آکادمیا کافه
ویژگی های دیکشنری (فرهنگ لغت) مناسب - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: زبان‌های خارجی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C)
+---- انجمن: انگلیسی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
+---- موضوع: ویژگی های دیکشنری (فرهنگ لغت) مناسب (/Thread-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%84%D8%BA%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8)

صفحات 1 2 3

ویژگی های دیکشنری (فرهنگ لغت) مناسب - eliroz - 27-08-2014

سلام دوستان 

این تاپیک به بررسی ویژگی ها و مشخصات دیکشنری خوب می پردازد. شما میتوانید تجربیات، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه بیان نماید تا سایر دوستان از راهنمایی و تجربه شما استفاده نمایند. 

پیشاپیش از همکاری تک تک شما سپاسگزارم. 

معرفی دیکشنری مناسب1 - reza.mahmodi71 - 10-02-2015

با سلام
ممنون میشم اگر ممکنه نظرتون را راجبه این دیکشنری  http://www.fardabook.com/oxford-american-word-power-dictionary.html 
و چاپ جدیدش معنی اش را در جلوی لغت نوشته  http://www.ebay.com/itm/NEW-Oxford-Wordpower-Dictionary-4th-Edition-by-Oxford-Editor-Paperback-Book-En-/151155138508 
و دیکشنری هایی دیگه بدونم اینکه  از نظر شما چه دیکشنری خوب هستش و چی خوب نیستش من خودم نظرم این دیکشنری هستش ولی متاسفانه نتونستم این را پیدا کنم با این جلد طوسی و با داشتن زیر نویس فارسی برای لغات نه اینکه در جلوی کلمه ی انگلیسی معنی اش را بنویسه متاسفانه پیدا نکردم میخواستم نظرتون را بدونم این کتابی که معنی لغت فقط معنی لغت را در جلوی کلمه یا لغت انگلیسی مینوسه بخرم خوبه یا نه اگر پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم بهم بگویید باتشکر

RE: معرفی یک دیکشنری خوب برای خرید (کتاب باشه ) - sepinaz - 11-02-2015

یه جور دیکشنری هایی هست به اسم فک کنم oxford learners dictionary به این صورت که معنی کلمه رو جلوش با توضیح انگلیسی نوشته و پایین صفحه شماره زده به کلمه و معنی فارسی رو خیلی کوتاه و مختصر رو نوشته
به نظر من فعلا اینجور دیکشنری بخرید
چون فعلن زبانتون ضعیفه بهتره معنی فارسی رو هم داشته باشین
ولی اگر خواستید یاد بگیرید همون معنای انگلیسی رو یاد بگیرید

حالا اگر نتونستید پیدا کنید
longman dictionary of american english سطح pre-intermediate رو بگیرید

RE: معرفی یک دیکشنری خوب برای خرید (کتاب باشه ) - ahmadpashaei - 11-02-2015

من این کتاب رو خریده بودم و توصیه می کنم.

RE: معرفی یک دیکشنری خوب برای خرید (کتاب باشه ) - eliha1 - 12-02-2015

سلام به نظر من ديكشنري لانگمن خيلي خوبه

RE: ویژگی های دیکشنری مناسب - reza.mahmodi71 - 19-02-2015

سلام ممنونم  خواهشی از کاربر fttn دارم که در این زمینه راهنماییم کنند کتاب و دیکشنری دیگه سراغ ندارید در سطح       oxford american wordpower  یا بالاتر یا پایین تر باشه اصلا به طور کلی افرادی که این دیکشنری را خوندند ویژگی این دیکشنری چیه مزیتش ؟ . این دیکشنری چطور هستش .
هر کسی یک نظری داره  موندم لاگمن بگیم یا اکسفور یا ........ حالا در چه سطحی و جیبی یا  غیر جیبی بیشتر دلم کتاب میخواهد نمی دونم کاربر fttn  هستند یا نه اگر ممکنه در مورد اون کتابهایی که بهم پیشنهاد دادند در مورد کتابهای in use  کمبریج و واژگان و همچنین گرامرش را اگر ممکنه یک دیکشنری خوب در این زمینه هم معرفی کنند ممنون میشم .  من دنبال یک دیکشنری هستم به صورت انگلیسی به انگلیسی با زیر نویس فارسی لغات فقط منظورم مثلا کلمه ی door را ابتدا بعد از چند خط انگلیسی توضیح می دهد و بعد لغات دیگه را و در پایین صفحه اون لغاتی که در صفحه بودند مثلا 15 تا لغات در یک صفحه بودند اون لغات را فقط معنی اون لغت را به صورت مختصر و مفید به فارسی ترجمه کرده همین اگر من درست میگم میتونید معرفی کنید  با تشکر

RE: ویژگی های دیکشنری مناسب - sepinaz - 19-02-2015

(19-02-2015, 12:27 PM)'reza.mahmodi71' نوشته:   من دنبال یک دیکشنری هستم به صورت انگلیسی به انگلیسی با زیر نویس فارسی لغات فقط منظورم مثلا کلمه ی door را ابتدا بعد از چند خط انگلیسی توضیح می دهد و بعد لغات دیگه را و در پایین صفحه اون لغاتی که در صفحه بودند مثلا 15 تا لغات در یک صفحه بودند اون لغات را فقط معنی اون لغت را به صورت مختصر و مفید به فارسی ترجمه کرده همین اگر من درست میگم میتونید معرفی کنید  با تشکر

موردی که جناب ahmadpashaii معرفی کردند دقیقا همون چیزی هست که شما میخواهید و دیکشنری متداولی هم هست

RE: ویژگی های دیکشنری مناسب - reza.mahmodi71 - 19-02-2015

اوکی بله دیدم . در کنارش آیا در مورد علائم  فتونیک ها  و....... هم توضیح داده شده یا نه . مثلا این دیکشنری  oxford elementary learner's dictionary چطوری هستش  و اینکه چرا هر کسی یک دیکشنری را معرفی میکنه یکی میگه آکسفورد و یکی دیگه میگه لاگمن و یکی دیگه میگه کمبریج و........ و از این انتشارات کدومش بهتره دلیل نقاط ضعف و قوت هر یک از اینها چیه باتشکر

RE: ویژگی های دیکشنری مناسب - saaaaam - 19-02-2015

(19-02-2015, 02:39 PM)'reza.mahmodi71' نوشته: اوکی بله دیدم . در کنارش آیا در مورد علائم  فتونیک ها  و....... هم توضیح داده شده یا نه . مثلا این دیکشنری  oxford elementary learner's dictionary چطوری هستش  و اینکه چرا هر کسی یک دیکشنری را معرفی میکنه یکی میگه آکسفورد و یکی دیگه میگه لاگمن و یکی دیگه میگه کمبریج و........ و از این انتشارات کدومش بهتره دلیل نقاط ضعف و قوت هر یک از اینها چیه باتشکر

سلام
در مورد اینکه کدام دیکشنری بهتر هست نمیشه نظر قطعی داد برای من که هم تافل شرکت کردم و هم ایلتس دیکشنری لانگمن جامعتر و راحتتر بنظر می رسید مثال فراوان و امکانات کاربری بسیار ان خیلی به من کمک کرد 
البته منظور سی دی برنامه ان هست نه کتاب فیزیکی ان

RE: ویژگی های دیکشنری مناسب - sepinaz - 19-02-2015

(19-02-2015, 03:05 PM)'saaaaam' نوشته: البته منظور سی دی برنامه ان هست نه کتاب فیزیکی ان

جناب saaam ایشون نمی تونند دستگاه های الکترونیکی تو سزبازی همراه داشته باشن به همین دلیل هست که در مورد کتاب های فیزیکی ایشون رو راهنمایی می کنیم
جناب محمد البته هر دیکشنری جلوی هر کلمه تلقظ اون رو با علایم phonotic نوشته و همین طور مشخص کرده که استرس کجای کلمه فرار گرفته شما یه فرهنگ لغت فارسی هم بخرید تلفظ رو با علایم فتحه و ضمه و ... مشخص کرده ولی شما باید این علایم رو بلد باشید تا بتونید ازش استفاده کنید
معمولا دیکشنری ها اول یا آخرشون در مورد این علائم توضیح دادن
هر دیکشنری هم که می خرید فعلا سطح learnes یا pre intermediate رو بخریدچون زبانتون ضعیفه
لازم هم نیست دیکشنری حجیم و سنگینی بخرید
اگر لازمه یه کتاب فارسی برای آشنایی با علائم فنوتیک انگلیسی بخرید تا بهتر بتونید از دیکشنری استفاده کنید
من که به نظرم همون کتابایی که تو این تاپیک معرفی شد نیاز شما رو که اول راهین کامل برطرف میکنه
راستی سربازیتون کدوم شهر هست؟