آکادمیا کافه
نظر خواهی برای دلایل ریجکت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: نظر خواهی برای دلایل ریجکت (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - saeed1395 - 16-12-2017

(08-05-2017, 03:21 PM)Torkan نوشته: رامین جان بزار یکم راحت حرف بزنم!
سه تا دانشگاهی که ریجکتت کردن راحت بگم عکلا overqualified شدی(هر چند معدل لیسانست واقعیت کمی کمه!)
برادر من بیا کلمسون چند تا دانشجوی عمران نشونت بدم اصلا نمیدونن سازه چیه و فول فاند هستن. این دانشگاه دیگه ظرفیت عمرانش تقریبا به اتمام رسید در سال 2016. اون سال هم که دو نفر ایرانی اومدن باور کنید با گریه تونستن فاند بگیرن! چون معمولا در عمران بچه ها میان بعد حرف میزنن با کوردینیتر. نوتردام هم همینطور و در نهایت نوادا که خب نمیدونم دیگه چرا رد کرده!
برای دانشگاه psu هم به قولی لب مرز بودید که متاسفانه استاد ها بازی دراوردن حالا نمیدونم کجایی بوده اون استاد. البته احتمالا عصبانی کردی اون advisor رو اونطوری نوشته!!
همیشه گفته ام راهها داره تنگتر میشه و واقعا هم تنگتر میشه!
شما با این رزومه راحت راحت 4 سال پیش حداقل از دو تا از این دانشگاهها فول فاند میشدید و الان در حال دفاع بودید! چرا راه دور میروید. یکی از دوستان من از southern Illinois uni برا مکانیک اونم مستر 50 درصد فاند گرفت با لغو شهریه که سال دوم شد فول. دانشگاه چرتی هم هست خدایی. امسال یه دانشجو با رزومه واقعا بهتر از این دانشگاه پذیرش بی فاند گرفت سرسختانه هم گفتن فاند نداریم! البته فک کنم این دانشگاه دکتری نداره که حداقل برای اردشد فاند میده. اصلا به خاطر همون دوست منم اونجا اپلای کرد تا شانسش بالا بره
همچنین یکی از دوستان در رشته برق دانشگاه Carolina Charlotte.
البته به نظر من وضعیت رشته عمران هم در حالت کلی خیلی جالب نیست. البته این نظر شخصی هست و متاسفانه هیچ گونه تحقیقاتی هم ارایه نمیشه بیرون ادم ببینه چی به چیه
فقط امیدوارم خودت رو محدود به ایالات متحده نکرده باشی و صد البته امیدت رو از دست نده. به قول یکی از دوستان یک مملکت بعد از مدتی برای فرد عادی میشه هر چند زندگیش از این رو به اون رو بشه!

پ.ن: به نظر من باید استاد پیدا میکردی هر طور شده. اگر واقعا میخوای امریکا رو باید ریسکش رو قبول کنی بری بهترین دانشگاهی که قبول شدی یا احتمال میدی با مخ زدن استاد فاند بگیری ترم بعد فاند رو بگیری. ولی دیگه تقریبا برای احتیاط دیگه 20 تومان باید همراهت باشه (اونم اگه لغو شهریه بدن حداقل). اخه نامردا یعنی لغو شهریه هم نکردن!!؟ (لغو شهریه گفتم. یکی از دوستان عمرانی من از دانشگاه iowa بدون فاند پذیرش گرفت شاید باور نکنی. رفت پیش کوردینیتر یه ساعت حرف زد راحت بگم خدایی مخش رو زد یه روز مونده به شروع کلاسها شهریه اش لغو شد فقط fee موند. خیلی مسایل عجیب غریبی تو این چند مدت دیدم در کشورهای مختلف حتی!)

ارادت،
ترکان

با سلام
دوستان عزیز یکم این توضیحاتتون نگران کنندس در مورد عمران. رزومه من:

کارشناسی: علوم و تحقیقات فارس، مهندسی عمران، گرایش سازه: معدل: 17:34
ارشد: دانشگاه تهران، مهندسی عمران، گرایش سازه: معدل: 17:82
چند ماه هست از ارشد فارغ التحصیل شدم اما برای دکترا اقدام نکردم چون پروسه چاپ مقالات کامل نشده بودن. کلاً 3 مقاله ISI که در یکیش یکی از استادان آمریکایی به عنوان نویسنده دوم همکاری داره، برای ژورنال‌ها ارسال شدن و تحت داوری هستن. بخاطر طولانی شدن پروسه چاپ، تنها گزینه ای که جلوی من قرار داشت این بود که کارای سربازی رو انجام بدم و بعد از اون برای دکترا اقدام کنم تا، تا زمان پایان دوره سربازی (دو سال دیگه) کارهای مقالات و زبان تکمیل شده باشن

اما با توجه به توضیحات شما، ظاهرا دو سال دیگه با مشکلاتی در اپلای دکترا روبرو خواهم بود درسته؟ به طبع ترجیح من روی فول فاند هست ولی نیمش هم باز میشه یک کاریش کرد. این مشکلاتی که رامین عزیز اشاره کردن که با دانشگاه های آمریکایی داشتن، احینانا بدلیل مشکلات سیاسی اخیر نیست که یکم تشدید شدن؟

ممنون میشم راهنمایی نمایید.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Torkan - 16-12-2017

(16-12-2017, 03:42 PM)saeed1395 نوشته: با سلام
دوستان عزیز یکم این توضیحاتتون نگران کنندس در مورد عمران. رزومه من:

کارشناسی: علوم و تحقیقات فارس، مهندسی عمران، گرایش سازه: معدل: 17:34
ارشد: دانشگاه تهران، مهندسی عمران، گرایش سازه: معدل: 17:82
چند ماه هست از ارشد فارغ التحصیل شدم اما برای دکترا اقدام نکردم چون پروسه چاپ مقالات کامل نشده بودن. کلاً 3 مقاله ISI که در یکیش یکی از استادان آمریکایی به عنوان نویسنده دوم همکاری داره، برای ژورنال‌ها ارسال شدن و تحت داوری هستن. بخاطر طولانی شدن پروسه چاپ، تنها گزینه ای که جلوی من قرار داشت این بود که کارای سربازی رو انجام بدم و بعد از اون برای دکترا اقدام کنم تا، تا زمان پایان دوره سربازی (دو سال دیگه) کارهای مقالات و زبان تکمیل شده باشن

اما با توجه به توضیحات شما، ظاهرا دو سال دیگه با مشکلاتی در اپلای دکترا روبرو خواهم بود درسته؟ به طبع ترجیح من روی فول فاند هست ولی نیمش هم باز میشه یک کاریش کرد. این مشکلاتی که رامین عزیز اشاره کردن که با دانشگاه های آمریکایی داشتن، احینانا بدلیل مشکلات سیاسی اخیر نیست که یکم تشدید شدن؟

ممنون میشم راهنمایی نمایید.

درود

نه مسایل سیاسی ربطی نداره.
شما به این مسایل فکر نکنید فقط به این فکر کنید که خودتون رو محدود نکنید. من خودم تجربه زیادی دارم ولی هنوز که نوزه هر روز درصد شانسی بودن اپلای رو بالاتر میبرم! یکی از دوستان دانشگاه مک گیل چند روز پیش نوشتن ببینین چه بلایی سرش اوردن! ممکنه کسی با رزومه ضعیف تر پذیرش میگرفت.
شما مقاله ت رو کامل کن جی ار ای تافل بده استاد پیدا میکنی نگران نباش