آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید از بستگان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - gozal - 13-06-2015

سلام من تونستم برای مصاحبه وقت بگیرم اما وقتی خواستم کپی پاسپورت اینا رو ایمیل کنم ارسال نشد

سوال در مورد دعوت کردن برادرم به المان برای دو هفته - danny0emo - 13-06-2015

با سلام 
سوالی داشتم که تشکر می کنم اگر جوابم رو بدین من می خواهم برادرم که 30 سالش هست و همچنین همسر دارن رو فقط خودشون رو برای 2 هفته به المان دعوت کنم ‎

مدارکی که ذکر می کنم بنظرتون می تونه شانسی برای امتحان ایشون برای گرفتن ویزا باشد ‎:
دعوت نامه رسمی از دولت اطباع المان که براشون می گیرم
بیمه مسافرتی که باز هم براشون از المان فراهم می کنم
و همچنین یک دعوتنامه دستی از طرف خودم که تمام هزینه مسکن که توسط بنده از زمان ورود تا خروج تامین می شود
ایشون در ایران در چند شرکت کار می کنند و درامد خوبی دارن هم خودشون و هم همسرشون که پیشنهاد خود بنده به ایشون این بود که با اینکه همسرشون باهاشون نمی ایند ولی معرفی کردن مدارکی برای در جریان گذاشتم شاغل بودن همسرشون می تونه مفید باشه حساب و گردش مالی بدی هم ندارند درامد به نسبت خوب و بالایی دارند بیمه و اکثر مدارک کاری و شغلی ایشون هم کامله ولی دارای ملک و سند ملکی نیستند من تمام این مدارک ها را در زمان اماده شدن چون وکیل دارم به وکلیم نشون می دهم و یک نامه رسمی همراه با بند و قوانین مکفی و اثبات مدارکشون توسط وکیلم هم می گیرم که بهتر باشه با تمام مواردی که گفته شد (شرمنده که خستتون هم کردم) ایا ایشون شانس گرفتن ویزای دیدار دو هفته رو دارن و یا به امتحانش ارزش داره؟

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - gozal - 18-06-2015

سلام خواهشا به این سوال جواب بدید من و مادرم وقت گرفتیم اما برای من به زبان انگلیسی و مادرم به زبان المانی ثبت شد ایمیل تاییدیه برای من رسید اما برای مادرم نرسیده مشکل از کجاست؟؟؟؟

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - Shihan - 18-06-2015

(18-06-2015, 06:24 PM)'gozal' نوشته: سلام خواهشا به این سوال جواب بدید من و مادرم وقت گرفتیم اما برای من به زبان انگلیسی و مادرم به زبان المانی ثبت شد ایمیل تاییدیه برای من رسید اما برای مادرم نرسیده مشکل از کجاست؟؟؟؟

بهتره با سفارت تماس تلفنی بگیرید

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده آلمان - Shihan - 22-06-2015

(12-06-2015, 02:08 AM)maryammasoud نوشته: سلام
من عقد کردم شوهرم حدود ۲۰ ساله المان زندگی میکنه و اقامت دائم داره حالا برای گرفتن ویزا مدرک زبان لازم دارم اما نمیدونم  این مدرکو از هر اموزشگاهی میتونم بگیذم یا اینکه فقط باید از اموزشگاه سفارت که تهران هست بگیرم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

شما مدرک زبانت رو تا هر سطحی میتونی از هر اموزشگاهی بگیری اما برای ویزا باید حتماً در امتحان اون سطح در تهران موسسه گوته شرکت کنی و قبولی اون مدرک رو در ازمون بگیری

RE: اقامت از طریق ازدواج با شهروندان آلمان - فرهاد نيسي - 10-07-2015

با درود و خسته نباشيد
من وقت سفارت آخر ماه دارم ميتونم أصل دعوت نامه را شخصا به سفارت تحويل بدم يا بأيد بست كنم جون فرستادن از طريق بست از آلمان به ايران توسط ،dhl ممنوعه ميشه شخصا خودم دعوت نامه را تحويل بدم

RE: اقامت از طریق ازدواج با شهروندان آلمان - ForeverBlue - 10-07-2015

(10-07-2015, 07:25 AM)فرهاد نيسي نوشته: با درود و خسته نباشيد
من وقت سفارت آخر ماه دارم ميتونم أصل دعوت نامه را شخصا به سفارت تحويل بدم يا بأيد بست كنم جون فرستادن از طريق بست از آلمان به ايران توسط ،dhl ممنوعه ميشه شخصا خودم دعوت نامه را تحويل بدم

درود بر شما

شما اگر وقت سفارت آلمان در تهران را برای مصاحبه دارید خوب واضح است که باید خودتان شخصا دعوت نامه را تحویل بدهید.

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - Omid_esm - 22-07-2015

سلام.
دوستی در آلمان دارم و قصد داشتیم 2نفر برای حدود 2هفته برای شهریور پیش ایشون بریم.تمام مدارکی ک موجود داشتیم رو جور کردیم و وقت سفارت هم 28مرداد گرفتیم و منتظر دعوتنامه ایشون بودیم که به مدارک اضافه کنیم تا روز مصاحبه ارائه بدیم اما گویا روندی که ما فکر میکردیم بکلی تغییر کرده!به اینصورت که تاجاییکه ما فکرمیکردیم دعوتنامه دیدار از بستگان و آشنایان 2صورت رسمی و غیررسمی(رسمی باید پول بلوکه بشه غیررسمی نیاز نیست)داره و شخص مقیم آلمان دعوتنامه بصورت غیررسمی ارسال میکرد و مااینجا باید ثابت میکردیم که برمیگردیم و از پس هزینه های مدت اقامتمون برمیاییم که کلا این قضیه دعوتنامه غیررسمی کنسل شده و فقط دعوتنامه بصورت رسمی باید باشه به این شکل که شخص مقیم آلمان یا شاغل باشه و فیش حقوقی با درآمد خوب ارایه کنه یا به ازای هر نفر و هرروز اقامت ما تو اون کشور باید 25+170یورو داخل حسابی که اداره مهاجرت آلمان تعیین میکنه بلوکه کنه و بعد از ترک خاک آلمان از طرف ما پول از بلوکه درمیاد!
با یه حساب سرانگشتی دوست ما باید برای 2هفته اقامت ما بایید حدود 550یورو یاحدود20میلیون تومن پول بلوکه کنه که براش مقدور نیست.چاره چیه؟!
ببخشید طولانی شد خواستم جنبه اطلاع رسانی هم داشته باشه.

مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - fmmj - 07-08-2015

سلام
من میخواستم برای فرصت مطالعاتی کوتاه مدت برم آلمان که از طریق دآآد تأمین مالی میشم
آیا همسر من همزمان می تونه همراه من بیاد؟ آیا نیاز به آزمون زبان A1 داره؟

RE: مدارک لازم برای ویزای توریستی و بازدید بستگان در آلمان - Karim - 07-08-2015

(22-07-2015, 10:23 AM)Omid_esm نوشته: سلام.
دوستی در آلمان دارم و قصد داشتیم 2نفر برای حدود 2هفته برای شهریور پیش ایشون بریم.تمام مدارکی ک موجود داشتیم رو جور کردیم و وقت سفارت هم 28مرداد گرفتیم و منتظر دعوتنامه ایشون بودیم که به مدارک اضافه کنیم تا روز مصاحبه ارائه بدیم اما گویا روندی که ما فکر میکردیم بکلی تغییر کرده!به اینصورت که تاجاییکه ما فکرمیکردیم دعوتنامه دیدار از بستگان و آشنایان 2صورت رسمی و غیررسمی(رسمی باید پول بلوکه بشه غیررسمی نیاز نیست)داره و شخص مقیم آلمان دعوتنامه بصورت غیررسمی ارسال میکرد و مااینجا باید ثابت میکردیم که برمیگردیم و از پس هزینه های مدت اقامتمون برمیاییم که کلا این قضیه دعوتنامه غیررسمی کنسل شده و فقط دعوتنامه بصورت رسمی باید باشه به این شکل که شخص مقیم  آلمان یا شاغل باشه و فیش حقوقی با درآمد خوب ارایه کنه یا به ازای هر نفر و هرروز اقامت ما تو اون کشور باید 25+170یورو داخل حسابی که اداره مهاجرت آلمان تعیین میکنه بلوکه کنه و بعد از ترک خاک آلمان از طرف ما پول از بلوکه درمیاد!
با یه حساب سرانگشتی دوست ما باید برای 2هفته اقامت ما بایید حدود 550یورو یاحدود20میلیون تومن پول بلوکه کنه که براش مقدور نیست.چاره چیه؟!
ببخشید طولانی شد خواستم جنبه اطلاع رسانی هم داشته باشه.

550 یورو یا 20 میلیون؟

دو هفته هر نفر فوقش 1000 یورو خرج داشته باشید که میشه 4-5 میلیون
 با 20 میلیون یک نفر 10 ماه می تونه در المان زندگی کند!