آکادمیا کافه
پذیرش در رشته پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

پذیرش در رشته پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا - alibzr - 19-01-2015

سلام .
من دانشجوی ترم ۳ رشته پلیمر از دانشگاه امیر کبیر هستم . معدلم تا الان حدود ۱۴.۵ هست ...
میخواستم بدونم برای کارشناسی ارشد (مستر) چقدر شانس گرفتن فاند تحصیلی از دانشگاهای کانادا وجود داره ؟
اصلا با این رنج معدل کل ( ۱۵ تا ۱۶ ) شانسی هست یا نه ؟ (سطح زبان خوبی دارم و اطمینان دارم میتونم نمرات قوی تو تافل بگیرم)
کلا میزان اعتبار دانشگاهی که از اون لیسانس رو میگیرم بر روی فرایند اپلای تاثیر گذار هست یا نه ؟ مثلا فرقی بین امیرکبیر و دانشگاهای آزاد شهرستان وجود داره ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای گرفتن کمک هزینه (فاند) پیشنهاد می‌کنید؟ - Andre - 19-01-2015

(19-01-2015, 07:36 PM)'alibzr' نوشته: سلام .
من دانشجوی ترم ۳ رشته پلیمر از دانشگاه امیر کبیر هستم . معدلم تا الان حدود ۱۴.۵ هست ...
میخواستم بدونم برای کارشناسی ارشد (مستر) چقدر شانس گرفتن فاند تحصیلی از دانشگاهای کانادا وجود داره ؟
اصلا با این رنج معدل کل ( ۱۵ تا ۱۶ ) شانسی هست یا نه ؟ (سطح زبان خوبی دارم و اطمینان دارم میتونم نمرات قوی تو تافل بگیرم)
کلا میزان اعتبار دانشگاهی که از اون لیسانس رو میگیرم بر روی فرایند اپلای تاثیر گذار هست یا نه ؟ مثلا فرقی بین امیرکبیر و دانشگاهای آزاد شهرستان وجود داره ؟

در استرالیا برای دانشگاه امیرکبیر و تهران امتیازی در نظر میگرن (تایپکهای مرتبط رو ببینید). در آمریکای شمالی، عموماً، شناختی از دانشگاههای ایران ندارن و تنها مهر و تأیید وزارت علوم بر مدرک شماست که تأیید کننده است. از طرفی بعضی از دانشگاهها دانشگاههای برتر رو میشناسند، اما این به این معنی نیست که دانشجویان دانشگاههای برتر همیشه شانصشون بیشتره. چه بسا شما از غیر انتفاعی شهرستانی با معدل بالا فارغ التصحیل بشید و شانصتون بیشتر هم باشه.
در مورد مقطع Master به ندرت کمک هزینه ها تمام هزینه ها رو میپوشانه در حالی که برای دوره PhD وضعیت به صورت دیگری است. پیشنهاد من اینه که نمره بالایی در آزمون TOEFL و GRE بیارید و همزمان با تحصیل در مقطع ارشد در کشور خودمون و ارائه کار پژوهشی خوب شانصتون رو برای دوره Phd بسیار بالا ببرید. توجه کنید که با توجه به ظرفیت فعلی دانشگاهها در مقطع ارشد، اینکار بهترین گزینه است. چراکه شما میتونید در دانشگاههای شریف و تهران ادامه تحصیل بدید و فرصت بسیار خوبی برای دکتری داشته باشید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای گرفتن کمک هزینه (فاند) پیشنهاد می‌کنید؟ - alibzr - 19-01-2015

(19-01-2015, 07:46 PM)'Andre' نوشته:
در استرالیا برای دانشگاه امیرکبیر و تهران امتیازی در نظر میگرن (تایپکهای مرتبط رو ببینید). در آمریکای شمالی، عموماً، شناختی از دانشگاههای ایران ندارن و تنها مهر و تأیید وزارت علوم بر مدرک شماست که تأیید کننده است. از طرفی بعضی از دانشگاهها دانشگاههای برتر رو میشناسند، اما این به این معنی نیست که دانشجویان دانشگاههای برتر همیشه شانصشون بیشتره. چه بسا شما از غیر انتفاعی شهرستانی با معدل بالا فارغ التصحیل بشید و شانصتون بیشتر هم باشه.
در مورد مقطع Master به ندرت کمک هزینه ها تمام هزینه ها رو میپوشانه در حالی که برای دوره PhD وضعیت به صورت دیگری است. پیشنهاد من اینه که نمره بالایی در آزمون TOEFL و GRE بیارید و همزمان با تحصیل در مقطع ارشد در کشور خودمون و ارائه کار پژوهشی خوب شانصتون رو برای دوره Phd بسیار بالا ببرید. توجه کنید که با توجه به ظرفیت فعلی دانشگاهها در مقطع ارشد، اینکار بهترین گزینه است. چراکه شما میتونید در دانشگاههای شریف و تهران ادامه تحصیل بدید و فرصت بسیار خوبی برای دکتری داشته باشید.

من تنها دنبال کمک هزینه برای شهریه دانشگاه هستم و توانایی تامین هزینه زندگی رو دارم . از طرفی اصرار بر این دارم تا بعد از گرفتن لیسانس برای مستر اقدام کنم ، در اصل میلی به گذراندن دکترا ندارم .
همچنین هدفم صرفا دانشگاه های برتر کانادا نیست ، به دانشگاهای متوسط با رنک معمولی راضیم .
با این شرایط چه میزان موفقیتم در گرفتن فاند برای شهریه محتمل هست ؟
با توجه به معدل فعلیم رسیدن به معدل ۱۵ در پایان کارشناسی امکان پذیر هست ولی برای رسیدن به بالای ۱۶ باید تلاش خیلی زیادی بکنم ، آیا این ۱ نمره اختلاف تعیین کننده است و ارزش تلاش دارد ؟
ممنون از پاسختون

RE: پذیرش در رشته پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا - Andre - 19-01-2015

(19-01-2015, 08:01 PM)'alibzr' نوشته:
من تنها دنبال کمک هزینه برای شهریه دانشگاه هستم و توانایی تامین هزینه زندگی رو دارم . از طرفی اصرار بر این دارم تا بعد از گرفتن لیسانس برای مستر اقدام کنم ، در اصل میلی به گذراندن دکترا ندارم .
همچنین هدفم صرفا دانشگاه های برتر کانادا نیست ، به دانشگاهای متوسط با رنک معمولی راضیم .
با توجه به معدل فعلیم رسیدن به معدل ۱۵ در پایان کارشناسی امکان پذیر هست ولی برای رسیدن به بالای ۱۶ باید تلاش خیلی زیادی بکنم ، آیا این ۱ نمره اختلاف تعیین کننده است و ارزش تلاش دارد ؟
ممنون از پاسختون

ددلاین دانشگاههای کانادایی سپری شده، ولی هستن دانشگاههایی که هنوز فرصت دارند به شرطی اینکه نمره زبانتون رو بتونید به موقع بهشون برسونید. بهتره با اساتید ارتباط برقرار کنید و در صورت پذیرش شما به عنوان دانشجو این مسأله کمک هزینه جزئی رو عنوان کنید. دقت کنید که دانشگاهها حداقل معدلی دارند که باید اونا رو هم در نظر بگیرید. مسأله آخری که باید در نظر داشته باشید، در کانادا معدل و نمرات زبان به مراتب مهم تر از مقاله و کار پژوهشیه. پیشنهاد من اینه که اگر تا سال بعد صبر کردید برای یک آزمون GRE هم برنامه ریزی داشته باشید.

RE: پذیرش در رشته پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا - فرید - 20-01-2015

(19-01-2015, 07:36 PM)'alibzr' نوشته: سلام .

(19-01-2015, 08:01 PM)'alibzr' نوشته:
ممنون از پاسختون

سلام 
علاوه بر اطلاعاتی که دوستمون دادند من چند مورد دیگر اضافه می کنم. من توصیه می کنم که ابتدا جزوه پذیرش سایت مطالعه کنید تا با فرایند اپلای کردن و هم با ساختار فروم اشنا بشوید. بهتر هست که سوال های خود را بصورت مجزا در تاپیک های مربوطه مطرح کنید. مثلا در مورد تفاوت مدرک امیرکبیر و ازاد می توانید سوال خود را در این تاپیک بپرسید. مشکل هست که از حالا پیش بینی کنید که تا سه سال دیگه چه اتفاقاتی می افته و شرایط پذیرش گرفتن به چه صورت خواهد شد. فرض کنید که شرایط اقامتی و کاری کانادا برای خارجی ها سخت تر بشود بطبع ان متقاضی کمتر و پذیرش گرفتن راحت تر خواهد شد. الان کمک هزینه گرفتن در ارشد خیلی سخت در کانادا ولی خیلی ها هم تونستن اینکار بکنند. معدل کارشناسی همیشه یک پارامتر بسیار تاثیر گذار در گرفتن پذیرش بوده است و طبیعتا هرچقدر معدل بالاتری داشته باشید کار برای شما راحت تر خواهد بود. اینکه بخواهید یک معدل هدفی مشخص کنید برای کانادا بنظر من زیر15 شانستون خیلی کم می شود چون شرط حداقل معدل خیلی از دانشگاه ها 15 هست.