آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - AmirKing - 20-11-2016

سلام دوستان،
این ایمیلی هست که من یک روز هست که دریافت کردم :

Thank you for your interests. And a very impressive work.

I am sorry that we do not have funding in your field currently, while I would like to keep your documents in the file and let you know after opening available within your expertise.

خب با توجه به اینکه رنک دانشگاه توی مکانیک خوبه و از اونجایی که زیاد وقت نداشتم ایمیل بزنم و جوابهای کمی گرفتم این ایمیل برام مهمه.
سوال: 1- به نظرتون چیکار کنم که ارتباطم رو با استاد حفظ کنم؟ با توجه به اینکه مشخص نکرده کی معلوم میکنه برا من.
2- با توجه به اینکه این استاد ممکنه هنوز اعتمادش کامل جلب نشده باشه پیشنهاد میکنید بهش یه ایمیل بدم و بگم اپلای میکنم و اگه میشه مقالات و دانشجوهایی در این زمینه به من معرفی کنید و کم کم باش در ارتباط بمونم؟ یا اینکه اپلای کنم و اسمش رو تو SOPبیارم بعد از اپلای دوباره ازش در مورد فاند سوال بپرسم؟ یا اینکه شما با توجه به تجربیات خودتون راه بهتری میدونید که به من راهنمایی کنید

پیشاپیش تشکر.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - AmirKing - 21-11-2016

(20-11-2016, 09:59 PM)AmirKing نوشته: سلام دوستان،

I am sorry that we do not have funding in your field currently, while I would like to keep your documents in the file and let you know after opening available within your expertise.

خب با توجه به اینکه رنک دانشگاه توی مکانیک خوبه و از اونجایی که زیاد وقت نداشتم ایمیل بزنم و جوابهای کمی گرفتم این ایمیل برام مهمه.
سوال: 1- به نظرتون چیکار کنم که ارتباطم رو با استاد حفظ کنم؟ با توجه به اینکه مشخص نکرده کی معلوم میکنه برا من.
2- با توجه به اینکه این استاد ممکنه هنوز اعتمادش کامل جلب نشده باشه پیشنهاد میکنید بهش یه ایمیل بدم و بگم اپلای میکنم و اگه میشه مقالات و دانشجوهایی در این زمینه به من معرفی کنید و کم کم باش در ارتباط بمونم؟ یا اینکه اپلای کنم و اسمش رو تو SOPبیارم بعد از اپلای دوباره ازش در مورد فاند سوال بپرسم؟ یا اینکه شما با توجه به تجربیات خودتون راه بهتری میدونید که به من راهنمایی کنید

پیشاپیش تشکر.
@Torkan @Matinking

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 21-11-2016

پیشاپیش تشکر.

1- بی فایده اس...
اساتید حتی اگر فی الفور هم fund نداشته باشن ولی احتمال گرفتن رو بدن، به دانشجوی مورد علاقه شون میگن که apply کنه...
ولی در چنین مواردی استاد خیلی در مورد اینکه به زودی fund ی دستش برسه امیدوار نیست...
به نظر من اساسا روش حساب نکنید و همچنان تلاش کنید برای پیدا کردن موقعیت های بهتر...

2- خیر... چون الان رسما گفته fund نداره... دیدن پرونده تون بعد از apply در این قضیه تغییری ایجاد نمی کنه مگراینه ریسک application fee براتون موضوعیت نداشته باشه که خب طبیعتا اقدام می کنید...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 21-11-2016

پیشاپیش تشکر.

خب در اصل جوابتون رو دوستمون دادن که کاملا درسته.
تقریبا نگه داشتن document بی معنی است. یعنی مثلا بعد 6 ماه اگر جای خالی باز بشه این استاد شما رو به یاد میاره و ایمیل مبده بهتون!!؟ مادامی که دوباره ایمیل نزنین خیر.
گرفتن جواب از اساتید کمی زمانبر و مستلزم صرف حوصله زیاد است. اینکه تا حالا جوابی نگرفتم و این جواب خوبی است قابل توجیه نیست به نظرم. به تلاشتون ادامه بدین.

بااحترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - iman7 - 21-11-2016

پیشاپیش تشکر.
جواب تمپلیته
من از این نوع جواب از استاد دانشگاه southern California هم داشتم! چیزی که به هیچ وجه به رزومه من نمی خوره.
ممکنه رزومه شما در حد اون دانشگاه باشه و اپلی کنید و جواب مثبت بگیرید. من در مورد امریکا تجربه ام اینه که انتخاب درست دانشگاه فارغ از جواب استاد می تونه به پذیرش منجر بشه. جواب استاد اگه باشه خوب بهتر.
اما به نظرم روی این نوع جواب اصلا حساب نکنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 22-11-2016

سلام
استادی در دانشگاه ملبورن زمینه کاریش دقیقاا با من یکی هست, من به چندتا استاد از دانشگاههای رنک پایینتر میل زدم که زمینه پژوهشی شون به من یکی بود همه به اتفاق من رو به اون استاد سوق دادند و گفتن این پروژه خیلی خوبه ولی فاند کافی ما نداریم و به فلانی مراجعه کن، من به همون استاد چند روز پیش میل زدم برای مستر آو فیلسوفی فقط تو رشته من همین بود و ریسرچ محور مستر نداشتن, این جواب دادن و این گفتن

Dear Faezeh,

Thank you for your interest in doing a PhD with our research group. The University of Melbourne only has one intake per year and unfortunately you have missed the deadline for 2017 applications – it was the end of September. Consequently if you applied now, a received a place and scholarship (required)  you would be able to start in Jan 2018 at the earliest.

Admittance to the PhD program is based purely on academic merit. I have had one of my colleagues who assesses international PhD applications look at your academic transcript. His assessment is that you may qualify but it is not certain and because your marks are not outstanding you would need both approval and a financial contribution from myself towards your stipend (Science faculty rules). At the moment I am short of grant funds and can’t commit to this support but hopefully this will change soon as we have a number of  grant applications submitted that we are positive about. So I am prepared to continue this conversation to better assess your suitability for a PhD with me but won’t be able to approve an application until next year if at all.

I hope this news does not disappoint as there is still potential for you to do a PhD with us. I ask potential students to write a page to me explaining why they want to do a PhD and what topics interest them and why so I can assess motivation, knowledge of the science and English writing skills – which I can already see are very good. I am also interested in the research project you did in your final year. What was this on and what did you find?

الان من چندتا سوال دارم که پیشاپیش از طولانی شدنشون عزرخواهم و پاسخ دوستان رو قدردانم:
۱_ دقیقا منظور استاد این بوده که من میتونم هنوز برای سال اینده اقدام کنم, با توجه به پارگراف آخر که ایتالیک کردم یا منظور اینه برای دوسال دیگه اقدام کنم؟؟ و اگر کلا شانسی ندارم چرا خاسته از تاپیک اینترست بنویسم؟؟
۲_و اینکه گفته برام بنویس از کارهات و علاقه ات من باید در قالب یک ریسرچ پورپوزال بنویسم و اتچ کنم یا در قالب مکاتبات ایمیل؟
۳_من ایلتسم دوماه دیگه میگذره و قبلی ۶.۵ بوده و دارم میخونم که به ۷_۸ برسم که مورد نیاز دانشگاهه چون قبلی رو فقط از ریدینگ بخاطر زمان کم اوردن نمره پایینی گرفتم,  این رو لازمه که بگم به استاد؟ چون مینیمم دانشگاه ۷ هست و من تو رزومه ام قبلی رو زدم.اون قسمت دانش زبان انگلیسی که ایتالیک کردم منظورش من بودم یا دانشجوهاش؟؟
و سوال آخر اینکه در مورد نمراتم چطور بهش بگم که منظور این باشه من پرتلاشم و اونها رو نادیده بگیره؟ چون متاسفانه براساس باور غلط دانشجو ایرانی یکسال اول کارشناسی اغلب سرسری میگیریم و وقتی نمرات کم شد تازه یاد میگیریم تو دانشگاه باید درس خوند و اون موقع تازه استادهای تخصصی پیدا میشن ک نمره پایین میدن بدون دلیل موجه...درکل اون دو سه ترم اول معدلم یکم پایین بوده  ک معدل کلم پایین کشیده ولی دوسال آخر معدلم الف بوده.  حالا چطور این رو توضیح بدم؟؟ و در کل دوستان در مورد این ایمیل اگر نظری دارند ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس از همه دوستان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Shihan - 22-11-2016

دوستان یه استادی یه جواب نصفه و نیمه داده به ما برای دوره پست دکتری.

به نظرتون راجع به این سوال چه نظری میشه داد؟ اصن روی موضوعی که خودم کار کردم کار کنم یا نه؟ اخه خودش تو ایمیل قبلی چیز عجیبی نخواسته نه ریسرچ پروپرال خواسته فقط این سوال رو مطرح کرده
If you wish to study for a Post-PhD on the basis of your cv I do not see a problem.  What do you intend to have as a focus for a proposed research programme?

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ice - 22-11-2016

(22-11-2016, 11:47 AM)faeze23 نوشته:  الان من چندتا سوال دارم که پیشاپیش از طولانی شدنشون عزرخواهم و پاسخ دوستان رو قدردانم:
۱_ دقیقا منظور استاد این بوده که من میتونم هنوز برای سال اینده اقدام کنم, با توجه به پارگراف آخر که ایتالیک کردم یا منظور اینه برای دوسال دیگه اقدام کنم؟؟ و اگر کلا شانسی ندارم چرا خاسته از تاپیک اینترست بنویسم؟؟
۲_و اینکه گفته برام بنویس از کارهات و علاقه ات من باید در قالب یک ریسرچ پورپوزال بنویسم و اتچ کنم یا در قالب مکاتبات ایمیل؟
۳_من ایلتسم دوماه دیگه میگذره و قبلی ۶.۵ بوده و دارم میخونم که به ۷_۸ برسم که مورد نیاز دانشگاهه چون قبلی رو فقط از ریدینگ بخاطر زمان کم اوردن نمره پایینی گرفتم,  این رو لازمه که بگم به استاد؟ چون مینیمم دانشگاه ۷ هست و من تو رزومه ام قبلی رو زدم.اون قسمت دانش زبان انگلیسی که ایتالیک کردم منظورش من بودم یا دانشجوهاش؟؟
و سوال آخر اینکه در مورد نمراتم چطور بهش بگم که منظور این باشه من پرتلاشم و اونها رو نادیده بگیره؟ چون متاسفانه براساس باور غلط دانشجو ایرانی یکسال اول کارشناسی اغلب سرسری میگیریم و وقتی نمرات کم شد تازه یاد میگیریم تو دانشگاه باید درس خوند و اون موقع تازه استادهای تخصصی پیدا میشن ک نمره پایین میدن بدون دلیل موجه...درکل اون دو سه ترم اول معدلم یکم پایین بوده  ک معدل کلم پایین کشیده ولی دوسال آخر معدلم الف بوده.  حالا چطور این رو توضیح بدم؟؟ و در کل دوستان در مورد این ایمیل اگر نظری دارند ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس از همه دوستان

1- گفتن با توجه به اتمام زمان اپلای 2017 به امسال نمی رسید و اگر الان اقدام کنید برای ورودی 2018 خواهد بود (در بهترین حالت ترم ژانویه 2018 رو شروع می کنید). چون نمراتتون طوری نیست که حتما اسکالرشیپ بگیرید و باید خودشون هم تاییدتون کنن و هم کمک مالی کنن (برای پذیرشتون توسط دانشگاه لازم هست) می خوان مطمئن بشن که شما دانشجوی مناسبی برای همکاری باهاشون هستید.
2- در یک صفحه باید براشون توضیح بدید که چرا شما ارزش دانشجو شدن دارید. چون از "یک صفحه" نام بردن بهتر اتچ کنید. این ریسرچ پروپوزال نیست. باید با بیان اینکه چرا می خواهید دکترا رو ادامه بدید، به چه مباحثی علاقه دارید و چرا، سعی در جلب رضایت ایشون بکنید. این طوری بفهمن چقدر معلومات دارید، واقعا چقدر این دکترا رو می خواهید و زبانتون در چه حد هست. می خوان بدونن پروژه سال آخرتون هم چی بود و به چه نتایجی رسیدید.
3- در مورد همون یک صفحه که گفتن یکی از مواردی که بررسی می کنن سطح زبانتون هست که به نظرشون الان هم "خیلی خوب" هست. در اون صفحه ای که ازتون خواستن بنویسید اگر از زبان خوبی برخوردار باشید فعلا برای ایشون کافی هست. آوردن نمره آیلتس بالا احتمالا برای خود دانشگاه لازم خواهد بود.
به نظر می رسه نمرات شما بیشتر برای دانشگاه مهم باشه و اگر بتونید ایشون رو به عنوان استاد بگیرید به این معنی که زمان اپلای بگن این دانشجو رو می خوام و حمایت مالیش هم می کنم کمک کنه. اگر لازم بود توضیح در مورد نمرات پایین رو بذارید برای زمان اپلای ایشون نگفتن نمرتون کم هست گفتن برای پذیرش و گرفتن فاند ممکن کم باشه.
انقدر ازتون خوششون اومده که به همکاری نشون دادن که در گروه داوری اپلیکیشنهای بین المللی هست تا ببینن شانس پذیرش دارید یا نه و سبک سنگین کردن جواب دادن. اگر به خوبی تواناییتون و علاقتون به ادامه تحصیل رو نشون بدید می تونید شانس خوبی داشته باشید. خودشون هم به دریافت بودجه جدید خیلی امیدوار هستند، که با دریافتش می تونه یک امتیاز مثبت دیگه براتون باشه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - ice - 22-11-2016

(22-11-2016, 01:39 PM)Shihan نوشته: دوستان یه استادی یه جواب نصفه و نیمه داده به ما برای دوره پست دکتری.

به نظرتون راجع به این سوال چه نظری میشه داد؟ اصن روی موضوعی که خودم کار کردم کار کنم یا نه؟ اخه خودش تو ایمیل قبلی چیز عجیبی نخواسته نه ریسرچ پروپرال خواسته فقط این سوال رو مطرح کرده
If you wish to study for a Post-PhD on the basis of your cv I do not see a problem.  What do you intend to have as a focus for a proposed research programme?

با توجه به رزومتون ازتون خوششون اومده. می خوان بدونن می خواهید برای پژوهشتون روی چه موضوعی متمرکز بشید. به نظر من ازتون یک ریسرچ پروپوزال اولیه خواستن ببینن می خواهید روی چی کار کنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Shihan - 22-11-2016

(22-11-2016, 02:15 PM)ice نوشته: با توجه به رزومتون ازتون خوششون اومده. می خوان بدونن می خواهید برای پژوهشتون روی چه موضوعی متمرکز بشید. به نظر من ازتون یک ریسرچ پروپوزال اولیه خواستن ببینن می خواهید روی چی کار کنید.

تشکر از پاسختون.

موردی که الان پیش میاد اینه که برای این ریسرچ پروپزال از اونجایی که خود استاد در صفحه ضخصی اش اطلاعات بروزی نیست ممکنه موضوعی که برای پروپزال در نظر دارم منصرفش کنه؟ حداقل موضوع چقدر باید جدید باشه؟ تو رشته صنایع همچنان موضوعات قدیمی با ترکیب مباحث ریاضی و مدلسازی همچنان جوابگوست.