آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 26-01-2015

(26-01-2015, 01:58 AM)samanpes نوشته: به نظر شما بهتره  ما برای تحصیل پذیرش بگیرم بریم اونور یا نه ! اینکه اینجا تحصیلاتمونو بگذرونیم بعد واسه کار بریم ؟؟؟؟ کدوم راه بهتره ؟؟

سلام
دوست خوب
رشته مدیریت بسته به گرایش شما بازار کار متفاوتی دارد بطور مثال با تسلط بر مدیریت مالی و تسلط به زبان انگلیسی بنظر من راحت تر میشود کار پیدا کرد تا گرایش هایی مثل بازاریابی یا منابع انسانی
مهمترین مشکل این رشته دانستن و تسلط به زبان محلی هست اگر دقت کرده باشید ایرانی هایی زیادی را در این رشته موفق نمی بینیم بجز کسانی که هم تحصیلات در کشور مقصد داشتند و هم تسلط بالا بعضا از سن کم به ان کشورها مهاجرت کردند
اما تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان شاید بهترین گزینه برای رشته ما باشد.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 26-01-2015

(26-01-2015, 12:30 AM)mr.h.gm نوشته: سلام و خسته نباشید Smile لطفا سوالم رو به بخش مربوط انتقال دهید نمیدونم کجا سوالم رو بپرسم اینجا می پرسم Smile

من دانشجوی ترم 3 مدیریت کسب و کار های کوچک در دانشگاه تهران - روزانه هستم و معدلم تا اینجا 17.80 هست.
هدفم خارج شدن از ایران و فرار از سربازی از راه تحصیلی هست. زیاد به درس علاقه ندارم و از محیط آکادمیک هم خوشم نمیاد میخوام بعد از خروج از ایران یه مستر بگیرم و وارد بازار کار شم. یعنی نمیخوام دکترا بگیرم. اما شرایط مالی خوبی هم ندارم نهایتا 50 میلیون تومن میتونم هزینه کنم واسه این هدفم.
سوالم اینه برای ارشد در کدام کشور اقدام کنم با این هزینه می تونم به هدفم برسم ؟ (خروج از ایران و جذب بازار کار شدن)
سطح علمی دانشگاه مقصد اصلا برام مهم نیست ! کشورش هم اهمیت زیادی نداره ترجیحا انگلیسی زبان باشه نبود هم مساله ای نیست.
اگه لطف کنید در مورد دانشگاه و کشور مقصد منو راهنمایی کنید ممنون می شم. همینطور لطفا درباره مسیر رسیدن به این هدف هم کمکم کنید. یعنی مثلا از ترم 4 شروع کنم به تافل خوندن و ... (منظورم برنامه برای اپلای موفقه)
زبانم هم در سطح Pre-Intermediate هست.

یک دنیا ممنون Smile 

سلام
شما از نظر معدل شرایط خوبی داری بنظر من برای موفقیت حتما به کشورهای انگلیسی زبان تمرکز کنید چون در اروپا بعد از فارغ التحصیلی به مشکل پیدا نکردن کار به دلیل ندانستن زبان محلی بر خواهی خورد
شما از الان باید برای گرفتن نمره بالا در جی ار ای و تسلط بالا بر زبان انگلیسی برنامه ریزی کنید بنظر من هدف خود را بر دانشگاه های امریکا و کانادا بگذارید در اروپا فنلاند و استونی و نروژ هم رایگان هست ولی مشکلی که عرض کردم وجود دارد و نا خود اگاه مجبور می شوید برای دکتری هم ادامه تحصیل بدهید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - eliroz - 27-01-2015

(26-01-2015, 12:30 AM)'mr.h.gm' نوشته: سلام و خسته نباشید Smile لطفا سوالم رو به بخش مربوط انتقال دهید نمیدونم کجا سوالم رو بپرسم اینجا می پرسم Smile
من دانشجوی ترم 3 مدیریت کسب و کار های کوچک در دانشگاه تهران - روزانه هستم و معدلم تا اینجا 17.80 هست.
هدفم خارج شدن از ایران و فرار از سربازی از راه تحصیلی هست. زیاد به درس علاقه ندارم و از محیط آکادمیک هم خوشم نمیاد میخوام بعد از خروج از ایران یه مستر بگیرم و وارد بازار کار شم. یعنی نمیخوام دکترا بگیرم. اما شرایط مالی خوبی هم ندارم نهایتا 50 میلیون تومن میتونم هزینه کنم واسه این هدفم.
سوالم اینه برای ارشد در کدام کشور اقدام کنم با این هزینه می تونم به هدفم برسم ؟ (خروج از ایران و جذب بازار کار شدن)
سطح علمی دانشگاه مقصد اصلا برام مهم نیست ! کشورش هم اهمیت زیادی نداره ترجیحا انگلیسی زبان باشه نبود هم مساله ای نیست.
اگه لطف کنید در مورد دانشگاه و کشور مقصد منو راهنمایی کنید ممنون می شم. همینطور لطفا درباره مسیر رسیدن به این هدف هم کمکم کنید. یعنی مثلا از ترم 4 شروع کنم به تافل خوندن و ... (منظورم برنامه برای اپلای موفقه)
زبانم هم در سطح Pre-Intermediate هست.
یک دنیا ممنون Smile 

سلام 
دوست عزیز Smile
قبل از اینکه شما بخواین مقصدی رو برای خودتون انتخاب کنید، بهتره که مقدمات اپلای رو فراهم کنید. 
مقدمات شامل معدل و زبان انگلیسی است. معدلت خوبه و سعی کن به بالای 18 افزایش بدی تا ترم 8 همین روند رو ادامه بده.
دوم، زبان هست که شما از الان که ترم سوم  هستی باید  شروع کنی به قوی کردن مهارت های چهارگانه . 

پادکست ها و خبرهای bbc و voa رو گوش کن و از لحاظ شنیداری با گوش دادن به اینها و دیدن فیلم های مستند و علمی مهارت ات رو افزایش بده. چون مطالب لیسنیگ تافل علمی هست و دیدن فیلم کمک میکنه اما دیدن فیلم های مستند و علمی علاوه بر قوی کردن لیسنیگ باعث میشه دایره واژگانت زیاد شه که غیر مستقیم روی سه مهارت دیگه تاثیر میزاره 

قدم بعدی، افزایش دادن دایره واژگان هست که خوندن 504 و بعد واژگان ضروری تافل خیلی مفیده . میتونی از نرم افزار انکی استفاده کنی و روزی 5 کلمه کار کنی تا وقت برای درس های دیگه ات هم داشته باشی.

سعی کن حداقل هفته یا دو هفته ای یکبار یه مطلب انگیسی از مجلات تایمز و ساینس بخونی و حتی مقالات مدیریت . خیلی کمک ات میکنه ممکنه اولش برام مشکل باشه اما کم کم راه میوفتی. 

ما ایرانی ها کلا تو رایتینگ نوشتن مشکل داریم چون فارسی فکر میکنیم و فارسی می نویسیم. از حالا بتونی روی این مهارت هم کار کنی خیلی خوبه. به نظرم از خردادماه به اونور روی رایتینگ کار کن. اول تمرکزت رو مهارت لسنینگ و ریدینگ بزار و این دو مهارت رو قوی کن

مهارت بعدی که تو تافل و برای گرفتن پذیرش با فاند خیلی نقش مهمی داره، مهارت اسپیکینگ هست که هرچه نمره اسپیکینگ شما بالاتر باشه شانش گرفتن کمک هزینه تحصیلی از طریق TA خیلی افزایش پیدا میکنه. 
به نظرم فقط بیا منابع تافل و ویدیو های نوت فول رو استفاده کن و شروع کن به تمرین کردن سوالات و صحبت درباره اونها و صدات رو ضبط کن و گوش بده. با تکرار این تمرین ها و گوش دادن های مکرر به صدای خودت ناخودآگاه تلاش میکنی که بهتر صحبت کنی و به اشکالات خودت هم زودتر پی میبری.
بدون کلاس و با برنامه راحت میتونی تو دوره 2 ساله خودت رو آماده کنی و نمره بالای 110 تو تافل بیاری که همه چی بستگی به شخص خودت داره. با توجه به شناختی که ازت دارم، راحت میتونی از عهدش بر بیای. 

اطلاعاتم در زمینه مهاجرت و بازار کار سایر کشورها ناقصه و بهتره که درموردش صحبت نکنم.
سایر دوستان اطلاعات بیشتر و بهتری میتونن در اختیارت بزارن. که ایشالا به زودی مشاوره شون رو اعلام میکنن. 
در نهایت با توجه به نمره زبان و معدل بهتر میشه تصمیم گرفت که کجا شانس پذیرش زیاده. 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - niima - 12-02-2015

سلام. دوستان اگر رشته کاردانی با رشته کارشناسی غیر مرتبط باشه، برای گرفتن پذیرش مشکلی پیش میاد؟ من رشته کارشناسی میخوام مدیریت بخونم. کاردانی هم عمران خوندم. به عنوان مثال در بررسی ریزنمرات که کاردانی با کارشناسی غیر مرتبط هست در روند پذیرش مشکلی پیش میاد؟ ممنون

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 12-02-2015

(12-02-2015, 12:10 PM)'niima' نوشته: thسلام. دوستان اگر رشته کاردانی با رشته کارشناسی غیر مرتبط باشه، برای گرفتن پذیرش مشکلی پیش میاد؟ من رشته کارشناسی میخوام مدیریت بخونم. کاردانی هم عمران خوندم. به عنوان مثال در بررسی ریزنمرات که کاردانی با کارشناسی غیر مرتبط هست. ممنون

با سلام 
نخیر مشکلی پیش نمیاد . بودن بچه هایی که از مهندسی به مدیریت تغییر رشته داده اند مثل پویای عزیز خودمون که از لیسانس عمران به مدیریت صنعتی تغییر رشته داد و از دانشگاه واسا فنلاند ارشد گرفت . فقط من متوجه نشدم شما میخواین ایران بخونین یت میخواین اپلای کنین . چون در دانشگاه های خارج از کشور به ندرن من دیدن که کاردانی به کارشناسی داشته باشند , المان رو دیدم که داره  لطف کنین در تاپیک المان سوالتون را مطرح کنین تا پاسخ دهند . با تشکر 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - niima - 12-02-2015

(12-02-2015, 12:18 PM)'artash' نوشته:
با سلام 
نخیر مشکلی پیش نمیاد . بودن بچه هایی که از مهندسی به مدیریت تغییر رشته داده اند مثل پویای عزیز خودمون که از لیسانس عمران به مدیریت صنعتی تغییر رشته داد و از دانشگاه واسا فنلاند ارشد گرفت . فقط من متوجه نشدم شما میخواین ایران بخونین یت میخواین اپلای کنین . چون در دانشگاه های خارج از کشور به ندرن من دیدن که کاردانی به کارشناسی داشته باشند , المان رو دیدم که داره  لطف کنین در تاپیک المان سوالتون را مطرح کنین تا پاسخ دهند . با تشکر 

ممنون که پاسخ دادید. در واقع من کارشناسی مهندسی کشاورزی-آب خوندم. حالا میخوام معادل کاردانی رشته ام رو بگیرم و از  این طریق، کاردانی به کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد شرکت کنم و بعد فارغ التحصیلی برای ارشد در خارج از کشور اقدام کنم. اما معمولا اونها ترجمه ریزنمرات رو میخوان. وقتی ریزنمرات کاردانی با کارشناسی فرق کنه مشکلی نیست؟ 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 12-02-2015

(12-02-2015, 12:27 PM)'niima' نوشته:
ممنون که پاسخ دادید. در واقع من کارشناسی مهندسی کشاورزی-آب خوندم. حالا میخوام معادل کاردانی رشته ام رو بگیرم و از  این طریق، کاردانی به کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد شرکت کنم و بعد فارغ التحصیلی برای ارشد در خارج از کشور اقدام کنم. اما معمولا اونها ترجمه ریزنمرات رو میخوان. وقتی ریزنمرات کاردانی با کارشناسی فرق کنه مشکلی نیست؟ 

نه عرض کردم مشکلی پیش نمیاد . خیلی از بچه های فنی سویچ میکنن به رشته های مدریتی . شما اگر لیسانس دارین با او هم میتونین اپلای کنین . دیگه لزومی نداره دوباره بشینین کاردانی به کارشناسی بخونین . 
از مدیران محترم saaaam و eliroz  هم اگه ممکنه در این  مورد نظر بدن . 
با تشکر 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Amir-m - 13-02-2015

سلام دوستان.من معدل دیپلمم ۱۷.۵ هست تصمیم دارم برای چنتا دانشگاه تو فنلاند درخواست بدم برای رشته business یا marketing در مقطع لیسانس به نظرتون شانس قبولی دارم ؟
بعدشم میخواستم بدونم تحصیل تو این رشته ها به زبان انگلیسی چطوریه؟ خیلی سخته یا نه؟
ممنون میشم جواب بدین
مرسی

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 14-02-2015

(13-02-2015, 08:40 PM)'Amir-m' نوشته: سلام دوستان.من معدل دیپلمم ۱۷.۵ هست تصمیم دارم برای چنتا دانشگاه تو فنلاند درخواست بدم برای رشته business یا marketing در مقطع لیسانس به نظرتون شانس قبولی دارم ؟
بعدشم میخواستم بدونم تحصیل تو این رشته ها به زبان انگلیسی چطوریه؟ خیلی سخته یا نه؟
ممنون میشم جواب بدین
مرسی

سلام
شانس قبولی با توجه به معدلتون دارید فقط اگه اشتباه نکنم در سفارت فنلاند در ایران ازمون ورودی داره البته مطمین نیستم 
بله بسیاری از دوره های لیسانس در فنلاند به زبان انگلیسی هم ارایه می شود باید چک کنید 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Amir-m - 14-02-2015

ساااام عزیز ممنون از پاسخگوییت. اونو چک کردم دوره به زبان انگلیسی هست. منظورم اینه که تحصیل تو رشته های مدیریتی به زبان انگلیسی در کل چطوریه ؟ اذیت میکنه یا نه با یه برنامه ریزی درسی مناسب میشه از پسش بر آمد ؟ اینو به این خاطر میپرسم چون یه تجربه نا موفق تو رشته فنی مهندسی دارم و به سختی بعد از ۶ سال و معدل ۱۲ لیسانس گرفتم با اینکه نسبتا زیاد وقت میزارم برای درس !