آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 14-11-2014

سلام.

قبلا یه بار پرسیده بودما ولی پیداش نکردم

آقا بابک در مورد پذیرش رشته بیوانفرماتیک پزشکی صحبت کنید و فیلدهای کاریش و بازار کارش بعد از اتمام تحصیل

مرسی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 15-11-2014

(14-11-2014, 08:31 PM)'M0TRIX' نوشته: سلام.
قبلا یه بار پرسیده بودما ولی پیداش نکردم
آقا بابک در مورد پذیرش رشته بیوانفرماتیک پزشکی صحبت کنید و فیلدهای کاریش و بازار کارش بعد از اتمام تحصیل
مرسی

اطلاعات من در مورد بایوانفورماتیک زیاد نیست و احتمالا شما هم بیشتر این مطالبی که می‌نویسم رو می‌دونید. بایوانفورماتیک یک رشته میان رشته‌ای محسوب می‌شه که بین علوم کامپیوتر و آمار و تا حدی زیست‌شناسیه و کارش اینه که اطلاعات زیستی رو پردازش کنه و ازش نتایجی رو استخراج کنه. زمینه‌های معروف‌تره کاری بایوانفورماتیک پیدا کردن ژن‌ها، رشته‌های پروتئینی و ساختار پروتئین‌هاست و کاربردهای متعددی در تشخیص و درمان بیماری‌های مهلک مثل سرطان داره پیدا می‌کنه. در امریکا تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه در جریانه و به غیر از شرکت‌های داروسازی و پزشکی، برخی از شرکت‌های کامپیوتری هم وارد این زمینه‌ها شده‌اند، مثلا گوگل در این زمینه سرمایه‌گذاری نسبتا بزرگی کرده و تیم بزرگی داره که کارهای بایوانفورماتیک انجام می‌دند. برخی معتقدند که بایوانفورماتیک یکی از مهم‌ترین و پول‌سازترین رشته‌های یکی دو دهه آینده خواهد بود. این که این موضوع تا چه حد درسته قابل بحثه، اما قطعا در حال حاضر کار در این زمینه در امریکا نسبتا زیاده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Rozhan5582 - 15-11-2014

سلام جناب بابک امیدوارم حالتون خوب باشه! من چنتا سوال از حضورتون داشتم:
 1-من کامپیوتر امیرکبیر خوندم  و گرایشم تو ارشد شبکه بوده و لی تجربه ی کاری  زمینه شبکه ندارم جز تدریس net+ .  بیشتر  ترجیحم اینه که برای ویزای کار تو زمینه شبکه  اقدام کنم  به نظرتون  اگه مدرکهای  بین المللی Cisco و Linux بگیریم می تونم شانسی واسه گرفتن ویزای کاری داشته باشم ؟ 
2-آیا ممکنه internship رو به دانشجوهای خارجی هم بدن و در این مدت بهشون حقوق هم میدن؟
3- توی آمریکا هم دوره های MasterEng و PHD.Eng ارائه می شه و آیا فاند هم داده می شه؟

در کل می خوام بدونم که احتمال گرفتن ویزای کار برای international چقدر هست و  به نظرتون منطقیه که رووش سرمایه گذاری کنم  ؟
خیلی ممنون از لطفتون 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - atefeh_J - 15-11-2014

با سلام و خسته نباشید
ببخشید من 3تا سوال داشتم
1) کار پاره وقت با سازمان های دفاعی کشور ممکن است برای ویزای دانشجویی کانادا و آمریکا مشکل ساز بشه؟
2) اگه در مدت قبل از پذیرش جایی مشغول به کار بشیم و بیمه برایمان رد بشه، این بیمه می تونه برای ویزای دانشجویی مشکلی ایجاد کنه?
3) من نمره  لیسنیینگ آیلتسم 6 شده و باید تمام اسکیلها را 6 و نیم  می شدم  (بقیه اسکیل ها ریدینگ و رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 7)با توجه به اینکه توی بخش ریکوایرمنت های دانشگاه یک متنی اضافه شده که برای نمره زیر 6و نیم کورس باید گذرانده شود. شما توصیه می کنید دوباره امتحان بدم یا  همین نمره هایم را ریپورت کنم؟
با تشکر فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-11-2014

(15-11-2014, 09:30 PM)'Rozhan5582' نوشته: سلام جناب بابک امیدوارم حالتون خوب باشه! من چنتا سوال از حضورتون داشتم:
 1-من کامپیوتر امیرکبیر خوندم  و گرایشم تو ارشد شبکه بوده و لی تجربه ی کاری  زمینه شبکه ندارم جز تدریس net+ .  بیشتر  ترجیحم اینه که برای ویزای کار تو زمینه شبکه  اقدام کنم  به نظرتون  اگه مدرکهای  بین المللی Cisco و Linux بگیریم می تونم شانسی واسه گرفتن ویزای کاری داشته باشم ؟ 
2-آیا ممکنه internship رو به دانشجوهای خارجی هم بدن و در این مدت بهشون حقوق هم میدن؟
3- توی آمریکا هم دوره های MasterEng و PHD.Eng ارائه می شه و آیا فاند هم داده می شه؟
در کل می خوام بدونم که احتمال گرفتن ویزای کار برای international چقدر هست و  به نظرتون منطقیه که رووش سرمایه گذاری کنم  ؟
خیلی ممنون از لطفتون 

۱. من قبلا سوال مشابهی رو در چند تا پست قبل‌تر پاسخ دادم. مشکل اصلی پیدا کردن کار در امریکاست که برای افرادی که در خارج امریکا هستند ساده نیست. اگر کار مناسبی پیدا کنید، گرفتن ویزای کار غیرممکن نیست. گرفتن مدرک سیسکو و غیره احتمالا شانس شما رو بیشتر خواهد کرد، اما باز هم اون قدر تاثیرش زیاد نیست که فکر کنید با داشتن این مدارک کارتون ساده خواهد شد. پیدا کردن کار در امریکا همچنان سخت خواهد بود و شرکت‌های امریکایی باید واقعا تخصص خاصی در شما ببینند که حاضر بشن دردسرها و هزینه‌های آوردن شما به امریکا رو بپذیرند.

۲. بله، بعضی از شرکت‌ها به دانشجوهای خارجی هم internship می‌دهند و بهشون حقوق هم پرداخت می‌شه.

۳. گرفتن فاند برای دوره‌های M.Eng یا D.Eng ممکنه، اما به طور کلی گرفتن فاند برای دوره کارشناسی ارشد سخت‌تر از دکتراست و احتمالش کمتره. ضمن این که من مطمئن نیستم که گرفتن پذیرش برای دوره‌های M.Eng یا D.Eng لزوما ساده‌تر از MSc یا PhD باشه. در نتیجه فکر نمی‌کنم لزومی داشته باشه که دنبال این مدرک‌ها برید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 16-11-2014

(15-11-2014, 11:27 PM)'atefeh_J' نوشته: با سلام و خسته نباشید
ببخشید من 3تا سوال داشتم
1) کار پاره وقت با سازمان های دفاعی کشور ممکن است برای ویزای دانشجویی کانادا و آمریکا مشکل ساز بشه؟
2) اگه در مدت قبل از پذیرش جایی مشغول به کار بشیم و بیمه برایمان رد بشه، این بیمه می تونه برای ویزای دانشجویی مشکلی ایجاد کنه?
3) من نمره  لیسنیینگ آیلتسم 6 شده و باید تمام اسکیلها را 6 و نیم  می شدم  (بقیه اسکیل ها ریدینگ و رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 7)با توجه به اینکه توی بخش ریکوایرمنت های دانشگاه یک متنی اضافه شده که برای نمره زیر 6و نیم کورس باید گذرانده شود. شما توصیه می کنید دوباره امتحان بدم یا  همین نمره هایم را ریپورت کنم؟
با تشکر فراوان

۱. ممکنه مشکل‌ساز بشه اگر در رزومه یا سایر مدارک شما بهش اشاره شده باشه.
۲. رد شدن بیمه به خودی خود برای ویزا مشکلی ایجاد نمی‌کنه، مگر این که جایی که درش کار کردید وابسته به ارگان‌های نظامی یا دولتی خاص باشه که در اون صورت ممکنه اگر در مدارک اشاره شده باشه مشکل‌ساز بشه.
۳. به نظرم زیاد جای نگرانی نیست و می‌تونید بعدا در دانشگاه کورس بگذرونید، اما اگر تا ددلاین‌ها فرصت کافی دارید و فکر می‌کنید که دفعه بعدی می‌تونید نمره بهتری بیارید بد نیست که دوباره امتحان بدید و خیال خودتون رو راحت کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 17-11-2014

باسلام
دو تا سوال ازتون داشتم. دانشگاه من میگه که فقط نمرات را در پاکت قرار میده و سیل مکنه ولی پست نمیکنه. در حالیکه بعضی دانشگاهها نوشتن sent directly from the institution you enrolled این یعنی حتما خود دانشگاه باید بفرسته و خودم بفرستم مشکل ایجاد میشه؟ اگر اینطوره به نظرتون من که دانشگاهم پست نمیکنه چه کنم؟
سوال دیگر اینکه برای دانشگاههایی که هم توصیه نامه کاغذی قبول میکنن هم انلاین کدوم موثرتره؟ همچنین اگر من توصیه کاغذی بگیرم ایا میتونم در یک پاکت پستی و همرا ریزنمره سیل شده بفرستم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 18-11-2014

(17-11-2014, 09:36 PM)'bahareh_cs' نوشته: باسلام
دو تا سوال ازتون داشتم. دانشگاه من میگه که فقط نمرات را در پاکت قرار میده و سیل مکنه ولی پست نمیکنه. در حالیکه بعضی دانشگاهها نوشتن sent directly from the institution you enrolled این یعنی حتما خود دانشگاه باید بفرسته و خودم بفرستم مشکل ایجاد میشه؟ اگر اینطوره به نظرتون من که دانشگاهم پست نمیکنه چه کنم؟
سوال دیگر اینکه برای دانشگاههایی که هم توصیه نامه کاغذی قبول میکنن هم انلاین کدوم موثرتره؟ همچنین اگر من توصیه کاغذی بگیرم ایا میتونم در یک پاکت پستی و همرا ریزنمره سیل شده بفرستم؟

۱. اون چیزی که من دیدم اینه که اغلب دانشگاه‌ها خیلی اصرار زیادی به این مورد ندارند که ریزنمرات رو حتما خود دانشگاه بفرسته. به خصوص در مورد دانشگاه‌های کشورهای دیگه، می‌دونند که گاهی ممکنه دانشگاه این کار رو نکنه و در نتیجه در اغلب موارد مشکلی ندارند با این که شما خودتون ریزنمرات رو به صورت مهر و موم شده همراه سایر مدارک ارسال کنید. برای این که خیال‌تون راحت بشه، بد نیست که به دانشگاه ایمیل بزنید و بهشون بگید که دانشگاه خودش نمی‌فرسته و بپرسید که آیا قبول می‌کنند که شما خودتون پست کنید یا خیر.

۲. جواب این سوال رو با قطعیت نمی‌دونم، ولی حدسم اینه که اگر هر دو نوع رو قبول می‌کنند، فرقی نکنه که شما به چه صورت توصیه‌نامه رو می‌فرستید. توصیه‌نامه کاغذی رو اگر استاد در پاکت رو ببنده و امضا کنه، معمولا همراه سایر مدارک ارسال می‌کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - half_tone - 20-11-2014

با سلام خدمت اقا بابک
من رشتم یکم با دوستان متفاوته
من کارشناسی ارشد یکی از رشته های توانبخشی هستم در دانشگاه های دولتی علوم پزشکی در تهران
لیسانس شاگرد اول شدم
فوق لیسانس معدلم بالای 17
تافل 85 اما دارم میخونم که دوباره امتحان بدم
GRE دارم اماده میشم.
دو تا ISI دارم و سه تا pubmed
سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان مربی ( تئوری و عملی ) دارم.
ترجمه دو تست که با اطلاع و موافقت نویسنده بوده و قراره روی سایت خودشون به عنوان نسخه پرشین قرار بگیره.
موضوعی که اخیرا روش کار میکنم خاصه و مثل موضوع دوستی که بالا گفتن بین رشته ای و داغه و جای بحث زیاد داره .
چند تا دانشگاه در آمریکا مثل کارولینای شمالی یا کالیفرنیای جنوبی گفتن که برای این رشته میخوان از ملیت های مختلف و فرهنگ های مختلف دانشجو بگیرن.
دو سه تا استاد پیدا کردم که مرتبط هستند اما هنوز مکاتبه رو شروع نکردم.میخوام مقاله بعدم اکسپت بشه بعد
من حتما فول فاند می خوام....
با دو نفر که مشورت کردم میگن به خارجی ها فول فاند نمیدن برای رشته های ما
(occupational therapy, occupational science) ولی قبلا و اینجا در این مورد بحث هست که به خارجی ها هم فاند کامل میدن. برای همین یکم شک کردم و خواستم دوباره سوالمو اینجا و از شما بپرسم که شما منو راهنمای کنید. به رشته های علوم انسانی و پزشکی یا rehabilitation( توانبخشی) هم فول فاند میدن؟
ممنونم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - میترا رفیعی - 21-11-2014

سلام. من با معدل بین شانزده و هفده در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس رشته حقوق از دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) چندین سال پیش فارغ التحصیل شدم. از سال82کارآموز وکالت و از 84وکیل پایه یک دادگستری بوده ام. در کانون وکلا سمت هایی داشتم و در بعضی ورکشاپ ها شرکت کردم اما ربان انگلیسی م بسیار ضعیفه و تازه شروع به خواندن کردم. بستگانی با اعتبار مالی قابل توجه در دالاس دارم و اولویت ذهنی م اینه که بتونم از دانشگاهی در اون حوالی و برای گرفتن یک مستر جدید یا پی اچ دی پذیرش بگیرم. آیا چنین امکانی هست؟ آیا شانسی برای گرفتن فاند دارم؟ زمینه مورد علاقه م حقوق بشر و همینطور روانشناسی جزاییه که با اندک توانایی در مطالعه متون انگلیسی سرچ کردم و خب؛ موفق نشدم اطلاعاتی به دست بیارم.
متشکرم به خاطر وقتی که صرف می کنید.