آکادمیا کافه
Texas tech university - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+------ انجمن: دانشگاه‌های ایالت‌های جنوب غربی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C)
+------ موضوع: Texas tech university (/Thread-Texas-tech-university)

صفحات 1 2

Texas tech university - rulany - 10-02-2011

سلام
من قصد دارم براي 2012 اپلاي كنم براي wind power.همون طور كه يكي از دوستان بالا گفت فقط دكترا داره اين رشته و با توجه به اينكه من دانشجوي ليسانس هستم مي خواستم بدونم اصلا شانسي دارم براي قبول شدن براي direct phd؟من از مسئول رشته پرسيدم و گفته موردي نداره و ميتوني اپلاي كني.اما خوب طبيعتا شانست نسبت به اونايي كه مستر دارن يه خورده كمتره. سوال من اينه كه اصلا بدونه داشتن مقاله امكان داره دكترا قبول شد؟البته خيلي ها ميگن كه اون ها هم خيلي زياد از دانشجوهاي ليسانس انتظار مقاله isi و يا IEEE ندارن(بعضي ها هم اين رو رد مي كنن). اما كلا با معدل ليسانس 17(يه خورده بالاتر) و به فرض GRE رو خوب بگيرم.مثلا 1300 و ايلتس 7 ميشه اميدي داشت به گرفتن پذيرش؟البته بودن داشتن مقاله؟!!!(شايدم بشه يه چيزي مثله كتاب رو تا ددلاين سال ديگه با كمك يكي از اساتيد به چاپ رسوند.اما نميدونم اصلا تاثيري داره اين يا نه؟)
(جي ار ايي رو با فرض خوش بينانه گذاشتم كه مثلا از الان تا امتحان ابان ماه خوب بخونم و با روحيه اي كه بچه ها دادن و تونستن 3ماهه 420بگيرن ميگن ميشه كه 9ماهه 500 گرفت)

RE: Texas tech university - Babak - 11-02-2011

به طور کلی در امریکا گرفتن پذیرش مستقیم دکترا در بسیاری از مواقع ساده‌تر از گرفتن پذیرش فوق‌لیسانسه و احتمال گرفتن فاند هم بیشتره. شما معدل بسیار خوبی دارید و اگر نمرات TOEFL و GRE خوبی داشته باشید، قطعا شانس پذیرش‌تون بالاست. داشتن مقاله برای دانشجویان لیسانس چندان لازم نیست، هر چند که داشتنش امتیاز مثبت مهمیه. مساله‌ای که مهمه دانشگاهی که درش درس می‌خونید. اسم دانشگاه لیسانس شما در گرفتن پذیرش تاثیر زیادی داره و اگر در دانشگاه معروفی هستید، حتما شانس خوبی برای پذیرش خواهید داشت.

RE: Texas tech university - rulany - 11-02-2011

سلام
خيلي ممنون از شما بابك عزيز
من دانشجوي دانشگاه مازندران هستم.
به نظر شما اگر من ارشد رو از المان بگيرم(2تا دانشگاش اين رشته رو ارائه ميدن كه فكر ميكنم احتمالش بالاست)و براي دكترا اقدام كنم بعتر نيست؟البته اينطوري دوسال تقريبا عقب ميوفتم نسبت به دكترا.
بديش اينه كه كلي از درس بزني و بشيني GRE بخوني اما ....... اصلا نمره جي ار ايي براي دانشگاه هاي المان تاثيري داره؟
يه سري اطلاعات در مورد خود دانشگاه مي خواستم.كلا با ايراني ها چطورن؟خوب پذيرش ميدن؟ تو خود ايالت تگزاس كه ايراني هاي معروفي هستند!
اخرشم يه سري اطلاعات جالب بود در مورد تگزاس گفتم بذارم اينجا شايد بد نباشه:
سن میانه اهالی تگزاس ۳۳٫۱ سال است. سفیدان ۴۸٫۳٪، لاتینوها ۳۵٫۷٪، و سیاهان ۱۱٫۹٪ جمعیت تگزاس را تشکیل می‌دهند. ۱۵٫۹٪ اهالی تگزاس متولد خارج از کشور هستند در حالیکه این رقم برای ایالات متحده آمریکا ۱۲٫۵٪ است.
شهرهای هوستون، سن‌آنتونیو، و دالاس به ترتیب چهارمین، هفتمین، و نهمین بزرگ‌ترین شهرهای آمریکا از لحاظ جمعیتی می‌باشند. اما با احتساب مناطق حومه ای، دالاس-فورت وورث بزرگ‌ترین کلان شهر ایالت و چهارمین کلان شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است.
از لحاظ میزان رشد اقتصادی، تگزاس در زمرهٔ ۵ ایالت برتر آمریکا است.
تگزاس در میان ایالات متحده آمریکا جزو پنج ایالت برتر از نظر میزان تحقیقات علمی در مراکز دانشگاهی و پزشکی می‌باشد. از لحاظ سرمایه گذاری در تحقیقات علمی و فناوری، ایالت تگزاس با ۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در کشور در رتبه نخست است.
ایالت تگزاس در تولید انرژی به‌وسیله توربین‌های بادی با ۲۷۶۸ مگاوات انرژی تولید شده در میان ایالات متحده رتبه اول را داراست.
منبع اين اصلاعات ويكي بوده! اخريشم خيلي جالب بود.خيلي ادمو تحريك ميكنه براي گرفتن پذيرش از اين دانشگاه

RE: Texas tech university - Cortex - 11-02-2011

دوست عزیز:
من قسمت های از سوالات شما رو که اطلاع دارم جواب میدم.
طول مدت تحصیل در مقطع دکتری پیوسته مانند دکتری ناپیوسته 4 ساله نیست، بلکه 6 ساله است، و با پذیرش در مقطع دکتری ناپیوسته(ارشد و بعد PhD) زمان تحصیل فرقی ندارد. (در ضمن تحصیل در مقطع دکتری پیوسته سختی های خاص خودش را دارد)نمره GRE برای دانشگاه های آلمان تاثیر مستقیم ندارد. یعنی الزامی نیست، اما اگه باشه خب خودش یک نوع امتیاز محسوب می شه. چون این امتحان بین المللی است.
اگر معدل شما 17 است، و می توانید نمره آزمون ها(IELTS/Toefle/GRE)خوبی بگیرید به نظر من شکی نیست که دکتری آمریکا بهتر است. اما اگر فکر می کنید با وقت گذاشتن برای ازمون ها به درستان لطمه می خورد و نمی توانید به ایده آل خود برسید مسیر ناپیوسته را انتخاب کنید.
موفق باشید

RE: Texas tech university - rulany - 11-02-2011

سلام اميد جان
ممنون
اما در خود سايت دانشگاه دقيقا ذكر شده كه اونهايي كه با مستر دارن ميان 3سال طول ميكشه و اونهايي كه با ليسانس ميان 4سال. حتي برنامه هاي

RE: Texas tech university - rulany - 13-02-2011

سلام
اين دانشگاه تو شهر lubbockكه يه شهر تقريبا 200هزار نفري هست كه در شمال غربي ايالت تگزاس واقع شده.
خودم نميدونم چرا اصلا احساس خوبي نسبت به اين شهر ندارم.همش فكر ميكنم مثله شهر هاي كويري ايرانه!!يزد و....
انگار وسط بيابونه!!!

RE: Texas tech university - Babak - 13-02-2011

واقعیت اینه که طول دوره دکترا چندان مشخص نیست، چون قسمت عمده‌اش تحقیقاته نه گذروندن درس. در نتیجه بسته به این که چقدر کار تحقیقات شما خوب پیش بره و استاد راهنمای شما کی احساس کنه که شما در حد دکترا کار انجام دادید، طول دوره ممکنه کوتاه‌تر یا بیشتر بشه. معمولا اگر از لیسانس مستقیما دکترا رو شروع کنید، طول دوره یک سال بیشتر می‌شه چون باید یک تعدادی درس بگذرونید.

اگر می‌خواهید در نهایت از امریکا دکترا بگیرید و از اول می‌تونید این کار رو بکنید، به نظرم نیازی به رفتن به آلمان نیست. از اول برید امریکا و سعی کنید پذیرش مستقیم دکترا بگیرید. اونجا اگر خوشتون نیومد از دانشگاه، مدرک فوق‌لیسانس می‌گیرید و برای دکترا به یک دانشگاه دیگه می‌رید.

ممنون
خوشم مياد بابك جان تقريبا نوشته ي سايت رو حفظ بودي؟!؟!؟!؟!؟! تو سايت هم نوشته 4سال اما خوب امكان داره بيشتر هم بشه.اين تذكر رو هم داده كه 4سال فاند 100% هست.به ازاي سال هاي اضافه ستگي به دانشگاه و استاد و ...داره كه بهت فاند ميدن يا نه؟! 5سالم بشه بازم به نظرم ميارزه!اصلا عاليه بازم. فقط مهم اينه كه پذيرش بدن! الهي به اميد تو

سلام
ميخواستم تو شانس پذيرش بپرسم اما ديم با فرمتش جور در نمياد. كلا نوشتن كتاب چقدر ميتونه تو گرفتن پذيرش(direct phd)كمك كنه؟اصلا تاثيري داره؟ البته به عنوان نويسنده و گرد اورنده و فقط استادي اون رو ويرايش و شايدم تكميل كنه؟ ميتونه تاثير گذار باشه؟ بعد اون استاد يا دانشگاه چطوري استعلام ميكنه اين موضوع رو؟

RE: Texas tech university - Babak - 13-02-2011

راستش نمی‌دونم چقدر تاثیر داره. احتمالا کتابی‌هایی که نشه وجودشون رو تایید کرد (مثلا کتاب‌هایی که در ایران چاپ می‌شه و اثری ازش در اینترنت نیست یا اگر باشه فارسیه)، خیلی تاثیرگذار نیستند، اما به هر حال نکته مثبته.