آکادمیا کافه
حذف درس و حذف ترم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: حذف درس و حذف ترم (/Thread-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%AA%D8%B1%D9%85)

صفحات 1 2

حذف درس و حذف ترم - eliha1 - 27-02-2015

سلام خسته نباشید دوستان
من داخل دانشگاه ی مشکلی پیدا کردم لطفا کمکم کنید نمیدونم چکار کنم
راستش من این ترم طرح 3 دارم درس عملی طراحی 4 واحدی رشتم هم معماری با ی استاد خوب کلاس برداشته بودم بعد از حذف و اضافه بدون اطلاع دادن به ما کلاس استاد مارو حذف کردن براش روز دوشنبه کلاس گذاشتن و بجای استاد ما که روز شنبه باهاش کلاس داریم ی استاد واقعا بد گذاشتن از اون دسته استادایی هست که بالاترین نمره ی قبولی که به دانشجوهاش داده 12 بوده ودر انتخاب واحد هیچکی باهاش کلاس برنداشته به همین خاطر استاد مارو باهاش جابه جا کردن من اونروز خواستم برم سر کلاس که بچه ها داخل راهرو تجمع کمرده بودن و بهم گفتن نرو داخل کلاس استادو عوض کردن و آقای رو گذاشتن به جای استاد خودمون و اونم افتضاح بده ما نمیریم سر کلاس به نشانه ی اعتراض خلاصه نرفتیم سر کلاس بعد از ساعتی رفتیم آموزش و معاونت رفتن صحبت کردن و مثل اینکه نتیجه نداده حالا من از بچه هادپرسیدم چی شد؟گفتن استاد جدیده گفته برید درستونو حذف کنید من بهتون نمره نمیدم تورخدا کمکم کنید چیکار کنم؟میشه پیش کسی برمبگم من با این استاد کلاس نمیخوام و راهی هست که بتونم استادمو عوض کنم؟لطفا خیلی اعصابم خورده من میخوام بورسیه بگیرم نباید نمره هام پایین یا افتاده باشه ممنون میشم بهم کمک کنید

RE: درخواست کمک - nanock - 27-02-2015

سلام،
اتفاق خوبی نیست .... اگه اونروز هیچ کس نرفته کلاس خب شما هم که نرفتین خوبه ... اگه یه تعداد رفتن ویه تعداد نرفتن اوضاع خیلی جالب نخواهد بود برای شما ... اون استاد خوبه الان چیکار میکنه؟ منظورم کلاسی که با ایشون برداشتین و ایشون نیومد پس کجا رفت؟ ... اگه کلاس داره و همون درس رو ارائه میده ... خب ... خب میتونی بری بهش بگی که مثلا من نمی تونم اون یکی کلاس برم بخاطر وقتش نه بخاطر استاد .... یه چیزی هم بگم اگه به خاطر استاد تازه و نمره دادنش اعتراض دارین هم به استاد تذکر میدن ولی مطمئن باشین که به نفع شما نخواهد بود چون ایشون امتحان میگیره و میگه ببینین نتونستن بنویسن  و الخ ... به نظر من لجبازی نکنین و سعی کنین ماجرا به خوبی حل بشه ... اعتراض به نمره استادی که هنوز درس نداده دلیل خوبی نیست

RE: درخواست کمک - eliha1 - 27-02-2015

(27-02-2015, 12:37 PM)nanock نوشته: سلام،
اتفاق خوبی نیست .... اگه اونروز هیچ کس نرفته کلاس خب شما هم که نرفتین خوبه ... اگه یه تعداد رفتن ویه تعداد نرفتن اوضاع خیلی جالب نخواهد بود برای شما ... اون استاد خوبه الان چیکار میکنه؟ منظورم کلاسی که با ایشون برداشتین و ایشون نیومد پس کجا رفت؟ ... اگه کلاس داره و همون درس رو ارائه میده ... خب ... خب میتونی بری بهش بگی که مثلا من نمی تونم اون یکی کلاس برم بخاطر وقتش نه بخاطر استاد .... یه چیزی هم بگم اگه به خاطر استاد تازه و نمره دادنش اعتراض دارین هم به استاد تذکر میدن ولی مطمئن باشین که به نفع شما نخواهد بود چون ایشون امتحان میگیره و میگه ببینین نتونستن بنویسن  و الخ ... به نظر من لجبازی نکنین و سعی کنین ماجرا به خوبی حل بشه ... اعتراض به نمره استادی که هنوز درس نداده دلیل خوبی نیست
راستش تا موقعی که ما توی راهرو بودیم کسی سر کلاس نرفته بود مگه اینکه موقعی که ما رفته باشیم آموزش کسی تازه اومده باشه شاید رفته باشن سر کلاس نمیدونم که آیا کسی رفته یانه ولی ما حدود بیست نفر یا بیشتر بودیمکه سر کلاس نرفته بودیمو اعتراض کردیم.استاد خوبه اونروز که ما اعتراض کردیم دیدیمش توی راهرو استادمون خیلی ناراحت بود و میگفت چندمین باره دارن اینکارو میکنن که کلاسای منو عوض میکنن بدون اینکه به من بگن ببینید این استاد خوب اصلا ظرفیت دیگه نداشت کسی باهاش کلاس برداره چون همه باهاش کلاس برداشته بودن ولی هیچکی با اونیکی استاد کلاس برنمیداره واسه همین کلاسشو با استاد ما عوض کردن و مرو مجبور کردن که استادمون الان ایشون باشه آخه روزای دوشنبه من پره که بخوام برم بگم من با استاد خودم میخوام کلاس داشته باشم اگه هم بتونم کلاسامو روزای دیگه با استادام هماهنگ کنم روزای دیگه برم بگم بخاطر وقت نمیتونم روزای شنبه بیام سر کلاس استاد جدیده نمیگن اگه وقت نداشتی پس چرا شنبه ها کلاس برداشتی؟آخه درس ما تئوری نیست که درس بخونم نتونه بندازه یا نمره پایین بهم بئه درسم عملیه و راحت میتونن نمره ندن و لج کنن Sad

RE: درخواست کمک - M1KE - 28-02-2015

اگر فکر می کنید که برداشتن این درس با این استاد به ضررتون هست بهتره درس رو حذف کنید. در صورتی که درس موردنظر در زمره زنجیره اصلی رشته باشه و تعویق انداختن اون ممکنه برداشتن یک سری از درس های اصلی رو در ترم های بعد با مشکل مواجه کنه و در نتیجه فارغ التحصیلی شما به تاخیر بیافته گاهی چاره ای نیست که با چنین استادهایی به اصطلاح بسازید و ضرر رو به حداقل برسونید. ولی اگر درس موردنظر مستقل هست و حذف اون برای برداشتن درس های دیگه در ترم های بعدی مشکل زیادی ایجاد نمی کنه بهتره حذف بشه.

RE: درخواست کمک - eliha1 - 28-02-2015

(28-02-2015, 09:20 AM)M1KE نوشته: اگر فکر می کنید که برداشتن این درس با این استاد به ضررتون هست بهتره درس رو حذف کنید. در صورتی که درس موردنظر در زمره زنجیره اصلی رشته باشه و تعویق انداختن اون ممکنه برداشتن یک سری از درس های اصلی رو در ترم های بعد با مشکل مواجه کنه و در نتیجه فارغ التحصیلی شما به تاخیر بیافته گاهی چاره ای نیست که با چنین استادهایی به اصطلاح بسازید و ضرر رو به حداقل برسونید. ولی اگر درس موردنظر مستقل هست و حذف اون برای برداشتن درس های دیگه در ترم های بعدی مشکل زیادی ایجاد نمی کنه بهتره حذف بشه.

سلام مرسی از کمکتون راستش امروز رفتم دانشگاه بچه ها جمع بودن توی راهرو ازشون پرسیدم کلاس تشکیل نمیشه؟گفتن درست شد و استاد خودمون رو برگردوندن ولی این هفته تشکیل نمیشه خداروشکر مثل اینکه اعتراضمون اثر کرد حالا هفته ی بعد ببینیم واقعا درست شده بله طرح 3 جزو دروس اصلیه که باید این ترم بگذرونم چون برای برداشتن طرح 4 در ترم بعد باید طرح 3 پاس بشه <خیلی متشکرم از راهنماییتون لطف کردید Smile

RE: درخواست کمک - eliha1 - 28-02-2015

اما الان برنامه هفتگیمو نگاه کردم هنوز اسم اون استادیه که خواستیم عوض بشه یعنی درست میکنن داخل برنامه هفتگیمونو؟

RE: درخواست کمک - M1KE - 28-02-2015

این رو باید از آموزش دانشگاهتون بپرسید که قراره رسما ایشون رو عوض کنند یا خیر. چون ممکنه این نوع به روزرسانی ها در وبسایت دانشگاه با یک تاخیر چند روزه یا حتی چند هفته ای انجام بشه. دونستن اینکه تا کی وقت دارید درس رو حذف اضطراری کنید در این مورد خیلی مفید خواهد بود و می تونید تا نزدیکی های اون تاریخ صبر کنید ببینید بالاخره استاد موردنظر رو عوض می کنند یا خیر.

نحوه حذف دروس ترم اول کارشناسی برق قدرت؟ - pedrammax - 10-10-2015

درود. من ترم اول کارشناسی برق قدرت بدون کنکور دانشگاه آزاد هستم
من به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومده میخوام ترم اول رو درس نخونم. پول شهریه ثابت رو دادم. حالا 19 واحد دارم و چند سوال
1- اگر سر کلاس ها نرم چه مشکلاتی پیش میاد؟ مسئله پول واحد ها نیست. کلا این ترم حتی پول واحد هم بدم نمیخوام برم.
2- میشه سر کلاس نرم و آخر ترم همه رو حذف کنم که مشروط نشوم؟

RE: نحوه حذف دروس ترم اول کارشناسی برق قدرت؟ - nader - 10-10-2015

(10-10-2015, 08:12 PM)pedrammax نوشته: درود. من ترم اول کارشناسی برق قدرت بدون کنکور دانشگاه آزاد هستم
من به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومده میخوام ترم اول رو درس نخونم. پول شهریه ثابت رو دادم. حالا 19 واحد دارم و چند سوال
1- اگر سر کلاس ها نرم چه مشکلاتی پیش میاد؟ مسئله پول واحد ها نیست. کلا این ترم حتی پول واحد هم بدم نمیخوام برم.
2- میشه سر کلاس نرم و آخر ترم همه رو حذف کنم که مشروط نشوم؟

درود
اولا تا الان که اول ترم هستی میتونی حتی مبلغی هم استراد کنی و بگیری
اگه بخوای درسی را حذف کنی تا ۳ تا درس رو نری امتحان بدی خودش حذف میشه بقیش هم با مجوز پزشکی میتونی حذف پزشکی بزنی
اگه هم کلا بیخیال بشی میتونی حذف ترم بزنی که آسون ترین کاره اما عاقلانه نست
اگه میخوای نری برو حداقل یه مقدار پولتو زنده کن
موفق باشی

RE: نحوه حذف دروس ترم اول کارشناسی برق قدرت؟ - pedrammax - 10-10-2015

میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟ من هیچی نمیدونم . حذف ترم چطور میشه انجامش داد؟ اگر انجام بدم میتونم ترم های بعدی مرخصی یک ترم بگیرم؟ کلا من امسال نمیتونم درس بخونم و اگر هم دانشگاه اسمم نباشه باید برم سربازی. من همونم که مرزبانی کرمانشاه بودم با راهنمایی شما برگشتم. 
امسال حسابی باید کار کنم بدهی هایم رو بدم. حالا این ترم 700 دادم پول شهریه ولی پول واحد رو هم باید بدم مشکلی نیست ولی اگر راهی بهتر هست با توجه به اینکه امسال رو نرم دانشگاه راهنمایی کنید