آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 28-10-2013

(27-10-2013, 05:26 PM)'elhamme' نوشته: درود.ممنون از وقتی که می ذارید.
این سوالو برای یکی از دوستانم میپرسم ممنون میشم جواب بدید.
ایشون  ارشد mba دانشگاه پیام نور با معدل 16 و ارشد شبکه از دانشگاه بوعلی با معدل 17 داره معدل لیسانسش هم در رشته نرم افزار 13 هستش. 4 مقاله isi  دارن ایشون می تونن به گرفتن فاند در کشورهایی مثل امریکا یا اروپا  امیدوار باشن؟

برای رشته های کامپیوتری نمیدونم، شاید، برای رشته های مدیریتی (اگه منظورتون از سوال این بوده و ایشون میخان ام بی ای رو ادامه بدن) تقریبا شانسشون صفره...   مگه اینکه یه پروپوزال خیلی خوب بنویسن و توش بیشتر از دانش کامپیوتری و شبکه شون استفاده کنن برای یه موضوع مدیریتی...  اون موقع یکم شانس دارن...
موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - hameddalijeh - 09-11-2013

سلام لطف میکنید بنده رو راهنمایی کنید  بنده خیلی سردرگم هستم متولد 70 ام - عشق ریاضی و سوال جیمتم Smile
ورودی 88 مهندسی صنایع سیستم امیرکبیر و تازه فارغ التحصیل شدم با معدل 15.3 با توجه به شرایطش هم GPAتبدیل کردم در اومد 2.85 از 4
پارسال برای MBA خونده بودم یعنی وقتی ترم 7 بودم و رتبه هام هم تو آزمونهای آزمایشی خیلی خوب بود 5-7-11 ولی آزمونش رو ندادم چون یک ماه مونده به کنکور ولش کردم بخاطر اینکه هوای دوباره از نو دندون پزشکی خوندن به سرم زده بود. امسال باز ثبت نام ارشد شروع شده و میدونم با توجه به توانایی هام این 3 ماه رو خوب بخونم میتونم MBAشریف قبول بشم.خواستم بدونم نظر شما چیه؟؟ من به business علاقمند شدم و کارجدید کوچولو هم راه انداختم البته کنکوری اینم آدرسش .... سوالم این بود که اگه من ارشد MBAشریف باشم  و معدل خوب مثل 17 از اونجا- .و برای TOEFL ,GMAT OR GRE خوب بخونم الانش وکبم خوبه میتونم برای دکترای business,marketing,finance و امثال اینا fund خوبی بگیرم؟؟فقط با فاند کامل باشه میتونم برم. توروخدا کمک کنید بهم چون اگه جوابتون آره هست میخوام برای تک رقمی MBAباز شروع کنم و برای ارشد با انگیزه بخونم وبرم کلا خارج. 
hamed_dalije@yahoo.com

ویرایش توسط MaMi به دلیل حذف لینک تجاری

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - nahid_a - 12-11-2013

سلام. روزتون بخیر
من کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی هستم و حالا میخوام برای دکترا برم خارج. چندتا دانشگاه توی آمریکا پیدا کردم و یکی توی اروپا و یکی هم استرالیا. رنکینگشون برام مهمه و اینائی که انتخاب کردم جزو ده تای اول هستن ولی واقعا نمی دونم اولویت را بذارم روی کدوم. شرایط زندگی هم برام مهمه. ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - Unbroken - 12-11-2013

(12-11-2013, 11:48 AM)'nahid_a' نوشته: سلام. روزتون بخیر
من کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی هستم و حالا میخوام برای دکترا برم خارج. چندتا دانشگاه توی آمریکا پیدا کردم و یکی توی اروپا و یکی هم استرالیا. رنکینگشون برام مهمه و اینائی که انتخاب کردم جزو ده تای اول هستن ولی واقعا نمی دونم اولویت را بذارم روی کدوم. شرایط زندگی برام مهمه. ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

سلام،
شما هیچ اشاره ای به رزومه خودتون نکردید، دانشگاه؟ معدل؟ مقاله؟ و ...
همه اینا به نحوی مهم هستن، پذیرش گرفتن از 10 دانشگاه برتر کار ساده ای نیست، نمیخوام ناامید کنم ولی باید واقع بین بود...
ولی خوب اگه معدلات خوبه و بتونی نمرات خیلی بالایی در TOEFL و GRE یا GMAT بگیری چرا که نه، میتونی از این دانشگاه ها پذیرش با فاند بگیری، منتها الان تو این شرایط نمیشه نظر داد، چون شما هیچ اشاره ای به این موارد نکردین...
اگر به وب سایت این دانشگاه ها مراجعه کنی، میزان حداقل ها رو گفته، بر اساس اون خودتون رو ارزیابی کنید. 
اگر فاند براتون مهمه الویت رو بزارین رو آمریکا، چون اونجا بهتر فاند میدن نسبت به اروپا و استرالیا، اگر مهم نیست استرالیا راحتتر میتونید پذیرش بگیرید ولی خوب شهریه های 8 دانشگاه برتر استرالیا بطور میانگین سالانه بالای 25000 دلار است. استرالیا هم اگه رزومه خوبی داشته باشید ممکنه بتونید فاند بگیرید. 
موفق باشید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - nahid_a - 12-11-2013

(12-11-2013, 12:51 PM)'mohabat' نوشته:
سلام،
شما هیچ اشاره ای به رزومه خودتون نکردید، دانشگاه؟ معدل؟ مقاله؟ و ...
همه اینا به نحوی مهم هستن، پذیرش گرفتن از 10 دانشگاه برتر کار ساده ای نیست، نمیخوام ناامید کنم ولی باید واقع بین بود...
ولی خوب اگه معدلات خوبه و بتونی نمرات خیلی بالایی در TOEFL و GRE یا GMAT بگیری چرا که نه، میتونی از این دانشگاه ها پذیرش با فاند بگیری، منتها الان تو این شرایط نمیشه نظر داد، چون شما هیچ اشاره ای به این موارد نکردین...
اگر به وب سایت این دانشگاه ها مراجعه کنی، میزان حداقل ها رو گفته، بر اساس اون خودتون رو ارزیابی کنید. 
اگر فاند براتون مهمه الویت رو بزارین رو آمریکا، چون اونجا بهتر فاند میدن نسبت به اروپا و استرالیا، اگر مهم نیست استرالیا راحتتر میتونید پذیرش بگیرید ولی خوب شهریه های 8 دانشگاه برتر استرالیا بطور میانگین سالانه بالای 25000 دلار است. استرالیا هم اگه رزومه خوبی داشته باشید ممکنه بتونید فاند بگیرید. 
موفق باشید

دانشگاه علامه طباطبائی خوندم، معدلم 18/32 هست و چندتا همایش مقاله دادم. آی اس آی فعلا ندارم ولی دارم روی دو تا مقاله کار میکنم. راستش یه کم نگران این هستم که آمریکا خیلی دوره، شنیدم که خیلی باید کار کنی و خیلی زندگی پر استرسی داره. من درس خوندنو خیلی دوست دارم اما دوست دارم درس بخونم و از زندگیم هم لذت ببرم. ترجیحم هم به اینه که نمونم و بعد درس برگردم ایران. البته تا شرایط چه جوری پیش بره.بعد یکی دیگه اینکه الان شرایط ویزا اینا برای آمریکا چه جوریه اگه ویزا دانشجوئی بگیریم میشه واقعا هر سال اومد و رفت یا نه. 5-6 سال بدون وقفه موندن شاید شدنی باشه اما همین فکرش هم که تو "نمیتونی" بری بیرون از کشور یا اگه بری ممکنه دیگه برگشتی نباشه استرس زاست.
اروپاچطوره، انگلیس، اسپانیا؟ برای فاند، برای زندگی؟
ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - Unbroken - 12-11-2013

(12-11-2013, 01:08 PM)'nahid_a' نوشته: دانشگاه علامه طباطبائی خوندم، معدلم 18/32 هست و چندتا همایش مقاله دادم. آی اس آی فعلا ندارم ولی دارم روی دو تا مقاله کار میکنم. راستش یه کم نگران این هستم که آمریکا خیلی دوره، شنیدم که خیلی باید کار کنی و خیلی زندگی پر استرسی داره. من درس خوندنو خیلی دوست دارم اما دوست دارم درس بخونم و از زندگیم هم لذت ببرم. ترجیحم هم به اینه که نمونم و بعد درس برگردم ایران. البته تا شرایط چه جوری پیش بره.بعد یکی دیگه اینکه الان شرایط ویزا اینا برای آمریکا چه جوریه اگه ویزا دانشجوئی بگیریم میشه واقعا هر سال اومد و رفت یا نه. 5-6 سال بدون وقفه موندن شاید شدنی باشه اما همین فکرش هم که تو "نمیتونی" بری بیرون از کشور یا اگه بری ممکنه دیگه برگشتی نباشه استرس زاست.
اروپاچطوره، انگلیس، اسپانیا؟ برای فاند، برای زندگی؟
ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

معدل شما خیلی خوبه، اگر این شرایطی که گفتین مثل رفت و آمد، و برگشتن بعد از این تحصیلات و از این حرفا، براتون مهمه، من اگر جای شما باشم برای کانادا اقدام میکنم، اونجا هم هرچند دوره ولی شما خیلی راحتتر از اروپا فاند بگیری، اروپا زیاد موقعیت فاند نداره، الته همه اینا بستگی به نمرات زبان شما داره، شما اگر نمرات زبان خوبی داشته باشی به راحتی میتونید از دانشگاه های برتر کانادا پذیرش با فاند بگیری چون کانادا، معدل براشون خیلی مهمه و معدل شما هم خوبه، دیگر اینکه تا جایی که میدونم کانادا سالانه به هزار نفر دانشجوی دکتری اقامت میده، البته این قانون پارسال بود، اگه قانونش عوض نشده باشه، خوب این خیلی مورد مهمیه...
راجع به اروپا اگه میخوای اطلاعات بیشتری بگیری به تاپیکهای مربوطه تو همین فروم مراجعه کن اطلاعات خوبی داره:
مثلاً برای اطلاعات بیشتر در خصوص اسپانیا به اینجا مراجعه کن.
یا برای اطلاعات بیشتر در خصوص انگلیس به اینجا مراجعه کن.
اگر هم خیلی اطلاعات نداری، بد نیست راهنمای کلی پذیرش، یعنی اینجا  رو نیز مطالعه کنی.
موفق باشید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - reza_17173 - 29-11-2013

سلام. دوستان یکی از دوستان من می خواد واسه MBA پذیرش بگیره برای آمریکا(لیسانسش عمرانه). بعد ایشون به یه وکیل پول داده که واسه 20تا دانشگاه براش اپلای کنه. بعد این وکیله بهش گفته که اصلا نیازی به GRE نداری فقط یه آیلتس بده که آیلتسم واسه پذیرشت نیاز نیس فقط واسه سفارت باید یه نمره آیلتس داشته باشی!
بعد از این طرف بعضیا بهش میگن غیر ممکنه بدون GRE پذیرش بگیریو رشته MBA سختترین رشته واسه پذیرش گرفتنه و پولتو حروم کردیو از این حرفا! حالا این بنده خدا گیج شده بود اومد ازم خواست بیام اینجا بپرسم که کسی از دوستان بوده که بدون GRE و با یه آیلتس 6 بتونه واسه MBA پذیرش بگیره؟ اصن همچین چیزی امکان پذیر هست؟ یا این وکیله اینو سر کار گذاشته؟
---------------------------------------------------------------------------------
یه سوال دیگه هم دارم واسه این دوستم. ایشون به من گفت که بهتره GRE نده کلا! بش گفتم چرا، گفت چون وقتی کسی از آمریکا پذیرش میگیره مجبوره توی 1ماه قبل از شروع ترم بره آمریکا و زودتر از 1ماه حق نداره بره. ولی اگه GRE نداشته باشی می تونی 3ماه زودتر از شروع کلاسها بری آمریکا به شرطی که Course زبان برداری.
حالا من خواستم از شما بپرسم که همچین چیزی هم هست واقعا؟ یعنی اگه با GRE پذیرش بگیری نمی تونی زودتر از 1ماه از شروع کلاسها بری؟ و اگه بدون GRE پذیرش بگیری (اگه بدن) می تونی تا 3 ماه زودتر از شروع ترم بری به شرطی که Course زبان برداری؟
منتظر پاسخ دوستان با تجربه هستم. ممنون

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - ERVIE - 02-12-2013

سلام،
[align=right][align=right]دانشجوی ترم سوم کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد هستم
[align=right]میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم امکان اخذ پذیزش در مقطع کارشناسی همین رشته در دانشگاههای آلمان یا هر کشور دیگه هست یا نه!؟ کجارو توصیه میکنید و چرا؟!!
[align=right]معدل دیپلم و پیش دانشگاهی 12 و 13،5
[align=right]ایلتس: 7
[align=right]معدل کل دانشگاه: 13،7
[align=right]سابقه کار به عنوان مدیر فروش 1 سال (در حال حاضر شاغل هستم)
[align=right]سطح زبان آلمانی: B1

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - jalal13 - 05-12-2013

با سلام و تشکر از دوستان بابت راهنمایی های بسیار خوبتون
من دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی هستم که قصد ادامه تحصیل در رشته ی MBA و بعد از آن DBA یاEMBAرا دارم
معدل لیسانسم را مطمینم18به بالا میشم انشاالله مدرک خاصی از زبان ندارم اما مشکلی ندارم به راحتی میتونم بگیرم(برای من کدوم مدرک بهتره؟!؟؟)،تازگیا هم شروع کردم به نوشتن مقاله البته فعلا فارسی
یه سری شرایط هم دارم ممنون میشم دوستان کمک کنند که با شرایط فوق و شرایطی که در زیر میگم راهنماییم کنند اصلا میتونم برای ادامه تحصیلات برم خارج از کشور یا نعع
1.فرقی نداره توی کدوم کشور باشم(البته ترجیحا در درجه ی اول آمریکا و بعد سوییس بعدش دیگه هرجا شد شد)
2.نیاز به بورسیه کامل دارم چون وضع مالی خوبی ندارم(البته اگر بشه دکتری پیوسته برام بهتره که نخوام تازه بعد فوق دوباره این دردسرا را بکشم)
***یه سوال که برام پیش آمده اینه که چرا یه کشور دیگه بورسیه بده به یه دانشجوی کشور دیگه؟؟!!در مقابل این بورسیه تعهدی برای کار در اون کشور باید داد؟!؟ و پیشاپیش معزرت خواهی میکنم چون این را اینجا مینویسم واقعا نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
3.برام فرقی نداره دانشگاهش رتبه چندمه(البته مطمینا از بهترین رتبه شروع میکنم به پایین اما اگر رتبه ی خوبی هم نداشته باشه مهم نیست)فقط مهم اینه که مورد تایید وزارت علوم باشه(راستی من هرچی گشتم نتونستم دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را لیستش را پیدا کنم اگر دوستان بزارند ممنون میشم) و اینکه فول فاند بده.
با این شرایطی که دارم(مخصوصا اون فول فاند و اینکه تازه کارشناسی هستم)خیلی ناامیدم بنابراین دوستان واقعا ممنون اطلاعات خودتون را در اختیارم بزارید که اینجوری موفق میشم یا نعع
با تشکر فراوان از دوستان

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - memolia127 - 07-12-2013

سلام من فوق لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز با معدل 15 دارم و لیسانسم از دانشگاه یزد با معدل 17.94 در همین رشته بوده، قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در یکی از دانشگاههای آمریکا یا دانشگاه مناسب دیگری در اروپا هستم، کدوم دانشگاهها برای رشته ی مدیریت خوب هستند، در  ضمن بنده خواستار فاند گرفتن هستم چون توانایی مالی چندانی ندارم.
با تشکر از راهنماییتون