آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - mehrdadbala - 18-07-2014

(17-07-2014, 11:51 AM)'M1KE' نوشته: موارد زیادی رو سام عزیز به خوبی اشاره کردند. فقط در مورد سابقه کار خواستم این نکته رو اضافه کنم که کارآموزی به اون صورت سابقه کار حساب نمیشه و حتی میشه در رزومه به اون اشاره نکرد. همین طور نوع کاری هم که در یک مرکزی داشتین مهم هست. برای نمونه در مورد خود شما شاید پتروپارس به دلیل مرتبط بودن با حوزه های انرژی یک مقدار شانس تون رو برای ویزا کم کنه ولی با توجه به اینکه سابقه تون در دپارتمان مالی اون و به عنوان حسابدار بوده که خیلی ارتباط مستقیمی با حوزه های انرژی نداره، احتمال تاثیر اون روی ویزا کم میشه و از این نظر به نظرم میشه همچنان به گرفتن ویزا از کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی امید داشت.
در مورد شما که اصلا این یکی دو هفته ای رو که در تابستون کارآموزی بودین می تونید در رزومه ای که به سفارت میدین اشاره نکنید. اون موسیقی و مدرک داوری هم فکر نمی کنم برای رشته شما تاثیر خاصی داشته باشه و بهتره این وقت روی آزمون ها گذاشته بشه.

ممنون از راهنمایی هاتون ولی بااین صحبت های شما من سرد شدم!!  واقعا شانس پذیرش ندارم؟ حالا حتما فنلاند نه کشورهای دیگه اروپایی مثل اسپانیا هلند یا پرتغال.
راستش برای GRE نمیرسم بخونم و امتحان بدم رزومم بدون امتحان میشه!
من مقاله ای هم ک دارم کار میکنم یکی از موضوعات حساس توی بالا دستی صنعت نفته یعنی اگر پذیرش گرفتم این رو هم برای سفارت خونه ها نفرستم؟
بحث داوری و موسیقی هم برای پذیرش نیست چندین وقته فعالیت دارم. گرچند خودمم میگم نوشتنش اهمیتی نداره.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 18-07-2014

(18-07-2014, 05:39 PM)'mehrdadbala' نوشته:
ممنون از راهنمایی هاتون ولی بااین صحبت های شما من سرد شدم!!  واقعا شانس پذیرش ندارم؟ حالا حتما فنلاند نه کشورهای دیگه اروپایی مثل اسپانیا هلند یا پرتغال.
من مقاله ای هم ک دارم کار میکنم یکی از موضوعات حساس توی بالا دستی صنعت نفته یعنی اگر پذیرش گرفتم این رو هم برای سفارت خونه ها نفرستم؟
بحث داوری و موسیقی هم برای پذیرش نیست چندین وقته فعالیت دارم. گرچند خودمم میگم نوشتنش اهمیتی نداره.
سلام دوست خوبم
بهتر جور دیگه توضیح بدم ! بنده  معتقدم شما هرچقدر از بحث نفت و صنایع وابسته دورتر بشی بنفعت هست به دلیل اینکه این مسائل بر روی احتمال ویزا گرفتن شما تاثیر بسیار منفی می گذارد.
اما در مورد رشته فایننس حداقل من در 10 سال اخیر ندیدم کسی بدون جی ار ای از اروپا پذیرش بگیرد باور کنید از سال 2009 خودم پیگیر بودم. پیشنهاد من این هست که شاخه های دیگر مدیریت و یا خود رشته حسابداری اپلای کنید و شانس خوبی هم برای فنلاند داری بشرط اینکه اصلا مقالاتت و سوابق کاری مرتبط به موضوعات حساس را نیاورید
بنظرم همه دانشگاه های فنلاند شانس پذیرش بالایی داری 
شاد باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - M1KE - 18-07-2014

اتفاقا به عکس، هدف من این بود که خیلی با این تصور که زمینه کاری تون حساس بوده قید یک سری کشورها و فرصت ها رو نزنید. حساس بودن زمینه کاری یک بحث نسبی هست و از نظر سفارتی ها فقط شامل یک سری زمینه های خیلی خاص مثل موارد مرتبط با انرژی هسته ای، فناوری های نظامی و مواردی از این دست میشه که فهرست کاملش برای نمونه برای کشور آمریکا رو در اینجا می تونید ببینید. کشورهای اروپایی که به اون صورت سخت گیری خاصی در مسائل امنیتی نمی کنند و شرایط شون به مراتب از اون فهرستی که کشور آمریکا بر اساسش عمل می کنه ساده تر هست. از این نظر من اصلا زمینه های مالی و حسابداری و موارد مرتبط با اون رو حساس در نظر نمی گیرم و جای نگرانی نداره. حتی به نظرم علاوه بر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی رو هم در نظر بگیرید به هر حال وضع مالی شون بهتر هست و احتمال گرفتن کمک هزینه هم بیشتر هست.

از نظر معدل هم که معدل 17.6 شما خیلی خوبه و حداقل اغلب دانشگاه های دنیا رو برآورده می کنه و از این نظر مشکلی ندارین. آیلتس 6.5 هم لب مرزی جوابگوی خیلی از دانشگاه ها هست هر چند بهتره سطح تون رو به 7.0 برسونید که شانس تون بیشتر باشه. بسته به اینکه به سمت گرایش های غیر مدیریتی تر مثل حسابداری یا مالی بخواهین برین یا به سمت مدیریتی ها مثل مدیریت مالی، MBA و غیره بهتره در یکی از آزمون های GRE (بیشتر برای گروه اول) یا GMAT (بیشتر برای گروه دوم) شرکت کنید که دست تون برای پذیرش گرفتن بازتر باشه.

موسیقی و داوری رو هم صرفا به عنوان یک علاقه مندی و Hobby دنبال کنید و خیلی با این دید که شرایط پذیرش تون رو بهتر می کنند بهشون نگاه نکنید.

(18-07-2014, 05:39 PM)'mehrdadbala' نوشته:

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - memi65 - 20-07-2014

سلام:
من فوق دیپلم برق-قدرت با معدل 13/19، کارشناسی برق_شبکه های انتقال و توزیع با معدل 16/44 و کارشناسی ارشد برق-قدرت با معدل 17/28 هستم.3 مقاله isi، یک مقاله isc و 4 کنفرانس خارجی و 4 کنفرانس داخلی دارم. یک کتاب تالیفی در زمینه توربین های بادی دارم و تو موسسات اموزشی تدریس می کنم.3 سال هم سابقه کار دارم.پایان نامه ارشدم هم در مورده انرژی های نو بوده و 28 سالمه.
می شه بفرمایید شانسه من برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا همراه با فاند چقدر هستش؟؟؟؟
معدله پاییه کاردانیم واسم مشکل ساز نمی شه؟؟؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 20-07-2014

(20-07-2014, 12:50 PM)'memi65' نوشته: سلام:
من فوق دیپلم برق-قدرت با معدل 13/19، کارشناسی برق_شبکه های انتقال و توزیع با معدل 16/44 و کارشناسی ارشد برق-قدرت با معدل 17/28 هستم.3 مقاله isi، یک مقاله isc و 4 کنفرانس خارجی و 4 کنفرانس داخلی دارم. یک کتاب تالیفی در زمینه توربین های بادی دارم و تو موسسات اموزشی تدریس می کنم.3 سال هم سابقه کار دارم.پایان نامه ارشدم هم در مورده انرژی های نو بوده و 28 سالمه.
می شه بفرمایید شانسه من برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا همراه با فاند چقدر هستش؟؟؟؟
معدله پاییه کاردانیم واسم مشکل ساز نمی شه؟؟؟
سلام بر شما دوست خوب
در مورد شما با فرض اینکه دانشگاه دولتی مثلا شریف تحصیل کردید توضیح می دهم:
1- در مرحله اول شما باید تک تک دانشگاه های فنلاند را بگردی و ببینی پوزیشن دکتری دارند و یا نه
2- برخی از دانشگاه ها مثل واسا و تورکو سالی یک یا دو بار در تاریخ مشخصی میگن کسانی که تمایل دارند برای دکتری اپلای کنند
3- وقتی که پوزیشن یا ددلاینی برای اپلای پیدا کردی که مثلا می رسی تا ان تاریخ مدارکت را جور کنی اولین کاری که می کنی این هست که دپارتمان رشته خودت را پیدا می کنی و در ان دپارتمان دنبال استادی می گردی که به زمینه های تحقیقاتی شما نزدیک باشد
4- با استاد مکاتبه می کنی و با هماهنگی ایشان برای نوشتن پروپوزال و یا طرح تحقیقاتی اقدام می کنی
5- بعد که استاد تایید کرد برای گرفتن استادی رایت یا پذیرش و یا اگر پوزیشن بود اقدام می کنید
6- اگر استادی رایت را گرفتی یعنی بدون شهریه می توانی دکتری بخونی که حتما قبول کنید و بیاین فنلاند و بعد بگین کمک هزینه لازم دارم 
7- اگر پوزیشن را برنده بشید که حقوق دارید و بعد 4 سال اقامت هم می گیرید
حالا بریم سراغ پرونده شما:
1- دوست عزیز اخیرا رقابت برای پوزیشن های دکتری در فنلاند خیلی بالا رفته پس از اول نگو پول میخوام پذیرش بگیر بعد که امدی بگو 
2- خیلی رقابت برای پوزیشن بالاست ممکنه برای یک پوزیشن 150 نفر اپلای کنند ولی 5 نفر بردارند اینجاست که معدل و مقالات اهمیت بالایی پیدا می کند
3- از انجاییکه برای هر پوزیشن میشه در 90 درصد موارد انلاین اپلای کرد توصیه می کنم هر چند تا پوزیشن پیدا کردی با پیدا کردن استاد و هماهنگی با ایشان اپلای کنید
4- بطور خاص پیشنهاد می کنم دانشگاه های دانمارک را هم خصوصا کپنهاگ مد نظر قرار بدی چون به معدل لیسانس کاری ندارند و اصلا نمی خواهند
5- اگه همت کنی و جی ار ای بخونی بنظر من امریکا و کانادا شانس بیشتری برای بورس دارید

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - memi65 - 20-07-2014

خیلی ممنون از راهنماییتون.من دانشگاه آزاد کارشناسی ارشدم رو گرفتم.یعنی شما می فرمایید برم سمته پذیرش گرقتن از کانادا و آمریکا؟؟؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 20-07-2014

(20-07-2014, 02:43 PM)'memi65' نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون.من دانشگاه آزاد کارشناسی ارشدم رو گرفتم.یعنی شما می فرمایید برم سمته پذیرش گرقتن از کانادا و آمریکا؟؟؟

دوست عزیز
والا من هم از نظر معدل شرایطی شبیه شما داشتم خصوصا دانشگاه ازاد ارشدم را خوندم! البته من رشته لیسانس و فوقم تقریبا تفاوت داشت. به علت رقابت شدید و تفاوت رشته تا حدی! متاسفانه دکتری بورس نشدم و اگر 3 سال پیش تجربه الان را داشتم 100% جی ار ای می خوندم و به امریکا و کانادا هم بطور جدی فکر می کردم! 
در مورد شما من پیشنهادم این هست که تارگت خودتون را امریکا بگذارید و بطور جدی برای جی ار ای مطالعه کنید و چون اپلای دکتری در اکثر دانشگاه های فنلاند یا بطور کلی اسکاندیناوی بطور انلاین و رایگان هست هر چی پوزیشن مرتبط پیدا کردی اقدام کنید ولی نمیشه گفت 100% پوزیشن را می گیرید بلکه خیلی شانسی هست و این واقعیت هم وجود دارد که شرایط مالی فنلاند چندان مناسب نیست و امسال دوست خوبمونSPT هم که در فنلاند مستر تحصیل کردند بورس دکتری نشدند با اینکه خیلی اپلای کرده بودند
همیشه شانس هست ولی نمیشه بر اساس شانس برنامه ریزی کرد.
شاد باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - kianoosh777 - 24-08-2014

با سلام

لیسانس فیزیک از دانشگاه اصفهان با معدل 13.75
فوق لیسانس فیزیک ذرات بنیادی با معدل 15.75 از صنعتی اصفهان (نمره پایان نامه 19.2)
تافل تا چند ماه دیگه می دم که حدس میزنم 90 بشم
یک مقاله داخلی و یک ISI دارم آماده می کنم برای چاپ.
 البته وضع مالیم تعریفی نداره و فاند می خوام برای جاهایی که حقوق نمی دن.
کلا چقدر شانس دارم به نظرتون و شما کجا رو پیشنهاد می کنید؟ 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 27-08-2014

(24-08-2014, 05:56 PM)'kianoosh777' نوشته: با سلام
لیسانس فیزیک از دانشگاه اصفهان با معدل 13.75
فوق لیسانس فیزیک ذرات بنیادی با معدل 15.75 از صنعتی اصفهان (نمره پایان نامه 19.2)
تافل تا چند ماه دیگه می دم که حدس میزنم 90 بشم
یک مقاله داخلی و یک ISI دارم آماده می کنم برای چاپ.
 البته وضع مالیم تعریفی نداره و فاند می خوام برای جاهایی که حقوق نمی دن.
کلا چقدر شانس دارم به نظرتون و شما کجا رو پیشنهاد می کنید؟ 

سلام بر شما دوست خوبم
ببینید فنلاند سیستم اموزشی جوری طراحی شده که کسی معدل پایین نداشته باشه یا بهتره بگم تشویق می کنند درس بخونی! پس با معدلهای شما برای دکتری بورس شدن خیلی نمیشه خوشبین بود بنظر من برای مستر دوم اقدام کنید و اگه شهر های هلسینکی و یا تورکو تشریف بیارید کار دانشجویی که هزینه خودت را در بیاری هست
شاد باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - kianoosh777 - 27-08-2014

(27-08-2014, 12:12 AM)'saaaaam' نوشته:
سلام بر شما دوست خوبم
ببینید فنلاند سیستم اموزشی جوری طراحی شده که کسی معدل پایین نداشته باشه یا بهتره بگم تشویق می کنند درس بخونی! پس با معدلهای شما برای دکتری بورس شدن خیلی نمیشه خوشبین بود بنظر من برای مستر دوم اقدام کنید و اگه شهر های هلسینکی و یا تورکو تشریف بیارید کار دانشجویی که هزینه خودت را در بیاری هست
شاد باشی

ممنون از پاسختون
خوشحال میشم اگه بتونم واسه مستر مجدد اقدام کنم اما متاسفانه مشکل نظام وظیفه نمی ذاره !
راهی برای پوشش دادن معدل پایین هست؟ مثلا مقالات بیشتر یا نمره زبان بالا؟