آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - alirezaa - 25-01-2017

(22-01-2017, 01:05 PM)Shihan نوشته: معدل ارشدت پایینه اما چون رزومه به نسبت خوبی داری (هرچند در رشته های مدیریتی و حسابداری رقابت بسیار بالاست) بنابراین شاید برای دانشگاههای متوسط شانس داشته باشی با بورس بهتره بدنبال استاد بگردی. اینجا برخی دانشگاههای ایتالیا که رشته مدیریت و حسابداری رو اراوه میکنند رو گرداوری کردم.

ممنون. ولی برای معدل ایا ریز نمرات اهمیتی نداره؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 27-01-2017

(25-01-2017, 11:23 PM)alirezaa نوشته: ممنون. ولی برای معدل ایا ریز نمرات اهمیتی نداره؟

در حالت کلی و طبق تجربه معدل اصلی بالاترین ملاک است اما اینکه کمیته نمرات تخصصی شما رو مدنظر قرار بده یا خیر اطلاعی در دست نیست.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - shapol46 - 12-07-2017

سلام دوستان
به کمک فوری نیاز دارم. من مدتی قبل برای the Italian government scholarship اپلای کرده بودم. الان امرو یک ایمیل اومده از طرف سفارت ایتالیا در تهران که متنش اینه
Dear Candidate,
We inform you that you should check on the website of the Italian Consulate in order to apply for the pre-enrolment at the Italian Universities if you need to do that. The deadline for the application is on the 20th July.Dear Candidate,
الان این دقیقا یعنی چی؟یعنی بورس رو قبول شدم؟ چون قرار بود سفارت خبرش رو بده؟ تو وب سایت کنسولگری چیز خاصی نبود. کلا هم هر وقت سوال پرسیدم یک قرن بعد جواب میدن میترسم الانم ازشون بپرسم همین باشه. البته باز می پیرسم. ممنون میشم کسی تجربه ای داره یا اطلاعات کمک کنه.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - shapol46 - 12-07-2017

(12-07-2017, 01:42 PM)shapol46 نوشته: سلام دوستان
به کمک فوری نیاز دارم. من مدتی قبل برای the Italian government scholarship اپلای کرده بودم. الان امرو یک ایمیل اومده از طرف سفارت ایتالیا در تهران که متنش اینه
Dear Candidate,
We inform you that you should check on the website of the Italian Consulate in order to apply for the pre-enrolment at the Italian Universities if you need to do that. The deadline for the application is on the 20th July.Dear Candidate,
الان این دقیقا یعنی چی؟یعنی بورس رو قبول شدم؟ چون قرار بود سفارت خبرش رو بده؟ تو وب سایت کنسولگری چیز خاصی نبود. کلا هم هر وقت سوال پرسیدم یک قرن بعد جواب میدن میترسم الانم ازشون بپرسم همین باشه. البته باز می پیرسم. ممنون میشم کسی تجربه ای داره یا اطلاعات کمک ک
پیرو سوال خودم! باید بگم که خیر ربطی به بورس نداره. همین طوری ایمیل دادن که اگه دلت می خواد ایتالیا درس بخونی بیا پیش ثبت نام کن. چون قبلا به سفارت برای بورس ایمیل داده بودم الان اینو فرستادن. با جیب خالی نمی دونم باید چکار کرد. در هر صورت الان کسی میدونه برای پیش ثبت نام چکار دقیقا باید کرد؟ این دو تا سایتی که تو وب سایت کنسولگری هست بیشترش ایتالیاییه. پی دی اف هم که نمیتونم ترجمه بزنم. راستی این Laurea and single-cycle Laurea Magistraledegree چی هستن؟ مثل فوق لیسانس خودمونه آیا؟

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - automotive - 13-07-2017

(12-07-2017, 04:01 PM)shapol46 نوشته: پیرو سوال خودم! باید بگم که خیر ربطی به بورس نداره. همین طوری ایمیل دادن که اگه دلت می خواد ایتالیا درس بخونی بیا پیش ثبت نام کن. چون قبلا به سفارت برای بورس ایمیل داده بودم الان اینو فرستادن. با جیب خالی نمی دونم باید چکار کرد. در هر صورت الان کسی میدونه برای پیش ثبت نام چکار دقیقا باید کرد؟ این دو تا سایتی که تو وب سایت کنسولگری هست بیشترش ایتالیاییه. پی دی اف هم که نمیتونم ترجمه بزنم. راستی این Laurea and single-cycle Laurea Magistraledegree چی هستن؟ مثل فوق لیسانس خودمونه آیا؟

First Cycle (Primo Ciclo)
  • Bachelor program (Corso di Laurea - three years)
Second Cycle (Secondo Ciclo)
  • Single-cycle Degree (Corso di Laurea Magistrale a Ciclo Unico - five or six years in total)
  • Master program (Corso di Laurea Magistrale - two years)
  • 1st Level specializing master (Master Universitario di Primo Livello)
Third Cycle (Terzo Ciclo)
  • Doctorate (Dottorato di Ricerca)
  • Specialization School (Scuola di Specializzazione)
  • 2nd Level specializing master (Master Universitario di Secondo Livello)
    Link: 1 2 3

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - fatima204 - 07-10-2017

برای دکترا در ایتالیا باید دنبال پوزیشن بگردیم یا کمیته ای هست ؟
بورس ها و مقدارشون چقدر هست ؟
مرسی

[b]Shihan[/b]

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - Shihan - 08-10-2017

(07-10-2017, 09:32 PM)fatima204 نوشته: برای دکترا در ایتالیا باید دنبال پوزیشن بگردیم یا کمیته ای هست ؟
بورس ها و مقدارشون چقدر هست ؟
مرسی

[b]Shihan[/b]

بیشتر بورسها در اختیار دانشگاه و هیئت بررسی کننده است، مانند بورسهای طلایی و نقرهای در میلان، یا بورسهای دانشگاه بولونیا یا همچنین بورسهای استانی  کشورهای جهان سوم. اما خب مسلماً برخی استادها هم روی پروژه های صنعتی بزرگ (در دانشگاههای قوی و معروف) کار میکنن. از دیرباز اینطوری بیان میشده که بهتره ابتدا با استاد مکاتبه کنبد اگر پاسخ خوبی دریافت نکردید از طریق بورسهاب دانشگاه.
مقدار بورس به اندازه ای کافی است که شما زندگی و تحصیل خوب داشته باشید/

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - fatima204 - 08-10-2017

(08-10-2017, 10:53 AM)Shihan نوشته: بیشتر بورسها در اختیار دانشگاه و هیئت بررسی کننده است، مانند بورسهای طلایی و نقرهای در میلان، یا بورسهای دانشگاه بولونیا یا همچنین بورسهای استانی  کشورهای جهان سوم. اما خب مسلماً برخی استادها هم روی پروژه های صنعتی بزرگ (در دانشگاههای قوی و معروف) کار میکنن. از دیرباز اینطوری بیان میشده که بهتره ابتدا با استاد مکاتبه کنبد اگر پاسخ خوبی دریافت نکردید از طریق بورسهاب دانشگاه.
مقدار بورس به اندازه ای کافی است که شما زندگی و تحصیل خوب داشته باشید/

خیلی ممنونم فقط ازچه تاریخی از سال زمان مناسبی برای شروع ایمیل به اساتید هست مرسی

[برش] شانس پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک تورین - nazanin.ghane - 06-02-2018

سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید، رزومه ی من تا اسفند سال 97 به این صورت خواهد شد:
لیسانس مهندسی تکنولوژی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان - معدل 14.26 – پایاننامه در زمینه ي نانو كامپوزيت.
ارشد مهندسی تکنولوژی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر- معدل 17.07 – پایاننامه با نمره 19.75 در زمینه ی نانو كانپوزيت.
مقاله آي اس آي: ٣ مقاله- نویسنده اول.
کنفرانس بین المللی: 3 مقاله- نویسنده اول.
IELTS: 6
میخواستم سال 98 دکترا فول فاند پلی تکنیک تورين درخواست بدم براي رشته هاي مهندسي در زمينه نانو كامپوزيت، دوتا سؤال داشتم:
1. تا اسفند 97 ، سه سال از زمان فارغ التحصیلی من میگذره، این مدت سرکار نرفتم، اما داشتم مقاله هامو مینوشتم، میتونم توی رزومه ام این مدت رو بنویسم Research Assistant استاد راهنمام بودم؟ (چون باهاش مقاله مینوشتم) اگه نمیشه، این مدت رو چطور توجیه کنم؟ چقدر براشون مهمه؟
2. با توجه به رزومه کلی من، چقدر شانس فول فاند دارم؟ آیا دانشگاههای دیگه ای حتی کشور دیگه (اروپا- استرالیا- کانادا) رو شما پیشنهاد میکنید که شانسی داشته باشم؟ رنک دانشگاه برام أشكال نداره پايين باشه فقط فول فاند بده.

RE: پذیرش در مقطع PhD در ایتالیا - f996 - 14-03-2018

سلام
من دانشجوی ارشد سیستم های اقتصادی اجتماعی از علم و صنعتم و کارشناسیم هم  مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی قوچان بودم با معدل16/90 معدل ارشدم بالای 19 خواهد شد .و موضوع پایانامم  چند تا مقاله در میاد اگه خدا بخواد  
نمره ایلتسم 8 هست 
می خوام برای دکتری از یه دانشگاهی (دانشگاه خاصی مد نظرم نیست) فول فاند بگیرم
ایا شانسی دارم؟؟؟