آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 27-08-2016

(27-08-2016, 10:37 AM)لاله11 نوشته: @Torkan
آیا این متن خوبه براشون بزنم
Dear Professor …………….,

I am glad to have the opportunity to join your group. I am confident that joining your research group will help me achieve my academic objectives. please give me some time to consult with my professor and my home university in IRAN about the time. Then, I will come back to you as soon as possible.

Best Regards

درود

دوست عزیز به نظر من لازم نیست اون قسمت consult رو بیارید. البته زیاد هم چیز مهمی نیست. کافی هست اونا بدونن که شما میخواید این مورد رو داشته باشید و علاقه مند هستید بهش. این چیزی که نوشتید هم میشه و میتونید به جای بعد consult همون مختصر مفید بنویسید
please give me a few days to determine about the time

بااحترام
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - لاله11 - 31-08-2016

سلام مجدد دوستان
@Torkan
یه سوال یه استاد به من این ایمیلو زده
we are currently working in the attached areas in XXXX.  If you would like to join us, you are welcome.  We can help with the necessary forms of course.

Good luck in your research in any case.  Best wishes,

و من دارم حدودا با چهارروز تاخیر جوابشو میدم این متن خوبه؟
Dear Professor ……….,
I’m so sorry for the delay in my response. I am glad to have the opportunity to join your group. I am confident that joining your research group will help me achieve my academic objectives. I read some of your papers and visited your group web. I found the very interesting.
 بعد نمیدونم چطوربگم که من فرایند اداریشوو شروع میکنم ولی نمیدونم چه تاریخی قراره بیام چون استادم گفت خودت میدونی به من ربطی نداره میشه بگین چه چیزی بزنم و اگه احتیاج قسمتی از متنو حذف یا اضافه کنم ممنون میشم ازتون

یه سوال دیگه اگه ستادی بگه اسکایپ کنیم چه جوری محترمانه رد کنیم
ممنونم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - لاله11 - 31-08-2016

(27-08-2016, 12:01 PM)Torkan نوشته: درود

دوست عزیز به نظر من لازم نیست اون قسمت consult رو بیارید. البته زیاد هم چیز مهمی نیست. کافی هست اونا بدونن که شما میخواید این مورد رو داشته باشید و علاقه مند هستید بهش. این چیزی که نوشتید هم میشه و میتونید به جای بعد consult همون مختصر مفید بنویسید
please give me a few days to determine about the time

بااحترام
ترکان
سلام مجدد من به استادم گفتم تاریخ بگو و گفت من نمیدونم هرموقع کارای اداریت انجام شد برو و ویزات اومد. من الان چی بگم به این استاده مرسی

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 31-08-2016

(31-08-2016, 08:39 PM)لاله11 نوشته: سلام مجدد دوستان
@Torkan
we are currently working in the attached areas in XXXX.  If you would like to join us, you are welcome.  We can help with the necessary forms of course.

Dear Professor ……….,
I’m so sorry for the delay in my response. I am glad to have the opportunity to join your group. I am confident that joining your research group will help me achieve my academic objectives. I read some of your papers and visited your group web. I found the very interesting.
 بعد نمیدونم چطوربگم که من فرایند اداریشوو شروع میکنم ولی نمیدونم چه تاریخی قراره بیام چون استادم گفت خودت میدونی به من ربطی نداره میشه بگین چه چیزی بزنم و اگه احتیاج قسمتی از متنو حذف یا اضافه کنم ممنون میشم ازتون

ممنونم

درود

از سوال دوم شروع کنم. چرا رد میکنید! من نظرم اینه رد کردن یه اسکایپ به خصوص با استادی که کمی باهاش ایمیل رد و بدل کردید .ار خوبی نیست.
در مورد سوال اول چرا پیچیده میکنید؟! استادای خارج از ایران کاری ندارن در آینده شما چیکار میکنین و الان گیر چی هستین!  من نمسدونم منپورتون از اینکه استاد گفته به خودت ربط داره چیه؟!! اصلا جا افتاده نیست. شما اگر کارتون گیر یه استاده اون بحثش جداست وگرنه اپلای کنید و به استاد هم اطلاع بدید که هر چه زودتر بهشون میپیوندید و تمام!

بااحترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 01-09-2016

از اونجاییکه ایشون ابراز علاقه کردن و خوشامد گفتن، آوردن عبارت I read some of your papers به بعد اضافی و غیر ضروری هست و بهتره از این جمله تا آخر اضافه بشه. به جاش در انتها اضافه کنید که I will follow the university schedule for getting the admission and applying for visa for the next semester. I will let you know if there was any update on my application.

از اونجاییکه ایشون زمان مشخصی رو برای شروع تعیین نکردن در واقع به انتخاب خودتون گذاشتن. بستگی به دانشگاهی که ازش پذیرش می گیرید و ددلاین های اون بستگی داره. برای آمریکا و کانادا در حال حاضر مثلا بهتره برای پاییز سال بعد اقدام کنید. برای اروپا و جاهای دیگه فرآیند ویزا معمولا کوتاهتره و شاید ژانویه ۲۰۱۷ هم بد نباشه.

(31-08-2016, 08:39 PM)لاله11 نوشته: سلام مجدد دوستان
@Torkan

Dear Professor ……….,

ممنونم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Mahla822438 - 13-09-2016

سلام. استادی در پاسخ به ایمیل من متن پایین را فرستاده، به نظرتون اپلای کنم برای دپارتمانشون؟ و با توجه به نداشتن فاند، چنانچه اپلای کنم ایشان را به عنوان سوپروایزر انتخاب کنم؟اساتید دیگه ای هم هستن که دقیقا تواین فیلد کار می کنند ولی ایمیل نزدم بهشون که واسه پوزیشن خالی بپرسم؟ممنون می شم راهنمایی نمایید.
Thank you for your e-mail and interest in our gradate program in Environmental Engineering at Utah State University.  Your CV is impressive and your interest and background appear to be a good match for our program.  A limited number of Research Assistantships are available each year depending on the number of funded research projects received by faculty in the program.  Funding availability varies throughout the year and is typically awarded only after a student has applied to the program and has been officially accepted by the university.  Unfortunately, I'm just returning from a sabbatical leave and do not currently have any funding for new PhD students.

In addition, since you do not have an engineering degree you would be required to take several undergraduate engineering courses (see web site) in addition to our graduate classes. 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 13-09-2016

(13-09-2016, 11:37 AM)Mahla822438 نوشته: سلام. استادی در پاسخ به ایمیل من متن پایین را فرستاده، به نظرتون اپلای کنم برای دپارتمانشون؟ و با توجه به نداشتن فاند، چنانچه اپلای کنم ایشان را به عنوان سوپروایزر انتخاب کنم؟اساتید دیگه ای هم هستن که دقیقا تواین فیلد کار می کنند ولی ایمیل نزدم بهشون که واسه پوزیشن خالی بپرسم؟ممنون می شم راهنمایی نمایید.
Thank you for your e-mail and interest in our gradate program in Environmental Engineering at Utah State University.  Your CV is impressive and your interest and background appear to be a good match for our program.  A limited number of Research Assistantships are available each year depending on the number of funded research projects received by faculty in the program.  Funding availability varies throughout the year and is typically awarded only after a student has applied to the program and has been officially accepted by the university.  Unfortunately, I'm just returning from a sabbatical leave and do not currently have any funding for new PhD students.

In addition, since you do not have an engineering degree you would be required to take several undergraduate engineering courses (see web site) in addition to our graduate classes. 

سلام

این جواب تقریبا template هست... و هیچ نکته مثبتی رو براتون نداره...
و با توجه به اعلان sabbatical استاد، تلویحا بهتون گفته که روش حساب نکنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mortezanear - 13-10-2016

سلام
دوستان میشه لطف کنید نظرتون رو راجع به این ایمیل که یک استاد جواب داده بگید؟

Hi felani ,

Thanks for your email and introduction. You should certainly apply to our PhD program and I will have a chance to take a look at your application. It is difficult for me to say now whether my group will have an opening next Fall, but you should nonetheless apply.

Best wishes,

(First name of the Professor)

امیدوارم تمپلیت نبوده باشه چون این جواب بعد از سه بار ایمیل زدن داده شده

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 13-10-2016

(13-10-2016, 12:03 PM)mortezanear نوشته: سلام
دوستان میشه لطف کنید نظرتون رو راجع به این ایمیل که یک استاد جواب داده بگید؟

Hi felani ,

Thanks for your email and introduction. You should certainly apply to our PhD program and I will have a chance to take a look at your application. It is difficult for me to say now whether my group will have an opening next Fall, but you should nonetheless apply.

Best wishes,

(First name of the Professor)

امیدوارم تمپلیت نبوده باشه چون این جواب بعد از سه بار ایمیل زدن داده شده

تمپلیت نیس ولی به درد بخور هم نیس. اپلای کن . خوب اونو خودم میدونستم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mortezanear - 17-10-2016

سلام مجدد به همه دوستان عزیز که زحمت می کشند و وقتشونو برای کمک به دیگران می گذراند...

دوستان یه سوالی، من این امیل رو بعد از دو روز از یک استادی گرفتم.. نظرتونو میشه لطف کنید بگید؟ تمپلیته آیا؟ امیدی هست؟ Smile
Dear .....,

Many thanks for your note. Your background and interests sound like a good fit. We do have open positions in our research group, but first you will need to be accepted into one of Caltech’s graduate programs. 

You can find more information ...../.

To get the ball rolling, please apply to one of Caltech’s graduate programs by following the instructions provided here: 
http://www.gradoffice.caltech.edu/admissions

The group can accept graduate students from any program at Caltech, including Biology, Chemical Engineering, Chemistry, Medical Engineering, or Bioengineering programs.

Thank you, I am looking forward to reviewing your application!

professor's name

منم تو ایمیلم فقط گفتم به کارای گروهتون علاقه مندم( با ذکر مقاله های گروه) و اینکه در مورد مقاله هایی که مشترک با زمینه این استاد داشتم حرف زدم  و لینکشونو دادم. 
این ایمیل رو به یک نفر دیگه هم CC کرده

خیلی ممنون از لطفتون