آکادمیا کافه
شرایط زندگی در فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شرایط زندگی در فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3

شرایط زندگی در فنلاند - sony - 25-02-2015

یا سلام به دوستان فروم
با توجه با پست های قبلی که خوندم به نظرم اومد مه واقعا پذیرش برای فنلاند گزینه ای مناسب است. راستش من می خواستم یرای دانشگا های ترکیه اپلای کنم ولی با توجه به موقعیت الانش زیاد مکان امنی خصوصا برای دانشجوی دختر نیست. می خواستم یکم راجع به امنیت فنلاند توضیح بدین. و اینکه اگه بشه واقعا با 2-3 ملین بشه اروپا زندگی دانشجویی داشت عالیه. و در نهایت اگر فنلاند نتونم برم کدوم کشور اروپایی دیگه رو واسم توصیه می کنید.

RE: شرایط زندگی در فنلاند - saaaaam - 25-02-2015

(25-02-2015, 03:59 PM)'sony' نوشته: یا سلام به دوستان فروم
با توجه با پست های قبلی که خوندم به نظرم اومد مه واقعا پذیرش برای فنلاند گزینه ای مناسب است. راستش من می خواستم یرای دانشگا های ترکیه اپلای کنم ولی با توجه به موقعیت الانش زیاد مکان امنی خصوصا برای دانشجوی دختر نیست. می خواستم یکم راجع به امنیت فنلاند توضیح بدین. و اینکه اگه بشه واقعا با 2-3 ملین بشه اروپا زندگی دانشجویی داشت عالیه. و در نهایت اگر فنلاند نتونم برم کدوم کشور اروپایی دیگه رو واسم توصیه می کنید.

سلام 
دوست عزیز فنلاند یکی از امنترین کشورهای دنیا هست و برای خانم ها هم بنظر من ایده ال چون کسی به کسی کاری نداره فقط به علت تنهایی احتمال دپرس شدن بسیار هست
در برخی از شهر های فنلاند امکان کار پیدا کردن هست و خرج خود را در می اورید

RE: شرایط زندگی در فنلاند - ماویس - 04-03-2015

سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم.موسسه غیر انتفاعی میخونم. مدرک آیلتس هم میتونم بگیرم. و میخوام بدون هیچ پشتوانه ی مالی برای ارشد به یکی از کشورای اروپایی برم، در مورد فنلاند شنیدم که زیاد کشور متمدنی حساب نمیشه و اینکه خیلی خیلی سرده و زبانشم بسیار سخته و تلفیقی! میخواستم ببینم حقیقت داره یا نه و اینکه با توجه به شرایط من امکان گرفتن بورسیه چقدره؟ امکان تامین هزینه ها از طریق کار دانشجویی چطور؟

RE: شرایط زندگی در فنلاند - saaaaam - 04-03-2015

(04-03-2015, 07:43 PM)'ماویس' نوشته: سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم.موسسه غیر انتفاعی میخونم. مدرک آیلتس هم میتونم بگیرم. و میخوام بدون هیچ پشتوانه ی مالی برای ارشد به یکی از کشورای اروپایی برم، در مورد فنلاند شنیدم که زیاد کشور متمدنی حساب نمیشه و اینکه خیلی خیلی سرده و زبانشم بسیار سخته و تلفیقی! میخواستم ببینم حقیقت داره یا نه و اینکه با توجه به شرایط من امکان گرفتن بورسیه چقدره؟ امکان تامین هزینه ها از طریق کار دانشجویی چطور؟

والا در مورد تحصیل که اطلاع دارید رایگان هست در مورد شرایط اب و هوا هم بستگی داره کدوم شهر باشید ولی در مورد مردم بله اکثرا سرد هستند ولی ادم های نسبتا بهتر هم دارد در مورد بورس راستش برای رشته های مدیریت بورس تقریبا وجود ندارد ولی در برخی از شهرها مثل تورکو - هلسینکی و تامپره بچه ها با کار دانشجویی خرجشون را در میارن

RE: شرایط زندگی در فنلاند - ماویس - 05-03-2015

در مورد زبان چی؟ چقدر طول میکشه تا با قرار گرفتن در محیط زبان یاد گرفت؟

RE: شرایط زندگی در فنلاند - saaaaam - 05-03-2015

(05-03-2015, 01:35 AM)'ماویس' نوشته: در مورد زبان چی؟ چقدر طول میکشه تا با قرار گرفتن در محیط زبان یاد گرفت؟

در مورد زبان بنظر من 4 سال یا سه سال چون زبان بسیار سختی هست

RE: شرایط زندگی در فنلاند - ACU - 05-03-2015

(04-03-2015, 10:50 PM)'saaaaam' نوشته:
والا در مورد تحصیل که اطلاع دارید رایگان هست در مورد شرایط اب و هوا هم بستگی داره کدوم شهر باشید ولی در مورد مردم بله اکثرا سرد هستند ولی ادم های نسبتا بهتر هم دارد در مورد بورس راستش برای رشته های مدیریت بورس تقریبا وجود ندارد ولی در برخی از شهرها مثل تورکو - هلسینکی و تامپره بچه ها با کار دانشجویی خرجشون را در میارن

اولا که ایشون سوالی در مورد مردم نکردند که شما میگین مردم سردن. دوما اینکه من به نظرم فنلاندی ها از ایرانی ها خیلی هم گرم تر هستند. چه انتظاری دارید؟‌ میخواین روز اول که میبینیدشون بپرن بقلتون یا چی؟ اینها شاید دیر با آدم دوست بشن ولی مثل ایرانی ها چابلوس نیستن و نوکرم چاکرتم از روز اول نمیگن. میخوان طرف رو اول خوب بشناسند و بعد دوست بشند.

انقدری که ما ایرانی ها نژاد پرست هستیم و به این و اون گیر میدیم و با زمین و زمان مشکل داریم باور کنید این اروپایی انقدر با ما مشکل ندارند...

(04-03-2015, 07:43 PM)'ماویس' نوشته: سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم.موسسه غیر انتفاعی میخونم. مدرک آیلتس هم میتونم بگیرم. و میخوام بدون هیچ پشتوانه ی مالی برای ارشد به یکی از کشورای اروپایی برم، در مورد فنلاند شنیدم که زیاد کشور متمدنی حساب نمیشه و اینکه خیلی خیلی سرده و زبانشم بسیار سخته و تلفیقی! میخواستم ببینم حقیقت داره یا نه و اینکه با توجه به شرایط من امکان گرفتن بورسیه چقدره؟ امکان تامین هزینه ها از طریق کار دانشجویی چطور؟

بله فنلاند یک کشور فوق العاده بدبخته و اصلا متمدن نیست. فقط فنلاند یکی از بالاترین استاندارد های زندگی توی دنیا رو داره و کمترین آمار جرم و جنایت.. بله خب کاملا نشان دهنده ی متمدن نبودنه...

RE: شرایط زندگی در فنلاند - ماویس - 06-03-2015

نه نه اینو ایرانیا نمیگن! منظورمو متوجه نشدین. تو یه سایتی خوندم که اروپایی های دیگه همچین چیزی گفتن. یعنی در مقایسه با خودشون. وگرنه از ما که مسلما بهترن Smile)

RE: شرایط زندگی در فنلاند - saaaaam - 06-03-2015

(05-03-2015, 08:00 PM)'ACU' نوشته:
اولا که ایشون سوالی در مورد مردم نکردند که شما میگین مردم سردن. دوما اینکه من به نظرم فنلاندی ها از ایرانی ها خیلی هم گرم تر هستند. چه انتظاری دارید؟‌ میخواین روز اول که میبینیدشون بپرن بقلتون یا چی؟ اینها شاید دیر با آدم دوست بشن ولی مثل ایرانی ها چابلوس نیستن و نوکرم چاکرتم از روز اول نمیگن. میخوان طرف رو اول خوب بشناسند و بعد دوست بشند.
انقدری که ما ایرانی ها نژاد پرست هستیم و به این و اون گیر میدیم و با زمین و زمان مشکل داریم باور کنید این اروپایی انقدر با ما مشکل ندارند...
بله فنلاند یک کشور فوق العاده بدبخته و اصلا متمدن نیست. فقط فنلاند یکی از بالاترین استاندارد های زندگی توی دنیا رو داره و کمترین آمار جرم و جنایت.. بله خب کاملا نشان دهنده ی متمدن نبودنه...

(06-03-2015, 12:22 AM)'ماویس' نوشته: نه نه اینو ایرانیا نمیگن! منظورمو متوجه نشدین. تو یه سایتی خوندم که اروپایی های دیگه همچین چیزی گفتن. یعنی در مقایسه با خودشون. وگرنه از ما که مسلما بهترن Smile)

سلام و عرض ادب
در مورد سرد بودن مردم فنلاند و دیر ارتباط برقرار کردن انها با خارجی ها این مطلب را خود اروپایی ها هم می گویند مثلا مردم اسپانیا - ایتالیا در مقایسه با مردم اسکاندیناوی خیلی خوشرو تر هستند و راحت تر و زودتر با ادم دوست می شوند در حالی که مردم فنلاند خیلی دیرتر با ادم جور می شوند و همیشه فاصله را حفظ می کنند البته شاید از یک نظر هم خوب باشه که کمتر در زندگی هم دخالت می کنند 
در  مورد نژاد پرستی واقعیت هست که تقریبا فقط در کشورهایی مثل امریکا و کانادا و تا حدی استرالیا کمتر برای شغل ها تبعض نژادی می گذارند ولی من در فنلاند هم به عینه دیدم وقتی پوزیشنی باز می شود حداکثر ارفاق را برای خودشان و اروپایی ها در نظر می گیرند و این مطلب هم که خارجی ها تا یک حد مشخصی اجازه رشد دارند هم وجود دارد
البته اینا همه تجربیات من هست ممکنه کسی تجربه دیگری داشته باشد

RE: شرایط زندگی در فنلاند - ماویس - 06-03-2015

آخه اینجوریم خوب نیستش اگه قرار باشه مثه افغانیایی که تو ایرانن باهامون رفتار بشه و کارای سخت و کم درآمد گیرمون بیاد. هممون به خاطر یه زندگی بهتر میخوایم مهاجرت کنیم...