آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه‌ های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه‌ های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه‌ های کانادا - ppositiveenergy - 16-10-2014

بچه ها من معدل لیسانس 16.70 و ارشد 18.50 هستم.آیلتسم هم میتونم 7 بیارم.
یه دونه آی اس آی هم دارم.
میخوام برای بریتیش کلمبیا دکتری اقدام کنم.چه کار باید کنم.رشته ام کامپیوتره.چطور باید برم صفحه ی اپلای این دانشگاه؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Andre - 16-10-2014

(16-10-2014, 10:09 PM)'ppositiveenergy' نوشته: یکی جوابه ما رو بده دوستان.

دوست عزیز، قبل از هر چیز باید راهنمای اولیه راجع به پذیرش که در جزوء این انجمن موجود است مطالعه بفرمایید. پس از مطالعه آن، می توانید سوالات احتمالی خودتون رو راجع به پذیرش در تاپیکهای مرتبط بیان کنید. ضمناً معمولاً در صفحه اصلی هر دانشگاه گزینه هایی مثل Admision، Prospective Student، Graduate Programs و ... موجود است. گاهی هم لینک مسقیم برای ورود به صفحه اپلیکیشن آنلاین و ایجاد اکانت موجود است. در سایت این دانشگاه ubc.ca همه این گزینه ها موجود است و با هر کدام که راحت ترید پیش بروید در صورت داشتن سوال بر روی لینکهای موجود کلیک کنید و به صفحات مرتبط انتقال می یابید و در نهایت هم می توانید از قسمت پرکردن فرم‌های درخواست پذیرش برای راهنمایی گرفتن از دوستان دیگر راجع قسمت خاصی از اپلیکیشن راهنمایی بگیرید.

با تشکر از صبر و بردباری شما

پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - atesaa - 05-02-2015

با عرض ادب و ارادت به دوستان

لطفا شانس گرفتن پذیرش فول فاند از دانشگاههای کانادا در مقطع دکترا را در مورد زیر بفرمایید...با سپاس
( آیا GRE برای کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر نیاز هست؟)

1- لیسانس (مهندسی کامپیوتر،نرم افزار )...دانشگاه شهید بهشتی...معدل 12.5
2-فوق لیسانس(مهندسی کامپیوتر،نرم افزار)...دانشگاه علم و صنعت...معدل 19
3- آیلتس 6.5
4-  ISI=  یک
5- رزومه کاری قوی مرتبط با رشته 

اگر شانسی هست لطفا بفرمایید چه دانشگاه و در چه استانی (کانادا) توصیه می فرمایی؟

از این که وقت می گذارید پیشاپیش سپاسگزارم

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - فرید - 05-02-2015

(05-02-2015, 04:24 PM)'atesaa' نوشته: با عرض ادب و ارادت به دوستان
لطفا شانس گرفتن پذیرش فول فاند از دانشگاههای کانادا در مقطع دکترا را در مورد زیر بفرمایید...با سپاس
3- آیلتس 6.5
4-  ISI=  یک

خوش امدید به فروم
در مورد جی ار ای اکثر دانشگاه های خوب کانادا برای رشته کامپیوتر یا اجباری یا توصیه شدید شده که داشته باشید. بدون اون نمره چون دانشگاه ها محدودی می توانید انتخاب کنید شانستون کم میشه 

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - sepinaz - 05-02-2015

(05-02-2015, 04:24 PM)'atesaa' نوشته: با عرض ادب و ارادت به دوستان
3- آیلتس 6.5
4-  ISI=  یک

سلام
نمی دونم معدل لیسانستون رو درست نوشتید یا نه؟
چون خیلی با معدل فوقتون فرق داره و به جز معدل لیسانس باقی رزومه تون شما رو فرد مستعدی نشون میده!!!!
راستش من چند روری هست دانشگاه های خوب کانادا رو برای رشته ی علوم کامپیوتر ( نه مهندسی کامپیوتر)  جستجو میکنم
8 دانشگاه اول کانادا در رابطه با این رشته طبق رنکینگ کنونی QS عبارتند از تورنتو - واترلو- مک گیل- بریتیش کلمبیا - سایمون فریزر - مونترال -آلبرتا و کالگری که رنکینگ جهانی زیر 200 دارند
که از این بین مونترال پوریشنی به زبان انگلیسی در این رشته در سال جاری میلادی نداره
بقیه ی دانشگاه ها اکثرا معدل لیسانس بالای 16 و نمره ی زبان مینیمم 7 ( به جز مک گیل که نمره ی مینیمم 6.5 رو قبول داره ولی در عوض GRE براش الزامی هست ) رو نیاز دارند
من توصیه می کنم اگر قصدتون فقط برای کانادا هست حتما GRE با نمره ی خوب داشته باشید تا کمی معدل لیسانس رو پوشش بده
و علاوه بر این در 8 دانشگاه بال فقط 2 مورد فعلا دیدم که GRE نیاز ندارن بقیه یا RECOMMENDED هست یا required که البته مینیمم نمره ای رو هم برای GRE مشخص نکردن
علاوه بر این فکر میکنم جستجو رو در دانشگاه های با رنک بالای 100 انجام بدید بهتر باشه
اگر امکانش رو دارید به کشورهای دیگه هم فکر کنید
ارتباط با اساتید هم یادتون نره اول موافقت نسبی استاد رو بگیرید و بعد اپلای کنید تا هم هزینه ها کمتر شه و هم احتمال فاند بیشتر باشه

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - atesaa - 06-02-2015

با سلام و سپاس از پاسخ دوستان :
- من متاسفانه به دلیل مشکلات شخصی در مقطع لیسانس شانس داشتن معدل بالا را از دست دادم...در مرحله کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت در پرونده تحصیلی من معدل لیسانس من را 15.87 ارزیابی کرد(به خاطر دانشگاه شهید بهشتی مقطع لیسانسم) ...یعنی در پرونده کارشناسی ارشدم معدل لیسانس من الان 15.87 است نه 12.5...ولی من نمی دونم آیا در دانشگاههای خارج از کشور هم این ارزیابی بر اساس دانشگاه را قبول دارند یا اساسا خودشان این ارزیابی را هم انجام می دهند یا خیر؟

- خیلی از دوستان عنوان کرده اند که دانشگاههای کانادا خیلی به معدل لیسانس اهمیت می دهد ...به نظر دوستان دانشگاههای آمریکا چطور؟

_با تشکر از سپیناز عزیز که حاصل جستجوی خودتون را برای من  هم گذاشتید و بسیار برای من سودمند بود..و توصیه فرید عزیز حتما باید دنبال GRE باشم[img]images/smilies/smile.gif[/img]..... به نظرتون یک الی دو ISI دیگه به پروندم اضافه بشه بهتره یا GRE بالا؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکترا از دانشگاه‌ های کانادا - Andre - 06-02-2015

'atesaa' pid='75875' dateline='1423165053'
نقل قول:
با سلام و سپاس از پاسخ دوستان :
- من متاسفانه به دلیل مشکلات شخصی در مقطع لیسانس شانس داشتن معدل بالا را از دست دادم...در مرحله کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت در پرونده تحصیلی من معدل لیسانس من را 15.87 ارزیابی کرد(به خاطر دانشگاه شهید بهشتی مقطع لیسانسم) ...یعنی در پرونده کارشناسی ارشدم معدل لیسانس من الان 15.87 است نه 12.5...ولی من نمی دونم آیا در دانشگاههای خارج از کشور هم این ارزیابی بر اساس دانشگاه را قبول دارند یا اساسا خودشان این ارزیابی را هم انجام می دهند یا خیر؟
- خیلی از دوستان عنوان کرده اند که دانشگاههای کانادا خیلی به معدل لیسانس اهمیت می دهد ...به نظر دوستان دانشگاههای آمریکا چطور؟
_با تشکر از سپیناز عزیز که حاصل جستجوی خودتون را برای من  هم گذاشتید و بسیار برای من سودمند بود..و توصیه فرید عزیز حتما باید دنبال GRE باشم[img]images/smilies/smile.gif[/img]..... به نظرتون یک الی دو ISI دیگه به پروندم اضافه بشه بهتره یا GRE بالا؟
دوست عزیز. اینکه به رزومتون مقاله اضافه کنید، همواره قابل ارزش و ستایشه. مقاله علمی با کیفیت نشانه ارزش علمی شماست. بسیاری از دانشگاههایی که اولویت رو بر پژوهش نهاده‌اند، این مسأله رو در انتخاب خودشون لحاظ می‌کنند (هیچ دانشگاهی در سایت رسمی خودش اعلام نمیکنه که برای ما معدل و نمرات زبان مهمتره و یا کار علمی این مسائل تجربی و نظر شخصی هستن). مسأله‌ای که بهتون پیشنهاد میکنم اینه که از هر سایتی که راحت‌تر هستید رتبه دانشگاههای کانادایی رو بگیرید (این تاپیک رو ببینید). در اینصورت شما فهرستی از دانشگاهها خواهید داشت. سعی کنید واقع بین باشید و سطح خودتون رو تخمین بزنید و بعد به بررسی مواردی که مورد نیاز دانشگاه هست بپردازید و اینطوری می‌تونید برنامه ریزی داشته باشد که چه آزمون زبانی شرکت کنید (TOEFL/IELTS) و یا اینکه آیا GRE چقدر به کارتون میاد. همینطور شرط و شروط مربوط به معدل هم برررسی کنید.
دیگر اینکه دانشگاههای خارجی چه معدلی رو معادل معدل شما قرار میدند کمی سخته بهش پاسخ دادن (منظورم اون مسأله ای است که شما اشاره راجع به معدل معادل اشاره کردید). برداشت شخصی من این هست (توجه کنید که فقط نظر منه) که دانشگاه‌ها معدلی که در ترجمه های رسمی میبینند ملاک قرار می‌دهند. خیلی از دانشگاهها با توجه به درصد اپلیکشنهای ایرانی‌ای که دریافت میکنند، مینمم ها رو بر اساس کشورها هم تنظیم کردن که در برخی از آنها به وضوع اعلام شده که برای دوره PhD مدرک کارشناسی ارشد ایران و معدل های بالاتر از 14 و یا 15 مد نظر است. 
چندین روش میتونید پی بگیرید. یکی از اونا که توصیه منه اینه که با ارسال ایمیل به تحصیلات تکمیلی از معدل بپرسید و اینکه آیا شما با این معدل چه شرایطی خواهید داشت. هیچ کس دقیق تر اونا نمیتونه راهنماییتون کنه چرا که حرفشون حرف دانشگاه مورد نظر است. شما علاوه بر 100-120 دلار کانادایی‌ای که پرداخت می‌کنید یکسال وقت و چند ماهی انتظار رو صرف می‌کنید که به نتیجه برسید. پس بهتره اگر کاری میکند با اطمینان باشه.

پذیرش دکترا از دانشگاه های کانادا - amiralid - 15-01-2016

سلام
دیپلم ریاضی فیزیک معدل نوزده و شش دهم
لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف معدل دوازده و نه صدم
فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر، هوش مصنوعی، دانشگاه صنعتی شریف هفده و یازده صدم با نمره پایان نامه 20
شش سال سابقه تدریس دروس مهندسی کامپیوتر، عضو هیأت علمی دانشگاه
بیش از ده سال سابقه فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات (برنامه نویسی، طراحی شبکه، مدیریت پروژه)
سه مقاله در ژورنال خارجی با نمایه ISI بدون IF
هشت مقاله در کنفرانس بین المللی داخلی به زبان فارسی
نمره آیلتس شش و نیم
فاقد نمره GRE
یک سال تجربه کار در دبی
دارای مدرک Microsoft Certified Professional
شانس پذیرش دکترا در دانشگاههای کانادا مانند دانشگاه مک مستر، دانشگاه آلبرتا و دانشگاههای این رده چه اندازه است؟
برای اخذ پذیرش از چه دانشگاههایی اقدام به مکاتبه کنم؟ چه توصیه ای برای افزایش احتمال پذیرش مینمایید؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه‌ های کانادا - scorpion - 26-10-2017

سلام دوستان.
من مدرک کارشناسی و ارشد را از دانشگاه آزاد گرفتم.
یک مقاله بین المللی دارم و امکان دادن مقاله های بیشتر را هم دارم.
زمینه کاری practical  من شبکه و IT بوده. اما گرایش کارشناسی ارشدم معماری کامپیوتر بوده.
میخوام برای دکترا در کانادا اقدام کنم.
از لحاظ بحث توصیه نامه، استاد راهنمام  از لحاظ رتبه کاری خیلی خوبه و مشکلی ندارم.
سوالم اینه که برای مقطع دکترا در گرایش من باید در زیر مجموعه برق الکترونیک دنبال گزینه ای در دانشگاه ها جستجو کنم؟
و اینکه با توجه به اینکه زمینه IT در کانادا قویه بهتر نیست در مقطع دکترا متمایل به IT تحصیل کنم؟
لطفا اگر تجربه ای دارید کمکم کنید.

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه‌ های کانادا - AitUniversity - 28-10-2017

(26-10-2017, 09:50 PM)scorpion نوشته: سلام دوستان.
من مدرک کارشناسی و ارشد را از دانشگاه آزاد گرفتم.
یک مقاله بین المللی دارم و امکان دادن مقاله های بیشتر را هم دارم.
زمینه کاری practical  من شبکه و IT بوده. اما گرایش کارشناسی ارشدم معماری کامپیوتر بوده.
میخوام برای دکترا در کانادا اقدام کنم.
از لحاظ بحث توصیه نامه، استاد راهنمام  از لحاظ رتبه کاری خیلی خوبه و مشکلی ندارم.
سوالم اینه که برای مقطع دکترا در گرایش من باید در زیر مجموعه برق الکترونیک دنبال گزینه ای در دانشگاه ها جستجو کنم؟
و اینکه با توجه به اینکه زمینه IT در کانادا قویه بهتر نیست در مقطع دکترا متمایل به IT تحصیل کنم؟
لطفا اگر تجربه ای دارید کمکم کنید.

سلام. 
مطمئنا اگر دانشگاهتون مثلا شریف بود امتیاز محسوب میشد و قضیه فرق میکرد اما در حالت معمولا دانشگاه آزاد بودن مشکلی نداره.
در مورد سوالتون، من با توجه به مشاهداتم همون IT و شبکه رو پیشنهاد میدم.
بسته به دانشگاه متفاوته، باید بررسی کنید برخی از دانشگاه ها هم تو گروه کامیپوتر ساینس - هم مهندسی کامپیوتر و هم برق.
دانشگاه های مورد نظرتون رو سرچ کنید