آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 27-10-2016

(27-10-2016, 01:04 AM)szeinalilathori نوشته: دوستان عزیزسلام.
 ایمیل زیر تمپلیته؟ (چقدر میتونم به این جواب برای اپلای تکیه کنم؟)
,Thank you for your interest. I think you would be a strong candidate for our department. The way applications works in our department is you have to apply through IBIS program which is basically an umbrella program for a range of interdisciplinary work from Biology to Neuroscience to chemical biology:
After you got admitted, you will do 3 rotations in 3 different labs, each for 10 days, which allows you to experience different kind of research. At the end you will join one of the labs and I'd be happy to have you rotate in my lab when you get admitted. In your applications forms you can mention my name as a faculty that you are potentially interested.
Wish you all the best with the application process!

ارادتمند 
الهام

این پاسخ کلی هست... یعنی اگر من خودم رو جای شما (به عنوان مخاطب این ایمیل) فرض کنم، این جواب اساسا می تونه من رو هم مخاطب قرار بده چون صرفا یه سری information از روند اپلای و پذیرش هست نه بیشتر...
بنابراین چیزی جز یک template نیست...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mortezanear - 01-11-2016

دوستان سلام، من از یکی از اساتید آمریکا این ایمیل رو گرفتم، ممنون میشم نظرتونو راجع بهش بگید

Hi .....:

Thanks for your interest in our group. The admission process involves a committee but I will be happy to chat with you on Skype to discuss plans

بعد همون روز بعد از ظهر به استاد گفتم که وقتشو تعیین کنه، منتها هنوز جواب نداده بعد یکی دو روز. سوالم اینه که اولا مگه ادمیشن بر اساس کمیته نیست پس دیگه اسکایپ چه فایده ای داره؟؟؟
دوم اینکه دوباره بهش ایمیل بزنم یا این مدت جواب ندادن طبیعیه؟

خیلی از لطفتون ممنونم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 01-11-2016

(01-11-2016, 10:25 PM)mortezanear نوشته: دوستان سلام، من از یکی از اساتید آمریکا این ایمیل رو گرفتم، ممنون میشم نظرتونو راجع بهش بگید

Hi .....:

Thanks for your interest in our group. The admission process involves a committee but I will be happy to chat with you on Skype to discuss plans

بعد همون روز بعد از ظهر به استاد گفتم که وقتشو تعیین کنه، منتها هنوز جواب نداده بعد یکی دو روز. سوالم اینه که اولا مگه ادمیشن بر اساس کمیته نیست پس دیگه اسکایپ چه فایده ای داره؟؟؟
دوم اینکه دوباره بهش ایمیل بزنم یا این مدت جواب ندادن طبیعیه؟

خیلی از لطفتون ممنونم

- اگه استاد واقعا بخواد با کسی کار کنه، اون فرد رو به کمیته پذیرش highly-recommended اعلام می کنه... کمیته هم مینیمم ها رو بررسی می منه و اگر از این باب موردی نباشه، احتمال پذیرش گرفتن خیلی بالا میره...

- به نظر من حداقل دو سه روز دیگه تامل بفرمایید... چون ممکن هست استاد مورد نظر مشغول بررسی case شما و کاغذبازی با دپارتمان باشه که زمان بر هست...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 09-11-2016

سلام
دوستان استادی در استرالیا برای مقطع ارشد این ایملها رو به ترتیب برای من ارسال کرده با فواصل سه چهار ساعتع
1
Yes I am very interested. Mr Dale*** will contact you.

Martin

2
Dear Faeze.

I am very happy to hear from you and would like to supervise your Masters research.

Please contact the international admissions section of the university  via the  website.

Thank you.

3
Dear Faeze

Please make your application via the course page 

خب این ایملها نشون میده که علاقه مند به پذیرش من هست حالا من چطور از شرایط بورس و فاند و ... بپرسم و اینکه ریسرچ پورپوزالی چیزی نخاسته... الان من چه پاسخی بدم؟؟

با تشکر فراوان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - iman7 - 09-11-2016

(09-11-2016, 11:54 AM)faeze23 نوشته: سلام
دوستان استادی در استرالیا برای مقطع ارشد این ایملها رو به ترتیب برای من ارسال کرده با فواصل سه چهار ساعتع
1
Yes I am very interested. Mr Dale*** will contact you.

Martin

2
Dear Faeze.

I am very happy to hear from you and would like to supervise your Masters research.

Please contact the international admissions section of the university  via the  website.

Thank you.

3
Dear Faeze

Please make your application via the course page 

خب این ایملها نشون میده که علاقه مند به پذیرش من هست حالا من چطور از شرایط بورس و فاند و ... بپرسم و اینکه ریسرچ پورپوزالی چیزی نخاسته... الان من چه پاسخی بدم؟؟

با تشکر فراوان
سلام
تا اونجا که من می دونم در استرالیا شانس گرفتن فاند برای مقطع ارشد خیلی کمه. بنابراین حتما این موضوع رو مطرح کنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 10-11-2016

(09-11-2016, 10:01 PM)iman7 نوشته: سلام
تا اونجا که من می دونم در استرالیا شانس گرفتن فاند برای مقطع ارشد خیلی کمه. بنابراین حتما این موضوع رو مطرح کنید.

ممنونم از پاسختون.
راستش من دارم از دیروز تقریبا تمام مطالب فروم در زمینه ایمیل ب استاد رو خوندم و کلی گیج شدم.
عده ای گفتن اول تشکر کنید و مقاله بخوایین و ... تو مکاتبات بعدی بحث فاند رو مطرح کنید و عده ای گفتن حق طبیعی شماست و صریحا بپرسید فاند داره یا نه و امکان دریافت اسکالرشیپ دارم یا نه.
الان با توجه به اینکه من فقط یک ایمیل برای ایشون فرستادم و ایشون سه تا جواب مثبت به دادن من الان ازشون در این مورد بپرسم؟؟
و سوال بعدی اینکه من میخام رشته رو ریسرچ بیس بردارم و ب دپارتمان میل زدم و فقط یک تمپلیت از لینکهای دانشگاه فرستادن تو ایمیل به استادم این موضوع بگم که راهنماییم کنه؟؟
با سپاس فراوان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - iman7 - 10-11-2016

(10-11-2016, 11:09 AM)faeze23 نوشته: ممنونم از پاسختون.
راستش من دارم از دیروز تقریبا تمام مطالب فروم در زمینه ایمیل ب استاد رو خوندم و کلی گیج شدم.
عده ای گفتن اول تشکر کنید و مقاله بخوایین و ... تو مکاتبات بعدی بحث فاند رو مطرح کنید و عده ای گفتن حق طبیعی شماست و صریحا بپرسید فاند داره یا نه و امکان دریافت اسکالرشیپ دارم یا نه.
الان با توجه به اینکه من فقط یک ایمیل برای ایشون فرستادم و ایشون سه تا جواب مثبت به دادن من الان ازشون در این مورد بپرسم؟؟
و سوال بعدی اینکه من میخام رشته رو ریسرچ بیس بردارم و ب دپارتمان میل زدم و فقط یک تمپلیت از لینکهای دانشگاه فرستادن تو ایمیل به استادم این موضوع بگم که راهنماییم کنه؟؟
با سپاس فراوان
ببینید شرایط کشورها فرق می کنه. اگه کانادا بود من می گفتم فاند گرفتن پیش فرضه. اما استرالیا شرایطش اینطوریه. اشکالی نداره همین ایمیل دوم هم از وضعیت فاندینگ بپرسید. اما در نظر داشته باشید استرالیا فاند شخصی استاد خیلی کم پیش میاد و باید برای اسکالرشیپ دانشگاه اقدام کنید که خوب خیلی رقابتیه. به هر حال سوال کردن اشکالی نداره.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 11-11-2016

(10-11-2016, 01:23 PM)iman7 نوشته: ببینید شرایط کشورها فرق می کنه. اگه کانادا بود من می گفتم فاند گرفتن پیش فرضه. اما استرالیا شرایطش اینطوریه. اشکالی نداره همین ایمیل دوم هم از وضعیت فاندینگ بپرسید. اما در نظر داشته باشید استرالیا فاند شخصی استاد خیلی کم پیش میاد و باید برای اسکالرشیپ دانشگاه اقدام کنید که خوب خیلی رقابتیه. به هر حال سوال کردن اشکالی نداره.

من صریحا به استاد گفتم فاند یا ساپورت مالی داره یا نه. این متنی ک گفتمه
I was wondering if you could tell me whether I have opportunity to be offered any sort of financial support like RA /TA or scholarships.   
و ازش برای تکمیل یک فرم پیش فرض ریسرچ اینترست ک در مورد پروژه مستر بود سوال کردم که فقط حرفم در مورد کمک مالی نباشه و کل جواب استاد همین بود!
Yes that will be no problem. Please download the form then fill it in and send it to me. 

الان من هنوز نفهمیدم ک فاند داره یا نه! و هیچ درخواست مصاحبه اسکایپ و خوندن مقاله و ... ک تو فروم بچه ها اشاره کردن هم نداده.  البته یک ایمیل امروز ب دستم رسید از Graduate Research Office دانشگاه ک سابجکت ایمیل دقیقا سابجکتی بود که من برای بار اول ب استاد ایمیل زدم عنوان درخواست فرصت پژوهشی در زمینه کاری استاد بعلاوه اسم من که تو میل ازم پرسیده بودن من دانشجوی دامستیک هستم یا اینترنشنال و منم جواب دادم.الان تکلیف من چیه؟؟ چ پیشنهادی میکنید؟؟ 
با سپاس فراوان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 11-11-2016

(11-11-2016, 09:45 PM)faeze23 نوشته: من صریحا به استاد گفتم فاند یا ساپورت مالی داره یا نه. این متنی ک گفتمه
I was wondering if you could tell me whether I have opportunity to be offered any sort of financial support like RA /TA or scholarships.   
و ازش برای تکمیل یک فرم پیش فرض ریسرچ اینترست ک در مورد پروژه مستر بود سوال کردم که فقط حرفم در مورد کمک مالی نباشه و کل جواب استاد همین بود!
Yes that will be no problem. Please download the form then fill it in and send it to me. 

الان من هنوز نفهمیدم ک فاند داره یا نه! و هیچ درخواست مصاحبه اسکایپ و خوندن مقاله و ... ک تو فروم بچه ها اشاره کردن هم نداده.  البته یک ایمیل امروز ب دستم رسید از Graduate Research Office دانشگاه ک سابجکت ایمیل دقیقا سابجکتی بود که من برای بار اول ب استاد ایمیل زدم عنوان درخواست فرصت پژوهشی در زمینه کاری استاد بعلاوه اسم من که تو میل ازم پرسیده بودن من دانشجوی دامستیک هستم یا اینترنشنال و منم جواب دادم.الان تکلیف من چیه؟؟ چ پیشنهادی میکنید؟؟ 
با سپاس فراوان

اگر اون جمله Yes that will be no problem در جواب سوالتون باشه، طبیعتا پذیرشی هم در کار باشه، با fund خواهد بود...
الان در مرحله بررسی مدارک هستید... اگر استاد case بهتری پیدا نکنه و دپارتمان پرونده تون رو به لحاظ مینیمم ها تایید کنه، پذیرش خواهید گرفت...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - iman7 - 12-11-2016

(11-11-2016, 09:45 PM)faeze23 نوشته: من صریحا به استاد گفتم فاند یا ساپورت مالی داره یا نه. این متنی ک گفتمه

با سپاس فراوان

من فکر می کنم شما سوالتون رو طوری طرح کردید که جواب دوپهلو بگیرید! شما پرسیدید امکان گرفتن کمک هزینه هست و اونم جواب داده بله. 
بله امکان کمک هزینه هست اما شانس شما چقدره؟ من باز تکرار می کنم تو تمام مدتی که تحقیق می کردم در مورد کشورهای مختلف کسی رو ندیدم که گفته باشه برای ارشد فلان اسکالرشیپ رو بردم. از نظر قانونی نهی نشده و رقابت وجود داره ولی با توجه به سیستمش شانس خیلی کمه.
شما این مورد رو پیش ببرید ولی به نظر من جاهای دیگه هم جدی سرمایه گذاری کنید.