آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - N-Star - 11-05-2015

باسلام
دانشجو طراحی لباس ترم 1 در مقطع کارشناسی هستم میتونم به معدل 18به بالا و گرفتن تافل با نمره ی بالا امیدوار باشم و همچنین چاپ مقاله که میخوام به زودی شروع کنم.
با این اوصاف میتونم به گرفتن بورس از دانشگاه های معتبر اروپا در مقطع فوق یا دکتری امیدوار باشم؟
از نظر شما بهترین دانشگاه برای این رشته کدوم کشور هست؟(با هزینه کم)
خودم کشور ایتالیا و اسپانیا رو دوست دارم و مسئله حجاب برام خیلی مهمه 
با تشکر از توجه شما
شاد باشید

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 12-05-2015

(11-05-2015, 10:37 PM)'N-Star' نوشته: باسلام
دانشجو طراحی لباس ترم 1 در مقطع کارشناسی هستم میتونم به معدل 18به بالا و گرفتن تافل با نمره ی بالا امیدوار باشم و همچنین چاپ مقاله که میخوام به زودی شروع کنم.
با این اوصاف میتونم به گرفتن بورس از دانشگاه های معتبر اروپا در مقطع فوق یا دکتری امیدوار باشم؟
از نظر شما بهترین دانشگاه برای این رشته کدوم کشور هست؟(با هزینه کم)
خودم کشور ایتالیا و اسپانیا رو دوست دارم و مسئله حجاب برام خیلی مهمه 
با تشکر از توجه شما
شاد باشید

از رشته شما اطلاعی ندارم. اما میتونم به جرات بگم بیشتر دوره های طراحی و هنر در بیشتر کشورها به زبان همون کشور ارائه میشه. اما درصد محدودی هم به انگلیسی. شانست با نمره زبان بالا خوب خواهد بود البته نمیدونم کارهای پژوهشی یا عملی ازتون درخواست میشه یا خیر اما عملاً شانست رو بالاتر میبره. حالا اینکه برای مقطع دکتری دیگه باید حتماً با استادی هم مکاتبه داشته باشی و اگر بتونی راضی بشه که دوره به انگلیسی ارائه بشه. در خصوص ایتالیا و اسپانیا دو کشور مناسب این رشته هستن باید دپارتمانهای طراحی و هنر رو بگردی. مورد حجاب هم در این دو کشور مشکلی نداره. 

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - dasaein - 22-06-2015

سلام،
من مدرك كارشناسي حقوق از دانشگاه قم با معدل 14.83 و كارشناسي ارشد حقوق محيط زيست از دانشگاه شهيد بهشتي با معدل 16.5 و پايان نامه 19 دارم. دو تا مقاله علمي پژوهشي دارم و قصد دارم از پايان نامه دو مقاله ي ديگه هم استخراج كنم. سابقه كار در موسسات علمي و فرهنگي و تحقيق و نوشتن هم زياد دارم (يعني خودم اينطور تصور ميكنم.). دوتا كتاب ترجمه كردم كه تا چند ماه ديگه منتشر ميشن و در حال ترجمه يك كتاب ديگه هم هستم. چند مقاله هم ترجمه كردم كه احتمالا تا يكسال ديگه به صورت كتاب منتشر كنم. وضع زبانم طبعاً بد نيست اما نياز به تقويت داره مثلا در بخش نوشتن. قطعاً نياز به بورس و كمك هزينه تحصيلي دارم. ازدواج كردم و دو بچه ي كوچك (دوقلو Smile ) دارم. 
من ميخوام با اين اوصاف براي دكتري فلسفه حقوق اقدام كنم. اما درباره انتخاب كشور و دانشگاه خيلي سردرگم هستم. اصلا شانس پذيرش و بورسيه شدن من چقدر هست و با وضعيت خانوادگيم آيا ميتونم زندگي متعارفي در خارج داشته باشم؟ يكي از دوستان تحصيل در ايتاليا را پيشنهاد ميكرد، ميخواستم بدانم چقدر با شرايط علمي و خانوادگي من اين گزينه معقول است؟
ممنون و متشكر.
پ.ن: من اين پست را در چند تاپيك ديگر هم ارسال كردم چون مطمئن نبودم كه كجا بهترين مكان براي پرسيدن اين سوال است.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 23-06-2015

(22-06-2015, 10:46 PM)dasaein نوشته: سلام،
من مدرك كارشناسي حقوق از دانشگاه قم با معدل 14.83 و كارشناسي ارشد حقوق محيط زيست از دانشگاه شهيد بهشتي با معدل 16.5 و پايان نامه 19 دارم. دو تا مقاله علمي پژوهشي دارم و قصد دارم از پايان نامه دو مقاله ي ديگه هم استخراج كنم. سابقه كار در موسسات علمي و فرهنگي و تحقيق و نوشتن هم زياد دارم (يعني خودم اينطور تصور ميكنم.). دوتا كتاب ترجمه كردم كه تا چند ماه ديگه منتشر ميشن و در حال ترجمه يك كتاب ديگه هم هستم. چند مقاله هم ترجمه كردم كه احتمالا تا يكسال ديگه به صورت كتاب منتشر كنم. وضع زبانم طبعاً بد نيست اما نياز به تقويت داره مثلا در بخش نوشتن. قطعاً نياز به بورس و كمك هزينه تحصيلي دارم. ازدواج كردم و دو بچه ي كوچك (دوقلو Smile ) دارم. 
من ميخوام با اين اوصاف براي دكتري فلسفه حقوق اقدام كنم. اما درباره انتخاب كشور و دانشگاه خيلي سردرگم هستم. اصلا شانس پذيرش و بورسيه شدن من چقدر هست و با وضعيت خانوادگيم آيا ميتونم زندگي متعارفي در خارج داشته باشم؟ يكي از دوستان تحصيل در ايتاليا را پيشنهاد ميكرد، ميخواستم بدانم چقدر با شرايط علمي و خانوادگي من اين گزينه معقول است؟
ممنون و متشكر.
پ.ن: من اين پست را در چند تاپيك ديگر هم ارسال كردم چون مطمئن نبودم كه كجا بهترين مكان براي پرسيدن اين سوال است.

دروود بر شما.
توصیه من به شما اینه حتی الامکان نمره مناسبی در زبان بالای 7 در ایلتس و 100 در تافل کسب کنی. ضمناً دانشکده حقوق در کشوهای اروپایی بسیار پر متقاضی هستند و از طرفی شانس گرفتن پذیرش باید تا اونجا که میشه باید رزومه قوی داشته باشید و اینکه برای همه دانشگاهها اقدام کنید. من شانس شما رو با این وضعیت مناسب میبینم (شرط داشتن مقالات و کارهای پژوهشی .....) اما برای بورس هیچ تضهار نظری نمیکنم زیرا بسته به استاد و میزان فاند هر دانشگاه داره. باید مکاتبه کنید

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - keyvanjj - 12-07-2015

با سلام
بنده
لیسانس حقوق قضایی دانشگاه آزاد معدل 13/60
فوق لیسانس حقوق بینالملل  دانشگاه آزاد معدل 17/02
آیلتس 6.5 
مقاله ISI یک عدد

احتمال پذیرش در دکتری دریکی از دانشگاه های ایتالیا چه قدر است؟

در حین تحصیل دکتری شانس پیدا کردن کار چه قدر است؟

امکان ساپورت مالی از ایران رو ندارم. با این وصف میشه کاری کرد؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 13-07-2015

(12-07-2015, 07:26 PM)keyvanjj نوشته: با سلام
بنده
لیسانس حقوق قضایی دانشگاه آزاد معدل 13/60
فوق لیسانس حقوق بینالملل  دانشگاه آزاد معدل 17/02
آیلتس 6.5 
مقاله ISI یک عدد

احتمال پذیرش در دکتری دریکی از دانشگاه های ایتالیا چه قدر است؟

در حین تحصیل دکتری شانس پیدا کردن کار چه قدر است؟

امکان ساپورت مالی از ایران رو ندارم. با این وصف میشه کاری کرد؟

معدل لیسانست پایینه. رشته حقوق از جمله رشته های پر متقاضی هست و باید رزومه بسیار بهتری ارائه کنید،
احتمال پذیرش وجود داره اما بورس بسیار کم.
- کار حین تحصیل تنها منوط به کارهای بسیار ابتدایی در رستوران ، کارهای پارت تایم که نه شما وقتش داری چون دوره دکتری بسیار زمان گیره و دانش زبان ایتالیایی رو هم نیاز داره.
- به نظرم برای این منظور مقالاتت رو افزایش بده یا اینکه شانست رو برای جاهای دیگر اسیا و اروپا امتحان کن.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - keyvanjj - 14-07-2015

(13-07-2015, 09:31 AM)Mr-Voltage نوشته: معدل لیسانست پایینه. رشته حقوق از جمله رشته های پر متقاضی هست و باید رزومه بسیار بهتری ارائه کنید،
احتمال پذیرش وجود داره اما بورس بسیار کم.
- کار حین تحصیل تنها منوط به کارهای بسیار ابتدایی در رستوران ، کارهای پارت تایم که نه شما وقتش داری چون دوره دکتری بسیار زمان گیره و دانش زبان ایتالیایی رو هم نیاز داره.
- به نظرم برای این منظور مقالاتت رو افزایش بده یا اینکه شانست رو برای جاهای دیگر اسیا و اروپا امتحان کن.

بسیار ممنون از پاسخ
طی مشاوره ای که دیروز با وکیل مهاجرتی ایتالیا داشتم به من گفتند که اگر برای فوق بخونم بهتره

نظر شما در مورد اینکه به جای دکتری، در مقطع فوق لیسانس رشته حقوق بشر یا روابط بین الملل یا رشته مشابه بخونم و پس از آن ادامه در دکتری مقدور یا سهل تر است یا نه؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 14-07-2015

(14-07-2015, 06:19 PM)keyvanjj نوشته: بسیار ممنون از پاسخ
طی مشاوره ای که دیروز با وکیل مهاجرتی ایتالیا داشتم به من گفتند که اگر برای فوق بخونم بهتره

نظر شما در مورد اینکه به جای دکتری، در مقطع فوق لیسانس رشته حقوق بشر یا روابط بین الملل یا رشته مشابه بخونم و پس از آن ادامه در دکتری مقدور یا سهل تر است یا نه؟

مسلماً راحت تر خواهد بود اما مدیریت و گرایشهای تابعه میسر تر خواهد بود.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - keyvanjj - 14-07-2015

چه طور میتونم لیست رشته هایی که امکان انتخاب برای دکتری دارم  رو پیدا کنم که چه رشته هایی در دانشگاه های ایتالیا موجوده. حقوق بشر و حقوق روابط بین الملل رو خبر دارم اما رشته دیگه ای نمیشناسم

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 15-07-2015

(14-07-2015, 10:39 PM)keyvanjj نوشته: چه طور میتونم لیست رشته هایی که امکان انتخاب برای دکتری دارم  رو پیدا کنم که چه رشته هایی در دانشگاه های ایتالیا موجوده. حقوق بشر و حقوق روابط بین الملل رو خبر دارم اما رشته دیگه ای نمیشناسم

دوست عزیز ،
ما بطور ویژه موتور جستجوگر در ایتالیا در اینجا داریم اما کورس رشته ها به هر دو زبان ارائه میشه، بنابراین بعد از پایان جستجو در لینک دانشکده رفته و نوع زبان تحصیلی رو مشخص کنید.
ضمناً اینجا هم میتونی کلیه دانشگاههای مربوط به حقوق و گرایشهای اون رو در اروپا بررسی کنی.