آکادمیا کافه
تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%AD%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Shahrouz - 12-06-2013

نقل قول:'Star7' pid='37799' dateline='1371024559' 
من کاملا باهات موافقم که قوانین فیکس شده نیستند، اصلا رابطه یه موجود زنده ست که مدام نیاز به رسیدگی داره...قوانین حاکم برش هم زنده هستن... 
من فک می کنم مهم اینه که مسیر رشد شخصیتی شما و فرد مقابل هم جهت باشه و البته که گذشت و انعطاف از طرف هر دو نفر و نه فقط یک نفر، شرط لازم یک رابطه و ازدواج موفقه....
و اینکه اصلا متوجه این حرفت نمی شم، مثلا من به عنوان یه مرد نوعی  باید بگم اگه درآمدم زیاده زنم باید خیلی خوشگلتر باشه؟ : O
معیارها ی درست به نظر من، به عدد درآمد کاری نداره..مهم اینه اون فرد لایق باشه و تنبل نباشه...
و برای بچه دار شدن، موافقم که می بایست کفی از رفاه و امکانات آموزشی و پرورشی رو بشه afford کرد تا بشه به موضوع بچه دار شدن فکر کرد...اما این ربطی به انتخاب همسر نداره به نظرم...
و در مورد سوالت، این دقیقا به همون قوانینی برمی گرده که گفتم..برای منی که ذاتا دلم می خواد چند بعدی باشم و نه Career-Oriented, اگر از زندگیم راضی و دلخوش باشم، و معتقد باشم همسرم با من یکدله و پیشرفت من هم براش مهمه(این رو در فرازهای قبل نشون داده باشه و شغلی که بهش پیشنهاد می شه بسیار بهتر از موقعیت فعلیش باشه)، بله! حتما شغلمو ول می کنم و همراهش می رم و شغل جدیدی پیدا می کنم...اینه که می گم تهدیدها می شه فرصت...
همه چیز وابسته به انتخاب درست، توجه و مراقبت مدام از رابطه و انعطاف پذیریه دو طرفه ست...
ذی

درود
من هم موافقم که یک سری قوانین تغییرات کمی رو در زندگی دارند. به طور مثال شخصی که از ابتدا هم دیدگاهش  رو تا حدودی سنتی یا مدرن پرزنت می کنه بعید باید دونست که این افکار/ قوانین به شکل بنیادین تغییر کنند. بدیهیه که زندگی یک زن و مرد با دو نگرش مختلف و دو شیوه ارزیابی زندگی کاملا متفاوت به یک فاجعه می تونه مبدل بشه و این وسط هیچ کدوم بیش از دیگری مقصر نیستند. مسیر نگرش ، مسیر ارزیابی ، مسیر شخصیتی دو نفر باید مشابه باشه یا از درجه خاصی از هماهنگی برخوردار باشه. مثال شفافتری می زنم که خیلی از دوستان من علی رغم اقامت در آمریکا یا اروپا، انتخابشون فردی متفاوت (گاهی بسیار متفاوت) با عموم اون جامعه هست و در نتیجه در راستای این نگرش تصمیم می گیرند. خیلی کار اشتباهیه که من به دلیل عدم پذیرش یک باور توسط عموم، خودم رو بر اون منطبق کنم و بعد دست به انتخاب بزنم. حالا عکس این مورد هم وجود داره. در مجموع "مثل خودت باش، مثل خودت فکر کن  و مانند خودت رو انتخاب کن" گزینه خوبی برای جلوگیری از خیلی از چالشهاست.

ولی در مورد برخی دیگه البته با احترام فراوان به نظرت، من تا حدودی با پیمان موافقم. خیلی از افراد بر مبنای موقعیت فعلی که داره انتخاب می کنه و یا لااقل مستقل از اون انتخاب نمی کنند و این "بازم به نظر من" ایراد چندانی بهش وارد نیست. سوالت رو اینطوری پاسخ می دم که  بله ایرادی نداره که تفکر یک نفر این باشه.  حالا البته نه به این سادگی که اگر درآمد افزایش یافت زیبایی افزایش یابد! زیبایی مطلوب یکی از اون پارامترهای ارزیابی هست نه همه اونها.
 ولی خب با در نظرگیری موقعیتی که دارد می تواند انتخابی را انجام دهد که با معیارهای  پیشین خودش سازگاری بیشتری داشته باشه و صادقانه، بسیاری از معیارها معنوی نیستند.
انسانها مستقل از موقعیتی که دارند بعید می دونم انتخاب کنند. 

(12-06-2013, 10:05 AM)'pimi810' نوشته:
ببین تعداد ایرانی های آمریکا به فرض مثال 1 درصد کل جمعیت آمریکا هم نیست. حالا شما حساب کن از این 1 درصد چقدرش دخترن و جقدرش مجردن و دور و بر شما قرار دارن، حالا کیس مطلوب گه بماند. خییییییلیییییی قدرت انتخاب پایینه.  اصلا احتمالات رای نیمده به این مساله و این ایده یه فردی مطلوب و خب ایرانی رو باید فراموش کنی چون در حد معجزه ست.
من منظورم کل دانشجوهای دانشکاه بود وگرنه با این دید به قضیه نگاه کنی خیلی سخت میشه و باید همون ایران زن بگیری. 

درود
پس شما هم تائید می کنی پیمان جان. این یک چالش هست. مهمتر از همه چیز در ارتباط با افراد غیر ایرانی، مسئله زبان هست. چون من دقت کردم که هر نوع فرهنگی حتی بعضا سنتی تر از فرهنگ پیشین سنتی ایران، هم در این جوامع ، هر چند در اقلیت ولی یافت می شه. نمی شه گفت همه یکسانند. ولی در مورد زبان واقعا چالش بزرگی وجود داره که ارتباط برقرار کردن رو من از خیلی از دوستان شنیدم که بسیار سخت می کنه.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - ahmadpashaei - 12-06-2013

سلام به دوستای عزیزم
میشه در مورد چالش زبان مادری و ازدواج با فردی خارجی هم بحث کنید؟ از چه نظر چالش بزرگیه؟ اینکه نمیتونید حرفه ای حرف بزنید؟مثل حرفای دل و ....؟

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - ice - 12-06-2013

(12-06-2013, 03:29 PM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام به دوستای عزیزم
میشه در مورد چالش زبان مادری و ازدواج با فردی خارجی هم بحث کنید؟ از چه نظر چالش بزرگیه؟ اینکه نمیتونید حرفه ای حرف بزنید؟مثل حرفای دل و ....؟

درباره ازدواج با فرد خارجی در اینجا نظراتی داده شده که احتمالا به دردتون بخوره.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Star7 - 12-06-2013

(12-06-2013, 01:35 PM)'Shahrouz' نوشته:
ولی در مورد برخی دیگه البته با احترام فراوان به نظرت، من تا حدودی با پیمان موافقم. خیلی از افراد بر مبنای موقعیت فعلی که داره انتخاب می کنه و یا لااقل مستقل از اون انتخاب نمی کنند و این "بازم به نظر من" ایراد چندانی بهش وارد نیست. سوالت رو اینطوری پاسخ می دم که  بله ایرادی نداره که تفکر یک نفر این باشه.  حالا البته نه به این سادگی که اگر درآمد افزایش یافت زیبایی افزایش یابد! زیبایی مطلوب یکی از اون پارامترهای ارزیابی هست نه همه اونها.
 ولی خب با در نظرگیری موقعیتی که دارد می تواند انتخابی را انجام دهد که با معیارهای  پیشین خودش سازگاری بیشتری داشته باشه و صادقانه، بسیاری از معیارها معنوی نیستند.
انسانها مستقل از موقعیتی که دارند بعید می دونم انتخاب کنند. 

سلام دوست من...
راستش به حرفت دارم هی فکر می کنم...من اینو که مثلا دختری که دیپلم داره و اونی که داره دکترا می خونه در categoryهای مختلف به دنبال همسر می گردند، قبول دارم...
اما رابطه ی مستقیم درآمد بیشتر و همسر زیبا تر برای من، با احترام فراوان به شما و نظرتون، مصداق خریدن عروسک زیبا تره با قیمت بیشتر...
به نظر من فارغ از قوه ی مالی، همسر شما باید برای شما کاملا جذاب باشه به لحاظ مختلف....این بسیار مهمه و غیر قابل چشم پوشیه...جذابیت هم لزوما با زیبایی همراستا نیست...گاهی هم هست البته..

حالا نمی دونم به تفاوت تفکر فردی برمی گرده یا تفاوت دیدگاه خانوم ها و آقایون...

به هر حال با احترام به دیدگاه شما، نظرمو گفتم...
شاد باشید

(12-06-2013, 04:17 PM)'Star7' نوشته:
سلام دوست من...
راستش به حرفت دارم هی فکر می کنم...من اینو که مثلا دختری که دیپلم داره و اونی که داره دکترا می خونه در categoryهای مختلف به دنبال همسر می گردند، قبول دارم...
اما رابطه ی مستقیم درآمد و همسر زیبا تر برای من، با احترام فراوان به شما و نظرتون، مصداق خریدن عروسک زیبا تره با قیمت بیشتر...
به نظر من فارغ از قوه ی مالی، همسر شما باید برای شما کاملا جذاب باشه به لحاظ مختلف....این بسیار مهمه و غیر قابل چشم پوشیه...جذابیت هم لزوما با زیبایی همراستا نیست...گاهی هم هست البته..
حالا نمی دونم به تفاوت تفکر فردی برمی گرده یا تفاوت دیدگاه خانوم ها و آقایون...
به هر حال با احترام به دیدگاه شما، نظرمو گفتم...
شاد باشید

درود مجدد
البته هر انسانی می تونه هر دیدگاهی داشته باشه ولی خب من اسمش رو خرید عروسک نمی ذارم. چون اون انسانی هست که به موازات تمام خصلتهای خوب اخلاقی، روحی و سلامت روانی و... از نعمت زیبایی هم بهره منده. در این بعید می دونم هیچ ایرادی نهفته باشه.

عرض کردم که نعمت زیبایی یکی از اون پارامترهاست و باید قبول کرد که همونطور که برای خانومها به قول شما مشخصات اجتماعی و category یا کلاس اجتماعی آقا مهم هست و از دیدگاه یک خانوم این مسئله واقعا طبیعی هست، مسئله زیبایی هم یک مسئله مهم برای بسیاری از آقایون محسوب می شه. هرچند یک پارامتر است از پارامترهای مختلفی که هر شخصی می تونه داشته باشه. کلا بهبود موقعیت شخص از نظرگاههای مختلف( اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی) اون رو به انتخاب گزینه ای مناسبتر با موقعیت بهتر سوق می ده.

هر چند من پیشتر هم صبر برای رسیدن به بهترین گزینه رو نقد کردم، علتش هم این هست که این صبر عمر انسان رو هم با خودش از بین می بره.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Karim - 12-06-2013

درود،
در مورد ملاک زیبایی که دوستان یحثش رو پیش کشیدند که یکی از ملاک های مهم بسیاری از آقایان هست این نکته رو اضاف کنم که: پشت این ملاک یک نیروی ج ن سی  قوی نهفته است. بعبارت دیگر اگر نیروی ج ن سی یک مرد را از او بگیریم به طور قطع علاقه اوبه زیبایی زن بطرز قابل توجه ای کاسته خواهد شدو هر چه سن مرد بالاتر برود و به طبع آن نیروی ج ن سی رو به افول بگذارد ملاک ظاهر کم کم رنگ می بازد.
بعنوان مثال، هیچ مرد سالمی (از نظر روانی واخلاقی)  اگر  یکی از محارمش(مادر، خواهر، دختر خواهر، عمه و..) زیبا و جذابش را ببیند لذت نمی برد. اما همین مرد اگر یک غیر محرم زیبا و جذاب را ببیند  احتمالا لذت خواهد برد! زیرا در حالت دوم نیروی ج ن سی نا خودآگاه باعث ایجاد نوعی لذت  می شود. اما در حالت اول و برخورد با محارم چون هیچگونه نیروی جن سی وجود ندارد مرد هیچ گونه لذتی نخواهد برد.
این موضوع بصورت ناخوداگاه اتفاق می افته و ربطی به مرد ایرانی و غیر ایرانی هم نداره. واسه همینه که می بینیم مسابقات والبیال ساحلی زنان در المپیک لندن بیشترین تماشاگر مرد رو داشت و صدای طرفداران حقوق زن رو دراورد که به زن داره نگاه ابزاری می شود. در صورتی که این جزو ذات طبیعی جنس مذکر است.

شاد باشید

درود
من چون مثالی که star گرامی ذکر کردند بحث زیبایی بود پاسخم هم در همون راستا بود. وگرنه زیبایی یکی از پارامترهای متعددیه که برای انسانها مهم هستند. تو اون پست خواستم بگم که این یک قاعده است که انسان با بهبود موقعیتش به دنبال گزینه های جدیدی ممکنه متمایل بشه، مگر اینکه متعهد باشه از پیش. 

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - Star7 - 12-06-2013

(12-06-2013, 07:04 PM)'Shahrouz' نوشته:  انسان با بهبود موقعیتش به دنبال گزینه های جدیدی ممکنه متمایل بشه، مگر اینکه متعهد باشه از پیش. 

این حرفتون رو کاملا قبول دارم..من یک سوال مطرح کردم که منظور Pimiبرام واضح شه  از آوردن عدد درآمد و ارتباطش با انتخاب همسر...که انگار بحث از مسیرش منحرف شد.

RE: تاخیر در ازدواج به خاطر گرفتن پذیرش و راه‌حل‌ها آن - pimi810 - 12-06-2013

ببینید من اولا بحثم در مورد ازدواج در خاک آمریکاست چون حداقل خودم اگه قرار بود تو ایران ازدواج کنم تو اون مدت کزده بودم و الان دیگه همه چی تموم شده از نظر من. 
کلا ازدواج چیزی نیست جز compromisation در ازای Love. 

ببینید این که گفتم زندگی زیر و رو میشه واقعا زیر و رو میشه. شما فردا برین سر کار و درآمد بالا داشته باشین پاتون به جمعهایی باز میشه که خانومها هم خوشکلترن و هم به لحاظ اجتماعی و مالی لولشون بالاتر. عکس قضیه هم برای خانومها صادقه. اونجاست که مشکل ساز میشه قضیه. برای همینه من میگم یه پیشبینی از وضعیت چند سال آینده تون داشته باشین و بعد برین تو دانشگاه کسی رو پیدا کنید که بعد همون سالها تو موقعیت مناسب نسبت به شما قرار بگیره. 

به فرض مثال یه خانوم که قراره وکیل بشه شاید تو جوونی عاشق یه آقای نقاش بشه، اما مطمئنا بعد چند سال وقتی لول اجتماعی و مالی خودش رو میبینه تو جمع دوستا و همکاراش شاید مثل روز اول از انتخابش احساس رضایت نکنه. خیلی از طلاق ها ناشی از این شوک های وابسته به تغییر طبقه ست که تو جوامع پیشرفته خصوصا آمریکا به شدت خودش رو نشون میده.

در مورد بحث زبان که شهروز جان مطرح کردن، قطعا هیچ کس نمی تونه احساساتش رو همانند زبان مادریش به یه زبان دیگه ابراز کنه. در این هیچ شکی نیست. اما به نظر من این مشکل حادی نیست و اگر طرفتون بدونه که شما چون اون رو دوست دارین دارین زبان تون رو تقویت می کنید همین خودش تهدید رو به فرصت تبدیل می کنه! من یه دختر خارجی بگه می خوام زبونت رو یاد بگیرم اولین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که خوب قطعا اون داره به خاطر من این کار رو می کنه و اون در چشم من عزیزتر میشه. Smile