آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - raminz - 22-11-2016

(22-11-2016, 02:30 PM)Shihan نوشته: تشکر از پاسختون.

موردی که الان پیش میاد اینه که برای این ریسرچ پروپزال از اونجایی که خود استاد در صفحه ضخصی اش اطلاعات بروزی نیست ممکنه موضوعی که برای پروپزال در نظر دارم منصرفش کنه؟ حداقل موضوع چقدر باید جدید باشه؟ تو رشته صنایع همچنان موضوعات قدیمی با ترکیب مباحث ریاضی و مدلسازی همچنان جوابگوست.

شیهان عزیز،

خب شما تو گوگل اسم استاد رو سرچ کنی فکر کنم مقاله هاش راحت پیدا بشه. بالاخره یه ریسرچ گیتی، لینکدینی چیزی داره.
اگه اینجوری نشد چند تا از ژورنال های مرتبط با رشته صنایع رو پیدا کن. بعد تو سایت تو قسمت سرچ اسم استاد رو بزن ببین مقاله های جدیدش در چه موردی بوده. این که میگی ممکنه منصرف کنه، بله ممکنه. مثلاً من یادمه یه بار وبسایت یه استادی رو چک کردم و بعد بهش میل زدم که research interests شما خیلی به کاری که من میکنم شبیهه. در جواب گفت که من کلاً الان رو یه چیز دیگه کار میکنم و اصلاً هم به کار من نمیخورد. شما هم شاید بهتر باشه با دست پر یه پروپوزال خوب بنویسی.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 22-11-2016

(22-11-2016, 02:08 PM)ice نوشته:  

1- گفتن با توجه به اتمام زمان اپلای 2017 به امسال نمی رسید و اگر الان اقدام کنید برای ورودی 2018 خواهد بود (در بهترین حالت ترم ژانویه 2018 رو شروع می کنید). چون نمراتتون طوری نیست که حتما اسکالرشیپ بگیرید و باید خودشون هم تاییدتون کنن و هم کمک مالی کنن (برای پذیرشتون توسط دانشگاه لازم هست) می خوان مطمئن بشن که شما دانشجوی مناسبی برای همکاری باهاشون هستید.
2- در یک صفحه باید براشون توضیح بدید که چرا شما ارزش دانشجو شدن دارید. چون از "یک صفحه" نام بردن بهتر اتچ کنید. این ریسرچ پروپوزال نیست. باید با بیان اینکه چرا می خواهید دکترا رو ادامه بدید، به چه مباحثی علاقه دارید و چرا، سعی در جلب رضایت ایشون بکنید. این طوری بفهمن چقدر معلومات دارید، واقعا چقدر این دکترا رو می خواهید و زبانتون در چه حد هست. می خوان بدونن پروژه سال آخرتون هم چی بود و به چه نتایجی رسیدید.
3- در مورد همون یک صفحه که گفتن یکی از مواردی که بررسی می کنن سطح زبانتون هست که به نظرشون الان هم "خیلی خوب" هست. در اون صفحه ای که ازتون خواستن بنویسید اگر از زبان خوبی برخوردار باشید فعلا برای ایشون کافی هست. آوردن نمره آیلتس بالا احتمالا برای خود دانشگاه لازم خواهد بود.
به نظر می رسه نمرات شما بیشتر برای دانشگاه مهم باشه و اگر بتونید ایشون رو به عنوان استاد بگیرید به این معنی که زمان اپلای بگن این دانشجو رو می خوام و حمایت مالیش هم می کنم کمک کنه. اگر لازم بود توضیح در مورد نمرات پایین رو بذارید برای زمان اپلای ایشون نگفتن نمرتون کم هست گفتن برای پذیرش و گرفتن فاند ممکن کم باشه.
انقدر ازتون خوششون اومده که به همکاری نشون دادن که در گروه داوری اپلیکیشنهای بین المللی هست تا ببینن شانس پذیرش دارید یا نه و سبک سنگین کردن جواب دادن. اگر به خوبی تواناییتون و علاقتون به ادامه تحصیل رو نشون بدید می تونید شانس خوبی داشته باشید. خودشون هم به دریافت بودجه جدید خیلی امیدوار هستند، که با دریافتش می تونه یک امتیاز مثبت دیگه براتون باشه.
بسیار ممنونم از پاسخ صریح و کامل شما دوست عزیز.
اون نامه پس در واقه ریسرچ اینترست من هست درسته؟ و باید علاقه ام رو به موضوعی بگم که میخام  پایان نامه ام روش بردارم؟ پس نیاز نیست من الآن حرفی از ایلتس جدیدم بزنم ؟ چون نمره تو رزومه ام کمتر از مینیمم دانشگاه هست ایا گفتنش میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟
یک نکته دیگه اینکه من برای master of phylsophy میخاستم اقدام کنم و ایمیل زدم به ایشون ولی ایشون من رو بعنوان Phd در نظر گرفتن! این یعنی امکان اقدام مشتقیم برای دکترا هست یا چون MPhill میشه برای دکترا مستقیم اقدام کرد اینطوری گفتن؟ چون من شرایط برای اپلای باید بررسی کنم میخام بدونم به چه عنوانی باید اپلای کنم؟
با سپاس

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ice - 23-11-2016

(22-11-2016, 03:18 PM)faeze23 نوشته: بسیار ممنونم از پاسخ صریح و کامل شما دوست عزیز.
اون نامه پس در واقه ریسرچ اینترست من هست درسته؟ و باید علاقه ام رو به موضوعی بگم که میخام  پایان نامه ام روش بردارم؟ پس نیاز نیست من الآن حرفی از ایلتس جدیدم بزنم ؟ چون نمره تو رزومه ام کمتر از مینیمم دانشگاه هست ایا گفتنش میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه؟
یک نکته دیگه اینکه من برای master of phylsophy میخاستم اقدام کنم و ایمیل زدم به ایشون ولی ایشون من رو بعنوان Phd در نظر گرفتن! این یعنی امکان اقدام مشتقیم برای دکترا هست یا چون MPhill میشه برای دکترا مستقیم اقدام کرد اینطوری گفتن؟ چون من شرایط برای اپلای باید بررسی کنم میخام بدونم به چه عنوانی باید اپلای کنم؟
با سپاس

برداشت من از نامه استادتون این هست که این متن باید کمی شخصی تر از بیان ریسرچ اینترست و موضوع پایان نامه به تنهایی باشه. خواستن خودتون رو نشون بدید. می خوان علاوه بر میزان علمتون و توانایی انگلیسیتون، انگیزتون برای ادامه تحصیل در این رشته رو بفهمن. باید دلیلی که می خواهید ادامه تحصیل بدید رو توضیح بدید و بعد به موضوعاتی که علاقمند هستید بپردازید که می تونه یک یا چند مورد باشه (جمع بستن) و می تونه فقط موضوع پایان نامه نباشه. احتمالا در مرحله بعد به صورت مشخص تری در مورد موضوع پایان نامه ازتون توضیح خواهند خواست. حتما به کلیه مواردی که نام بردن اشاره کنید، بخصوص در مورد پروژه/پایان نامه سال آخرتون و نتایجش توضیح بدید.
معمولا در این مرحله نمره آیلتس برای شخص استاد انقدر اهمیت نداره که توانایی برقراری ارتباط با شما (حرف زدن و نوشتن) براشون مهم خواهد بود. اول نشون بدید زبانتون خوب هست و می تونید از عهده کارها بربیاید.
در مورد سوال آخرتون، ممکن به دلیل داشتن کار پژوهشی در لیسانس فکر کرده باشن که می تونید مستقیم برای دکترا ادامه بدید یا اینکه متوجه خواستتون برای فوق لیسانس نشده باشن. من اطلاع کافی از شرایط استرالیا ندارم، دوستان دیگه بیشتر در این زمینه راهنماییتون می کنن.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mortezanear - 23-11-2016

سلام دوستان، میشه لطف کنید نظرتون رو راجع به ایمیل زیر که یکی از اساتید آمریکایی پاسخ داده بگید؟

Dear ......
:

Thank you for your interest in our group. Your credentials are impressive. Please note that in order for XXX faculty to consider prospective students, the students must first get admitted to the graduate program, through a process that is run by an admissions committee. Please find the information on how to apply here http://www.me.berkeley.edu/graduate/admissions . Feel free to name me as a faculty of interest.

BestWishes,

به نظرتون میشه به این جواب امیدوار بود با توجه به اینکه دانشگاه سطح بالایی هست؟

پیشاپسش ممنون از لطفتون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 23-11-2016

(23-11-2016, 01:10 PM)mortezanear نوشته: سلام دوستان، میشه لطف کنید نظرتون رو راجع به ایمیل زیر که یکی از اساتید آمریکایی پاسخ داده بگید؟

Dear ......
:

Thank you for your interest in our group. Your credentials are impressive. Please note that in order for XXX faculty to consider prospective students, the students must first get admitted to the graduate program, through a process that is run by an admissions committee. Please find the information on how to apply here http://www.me.berkeley.edu/graduate/admissions . Feel free to name me as a faculty of interest.

BestWishes,

به نظرتون میشه به این جواب امیدوار بود با توجه به اینکه دانشگاه سطح بالایی هست؟

پیشاپسش ممنون از لطفتون

template خالص...

می تونید با خیال راحت از inbox تون پاکش کنید...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sharif - 28-11-2016

سلام 
ممکنه بنده رو راهنمایی کنید ؟ 
من از دوتا استاد یک دانشکده نظر مثبت گرفتم 
مشکلم الان این هست که ددلاین این دانشگاه خیلی نزدیکه و حدود 2 هفته دیگه و من مدرک زبان و gre یک ماه بعد ددلاین آماده میشه به یکی از استاداش توضیح دادم این مسئله رو و گفت بعدش میفرستی ولی الان به کمیته میل زدم این شد جواب

PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that.  The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January.  Your scores may not arrive in time for consideration.

به نظرتون باید بیخیال شد ؟ یا میشه این کمیته رو راضی کرد ؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 28-11-2016

(28-11-2016, 09:25 PM)sharif نوشته: سلام 
ممکنه بنده رو راهنمایی کنید ؟ 
من از دوتا استاد یک دانشکده نظر مثبت گرفتم 
مشکلم الان این هست که ددلاین این دانشگاه خیلی نزدیکه و حدود 2 هفته دیگه و من مدرک زبان و gre یک ماه بعد ددلاین آماده میشه به یکی از استاداش توضیح دادم این مسئله رو و گفت بعدش میفرستی ولی الان به کمیته میل زدم این شد جواب

PhD students are only admitted with aid, so you shouldn’t worry about that.  The TOEFL and GRE are an issue though, because the application is due December 15 and admissions review is completed by the end of January.  Your scores may not arrive in time for consideration.

به نظرتون باید بیخیال شد ؟ یا میشه این کمیته رو راضی کرد ؟

بنا به راضی کردن هم باشه، این کار شما نیست... کار استاد هست...

این جواب دپارتمان رو برای استاد بفرستید... اگر واقعا بخواد باهاتون کار کنه، بهتون میگه که apply کنید و طبیعتا خودش دپارتمان رو handle می کنه... ولی اگر جواب سر بالا با اما اگر داد، میشه گفت که عملا apply در این شرایط بی فایده خواهد بود...

[برش] نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Shihan - 29-11-2016

دروود دوستان من پیرو ایمیل قبلی ، استاد با من چند بار در ارتباط بوده هم هر بار از گفتن اینکه منو بعنوان محقق میخواد طفر رفته و عملاً نگفته ریسرچ پلنی هم بنویس
حالا امروز ایمیل زده و این متن رو ارسال کرده به نظر شما بهترین جواب چی میتونه باشه؟

As you stated, you would like to do research on HC engineering and optimization. Can you think how would you apply that to the area of ambient intelligence (e.g., Smart Homes with IoT sensing network. I’m currently interested in someone who can contribute to one of my projects listed below:

IoT-enabled Smart Home & Ambient Assisted Living
    • Automatic user behavior, lifestyle and health learning for intelligent personalized services recommendation
    • Complex activity recognition in a multi-resident home via non-intrusive IoT sensors
    • Health & Safety risks analytics for a safer smart home
However, you are welcome to suggest any other topics that you think it is related to my projects.

Regards,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - sharif - 30-11-2016

(28-11-2016, 10:07 PM)Matinking نوشته: بنا به راضی کردن هم باشه، این کار شما نیست... کار استاد هست...

این جواب دپارتمان رو برای استاد بفرستید... اگر واقعا بخواد باهاتون کار کنه، بهتون میگه که apply کنید و طبیعتا خودش دپارتمان رو handle می کنه... ولی اگر جواب سر بالا با اما اگر داد، میشه گفت که عملا apply در این شرایط بی فایده خواهد بود...

ببخشید من این مسئله رو به استاد گفتم و ته میل نوشتم که مایلم از طریق اسکایپ توضیح بدم کارهامو حالا 15 ساعتی میشه جواب نداده به نظرتون جواب قطعی نمیده یا اینکه میخاد یه تایم دیگه جواب بده چون روز یکشنبه که تعطیلشون بود تقریبا هر 3 ساعت یه بار جواب میداد الان 15 ساعت شده !!

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 30-11-2016

(30-11-2016, 02:28 PM)sharif نوشته: ببخشید من این مسئله رو به استاد گفتم و ته میل نوشتم که مایلم از طریق اسکایپ توضیح بدم کارهامو حالا 15 ساعتی میشه جواب نداده به نظرتون جواب قطعی نمیده یا اینکه میخاد یه تایم دیگه جواب بده چون روز یکشنبه که تعطیلشون بود تقریبا هر 3 ساعت یه بار جواب میداد الان 15 ساعت شده !!

- این تاخیر ممکنه به معنای همون جواب سربالا باشه...

- این که شما چه تمایلی دارید برای استاد اهمیتی نداره... از همین جهت پیشنهاد skype اصولا کار درستی نبوده... چون اگر استاد در مرحله ای خودش احساس نیاز کنه چنین بحثی رو مطرح می کنه... توصیه می کنم این کار رو مجددا تکرار نکنید...