آکادمیا کافه
شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - rezaat - 03-04-2015

با سلام
من سال اخر رشته هوافضا از دانشگاه شریف هستم با معدل 15.7
اگر ایلتسم هم 6.5 شود برای رشته خودم و یا مکانیک در چه دانشگاههایی در آمریکا و کانادا شانس دارم؟
با تشکر.....

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Andre - 04-04-2015

(03-04-2015, 09:07 PM)'rezaat' نوشته: با سلام
من سال اخر رشته هوافضا از دانشگاه شریف هستم با معدل 15.7
اگر ایلتسم هم 6.5 شود برای رشته خودم و یا مکانیک در چه دانشگاههایی در آمریکا و کانادا شانس دارم؟
با تشکر.....

من فقط راجع به پذیرش کانادا صحبت میکنم. فاکتوهای مهمی که اهمیت داره:
- باید اشاره کرد که معدل شما مینیمم ها رو برآورده میکنه و همینطور اگر نمره زبان 6.5 آیلتس هم کسب کنید. منیمم بسیاری از دانشگاههای کانادایی رو خواهید داشت. از طرفی داشتن مینیمم ها به تنهایی به معنای پذیرش نیست. در چنین حالتی هست که سوابق پژوهشی و معدل مناسب شما رو از رقیبهای خودتون متمایز میکنه.
- بحث پذیرش و ویزا هم مطرح هست که ممکنه چالش جدیدی حتی بعد از پذیرش براتون به وجود بیاره که ممکنه حساسیت خاصی به رشته شما نشان داده بشه.
پیشنهاد من: به نظر من اگر سوابق پژوهشی قوی‌ای ندارین، با اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتین برای دانشگاههای با رتبه بالا شانصتون خیلی چشمگیر به نظر نمیرسه، البته این تنها نظر منه. به نظر من اگر توانایی مالی دارید برای مقطع ارشد مجدد در گرایشی سازگار تر با امور ویزا اقدام کنید و بعد از آن می تونید برای PhD اقدام کنید. به نظر من که می تونید یک کمک مناسب (اما نه قابل توجه) دریافت کنید.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - peymani - 06-04-2015

سلام
کارشناسی مکانیک دانشگاه ازاد معدل 16.50
کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه گیلان واحد بین الملل معدل 15.14
پایان نامه بنده در زمینه موشک بالستیک هستش
زبان مدرک نگرفتم هنوز ولی دارم میخونم
مقاله ندارم
1سال سابقه تدریس در دانشگاه
واسه دکترا میتونم فاند بگیرم؟از چه کشوری؟
متاهل هم هستم،سن 26سال
راستی میخام هزینه تحصیل رایگان باشه!

[برش] سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - مهمان - 28-04-2015

سلام. من در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه شریف درس میخونم. معدل کارشناسیم خوب نبود(14.3) ولی معدل ارشدم(بازم شریف) حدود 19 هستش. اگه تافلو و GRE رو خوب بیارم شانس پذیرشم در دانشگاه های تاپ چه قدره؟ البته با فاند. از زحماتتون متشکرم

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Babak - 28-04-2015

(28-04-2015, 03:25 AM)'مهمان' نوشته: سلام. من در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه شریف درس میخونم. معدل کارشناسیم خوب نبود(14.3) ولی معدل ارشدم(بازم شریف) حدود 19 هستش. اگه تافلو و GRE رو خوب بیارم شانس پذیرشم در دانشگاه های تاپ چه قدره؟ البته با فاند. از زحماتتون متشکرم

شما باید تلاش زیادی بکنید که نمره GRE رو خیلی بالا بشید، ترجیحا ۳۲۰ به بالا و AW هم ۴ به بالا تا تاثیر معدل کارشناسی رو کم کنید.
با توجه به این که دنبال GRE هستید، حدسم اینه که منظورتون از دانشگاه‌های تاپ، دانشگاه‌های تاپ امریکا بود. دانشگاه‌های top 10 امریکا بسیار رقابتی هستند و باید همه شرایط شما واقعا عالی باشه که بتونید ازشون پذیرش بگیرید. این که معدل کارشناسی شما پایین بوده، کار شما رو برای گرفتن پذیرش از ۱۰ تا دانشگاه اول امریکا سخت می‌کنه، اما به نظرم اگر نمره خوب در GRE بیارید شانس پذیرش از دانشگاه‌های رنک حدود ۳۰ تا ۵۰ با فاند خواهید داشت.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - آرش خسروی - 09-05-2015

سلام به همه دوستان،
[align=right]من 32 سال سنم هستش و متاهلم.
[align=right]فوق لیسانی طراحی ربات های صنعتی تخصص نانو تگنولوژی و برش لیزر هستم
[align=right]معدل 5/5 (20)
[align=right]دانشگاه: هوا و فضای خارکف (اکراین)
[align=right]لیسانس : مهندسی مکانیک
[align=right]معدل 4.5/5 (17.8)
[align=right]دانشگاه: هوا و فضای خارکف (اکراین)
[align=right]زبان انگلیسی : اگر الان تافل بدم حداکثر 80 میگیرم
[align=right]آلمانی هم بسیار کم بلدم ولی مشکلی برای خوندنش ندارم.
[align=right][align=right]بسیار تمایل دارم که به آلمان برم برای ادامه تحصیل و زندگی (نمیخوام برگردم) ولی از لحاظ مالی قدرت ندارم که خودم بخوام هزینه های پرداخت کنم.
[align=right][align=right]خواهش میکنم در صورتی که اطلاعات در مورد رشته ها و دانشگاه هایی که من میتونم براشون اقدام کنم رو بهم بدید ممنون میشم.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Shihan - 09-05-2015

(09-05-2015, 09:29 AM)'آرش خسروی' نوشته:
سلام به همه دوستان،

من 32 سال سنم هستش و متاهلم.

فوق لیسانی طراحی ربات های صنعتی تخصص نانو تگنولوژی و برش لیزر هستم

معدل 5/5 (20)

دانشگاه: هوا و فضای خارکف (اکراین)

لیسانس : مهندسی مکانیک

معدل 4.5/5 (17.8)

دانشگاه: هوا و فضای خارکف (اکراین)

زبان انگلیسی : اگر الان تافل بدم حداکثر 80 میگیرم

آلمانی هم بسیار کم بلدم ولی مشکلی برای خوندنش ندارم.

بسیار تمایل دارم که به آلمان برم برای ادامه تحصیل و زندگی (نمیخوام برگردم) ولی از لحاظ مالی قدرت ندارم که خودم بخوام هزینه های پرداخت کنم.

خواهش میکنم در صورتی که اطلاعات در مورد رشته ها و دانشگاه هایی که من میتونم براشون اقدام کنم رو بهم بدید ممنون میشم.

شانست که خوبه.
اما مقاله نداری و نمره زبانت هنوز اماده نیست این دو مورد ممکنه حساس امیز باشه ضمن اینکه این رشته هم جزو رشته های حساسه باید در پایان نامه و پروپزال دقت  کنید. لیست بهترین دانشگاههای دوره هوافضا در المان هم اینجا قرار دادم.

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - alirezash - 19-05-2015

سلام
مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرشدکترا
رشته مورد نظرمهندسی مکانیک (گرایش ساخت وتولید) و یا دیگر گرایش های مهندسی مکانیک
 مقطع ارشد: 17.63، رشته مهندسی مکانیک، دانشگاهسمنان
مقطع لیسانس: 17.05، رشته 
مهندسی مکانیک، 
دانشگاه سمنان
مدرک زبان انگلیسیهنوز امتحان ندادم اما آیتلس حدود 6 یا 6.5
مقالاتدر حال تدوین یک مقاله ISI از پایان نامه ارشد، دو مقاله کنفرانسی داخلی.
سابقهکارآموزی دوره ی لیسانس- تدریس دروس تخصصی- همکاری با اساتید در دروس تخصصی (یه جورایی (TA 
مدارکمدارک نرم افزارهای تخصصی- ...

شانس پذیرش همراه با فاند کامل را در کدوم دانشگاه ها بیشتر می بینید؟  (ترجیحا آلمان، کانادا و آمریکا. اما جاهای دیگه هم فرق نداره)

باتشکر

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - Mehran28 - 19-05-2015

(19-05-2015, 06:16 PM)'alirezash' نوشته: سلام
مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرشدکترا
رشته مورد نظرمهندسی مکانیک (گرایش ساخت وتولید) و یا دیگر گرایش های مهندسی مکانیک
 مقطع ارشد: 17.63، رشته مهندسی مکانیک، دانشگاهسمنان
مقطع لیسانس: 17.05، رشته 
مهندسی مکانیک، 
دانشگاه سمنان
مدرک زبان انگلیسیهنوز امتحان ندادم اما آیتلس حدود 6 یا 6.5
مقالاتدر حال تدوین یک مقاله ISI از پایان نامه ارشد، دو مقاله کنفرانسی داخلی.
سابقهکارآموزی دوره ی لیسانس- تدریس دروس تخصصی- همکاری با اساتید در دروس تخصصی (یه جورایی (TA 
مدارکمدارک نرم افزارهای تخصصی- ...
شانس پذیرش همراه با فاند کامل را در کدوم دانشگاه ها بیشتر می بینید؟  (ترجیحا آلمان، کانادا و آمریکا. اما جاهای دیگه هم فرق نداره)
باتشکر

سلام
در کل شرایط خوبی دارید، بر فرض اینکه زبان رو 6.5 شده باشید و مقالاتتون با موفقیت به ثبت رسونده باشید شانستون زیاد هست و زیاد محدود به کشور یا دانشگاه خاصی نمیشید، فقط برای آمریکا نیاز به نمره GRE خوب هم هست،(حتی برای آلمان هم این امتحان الزامی نیست اما داشتن نمره خوب شرایط شما رو خیلی بهتر می کنه)، دانشگاهایی که می تونید اقدام کنید با توجه به رشته شما و شانستون زیاد هستند و در کل می تونم بگم تو دانشگاهای با رنک 100 - 300 شانس خوبی دارید، حالا اگر دوستان دانشگاه خاصی هم مد نظرشون بود می تونند بگند.
موفق باشی/

RE: شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مکانیک - golezan - 07-06-2015

سلام
رشته مهندسی مکانیک  هستم
کارشناسی خواجه نصیر با معدل 15 و ارشد دانشگاه تهران معدل 17 رشته تبدیل انرژی و تافل 90 دارم یک مقاله خوب با امپکت فاکتور 4.5 دارم شانسم رای پذیرش با فول فاند برای آمریکا و کانادا دانشگاه های زیر 100 چقدره لازم باشه جی آر ای هم میدم...
اگه زیر صد احتمالش نیست چه دانشگاه هایی احتمال پذیرش دارم
با تشکر