آکادمیا کافه
نظر خواهی برای دلایل ریجکت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: نظر خواهی برای دلایل ریجکت (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - محمد مهدی - 06-04-2016

دوستان سلام.

من امسال برای چند دانشگاه امریکا برای دکترای ریاضی اپلای کردم .قبلش به استادا میل میزدم و اگه جواب رضایت بخشی میدادن اپلای می کردم.
متاسفانه با وجود اینکه از استادها جواب های بسیار بسیار خوب و امیدوار کننده میگرفتم ولی تقریبا از همشون ریجکت شدم. با اینکه شرایطم از اونی که در سایت دانشگاه اعلام کرده بود بسیار بهتر بود.
معدل ارشد 18/64 از دانشگاه دولتی تبریز در رشته ریاضی.
تافل 91 ( تمام دانشگاههایی که اپلای میکردم نمره حداکثر 79 میخواستن)
چند سال سابقه تدریس دروس دانشگاهی که اکثرا اساتید از این موضوع خوششون میومد.
همشون در جواب گفتن که به دلیل زیاد بودن applicant ها شما ریجکت شدید.

به نظرتون احتمال میدید دلیلش چی باشه؟؟
آیا امیدی هست؟؟؟ چون 2 تا مونده.

دلم برای اون هزینه و زمانی که صرف کردم میسوزه واقعا.

ممنون میشم اگه جواب بدین.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - jay - 07-04-2016

(06-04-2016, 11:01 PM)محمد مهدی نوشته: دوستان سلام.

من امسال برای چند دانشگاه امریکا برای دکترای ریاضی اپلای کردم .قبلش به استادا میل میزدم و اگه جواب رضایت بخشی میدادن اپلای می کردم.
متاسفانه با وجود اینکه از استادها جواب های بسیار بسیار خوب و امیدوار کننده میگرفتم ولی تقریبا از همشون ریجکت شدم. با اینکه شرایطم از اونی که در سایت دانشگاه اعلام کرده بود بسیار بهتر بود.

با سلام
متاسفانه این وضعیتی است که برای خیلی ها پیش آمده است. یک دلیل می تواند این باشد که در پروسه پذیرش در خیلی از دانشگاه ها کمیته پذیرشadmissions committee نظر می دهند و نظر با یک استاد نیست.شما باید قبل از اپلای با پرسیدن سوال از بخش ادمیشن این را مطلع می شدی.
نکته بعدی که از دسترس همه خارج است و کاملا شانسی است وجود افراد رقیبی است که همزمان باشما اپلای کرده اند.می توان تصور کرد افرادی با بهترین نمرات تافل و جی ار ای و همچنین با داشتن چند سال تجربه research assistant بودن در labهای دانشگاه های امریکایی , همزمان با شما اپلای کرده باشند. ممکن هم هست در یک سال افراد با شرایط عالی کمتری اپلای کنند و بعد شخصی با نمرات معمولی و حتی نداشتن مقاله هم بتواند پذیرش بگیرد.
در کل اپلای کردن مثل قمار کردنه.هیچ تضمینی نداره.فقط تلاش و باز هم تلاش و خستگی ناپذیری می خواد تا شاید جایی بتوان شانس اورد و پذیرش گرفت.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - nasim1234 - 07-04-2016

من یه جواب کلی میدم امیدوارم به دردتون بخوره.

ببینید در جواب ایمیل شما بعضی اساتید پاسخ میدن که بله رزومت خوبه اپلای کن. اگر شما این رو تقریبا مثبت فرض کردید خب احتمالا اشکال از این بوده چون جواب هایی در این سطح رو خیلی نمیشه روشون سرمایه گذاری کرد. حتی اگر چندین ایمیل با استاد رد و بدل کرده باشید باز ممکنه اون استاد بین همه اپلیکنت ها یکی قوی تر از شما رو بگیره. علاوه براین دو مورد در دانشکده هایی که فاند خیلی محدوده و توسط دانشکده داده میشه همه اساتید نمیتونن دانشجویی رو انتخاب و مستقل بهش پذیرش بدن بلکه برای پذیرش تایید دانشکده لازمه و تو کمیته ممکنه پذیرش رو به اون فرد ندن. یعنی شما با وجود رای مثبت استادی که باهاش مکاتبه کردی پذیرش نگیری.

اگر موارد بالا نبوده حدس دیگه من اینه که sop شما خوب نوشته نشده باشه. تجربه دو ساله من برای پذیرش و صحبت کردن با grad coordinator‌چندین دانشگاه بهم ثابت کرده که sop بسیار مهمه و معمولا تصمیم نهایی بر اساس اون و احیانا مصاحبه ای که می کنن گرفته میشه. دانشگاه هایی که میگین باهاتون مصاحبه کردن؟

احتمال دیگه اینه که یکی از ریکام دهنده ها خیلی ضعیف نوشته باشه یا حتی سهوا یا عمدا به نقطه ضعفی از شما اشاره کرده که نمیبایست میکرده.

متاسفانه در پروسه اپلای خیلی از افراد به حقشون نمیرسن. امیدوارم دو دانشگاه باقی مونده خبرهای خوش براتون داشته باشن.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Matinking - 07-04-2016

سلام

در کنار فرمایشات دوستان حدس من این هست که:

اگر معدل کارشناسیتون پایین بوده باشه (که بهش اشاره هم نکردید) به نظر من دلیل اصلی این مسئله می تونه اون باشه...
اساتید وقتی در ایمیل هایی که می گیرند معدل رو می بینند بعدا با بررسی transcript تحلیل دقیق تری روی نمرات انجام میدن و پیش خودشون شروطی رو برای نمرات فرد در یک سری درس تعیین می کنند..
مثلا کسی ممکنه براش رد شدن applicant در دروس پایه ریاضی خیلی مهم باشه یا اگر مثلا استاد در زمینه topology کار می کنه طبیعتا نمره درس manifold geometry می تونه خیلی اهمیت داشته باشه...
حالا فرض کنید شما در یکی یا هر دو حالت مثلا یا نمراتتون خیلی پایین باشه... طبیعتا استاد شما رو برای کار خودش qualified نمی دونه  و علی رغم اینکه قبلا صرفا با دیدن معدلتون ابراز علاقه کرده بود، حالا با دیدن اونچه که اون معدل رو ساخته تغییر عقیده میده...

در ضمن نمره زبانتون هم به هیچ عنوان رقابتی نیست و نمی تونه حاشیه امنیتی برای رقابت با این همه نمره بالای 100 باشه...

شاید کلید حل این مشکل apply برای رنک های پایین تر باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - محمد مهدی - 23-04-2016

سلام دوستان.

خیلی ممنون از راهنماییهاتون.

معدل لیسانس من پایینه. 14/64 شاید این یک دلیل باشه ولی من برای دانشگاههای رنک پایینم اقدام کردم. حالا چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه بازم راهنمایی کنید.

من امسال کلا از 7 تا دانشگاه امریکا ریجکت شدم و میخوام سال بعد با رزومه بهتر و نمرات زبان بهتر دوباره اقدام کنم. برای دکترای ریاضی اقدام کرده بودم. 

1. برای جبران معدل پایینم چیکار کنم که اونو پوشش بده؟؟ GRE Subject خوبه یا لازم نیست؟؟ بالاخره باید یه راهی برای پوشش این نقص باشه.
2.    من امسال اول به استادا میل میزدم و اگه جوابمو میدادن اپلای میکردم یعنی بدون دریافت جواب اپلای نکردم. البته بعضی از استادا جوابای خوب میدادن و بعضی ها فقط تشویق به اپلای میکردن که من همرو به فال نیک میگرفتم. حالا سوالم اینه: تحت شرایطه گرفتن چه جوابی از استاد باید اپلای کرد؟؟ اینطور که پیداست استادا به خیلیا جواب میدن.

3.    آیا میتونم به اون استادایی که امسال میل زده بودم دوباره میل بزنم و بگم همچنان مایل به کار با شما هستم یا دیگه این کارو نکنم؟؟؟(البته منظورم به اون استادایی که خوب جواب دادن)

4.    من اسم استادارو تو SOP میاوردم. البته بعضی هاشون خودشون میگفتن که این کارو بکن. به نظرتون وارد کردن اسم استاد در SOP کار درستیه؟؟

ممنون دوستان.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Torkan - 23-04-2016

(23-04-2016, 10:27 AM)محمد مهدی نوشته: سلام دوستان.

خیلی ممنون از راهنماییهاتون.

معدل لیسانس من پایینه. 14/64 شاید این یک دلیل باشه ولی من برای دانشگاههای رنک پایینم اقدام کردم. حالا چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه بازم راهنمایی کنید.

من امسال کلا از 7 تا دانشگاه امریکا ریجکت شدم و میخوام سال بعد با رزومه بهتر و نمرات زبان بهتر دوباره اقدام کنم. برای دکترای ریاضی اقدام کرده بودم. 

1. برای جبران معدل پایینم چیکار کنم که اونو پوشش بده؟؟ GRE Subject خوبه یا لازم نیست؟؟ بالاخره باید یه راهی برای پوشش این نقص باشه.
2.    من امسال اول به استادا میل میزدم و اگه جوابمو میدادن اپلای میکردم یعنی بدون دریافت جواب اپلای نکردم. البته بعضی از استادا جوابای خوب میدادن و بعضی ها فقط تشویق به اپلای میکردن که من همرو به فال نیک میگرفتم. حالا سوالم اینه: تحت شرایطه گرفتن چه جوابی از استاد باید اپلای کرد؟؟ اینطور که پیداست استادا به خیلیا جواب میدن.

3.    آیا میتونم به اون استادایی که امسال میل زده بودم دوباره میل بزنم و بگم همچنان مایل به کار با شما هستم یا دیگه این کارو نکنم؟؟؟(البته منظورم به اون استادایی که خوب جواب دادن)

4.    من اسم استادارو تو SOP میاوردم. البته بعضی هاشون خودشون میگفتن که این کارو بکن. به نظرتون وارد کردن اسم استاد در SOP کار درستیه؟؟

ممنون دوستان.

لطفا رشته و دانشگاههایی که اپلای کرده بودید رو نیز مطرح فرمایید.
ممکنه یکی از علتهای شما دانشگاههایی بوده که اپلای کردید.
نمرات GRE و TOEFL رو هم مطرح کنید تا در مورد علل ریجکت شما بحث بشه و سایر موارد البته به این تاپیک مربوط نیست با این حال دوستان بهتون کمک میکنند.

بااحترام،
ترکان

چشم دوست عزیز.

رشته ریاضی محض گرایش آنالیز برای دکترا اپلای کردم.
معدل لیسانس 14/64 دانشگاه ازاد تبریز
معدل ارشد 18/68 دانشگاه سراسری تبریز
تافل IBT 91
GRE: verbal 145 , quant158, writing 3/5
دانشگاهها:
Ohio state university
university of Rochester
Mchigan state university
Louisiana state university
Iowa state university
university of Tennesse
university of New Mexico

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Matinking - 23-04-2016

(23-04-2016, 12:05 PM)محمد مهدی نوشته: چشم دوست عزیز.

تافل IBT 91
دانشگاهها:
Ohio state university
university of Rochester
Mchigan state university
Iowa state university
university of Tennesse
university of New Mexico

سلام

با این تفاسیر به نظر من علت خیلی دور از ذهن نیست:

معدل پایین کارشناسی شما محتملا admission committee یا استاد رو در مورد اینکه اصلا شما background مناسبی به لحاظ تسلط روی مباث پایه دارید یا نه به شک خواهد انداخت...
بعد با یک نمره خیلی معمولی quantitative (علی رغم اینکه رشتتون ریاضی بوده) نه تنها نقیضه بالا cover نشده بلکه اثر اون شکی که عرض کردم رو هم تقویت کرده!...
نهایتا بدون نمره GRE Subject به reviewer نشون ندادید که applicant خوب و ساعی با عقبه قوی هستید...

به نظر من نه تنها نمره quantitative بالای 165 در GRE General می تونه ضروری باشه بلکه یک نمره 90% به بالای GRE Subject هم می تونه شانس های شما رو practically افزایش بده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Torkan - 23-04-2016

(23-04-2016, 12:05 PM)محمد مهدی نوشته: چشم دوست عزیز.

تافل IBT 91
دانشگاهها:
Ohio state university
university of Rochester
Mchigan state university
Iowa state university
university of Tennesse
university of New Mexico

خواهش میکنم دوست عزیز
خوب الان راحت تر میشه نظر داد. ببینید واقعیت GRE شما 303 هست که نمره کمی هست. بعلاوه از دانشجوی رشته ریاضی انتظار میره کوانت شما بالا باشه. در ضمن دانشگاههایی که اپلای کردید اکثرشون به رزومه شما نمیخوره. البته من رنک دانشگاههای ذکر شده رو نمیدونم در رشته ریاضی  ولی میشه حدس زد متوسط و به بالا هستن. دوست عزیز حتما باید دوباره gre بدید. مهمتر از سایر موارد رزومه هستش. با توجه به معدل تون دانشگاههای متوسط باید در نظر بگیرید.
سوالات دیگر رو هم در تاپیک مربوطه بپرسید لطفا.

بااحترام،
ترکان

دوستان ممنون از راهنماییهاتون.

منم همین فکرو میکنم.
ولی خوب معدل رو که کاری نمیتونم بکنم. تنها کاری که میتونم بکنم بهتر کردن نمرات GRE general  و subject هست.

حالا به نظرتون اگه اینارو بهتر کنم معدل رو برای همین دانشگاهها کاور میکنه یا چاره ای ندارم؟؟؟

ممنون دوستان.