتر هستش.
اما اصولا نمره ی توفل 100 با هر مهارت حداقل 25 تقریبا مرسوم هستش اگر بخواهیم در دانشگاه به عنوان کار تدریس کنید باید نمره ی مهارت Speaking شما بالای 27 باشه از 30 نمره.
نمره ی توفل نیاز هستش و حتما باید حداقل نمره ی درج شده در وب سایت دانشگاه در قسمت دانشکده ای که قصد ادامه ی تحصیل رو دارید رو کسب کنید وگرنه از ثبت نام خبری نیستش.
نمره ی GRE رقابتی هستش و کفی معمولا براش در نظر گرفته نمیشه و هرچه بیشتر بهتر هستش که معمولا 170 از 170 قسمت ریاضیات یا quant باید گرفته بشه اگر رشتتون فنی هستش و ار این نمره کمتر یعنی دققتون کم هستش و قسمت verbal هم نمرهی 160 از 170 بسار خوب هستش و مجموع بالای 320 نمره ی خیلی خوبی محسوب میشه و  رایتینگ GRE General رو هم باید حداقل 3 بگیرید و نمره ی 4 بسیار خوب هستش از 6.

این بحث نمرات، امتحانات رو هم خود ایشون میان و پاسخ شما رو میدهند.

موفق باشید.

لینک های مفید

توفل اینترنتی
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT
GRE general
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General
GRE subject
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-Subject
شهریه و کمک هزینه تحصیلی
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86

شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

راه نمای دانشگاه های آمریکا
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

و برای رتبه ی دانشگاه های ایالات متحده هم به اینک زیر بروید

http://www.webometrics.info/en/americas/usa

لطفا زمان بیشتری رو برای مطالعه فروم اختصاص بدید و سوالاتی که براتون پیش میاد و در فروم نیستش رو در مرتبط ترین تاپیک بنویسید یا اگر نمیدانید در کدارم تاپیک بپرسید از تاپیک زیر استفاده کنید

http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%9F--10370?pid=97454#pid97454

مدیران محترم لطفا پست بالا منتقل و این پست حذف شود، با تشکر از زحمات شما

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Torkan - 30-11-2015

(23-11-2015, 12:52 PM)szeinalilathori نوشته: آقای ترکان عزیز
 سلام

ممنون
الهام

درود

اولا ممنون از دوستمون که جواب رو دادن. واللا بلاد هم انقدرها کفر نبود!
الهام جان، اول از همه بگم رشته شما تجربی بوده و متاسفانه من نباید جوابی بدم که شما رو دچار سردرگمی کنه با توجه به اینکه من در مورد پذیرش در این رشته ها اطلاعات زیادی ندارم.البته ظاهرا رشته ارشدتون طوری هست که بشه حدس زد تا حدودی.
جسارته من تقریبا خیلی کم پیشنهاد میکنم که عجله نکنید ولی برای حالت شما اگر فاند میخواید به نظر من حیفه که اینطوری عجله کنید! شما که gre هم ندادید من جای شما باشم خودم رو اذیت نمیکنم و کمی بازه زمانی رو بیشتر میگیرم. درسته خودم مخالف اپلای واسه بهار هستم ولی من جای شما باشم قشنگ میشینم وقت میذارم و میخونم و حدودای تیر اپلای میکنم واسه ترم بهار 2017 تا ببینم نتایجه چی میشه. نهایتش اینه که 4 ماه بله 4 ماه دیرتر میرید بلاد کفر یا سرزمین شیاطین بزرگ! چون حیفه با این معدل این همه هزینه هم بکنید بعدا فاند هم نتونید بگیرید.
با اینحال اگر مصرید تافل بالای 90 برای شما کفایت میکنه (چون میدونم واقع گرا باشین بالای صد نمیشه به این زودی)  واسه اطمینان ولی gre تعیین کننده برای فاند هست. شما هر قدر بیشتر نمره بگیرید احتمال فاند هم بالاتر میره. در مورد تافل در قسمت مربوطه پرسیدین دوستان دیگر نظر میدن و کمک میکنن.  علت عدم تمرکز عدم تمرین کافی است به نظر من. من همیشه خودم تمرکز نداشتم در زندگی با تمرین زیاد هست که ناخوداگاه تمرکز بوجود میاد. اگر نمرات خوبی بگیرید از رنکهای 30 تا 70 میتونید اپلای و با کمی ریسک بگم فول فاند بشید. تافل دور و بر 95 و جی ار ای هم خوب بالای 315 و 320 که چه بهتر.
در ضمن بحث من مربوط به دکتراست.

بااحترام،
ترکان

RE: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 30-11-2015

من دقیقا منظورتون رو از فریبنده نگرفتم! فقط یه نکته ای بگم که متاسفانه کنفرانسهای داخلی و اینجور چیزا رزومه پر کنه. اگر یک isi داشتید حداقل میشد مخ استاد زد ولی بله شما عجله نکنید به نظر من با 4 ماه یا حتی یکسال اینور اونور زمین به اسمون نمیاد!

بااحترام،
ترکان

RE: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - szeinalilathori - 30-11-2015

(30-11-2015, 12:11 PM)Torkan نوشته: من دقیقا منظورتون رو از فریبنده نگرفتم! فقط یه نکته ای بگم که متاسفانه کنفرانسهای داخلی و اینجور چیزا رزومه پر کنه. اگر یک isi داشتید حداقل میشد مخ استاد زد ولی بله شما عجله نکنید به نظر من با 4 ماه یا حتی یکسال اینور اونور زمین به اسمون نمیاد!

بااحترام،
ترکان

منظورم اینه اگرچه چهار ماه تاخیر میفته ولی با یه نمره بالاتر که میشه تو این بازه زمانی گرفت با اطمینان بیشتری برای یه دانشگاه بهتر و یه فاند بیشتر اقدام کرد.
بازم ممنون از راهنمایی تون

الهام

RE: پذیرش در رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا - 2015fatemeh - 29-06-2016

درود

من کارشناسی مهندسی شیمی- بدون گرایش- دارم و به احتمال قوی ارشد مهندسی شیمی گرایش مهندسی بیوتکنولوژی قبول میشم و قصد دارم برای دکترای امریکا اپلای کنم
سوال اینه که به چه رشته های دیگه جدا از مهندسی شیمی و با چه شرایطی میتونم اپلای کنم ؟؟
کلا به زمینه های مرتبط با پزشکی علاقه دارم مثل بیومدیکال! راهی هست که بتونم برای بیومدیکال اپلای کنم با توجه به رشته و گرایش کارشناسی و ارشدم