آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 18-01-2016

(18-01-2016, 05:22 PM)SaVGN نوشته: سلام دوستان
ممنون میشم در خصوص مورد زیر، نظر بدید. 
من چند وقت پیش به یه استاد در کانادا ایمیل زدم و یک روز بعدش مدیر برنامه هاش بهم ایمیل زد و گفت خوشحال میشیم که باهم یه مصاحبه داشته باشیم برای یک PhD position. روز مصاحبه همه چی خوب بود و کل سوالات استاده در مورد اینکه چرا میخوای بیای اینجا و بعد از دکترای میخوای چی کار کنی و از این سوالات. اصلا هم سوال علمی نپرسید. من هم آخر ازش پرسیدم که کی نتیجه این مصاحبه رو اعلام میکنید اونم گفت که منتظر یه فاند هستیم و تا دو هفته دیگه خبرت میکنیم. از مصاحبه بهم گفت که ریزنمرات رو برام بفرست و من فرستادم. حالا بعد از دو هفته به مدیر برنامه هاش بهش ایمیل زدم که نتیجه چی شد، جوابای زیر رو داده:
We really enjoyed meeting with you, but unfortunately, we still don't have any funding officially lined up. We are waiting to hear back on a few proposals and will let you know if anything materializes.
We should hopefully hear back by the end of February, but unfortunately, there are no guarantees. Please let us know if you accept another position.
حالا نمیدونم واقعا فاندش جور نشده یا اینکه جوابش منفی بوده؟

درود

معمولا دروغ گویی در کار نیست در محافل اینچنینی. جور نشده و گفته هنوز هم منتظر هستن ولی من میخوام بپرسم چه فرقی به حال شما میکنه!! اون چیزی که مشخصه اینه که فعلا فاند ندارن و احتمالش کمه در اینده هم داشته باشن. در مورد سوال اخری هم که پرسیدن میتونین بگین منتظر همشون هستید و فاندهاشون تا مشخص بشه اون موقع تصمیم بگیرم.

بااحترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 20-01-2016

سلام من یه ایمیل به یه استادی زدم و این استاد ایمیل من رو برای یه استاد دیگه (استاد دوم) فورواد کرده و گفته بهش که:

Would you be interested in this potential PhD. Applicant’s background? If yes, please feel free to contact him directly.

حالا به نظرتون من هیش کاری نباید بکنم؟ به استاد دومی که ایمیل براش فوروارد شده ایمیل نباید بدم؟یا اینکه از استاد اول تشکر کنم طوری که استاد دوم هم ببینه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 20-01-2016

(20-01-2016, 01:25 AM)bahar456 نوشته: سلام من یه ایمیل به یه استادی زدم و این استاد ایمیل من رو برای یه استاد دیگه (استاد دوم) فورواد کرده و گفته بهش که:

Would you be interested in this potential PhD. Applicant’s background? If yes, please feel free to contact him directly.

حالا به نظرتون من هیش کاری نباید بکنم؟ به استاد دومی که ایمیل براش فوروارد شده ایمیل نباید بدم؟یا اینکه از استاد اول تشکر کنم طوری که استاد دوم هم ببینه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام

زمان متناسبی (مثلا یک هفته) تامل بفرمایید تا استاد ارجاع داده شده خودش با شما تماس بگیره...
طبیعتا در این مدت می تونه در حال بررسی case شما و سبک سنگین کردن اون باشه..
اگر بعد از اون بازه خبری نشد، می تونید خودتون به اون استاد ایمیلی بزنید و از وضعیت جویا بشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Sara MN - 25-01-2016

دروووووووووود بسیار
متاسفانه به شدت گیر افتادم برای همین خوشحال میشم زودتر نظرتوو بدونم
من یه دانشگاهی اپلای کردم و حالا استادی که میخوام باهاش کار کنم بهم ایمیل زده که چرا نمراتتتتتتتت در لیسانس و ارشد در بعضی از درسهایه مهم پایینه و این نمرات اصلا منطبق بر چیزهایی نیست که توی ریکمندیشنهات اومده....
به نظرتون چی بگم بهش
تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که بگم استادا در دانشگاههای که من درس خوندم عادت نداشتن به بچه ها نمره خوبی بدن و براش یه مثال بزنم بگم مثلا در درس فلان که من دستیار آموزشی بودم و ماکسیممم نمره کلاس رو هم گرفتم نمره من 16/20 شد که اگرچه نمره پایینی محسوب میشه ولی بهترین نمره در بین 50 دانشجو بود. 

این خوبه آیا؟
سپاس

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 25-01-2016

سلام

یه استاد تو جواب فقط همینو گفته:
Thanks for your email. For details on the application process please contact XXX cc’d here.
منم توی ایمیلم چیزی در مورد financial support ازش نپرسیدم و فقط گفتم مایلی supervisor من بشی

حالا میتونم ازش چیزی بپرسم که ببینم چقد میخوادم و آیا میشه بحثی از financially support کرد الان؟

ممنون از راهنماییتون. خدا عمرتون بده. خدا پیرتون کنه.  Shy

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 25-01-2016

(25-01-2016, 10:56 PM)bahar456 نوشته: سلام

یه استاد تو جواب فقط همینو گفته:
Thanks for your email. For details on the application process please contact XXX cc’d here.
منم توی ایمیلم چیزی در مورد financial support ازش نپرسیدم و فقط گفتم مایلی supervisor من بشی

حالا میتونم ازش چیزی بپرسم که ببینم چقد میخوادم و آیا میشه بحثی از financially support کرد الان؟

ممنون از راهنماییتون. خدا عمرتون بده. خدا پیرتون کنه.  Shy

سلام

بحث financial support از طرف استاد همیشه وقتی باز میشه که بدونه تا حد زیادی مایل هست با اون applicant کار کنه و supervisionش رو به دست بگیره...

جوابی که به شما داده صرفا در مورد process هست... یعنی حتی در مورد حمایت از شما هم فکری نکرده...
بنابراین الان زمان اثبات خودتون هست نه بحث در مورد fund...

سعی کنید از طریق link ی که بهتون ارائه کرده کار رو مرحله به مرحله پیش ببرید... اگر موفق شدید نظر استاد رو جلب کنید، خود استاد به وقتش بحث fund رو پیش خواهد کشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 26-01-2016

(25-01-2016, 11:00 PM)Matinking نوشته: سلام

بحث financial support از طرف استاد همیشه وقتی باز میشه که بدونه تا حد زیادی مایل هست با اون applicant کار کنه و supervisionش رو به دست بگیره...

جوابی که به شما داده صرفا در مورد process هست... یعنی حتی در مورد حمایت از شما هم فکری نکرده...
بنابراین الان زمان اثبات خودتون هست نه بحث در مورد fund...

سعی کنید از طریق link ی که بهتون ارائه کرده کار رو مرحله به مرحله پیش ببرید... اگر موفق شدید نظر استاد رو جلب کنید، خود استاد به وقتش بحث fund رو پیش خواهد کشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
سلام 
الان اون بنده خدا رو که بهم معرفی کرده بود گفته که : 
Thank  you for interest in the XX.   Dr. XX is very interested in your applying to the PhD program.  At this time, e does not have funding available  to support  another PhD student. If you will be self-funded, he encourages you to apply.
میخوام بپرسم ازش در مورد TA میشه بگین چی بگم و تا چه اون میتونه جوابمو بده. چون وقت دیگه ای ندارم نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم

ممنون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 26-01-2016

(26-01-2016, 12:34 AM)bahar456 نوشته: سلام 
الان اون بنده خدا رو که بهم معرفی کرده بود گفته که : 
Thank  you for interest in the XX.   Dr. XX is very interested in your applying to the PhD program.  At this time, e does not have funding available  to support  another PhD student. If you will be self-funded, he encourages you to apply.
میخوام بپرسم ازش در مورد TA میشه بگین چی بگم و تا چه اون میتونه جوابمو بده. چون وقت دیگه ای ندارم نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم

ممنون

سلام

Seemingly, there is no RA opportunity at Dr. XXX's lab for me. Would you please assess my chance for any TA position, instead? Actually, I am looking for any kind of financial resource, to facilitate my pursuing 

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - yousi - 26-01-2016

(25-01-2016, 10:09 PM)Sara MN نوشته: دروووووووووود بسیار
متاسفانه به شدت گیر افتادم برای همین خوشحال میشم زودتر نظرتوو بدونم
من یه دانشگاهی اپلای کردم و حالا استادی که میخوام باهاش کار کنم بهم ایمیل زده که چرا نمراتتتتتتتت در لیسانس و ارشد در بعضی از درسهایه مهم پایینه و این نمرات اصلا منطبق بر چیزهایی نیست که توی ریکمندیشنهات اومده....
به نظرتون چی بگم بهش
تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که بگم استادا در دانشگاههای که من درس خوندم عادت نداشتن به بچه ها نمره خوبی بدن و براش یه مثال بزنم بگم مثلا در درس فلان که من دستیار آموزشی بودم و ماکسیممم نمره کلاس رو هم گرفتم نمره من 16/20 شد که اگرچه نمره پایینی محسوب میشه ولی بهترین نمره در بین 50 دانشجو بود. 

این خوبه آیا؟
سپاس

ُسلام سارا جان
به نظر من شما به اون استاد ایمیل بزن و همانطور که خودت گفتی جریان نمره دهی دانشگاه های ایران رو توضیح بده که بازه نمره دهی در ایران پایین است و داشتن یک نمره پایین در یک درس بخصوص به نشونه ضعف شما نیست. و ازش بخواه که معدل شما رو با میانگین معدل گروه بسنجه.
حتی میتونی بگی که اگر میخواهید میتونم از مدیرگروهم بخواهم که وضعیت نمره دهی دپارتمان ما و رتبه من رو نسبت به هم دوره ای هام رو برای شما توضیح بده (اگر با مدیرگروهتون تو دانشگاه رابطه خوبی داری و اینکارو میکنه که ایمیل بزنه و توضیح بده وگرنه بجای مدیر گروه میتونی از یکی از اساتید بخوای این کارو بکنه)
فقط نگو استاد عادت نداره نمره خوب بده بگو سطح نمرات بالا نیست.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 26-01-2016

سلام.

یه استادی اینجوری جواب داده:

Thanks for your interest in my research area, but I have no fund to support in that specific research. However, if you're nterested in pursuing your Ph.D. in the field with or without assistantship, apply online through the graduate school website.

البته این field که اشاره کرده، خیلی خیلی مرتبط با کار خودشه. اما گفته fund نداره براش.  توصیح دیگه فکر کنم منظورش از assistantship همون TA بوده (اسپیکینگ 26 و سابقه تدریس خوب دارم)

جواب زیر خوبه؟  چیزی باید اصافه کنم؟ چیزی از TA نپرسم؟ 

I am very interested in your research topics. I hope I can have a chance to join your research group, and I am planning to apply. Even though I know you have a busy schedule, would you mind if I keep in touch with you regarding my application

"regarding my application" رو که نوشتم مشکلی نداره از لحاظ مفهومی؟امکان نداره با کار coordinator انجام میده اشتباه بشه

ممنوووووووووووووووووون