آکادمیا کافه
نظر خواهی برای دلایل ریجکت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: نظر خواهی برای دلایل ریجکت (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Mahmoudb - 06-04-2012

(05-04-2012, 10:14 PM)Saeid نوشته: مینیمم نمره GRE برای دانشگاه لوییویل تو صنایع 1200 هستش....مینیمم مکانیک 1100 هستش پژمان جان....دپارتمان به دپارتمان فرق میکنه....البته فرمت قبلی رو گفتم
سعید جان گفته:
6. A combined verbal and quantitative score for the GRE basic examination of at least 305 (or 1200 on previous scale).
حالا نمره جی ار ای من 145+162=307 هست ولی معادل قدیمیش میشه 1160! بالاخره این مینیمم رو میاره یا نه؟ Big Grin
من رشتم صنایع نیست اینجاهم اپلای نکردم محض کنجکاوی میپرسم Tongue

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Hamidreza_ut - 02-07-2012

سلام, دوستان به نظر شما توی پروسه ی پذیرش امریکا که بیشتر استاد محور هست, نمره ی بالا توی درسهای تخصصی میتونه نمرات پایین رو تو درسهای بی ارتباط رو جبران کنه... یعنی اساتید بیشتر معدل کلی براشون مهم هست با دقت به ریز نمرات نگاه میکنن و دنبال نمره های درسهایی خاصی هستند ؟
یک سوال دیگه اینکه کسی که میخواد با نمرات 6 ترم اپلای کنه برای مستر, اگر تعداد نسبتا زیادی واحد داشته باشه تا فارغ التحصیلی (مثلا 36 واحد از 140 واحد کارشناسی) این قضیه به خودی خود باعث ریجکت نمیشه ؟ به این افراد توصیه نمیشه که به دلیل هزینه های بالای اپلای صبر کنن و بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنن ؟

با تشکر.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Babak - 03-07-2012

پروسه پذیرش در امریکا خیلی هم استاد محور نیست و بسته به دانشگاه می‌تونه متفاوت باشه و به خصوص برای دوره کارشناسی ارشد بیشتر از استاد، نظر کمیته پذیرش مهمه. این که به معدل کل یا ریزنمره‌ها دقت کنند هم بیشتر به بقیه شرایط شما بستگی داره. معمولا در مرحله اول به معدل کل و نمرات امتحانات GRE و زبان و توصیه‌نامه‌ها نگاه می‌کنند و اگر شرایط کلی شما خوب باشه، ریزنمرات و غیره مورد ارزیابی دقیق‌تر قرار می‌گیره و در اون صورت قطعا نمرات درس‌های تخصصی مهم می‌شه.
در صورتی که نمره درس‌های تخصصی‌تون خوبه ولی معدل کل‌تون به خاطر درس‌های عمومی خوب نیست، توصیه می‌کنم که به نوعی این مساله رو در SoP توضیح بدید. البته سعی کنید که به صورت مثبت فقط اشاره نکنید و نگید که معدل کل‌تون پایینه، بلکه فقط بگید که نمر‌ه‌های خیلی خوبی در درس‌های تخصصی گرفتید.

در مورد فارغ‌التحصیلی هم به نظر من خیلی مهم نیست و اگر بقیه شرایط‌تون خوبه و فکر می‌کنید که با شرایط فعلی هم شانس خوبی برای گرفتن پذیرش دارید، لزومی به یک سال تعویق نیست.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - mahsa fasih - 09-09-2013

سلام دوستان
من1 ماه  مدارک لازم برای  ترم زمستان (ژانویه) در مقطع دکترا گرایش نانو تکنولوژی در دانشگاه مک مستر در تورنتو 
چند روز قبل mail زدن و اعلام کردن که reject شدی
لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد تهران مرکز (معدل لیسانس 15 معدل فوق لیسانس 17)
IELTS :6.5
یک مقاله ISI
یک کنفرانس بین المللی
کمتر از 1 سال بین ارشد و apply فاصله داشتم.
هیچ دلیلی برای reject کردن نگفتن.
از شما دوستان خواهش می کنم که منو راهنمایی کنید که روی کدوم قسمت های رزومه کاری باید کار کنم.
ممنونم

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Torkan - 09-09-2013

دوست من معدلتون کمه با اینکه من با رشتتون اشنا نیستم ولی خوب شما سایت دانشگاه رو چک کرده بودین واسه معدل؟!
دیگه معدل رو نمیشه تغییر داد
نمره زبان هم رقابت شدیده و احتمالا باید زیادتر باشه از این
شما روی مقاله و زبان کار کن و حتما استاد پیدا کن به خصوص تو کانادا
با احترام

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - فرید - 09-09-2013

(09-09-2013, 02:44 PM)'mahsa fasih' نوشته: سلام دوستان
من1 ماه  مدارک لازم برای  ترم زمستان (ژانویه) در مقطع دکترا گرایش نانو تکنولوژی در دانشگاه مک مستر در تورنتو 
چند روز قبل mail زدن و اعلام کردن که reject شدی
لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد تهران مرکز (معدل لیسانس 15 معدل فوق لیسانس 17)
IELTS :6.5
یک مقاله ISI
یک کنفرانس بین المللی
کمتر از 1 سال بین ارشد و apply فاصله داشتم.
هیچ دلیلی برای reject کردن نگفتن.
از شما دوستان خواهش می کنم که منو راهنمایی کنید که روی کدوم قسمت های رزومه کاری باید کار کنم.
ممنونم

اول ترم زمستان شانس کمتر، تماس با استاد نداشتین و این دانشگاه چون دانشجوی ایرانی زیاد داره از شرایط دانشگاه های دولتی و آزاد ایران اطلاع داره  

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Torkan - 09-09-2013

البته دوست من در عوض زمستون applicant کم داره ولی خوب بله در کل شانس کمتره
با احترام

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - Pejman - 09-09-2013

به نظر من دلایل ریجکتی شما: 1- پیدا نکردن استاد 2- معدل لیسانس 3- ترم زمستان. البته از همه قویتر به نظر من همون شماره 1 هست، چون تو کانادا استاد پیدا نکنید، شانس تون خیلی کم می شه.

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - josph92 - 05-10-2013

این که چه تعداد واحد در دوران کارشناسی افتاده باشیم تو گرفتن پذیرش تاثیر میذاره؟

RE: نظر خواهی برای دلایل ریجکت - spt - 05-10-2013

(05-10-2013, 03:00 AM)'josph92' نوشته: این که چه تعداد واحد در دوران کارشناسی افتاده باشیم تو گرفتن پذیرش تاثیر میذاره؟

به نظر من بله تاثیر میزاره...  مخصوصا درسای تخصصی..