آکادمیا کافه
انتخاب بین IELTS و TOEFL - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: انتخاب بین IELTS و TOEFL (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-IELTS-%D9%88-TOEFL)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

انتخاب بین IELTS و TOEFL - Pejman - 23-01-2011

این سوالی است که برای خیلی ها بوجود می آید. پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله کشور مقصد، دانشگاه مربوطه، نمره مورد نظر فرد در هر یک از آزمون ها، و سوابق قبلی فرد.
در این تاپیک به مقایسه این دو آزمون، و بیان نظرات و یا سوالات خود در انتخاب بین این دو آزمون بپردازید.

TOEFL or IELTS ؟ - Cortex - 10-02-2011

سلام دوستان
نمی دونم جای خوبی دارم مطرح می کنم یا نه اما مثه وضع من فکر کنم کم پیش بیاد. من در اول قصدم اپلای برای کانادا بود، در نتیجه طبق اقتضای کانادا الان دو ترم است کلاس IELTS میروم. اما بنابه دلایلی تصمیم امریکا شده و اینجوری که مشورت کردم برای مقطع دکتری پیوسته در دانشگاه های امریکا زیاد IELTS رو قبول ندارند. و شانسم کم میشه. حالا اگه میشه کمکم کنید ببینم با این وضع من چیکار کنم؟ کلاس هامو ادامه بدم یا شروع کنم به تافل خوندن؟
مرسی دوستان

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Pejman - 10-02-2011

امید جان من نظر شخصی خودم رو می گم:
خیلی از دانشگاه های آمریکا آیلتس رو قبول دارند و نسبت به گذشته درصدشون خیلی بیشتر شده. ولی خب باز هم هستند دانشگاه هایی که تافل رو فقط قبول دارند. در نتیجه اگر هدفت آمریکا هست بهتره برای تافل بخونی. چون فقط دو ترم رفتی آیلتس، عقب نیفتادی. البته اول مطمئن شو که کلاس تافل که خالی باشه می تونی پیدا کنی یا خودت برای تنها خوندن مشکلی نداری.
اینطوری تقریباً مطمئنی که هیچ جا مشکلی نخواهی داشت. فقط اگر استرالیا بخوای بری یه زمانی، برای سفارت باید حتماً آیلتس بدی. کانادا هم که با تافل هیچ مشکلی نداره.

پ.ن. اگر فکر می کنی باز هم ممکنه نظرت در مورد کشور هدف عوض بشه به نظر من همین آیلتس رو بخونی بهتره، یک دله می شی. و از نظر زمان جلو میفتی.

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - mahyarelc - 10-02-2011

نقل قول:ارسال شده توسط Omid:
من در اول قصدم اپلای برای کانادا بود، در نتیجه طبق اقتضای کانادا الان دو ترم است کلاس IELTS میروم. اما بنابه دلایلی تصمیم امریکا شده و اینجوری که مشورت کردم برای مقطع دکتری پیوسته در دانشگاه های امریکا زیاد IELTS رو قبول ندارند. و شانسم کم میشه. حالا اگه میشه کمکم کنید ببینم با این وضع من چیکار کنم؟ کلاس هامو ادامه بدم یا شروع کنم به تافل خوندن؟
نقل قول:ارسال شده توسط Pejman :
خب باز هم هستند دانشگاه هایی که تافل رو فقط قبول دارند
نظر شخصی من:
شما یک درصدی(هرچند کم) رو به گرفتن و نگرفتن ویزا هم اختصاص بدین
اگه بتونین دانشگاههای مورد نظرتون رو مشخص کنید، بهتر میشه تصمیم گرفت
تا اونجا که من اطلاع دارم فقط دانشگاه cornell هست که آیلتس رو قبول نداره(بقیه رو تاحالا چیزی ندیدم،اونایی که ننوشته بودن وقتی میل میزدم میگفتن قبول دارن...البته کلا top10 رو شرایطشون رو ندیدم)
چیزی که مشخصه اینه که دانشگاههای امریکا و کانادا با نمره تافل کمتری نسبت به آیلتس پذیرش میدن(مثلا میگن آیلتس 7 ...تافل 82!! که به نظر من اصلا قابل مقایسه نیست!)
شما اگه آیلتس 7 بگیری میشه گفت برای رشته های غیر MBA برای اکثر دانشگاههای دنیا شرایطشون رو براورده میکنی(فکر میکنم تا حالا فقط VirginiaTech رو دیدم که واسه مستر، آیلتس بیشتر از 7(یعنی 7.5) میخواست که جالب بود واسم).البته برای دانشگاهی که حداقل 7 آیلتس میخواد دیگه امتیاز مثبتی واسه زبان نداری؛ درحالیکه مثلا مثلا اگه شرط تافل 84 باش و شما 100 بگیری امتیاز مثبت برای شماست
من پیشنهادم اینه: اگه دقیق مشخص نیست دانشگاه مورد نظرت، با قدرت بشین آیلتس رو بخون تا حداقل 7 رو بگیری...بعد اگه دیدی خیلی احتیاجه، یکی دوماه رو تافل وقت بگذار مطمئن باش نمره خوبی میاری
برحال شرایط رو سبک سنگین کن، انتخاب بکن و دیگه به اون انتخابت فکر نکن که اگه اونیکیو انتخاب میکردم بهتر بودو از این حرفها!

پ.ن: دوستان اگه مشخص کنن که کدوم دانشگاهها رو تاحالا دیدن که مطمئن هستن آیلتس رو قبول ندارن، فکر میکنم دیتا بیس خوبی ایجاد بشه

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Pejman - 10-02-2011

این لیست دانشگاه های آمریکایی است که آیلتس رو قبول دارند. مینیمم نمره رو هم نوشتند. البته پر واضحه که هر دانشکده ای ممکنه مینیمم خودش رو داشته باشه. در ضمن مربوط به 2009 هست. امیدوارم به درد دوستان بخوره.

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Cortex - 11-02-2011

ممنون پژمان جان و مهیار عزیز:

این شرایط فرقی برای مقطع پذیرشی نداره؟ مثلاً دکترا؟ کلاً شرایط Admission یک دانشگاه برای همه شرایط/همه مقاطع/همه رشته ها(مثلاً از دید مدرک زبان) یکسان است؟ یعنی اگه مثلاً بقول شما در MBA اکثر دانشگاه های امریکا آیلتس 7 رو قبول دارن؛ طبق این آمار میشه واسه برق(گرایش بیوالکتریک و قدرت) هم حساب کرد؟
در صورتی که من از لحاظ وقت مشکلی نداشته باشم و هر دو امتحان رو بدم؛ بنظر عاقلانه است؟

ممنون

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - mahyarelc - 11-02-2011

نقل قول:ارسال شده توسط Omid:
این شرایط فرقی برای مقطع پذیرشی نداره؟ مثلاً دکترا؟ کلاً شرایط Admission یک دانشگاه برای همه شرایط/همه مقاطع/همه رشته ها(مثلاً از دید مدرک زبان) یکسان است؟ یعنی اگه مثلاً بقول شما در MBA اکثر دانشگاه های امریکا آیلتس 7 رو قبول دارن؛ طبق این آمار میشه واسه برق(گرایش بیوالکتریک و قدرت) هم حساب کرد؟
در صورتی که من از لحاظ وقت مشکلی نداشته باشم و هر دو امتحان رو بدم؛ بنظر عاقلانه است؟
معمولا دانشگاهها متقاضیان رو به دودسته undergraduate و graduate تقسیم میکنن که master و phd میره تو قسمت graduate...اکثر دانشگاهها برای مستر و دکترا مدارک زبان یکسانی میخوان اما مواردی هست که نمرات متفاوت بخواد (من خودم مثلا برای مینیمم GRE دیدم که تفاوت باشه)...توجه کنید که این صحبتم فقط درمورد زبان بود
من گفتم درصورتیکه دانشگاهی آیلتس رو قبول داشته باشه(که تاحالا من تنها دانشگاه Cornell رو دیدم که قبول نداشته باشه...واسه بقیه، اگه چیزی ننوشته بود، ایمیل میزدم میگفتن قبول دارن)، اکثر دانشگاههای جهان، بجز برای MBA، برای بقیه رشته ها آیلتس 7 رو قبول دارن(یعنی آیلتس 7 واسه فنی ها هم میگم قبوله...من خودم الکترونیک هستم)...برای این گفتم غیر از MBA چون حداقل تو انگلیس چشمم زیاد خورده به آیلتس 7.5 برای MBA
البته مثال نقض! رو هم گفتم که تاحالا دیدم، اونم VirginiaTech هست که برای برق، آیلتس 7.5 میخواست!!
من نظرم اینه که شما تمامی تلاشتون رو فقط روی یکی از این امتحانها بگذاری...واقعا کم پیش میاد احتیاج به هر دو نوع امتحان باشه
شما باتوجه به وقتی که داری درست برای امتحان بخون تا نتیجه خوبی هم بگیری، بعد احتمالا اون موقع میری دنبال انتخاب دانشگاه و باقی قضایا که مستقیم شرایط درخواستی دانشگاه برای زبان رو میبینی...اگه احتیاج شد( نظر منه که خیلی بعیده) با یکی دوماه خوندن اون یکی امتحان، نمره اون رو هم میگیری(اصلا موازی کاری برای این دوتا امتحان رو پیشنهاد نمیکنم...اگه میخوای میتونی بایکی از این دو امتحان، GRE رو تا حدودی موازی بخونی)
موفق باشی

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - rulany - 14-03-2011

سلام
من كتاب 504 رو تموم كردم و چند درس از كتاب vocabulary for ieltsرو هعم خواندم.اما الان متوجه شدم كه دانشگاه ما امتحان تافل ibtرو برگذار ميكنه.يه خورده دو دل شدم الان.نميدونم واسه ايلتس ادامه بدم و يا بشينم تافل بخوانم.خوبيش اينه كه به جو سايت و دانشگاه اشنايي و شايد استرست كم بشه! اما واسه ايلتس بايد برم تنهران. نظر شما چيه؟
2-به نظرتون نمره 7 ايلتس سخت تره يا 90 تافل؟
3-اگر بخوام تافل بخوانم نظر شما براي شروع چي با توجه به اينكه مي خوام ابان ماه سال ديگه امتحان بدم؟ممنون ميشم كمكم كنين

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - Cortex - 15-03-2011

جواب دادن به این سوال فکر می کنم سلیقه ای خواهد بود، من خودم یه ماه پیش بین تافل و آیلتس مونده بودم. سوالم هم هست هنوز... اما از استادام توی موسسه پرسیدم گفتن هر کدوم از امتحانات یه نقطه قوتی داره یه نقطه Unfair... شما یه مسیر رو پیش رو بگیر برو جلو برآیند کلی هردو امتحان یکی هستش و برای اثبات توانایی زبان شما انجام می شه... به نظر من گرفتن نمره 7 آیلتس از 90 تافل سخت تره. چون شما هربار که تافل امتحان می دی احتمال 90% نمره شما بالاتر می ره اما این تضمین برای آیلتس وجود نداره چون آیلتس نقاط Unfair بیشتری داره(مانند موضوعات ریدینگ). شما یکی رو انتخاب کن برو تا آخرش و هیچ وقتم شک نکن. چون اگه فرقی بین آیلتس و تافل بود امریکا این دو رو Equivalent نمی کرد. راستی 504 رو باید واسه هردو امتحان بخونی. چیزی ضرر نکردی.
اما بطور کلی من با سیستم آیلتس بیشتر جور درومدم اما ممکنه برای شما مسئله جور دیگه ای باشه.
اگه فکر می کنی خیلی مهمه این استرس و دانشگات می تونه این رو آروم تر کنه تافل امتحان بده. اما بنظر من زیاد موثر نیست.

RE: انتخاب بین IELTS و TOEFL - m0h3n - 15-03-2011

نظر شخصی بنده،

از منظر مقصد اپلای :

اروپا : IELTS or TOEFL
کانادا و استرالیا : IELTS
امریکا : TOEFL

از زاویه شیوه امتحان :

امتحان IELTS بنظر من دانش زبان توام با تکنیک هست... یعنی لزوما کسی که نمره 7 یا بالاتر در این امتحان می گیره، سطح دانش زبان خوبی نداره و برعکس ...

بنظر من در این امتحان علاوه بر دانش زبان خیلی فاکتورهای دیگه ی applicant سنجیده میشه مثل سرعت عمل، دقت، مدیریت زمان و .....