آکادمیا کافه
اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - hamedjafari - 30-12-2013

سلام دوستان لطفا بمن کمک کنید.
بنده دانشجوی کارشناسی روان شناسی هستم.هدفم اینه برای کارشناسی ارشد پذیرش بشم.
دو یا سه مقاله isi داشته باشم و مدرک ایلتس و همچنین معدل بالای هجده چقدر احتمال پذیرشم هست؟؟
مدرک جی ار ای زبان برای دوره کارشناسی ارشد و پذیرش من که لازم نیست؟؟ مقاله چقد شانس منا افزایش میده؟
لطفا راهنماییم کنید

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - blur - 30-12-2013

(30-12-2013, 03:31 PM)'hamedjafari' نوشته: سلام دوستان لطفا بمن کمک کنید.
بنده دانشجوی کارشناسی روان شناسی هستم.هدفم اینه برای کارشناسی ارشد پذیرش بشم.
دو یا سه مقاله isi داشته باشم و مدرک ایلتس و همچنین معدل بالای هجده چقدر احتمال پذیرشم هست؟؟
مدرک جی ار ای زبان برای دوره کارشناسی ارشد و پذیرش من که لازم نیست؟؟ مقاله چقد شانس منا افزایش میده؟
لطفا راهنماییم کنید

مقاله ISI مسلما که میتونه شانس پذیرش رو بالا ببره. در برخی کشورها مقاله موثرتر و در برخی کشورها در رتبه های پایین تر اهیت قرار داره. مثلا در استرالیا مقاله وزن خیلی زیادی در پذیرش داره ولی در آمریکا میشه گفت نمره GRE موثرتر از مقاله ست. برای پذیرش اروپا هم مقاله اهمیت زیادی داره. GRE برای پذیرش آمریکا ضروری هست. برای بررسی سایر مسائل به تاپیک مربوطه مراجعه کنید. ممنونم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - sahandn - 30-01-2014

سلام
شاید من یکم از همتون کوچیکتر باشم و اطلاعاتم کمتر باشه برای همین ممنون میشم راهنماییم کنید.
من الان وارد ترم 6 مهندسی صنایع دانشگاه بوعلی سینا میشم.معدلم 17.5 هست و تاپایان کارشناسیم میتونم تو همین سطح نگهش دارم.زبانمم نسبتن خوبه و چون وقت دارم میتونم آیلتس رو بانمره خوب بگیرمو GRE هم میتونم روش وقت بزارم یه نمره خوب بگیرم.میخواستم این تابستون رو بجا اینکه وقت روی خوندن واسه ارشد بکنم وقتم رو رو نوشتن مقاله و زبان بزارم . اینجور که خوندم انگار مقاله زیاد تاثیری نداره و نمره زبان مهمه.پس می خواستم ببینم این تابستون تمام وقتمو رو زبان بزارم یا رو مقاله هم وقت بزارم. و اصن با این معدل و این دانشگاه اصن شانسی دارم که واسه اپلای تلاش کنم یا همون بشینم مثه بقیه واسه ارشد بخونم؟؟ 
ممنون میشم پاسخ بدید Smile

بعد سوال دیگه ای هم داشتم اینه که با  شرایطی به فرض معدل 17.5 مدرک آیلس و یه مقاله در حد کنفرانسی در دانشگاه های تهران هم میشه اقدام به پذیرش کرد و آیا شانسی هست؟ 

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - mahnaz103 - 30-01-2014

(30-01-2014, 12:48 AM)'sahandn' نوشته: سلام
شاید من یکم از همتون کوچیکتر باشم و اطلاعاتم کمتر باشه برای همین ممنون میشم راهنماییم کنید.
من الان وارد ترم 6 مهندسی صنایع دانشگاه بوعلی سینا میشم.معدلم 17.5 هست و تاپایان کارشناسیم میتونم تو همین سطح نگهش دارم.زبانمم نسبتن خوبه و چون وقت دارم میتونم آیلتس رو بانمره خوب بگیرمو GRE هم میتونم روش وقت بزارم یه نمره خوب بگیرم.میخواستم این تابستون رو بجا اینکه وقت روی خوندن واسه ارشد بکنم وقتم رو رو نوشتن مقاله و زبان بزارم . اینجور که خوندم انگار مقاله زیاد تاثیری نداره و نمره زبان مهمه.پس می خواستم ببینم این تابستون تمام وقتمو رو زبان بزارم یا رو مقاله هم وقت بزارم. و اصن با این معدل و این دانشگاه اصن شانسی دارم که واسه اپلای تلاش کنم یا همون بشینم مثه بقیه واسه ارشد بخونم؟؟ 
ممنون میشم پاسخ بدید Smile

سلام دوست عزیز
ببینید مهم هدف شماست و خواست شما. احتمالا اطلاع دارید که برای ارشد معمولا فاندی درنظر نمیگیرن و فاند برای دوره ی دکتری هستش.از دانشجوی لیسانس برای پذیرش ارشد انتظار مقاله نمیره اما خب داشتنش یه حسنه مسلما.یکی از دوستای من بود که با معدل لیسانس بالای 17 و سه تا مقاله تونست از یکی از امریکا پذیرش بگیره و دانشگاهش تو نیویورکه (اسم دانشگاهش الان خاطرم نیست! قضیه برا 3 سال پیشه!) 
پس شما باید نمره زبان و جی آر ایی رو خوب بیارید و اینها مهمتره .البته شما برای دکتری مستقیم هم میتونید تلاش کنید . پیشنهاد میکنم تاپیک مربوطه رو بخونید...
بعضی ها هم هستند که ارشد رو در یکی از دانشگاه ای خوب تهران با معدل خوب و مقاله های خارجی درست حسابی تموم میکنن و راحت تر برای دکتری با فاند اقدام میکنند و موفق میشن
دیگه تصمیم با خودتونه و البته در زمان خوبی به فکر افتادید....با یکم مطالعه بیشتر تاپیک ها حتما خواهید تونست تصمیم درست رو بگیرید...

موفق باشید 

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - sahandn - 31-01-2014

(30-01-2014, 01:09 AM)'mahnaz103' نوشته:
سلام دوست عزیز
ببینید مهم هدف شماست و خواست شما. احتمالا اطلاع دارید که برای ارشد معمولا فاندی درنظر نمیگیرن و فاند برای دوره ی دکتری هستش.از دانشجوی لیسانس برای پذیرش ارشد انتظار مقاله نمیره اما خب داشتنش یه حسنه مسلما.یکی از دوستای من بود که با معدل لیسانس بالای 17 و سه تا مقاله تونست از یکی از امریکا پذیرش بگیره و دانشگاهش تو نیویورکه (اسم دانشگاهش الان خاطرم نیست! قضیه برا 3 سال پیشه!) 
پس شما باید نمره زبان و جی آر ایی رو خوب بیارید و اینها مهمتره .البته شما برای دکتری مستقیم هم میتونید تلاش کنید . پیشنهاد میکنم تاپیک مربوطه رو بخونید...
بعضی ها هم هستند که ارشد رو در یکی از دانشگاه ای خوب تهران با معدل خوب و مقاله های خارجی درست حسابی تموم میکنن و راحت تر برای دکتری با فاند اقدام میکنند و موفق میشن
دیگه تصمیم با خودتونه و البته در زمان خوبی به فکر افتادید....با یکم مطالعه بیشتر تاپیک ها حتما خواهید تونست تصمیم درست رو بگیرید...
موفق باشید 

خیلی ممنون از راهنماییتون.من فعلا دانشگاه پلی تکنیک میلان رو پیدا کردم که با شرایطی که میخوام می خونه.بعد این دوستتون با فاند رفته بود یا با خرج خودش؟؟ بعد برای دکترا مستقیم باید شرایط خاصی داشته باشم؟؟از نظر زبان و مقاله میگم. ممنون Smile 

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - mahnaz103 - 31-01-2014

(31-01-2014, 03:33 PM)'sahandn' نوشته:
خیلی ممنون از راهنماییتون.من فعلا دانشگاه پلی تکنیک میلان رو پیدا کردم که با شرایطی که میخوام می خونه.بعد این دوستتون با فاند رفته بود یا با خرج خودش؟؟ بعد برای دکترا مستقیم باید شرایط خاصی داشته باشم؟؟از نظر زبان و مقاله میگم. ممنون Smile 

خواهش میکنم Smile
ایشون با هزینه شخصی رفت ارشد بخونه...اماخب لیسانسشو خوب تموم کرد با معدل ومقاله خوب
برای دکتری مستقیم هم خب نمره زبان خوب، اگه امریکا باشه که حتما جی آر ایی هم هست که نمره اش خیلی خیلی مهمه. و معدل و خب مقاله هم که همیشه تاثیرمثبتشو میزاره بهرحال.
البته همونطور که اشاره کردم همه ی پارامترها مهم هستند در جای خود و اینکه خیلی وقتها پیدا کردن استادی که بخواد ساپورت کنه دکتری رو هم مهمه ...

درمورد " دکتری مستقیم " میتونید به بخش راهنمای گرفتن پذیرش که جزو تاپیک های اول هست مراجعه کنید و بخش مربوطه رو که با اسم " پذیرش مستقیم از لیسانس به phd"  رو مطالعه کنید.مسلما خیلی به دردتون خواهد خورد Smile

موفق باشید 

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - spring64 - 02-04-2014

سلام.دوستان یه مقاله ی صرفا submit شده میتونه تاثیری هر چند اندک در بهبود اوضاع رزومه داشته باشه؟چون من میتونم تا موقع اپلایم در بهترین حالت دو تا مقاله ی جدید رو submit کنم، ولی تا حالا از جهت اینکه ممکنه جوابشون نرسه و به دردم نخوره و همچنین اولویت دادن به خوندن قبلا toefl و الان gre این کار رو انجام ندادم.میخوام بدونم اگر صرفا سابمیت اینها ارزش داره کار مقاله ها رو از سر بگیرم.
در نهایت هم مقاله ها رو تحت نظر استادی مینویسم که درسته ممکنه شونصد سال دیگه جوابشون بیاد اما ریجکت نخواهند شد.با تشکر از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - yousi - 02-04-2014

(02-04-2014, 09:40 PM)'spring64' نوشته: سلام.دوستان یه مقاله ی صرفا submit شده میتونه تاثیری هر چند اندک در بهبود اوضاع رزومه داشته باشه؟چون من میتونم تا موقع اپلایم در بهترین حالت دو تا مقاله ی جدید رو submit کنم، ولی تا حالا از جهت اینکه ممکنه جوابشون نرسه و به دردم نخوره و همچنین اولویت دادن به خوندن قبلا toefl و الان gre این کار رو انجام ندادم.میخوام بدونم اگر صرفا سابمیت اینها ارزش داره کار مقاله ها رو از سر بگیرم.
در نهایت هم مقاله ها رو تحت نظر استادی مینویسم که درسته ممکنه شونصد سال دیگه جوابشون بیاد اما ریجکت نخواهند شد.با تشکر از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید.

سلام
بی تاثیر خوب نیست ولی خب درکل اگه شما با وقت بیشتر گذاشتن رو GRE نمره بالاتری میگیری خوب نمره خوب GRE ارزشش از 2 تا مقاله submit نشده با ارزشتره به نظرم.
یک چیز دیگه ام بگ اون اینه که به مقطعی که شما در اون هستی هم بستگی داره اگر الان کارشناسی هستی خب به نظرم  اگه حتی 2تا مقاله اینطوری هم داشته باشی ارزش داره چون انتظاری از یک دانشجوی لیسانس نیست و نشون میده که پرتلاشی. و اگر فوقیو مقاله های دیگه ای داری خب خیلی نیاز نیست اما اگر هیچی مقاله نداری برای خالی نبودن CV ات سعی کن مقاله ها رو راست و ریس کنی

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - Torkan - 02-04-2014

(02-04-2014, 09:40 PM)'spring64' نوشته: سلام.دوستان یه مقاله ی صرفا submit شده میتونه تاثیری هر چند اندک در بهبود اوضاع رزومه داشته باشه؟چون من میتونم تا موقع اپلایم در بهترین حالت دو تا مقاله ی جدید رو submit کنم، ولی تا حالا از جهت اینکه ممکنه جوابشون نرسه و به دردم نخوره و همچنین اولویت دادن به خوندن قبلا toefl و الان gre این کار رو انجام ندادم.میخوام بدونم اگر صرفا سابمیت اینها ارزش داره کار مقاله ها رو از سر بگیرم.

با در نظر گرفتن نظر دوستمون yousi این رو از تجربه خودم اضافه کنم که مقاله به خصوص چاپ شده ها بیشتر واسه مخ زدن استاد و گرفتن به نوعی RA به درد میخورند...هر چند واسه پذیرش از خود دانشگاه هم بی تاثیر نیستند. ولی مورد مهمی که میتونم بگم اینه که مطمینا تاثیر نمره بالای GRE مثلا 325 یا 330 فراتر از دو تا مقاله اونم SUBMITشده هستش...
فکر میکنید چرا دانشگاهها مایل هستن فرد با معدل 18 و جی ار ای 325 رو بردارن ولی فردی با معدل لیسانس مثلا 14 و با 3 تا ISI رو برندارن؟! تازه اونم اکسپتی!حداقل تو امریکا اینطوره و دانشگاههای مختلفش هم این سیستم رو دارن.
پ.ن: با توجه به سابقه زبانی که از شما سراغ دارم به نظرم کفه ترازو بیشتر روی GRE سنگینی کنه و مقاله رو هم یکدفعه نبندین دفترش رو بلکه روی اون هم وقت بذارین.
بااحترام

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - spring64 - 02-04-2014

(02-04-2014, 10:19 PM)'Charming' نوشته:
با در نظر گرفتن نظر دوستمون yousi این رو از تجربه خودم اضافه کنم که مقاله به خصوص چاپ شده ها بیشتر واسه مخ زدن استاد و گرفتن به نوعی RA به درد میخورند...هر چند واسه پذیرش از خود دانشگاه هم بی تاثیر نیستند. ولی مورد مهمی که میتونم بگم اینه که مطمینا تاثیر نمره بالای GRE مثلا 325 یا 330 فراتر از دو تا مقاله اونم SUBMITشده هستش...
فکر میکنید چرا دانشگاهها مایل هستن فرد با معدل 18 و جی ار ای 325 رو بردارن ولی فردی با معدل لیسانس مثلا 14 و با 3 تا ISI رو برندارن؟! تازه اونم اکسپتی!حداقل تو امریکا اینطوره و دانشگاههای مختلفش هم این سیستم رو دارن.
پ.ن: با توجه به سابقه زبانی که از شما سراغ دارم به نظرم کفه ترازو بیشتر روی GRE سنگینی کنه و مقاله رو هم یکدفعه نبندین دفترش رو بلکه روی اون هم وقت بذارین.
بااحترام

خیلی ممنونم.خوب الان شما دارین بیشتر از تصور ذهنی من روی اهمیت GRE بالای به فرض 320 تاکید میکنین در قیاس با دو مقاله سابمیت شده.البته فعلا 3 تا مقاله دارم که فقط یکیشون isiخواهد بود (فعلا سابمیته) ولی به هر حال...
پس نتیجه میگیریم تنها در صورت حفظ شرایط برای کسب این نمره ی gre به اون دو مقاله بپردازم، گرچه اثرشون کمه.
خیلی ممنون.