آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - anita_hsy - 18-10-2014

سلام
ممنون از پاسخهای جامعتون
ببخشید تا جایی که من اطلاع دارم تفاوت MBA با بقیه گرایشهای مدیریتی این هست که بیشتر بچه های مهندسی ادامه میدن این رشته رو و اصلا برای مهندسانی طراحی شده که میخوان کار مدیریتی تو رشتشون انجام بدن
تو ایران که اینجوریه
پس تو اروپا اینطور نیست؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 18-10-2014

(18-10-2014, 10:00 AM)'anita_hsy' نوشته: سلام
ممنون از پاسخهای جامعتون
ببخشید تا جایی که من اطلاع دارم تفاوت MBA با بقیه گرایشهای مدیریتی این هست که بیشتر بچه های مهندسی ادامه میدن این رشته رو و اصلا برای مهندسانی طراحی شده که میخوان کار مدیریتی تو رشتشون انجام بدن
تو ایران که اینجوریه
پس تو اروپا اینطور نیست؟

سلام
والا من اینجا دیدم بچه های مدیریتی یا اقتصادی این رشته تحضیل می کنند ولی در ایران بیشتر به اسم بچه های مهندسی معروف هست چه عرض شود بنظر من بچه هایی که مهندسی صنایع بودند خوب توانستند در این رشته و دکتری مدیریت فاند بگیرند چون رشتشون خیلی نزدیک به مدیریت صنعتی هست

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - smoah64 - 17-12-2014

درود به شما!
نمي‌دونم رزومه من تا چه حد قابل قبوله؛ و چه نقاط ضعف و قوتي دارم؛ پيشاپيش از راهنمايي و توجه شما سپاسگزارم!
كارشناسي مديريت بازرگاني –دانشگاه مازندران – 13/47
كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني-مالي– آزاد واحد بابل– 17/03
تافل و آيلتس ندارم.
جي‌آر‌اي هم ندارم.
4 مقاله ISI بدون ايمپكت، 3 مقاله ISI در دست داوري (روند انتشار مقالات ISI در ژورنال‌ها ادامه داره، البته ازين به بعد فقط ژورنال‌هاي ايمپكت‌دار!) 2 مقاله ژورنال‌هاي علمي-پژوهشي داخلي (اينجا هم هنوز مقالات دست داوري و چاپ دارم).
11 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي (9 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي داخلي تهران، شيراز، رشت و قم) 2 مقاله در كنفرانس بين‌المللي دانشگاه شججين لهستان و 2 مقاله هم تا مدتي بعد در دانشگاه سيسيل ايتاليا.
درخواست براي مديريت بازاريابي، دكترا .
اولويت اول اروپا (ترجيحا آلمان، هلند، كشورهاي اسكانديناوي) اولويت بعدي امريكا.
داراي 12 سال سابقة كار (8 سال فعاليت بانكي، 4 سال فعاليت مطبوعاتي).
به نرم‌افزارهاي آماري مثل SPSS و Lisrel هم تسلط دارم.
نيازمند فاند كامل هستم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 17-12-2014

(17-12-2014, 01:28 AM)'smoah64' نوشته: درود به شما!
نمي‌دونم رزومه من تا چه حد قابل قبوله؛ و چه نقاط ضعف و قوتي دارم؛ پيشاپيش از راهنمايي و توجه شما سپاسگزارم!
كارشناسي مديريت بازرگاني –دانشگاه مازندران – 13/47
كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني-مالي– آزاد واحد بابل– 17/03
تافل و آيلتس ندارم.
جي‌آر‌اي هم ندارم.
4 مقاله ISI بدون ايمپكت، 3 مقاله ISI در دست داوري (روند انتشار مقالات ISI در ژورنال‌ها ادامه داره، البته ازين به بعد فقط ژورنال‌هاي ايمپكت‌دار!) 2 مقاله ژورنال‌هاي علمي-پژوهشي داخلي (اينجا هم هنوز مقالات دست داوري و چاپ دارم).
11 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي (9 مقاله در كنفرانس‌هاي بين‌المللي داخلي تهران، شيراز، رشت و قم) 2 مقاله در كنفرانس بين‌المللي دانشگاه شججين لهستان و 2 مقاله هم تا مدتي بعد در دانشگاه سيسيل ايتاليا.
درخواست براي مديريت بازاريابي، دكترا .
اولويت اول اروپا (ترجيحا آلمان، هلند، كشورهاي اسكانديناوي) اولويت بعدي امريكا.
داراي 12 سال سابقة كار (8 سال فعاليت بانكي، 4 سال فعاليت مطبوعاتي).
به نرم‌افزارهاي آماري مثل SPSS و Lisrel هم تسلط دارم.
نيازمند فاند كامل هستم.

سلام دوست خوب
والا رشته مدیریت بنظر من مشکلترین رشته برای بورس شدن هست
اولا معدل لیسانس در این رشته بسیار اهمیت دارد و تقریبا جبران ناپذیر هست و شخصا من هم با معدل لیسانس مشابه شما و فوق مشابه تقریبا تعداد مقالات سه برابر شما نتوانستم بورس بشوم
واقعیت را بخواهید شما باید چند پلن داشته باشید که شامل مطالعه جدی برای ازمون جی ار ای و کسب نمره بالای 320 در ان هست و همچنین همزمان هم برای مستر دوم و هم دکتری اقدام کنید 
اینور اب مقاله ای اس ای در مجلانی که توسط مثلا انتشارات تیلور اند فرانسیس چاپ می شود را قبول دارند و متاسفانه مجلاتی که ما مقاله داریم چندان ارزشی ندارند
و نهایت اگر مقالات شما در زمینه مدیریت مالی باشد با دکتری بازاریابی هماهنگی ندارد شاید ذکر انها دقیقا مثل من باعث ریجکتی شما شود چون همه دانشگاه ها به من میگفتن رزومت به مالی می خوره و وقتی برای مالی اپلای کردم به دلیل تفاوت رشته ریجکت شدم نهایت مستر دوم اقدام کردم
اگر شرایط کاری خوبی دارید پیشنهاد می کند همان ایران دکتری بخوانید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - smoah64 - 17-12-2014

درود بر شما دوست عزيز
سپاس از راهنمايي
اگر بخام برا مستر دوم اقدام كنم با اين معدل كارشناسي، وضعيت بدتر نميشه؟
مقالاتم همه‌ش بازاريابيه
بعدش هم اينكه برا مستر دوم و دكترا همزمان هم اپلاي مي‌كنن؟ وضعيت فاندش چطوريه؟

سپاس بي‌پايان

[برش] رشته مدیریت MBA - m_241259 - 16-01-2015

سلام، خسته نباشید.
ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید.
من کارشناسی و کارشناسی ارشد حسابداری را دارم ولی میخوام برای فوق لیسانس دوم در رشته MBA اقدام کنم.
قصدم کشور کانادا و استان بریتیش کلمبیا هست.
دارای تافل نمره 95 و معدل لیسانس پانزده و فوق لیسانس شانزده هستم.
از سه تا از اساتیدم هم قول توصیه نامه گرفته ام.
میفرمایید آیا شانسی برای پذیرش دارم و یا خیر.؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 17-01-2015

(17-12-2014, 04:08 PM)'smoah64' نوشته: درود بر شما دوست عزيز
سپاس از راهنمايي
اگر بخام برا مستر دوم اقدام كنم با اين معدل كارشناسي، وضعيت بدتر نميشه؟
مقالاتم همه‌ش بازاريابيه
بعدش هم اينكه برا مستر دوم و دكترا همزمان هم اپلاي مي‌كنن؟ وضعيت فاندش چطوريه؟
سپاس بي‌پايان

سلام 
دوست عزیز این دقیقا کاری هست که من و دوستانم که فنلاند مستر دوم اقدام کردیم 
خیلی در فنلاند متداول هست که مستر دوم بگیرید و بعد برای دکتری اپلای کنید 
تصمیم خوبی هست و مدرک اروپا خیلی شانس شما را افزایش می دهد
در مورد مستر که در فنلاند حداقل بورس خیلی خیلی کم هست ولی ممکنه بورس اراسموسن بگیرید
در مورد دکتری هم با شما هم عقیده هستم

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - saaaaam - 17-01-2015

(16-01-2015, 10:48 PM)'m_241259' نوشته: سلام، خسته نباشید.
ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید.
من کارشناسی و کارشناسی ارشد حسابداری را دارم ولی میخوام برای فوق لیسانس دوم در رشته MBA اقدام کنم.
قصدم کشور کانادا و استان بریتیش کلمبیا هست.
دارای تافل نمره 95 و معدل لیسانس پانزده و فوق لیسانس شانزده هستم.
از سه تا از اساتیدم هم قول توصیه نامه گرفته ام.
میفرمایید آیا شانسی برای پذیرش دارم و یا خیر.؟

سلام دوست عزیز
من دلیل تغییر رشته را نمی دانم ولی بنظر من شما برای ارشد حسابداری بدون ارایه فوقتون اپلای کنید چون تغییر رشته صدمات بسیاری به اینده تحصیلی و شغلی شما در خارج از کشور خواهد زد

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mr.h.gm - 26-01-2015

سلام و خسته نباشید Smile لطفا سوالم رو به بخش مربوط انتقال دهید نمیدونم کجا سوالم رو بپرسم اینجا می پرسم Smile

من دانشجوی ترم 3 مدیریت کسب و کار های کوچک در دانشگاه تهران - روزانه هستم و معدلم تا اینجا 17.80 هست.
هدفم خارج شدن از ایران و فرار از سربازی از راه تحصیلی هست. زیاد به درس علاقه ندارم و از محیط آکادمیک هم خوشم نمیاد میخوام بعد از خروج از ایران یه مستر بگیرم و وارد بازار کار شم. یعنی نمیخوام دکترا بگیرم. اما شرایط مالی خوبی هم ندارم نهایتا 50 میلیون تومن میتونم هزینه کنم واسه این هدفم.
سوالم اینه برای ارشد در کدام کشور اقدام کنم با این هزینه می تونم به هدفم برسم ؟ (خروج از ایران و جذب بازار کار شدن)
سطح علمی دانشگاه مقصد اصلا برام مهم نیست ! کشورش هم اهمیت زیادی نداره ترجیحا انگلیسی زبان باشه نبود هم مساله ای نیست.
اگه لطف کنید در مورد دانشگاه و کشور مقصد منو راهنمایی کنید ممنون می شم. همینطور لطفا درباره مسیر رسیدن به این هدف هم کمکم کنید. یعنی مثلا از ترم 4 شروع کنم به تافل خوندن و ... (منظورم برنامه برای اپلای موفقه)
زبانم هم در سطح Pre-Intermediate هست.

یک دنیا ممنون Smile 

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - samanpes - 26-01-2015

به نظر شما بهتره  ما برای تحصیل پذیرش بگیرم بریم اونور یا نه ! اینکه اینجا تحصیلاتمونو بگذرونیم بعد واسه کار بریم ؟؟؟؟ کدوم راه بهتره ؟؟