آکادمیا کافه
سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Simon2007 - 26-10-2013

(26-10-2013, 12:57 PM)'جهان وحیدی' نوشته: راستی در صورتی که ترجمه تونو، در یکی از دارالترجمه های رسمی ترجمه کنید و مهر مترجم توی سربرگ پاش بخوره، برای اینکه هم هزینه و هم وقتتونو کمتر هدر بدید، می تونید کارو بگیرید و ببرید دادگستری و امور خارجه تاییدیه بگیرید

تا جاييكه اطلاع دارم مهر دادگستري رو نميتونن خودشون ببرن و در گرو اختيارات دارالترجمه است. اما مهر امور خارجه رو خود فرد ميتونه صبح بده و مثلا ساعت 2 برگرده بگيره. اما اصل مدارك حتما بايد همراهش باشه براي تاييد. 

شادزي

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - جهان وحیدی - 26-10-2013

من فقط برای راحتی کار شما می گم. من خودم دارالترجمه رسمی توی انقلاب دارم. ان شا الله هر موقع مجاز شدم، اسمشم می گم. اینو بگم اطلاعاتی که می گم هم علمیه و هم تجربی. مطمئن باشید هر دو مهر رو خودتون براحتی می تونید بزنید. تازه اگه ما کارو از شما بگیریم، سه تا چهار روز کاری طولش می دیم (در شرایط عادی) یعنی یک روز برای امور خارجه و یک روز برای دادگستری و یک روزم برای ترجمه. در صورتی که اگه ترجمه شما فوری باشه، می تونید توی دفتر بشینید، ما ترجمه می کنیم و خودتون می تونید کار رو بگیرید و ببرید. حتما می تونید و اکیدا توصیه می کنم در صورت داشتن وقت، حتما اینکار رو انجام بدید. هم هزینه و هم زمان به نفع شماست. در ضمن اونی که فرمودید ساعت 2، این کار اداری دارالترجمس. یعنی مثلا نماینده من، هر روز ساعت 10 میره دادگستری، کارایی که ترجمه و مهر کردیم رو می ده اونجا و ساعت 2 هم تحویل می گیره میاره. ولی این در مورد اشخاص صدق نمی کنه. شما تو ساعت اداری می تونید برید ومهر رو بگیرید. زمان خاصی هم نمی بره

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - جهان وحیدی - 27-10-2013

سلام من ادرسا رو تو هر پست به صورت جدا گذاشتم که ظاهرا بدلیل فضا گیری، مسئولین محترم پاکش کردن.حالا ادرسایی که می دونم لازم می شه (برای گرفتن تاییده مدارک) براتون می زارم:
اداره امور مترجمان رسمی قوه قضائیه
 تهران، میدان حسن آباد، جنب آتش نشانی، کوچه شهید سید صدری، پلاک 48 تلفن: 66755951
 اداره سجلات و احوال شخصیه وزارت امور خارجه
 تهران، خیابان امام خمینی، خیابان سی­ام تیر، نرسیده به تقاطع سرهنگ سخایی، نبش کوچه انتخابیه، شرکت تعاونی کارکنان وزارت امور خارجه تلفن:
وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری
 تهران، شهرک غرب، میدان صنعت، بلوار انقلاب، خیابان هرمزان، نبش پیروزان جنوبی، تلفن: 88575700 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 تهران، شهرک غرب، میدان صنعت، بلوار شهید فرح­زادی، بلوار ایوانک غربی،  خیابان سیمای ایران، جنب دبیرستان ابوریحان تلفن: 9-88363560
سازمان سنجش و آموزش کشور
 تهران، خیابان استاد نجات­الهی (ویلا)، چهارراه سپند، سازمان سنجش
دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل امور فارغ التحصیلان
 تهران، خیابان پاسداران، گلستان هشتم، نبش خیابان شهید امیر ابراهیمی، پلاک 44. تلفن:
سازمان نظام پزشکی
 تهران، کارگر شمالی، خیابان شانزدهم، پلاک 119 تلفن: 84130

دفتر امور مدارس عالی وزارت آموزش و پرورش
 تهران، تقاطع خیابان طالقانی و ایرانشهر، جنب ساختمان شماره 3 شهید مدنی تلفن: 2-88846781
 اداره امور بین­الملل بانک­ها
 بانکآدرس:تلفنملیخیابان ولیعصر، تقاطع خیابان انقلاب، جنب بازار رضا، طبقه فوقانی شعبه صبا، اداره اطلاعات بین­الملل تجارتخیابان طالقانی، نبش خیابان استاد نجات­الهی، شماره 152– اداره امور بین الملل88901275صادراتخیابان سمیه، تقاطع مفتح، برج سپهر، طبقه 21، اطاق 8 سپهخیابان فردوسی، ساختمان مرکزی مسکنخیابان فردوسی، نبش سرهنگ سخایی، ساختمان مرکزی   
نواحی آموزش و پرورش استان تهران

اداره_های ثبت احوال استان تهران عنوان ادارهشماره تماسنشانیمعاونت منطقۀ مرکزی32-66965029چهارراه وحدت اسلامی، اول خ ابوسعید، پ 8معاونت منطقۀ شمال88300675خ طالقانی، خ بهارشمالی، تقاط, جواد کارگر، پ210معاونت منطقۀ غرب2-66044950خ آزادی، بعد از یادگار امام، خ حبیب اللهی، پ 12معاونت منطقۀ شرق10-33711490اتوبان محلاتی، بلوار نبرد جنوبی، بهستان یکم شرقیمعاونت منطقۀ جنوب2-55904661شهر ری، انتهای خ شهید رجاییثبت احوال شهر ری55953031شهر ری، انتهای خ شهید رجاییثبت احوال شمیران2267532میدان تجریش، خ ولیعصر، خ مقدس اردبیلیناحیۀ 1 منطقۀ مرکزی66703915خ ولیعصر، خ رازی، خ شهریار، پ 5ناحیۀ 1 منطقۀ شمال77633736خ شریعتی، بعد از چهارراه بهارشیرازناحیۀ 1 منطقۀ شرق77184010خ هنگام، کوی شهید کلاظمیناحیۀ 1 منطقۀ غرب66084370خ آزادی، خ شهید اکبری، نبش کوچۀ گل، پ 430ناحیۀ 2 منطقۀ غرب44463731میدان پونک، ابتدای میرزابابایی، ساختمان ساعت، طبقۀ 2ناحیۀ 3 منطقۀ غرب44517707تهرانسر، بلوار اصلی، خ 22، پ 40ناحیۀ 1 منطقۀ جنوب66217415شهرم ولیعصر، خ یاران، تقاطع خ شهید رجاییادارۀ متوفیات2-55904661شهر ری، روبروی ایستگاه مترو ریمعاونت ثبت احوال کرج3523352-0261کرج، 45 متری گلشهر، چهارراه گلزار شرقیناحیۀ 1 ثبت احوال کرج2263547-0261چهارراه طالقانی، مقابل بلوار ماهانبهشت زهرا55202136داخل بهشت زهرا، ساختمان شماره 2، انتهای قطعۀ 6  

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - mj4147 - 28-10-2013

سلام دوستان عزیز
من یه سوال دارم و امیدوارم بتونید کمکم کنید. راستش من یه دارالترجمه پیدا کردم که حاضره ریز نمرات غیر رسمیمو ( به تایید وزارت علوم نرسیده) ترجمه کنه و مهر مترجم رو هم روش بزنه. حالا سوالم اینه که اگه من این ترجمه رو ببرم دادگستری و وزارت امور خارجه، اونا هم تایید میکنند یا نه حتما باید مهر وزارت علوم داشته باشه
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Simon2007 - 28-10-2013

(28-10-2013, 12:10 PM)'mj4147' نوشته: سلام دوستان عزیز
من یه سوال دارم و امیدوارم بتونید کمکم کنید. راستش من یه دارالترجمه پیدا کردم که حاضره ریز نمرات غیر رسمیمو ( به تایید وزارت علوم نرسیده) ترجمه کنه و مهر مترجم رو هم روش بزنه. حالا سوالم اینه که اگه من این ترجمه رو ببرم دادگستری و وزارت امور خارجه، اونا هم تایید میکنند یا نه حتما باید مهر وزارت علوم داشته باشه
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

دادگستري و وزارت خارجه اصل مدرك تاييد شده رو با ترجمه تطبيق داده و سپس مهر ميكنند. لذا راهي غير از روش قانوني نيست.شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - جهان وحیدی - 28-10-2013

سلام. نه دادگستری و نه امور خارجه اجباری ندارن که حتما کارها توسط دارالترجمه واسه تایید ارسال بشن. خود مشتری هم می تونه ببره تایید بگیره. به شرطی که مترجم رسمی مهر کرده باشه.اما اگر متن شما غیر رسمی بوده و مترجم اونو مهر کرده باشه (که مترجم رسمی، نماینده تام الاختیار دادگستریه و بنابریان دادگستری اعتماد کامل بهش داره) ، وقتی برای تایید، تحویل بدید به دادگستری، اون، اصل مدرک شما رو با ترجمه مطابقت می ده. اونجاست که هم مدرک شما رو نگه می داره و هم یک اخطار کتبی به دارالترجمه می ده که چرا مدرک غیر رسمی رو مهر کرده؟ این خودش قصه درازی داره. 
 بنابراین، باید اصل مدرک تایید شده رو ببرید ترجمه کنید. بعد از مهر مترجم، هم می تونید خو.دتون ببرید تایید کنین و هم می تونید از دارالترجمه بخواهید که اینکارو انجام بده
 هزینه مهر دادگستری و امور خارجه هر کدوم 5 هزار تومانه و اعتباره مهرشم 6 ماه هستش   

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - proxima - 30-11-2013

سلام دوستان.
من می خواستم برای یه دانشگاه ایتالیا اپلای کنم و از من ترجمه ریز نمرات تا الان(چون فارغ التحصیل نیستم) رو می خوان.
یکی از دوستان می گه که برای اپلود مدارک هم باید حتما مهر دادگستری بخوره ولی چون من ریز نمرات رو از سایت خودم پرینت کردم (البته مهر اموزش و امورمالی دانشگاه رو داره) هیچ دارالترجمه مهر دادگستری نمی زنه.
حالا می خواستم ببینم که برای گرفتن پذیرش(اپلود مدارک) فقط ترجمه رسمی باشه مشکلی نداره؟ یا حتما باید مهر دادگستری هم بخوره؟

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Torkan - 30-11-2013

(30-11-2013, 02:39 PM)'proxima' نوشته: سلام دوستان.
من می خواستم برای یه دانشگاه ایتالیا اپلای کنم و از من ترجمه ریز نمرات تا الان(چون فارغ التحصیل نیستم) رو می خوان.
یکی از دوستان می گه که برای اپلود مدارک هم باید حتما مهر دادگستری بخوره ولی چون من ریز نمرات رو از سایت خودم پرینت کردم (البته مهر اموزش و امورمالی دانشگاه رو داره) هیچ دارالترجمه مهر دادگستری نمی زنه.
حالا می خواستم ببینم که برای گرفتن پذیرش(اپلود مدارک) فقط ترجمه رسمی باشه مشکلی نداره؟ یا حتما باید مهر دادگستری هم بخوره؟

ترجمه رسمی یعنی همون مهری که شما گفتین(دقت کنید ترجمه ای رسمی هستش که نهاد مربوطه تایید بکنه) چون تو این مملکت نهاد ها وظایفشون متفاوته پس ترجمه رسمی یعنی باید مهر justice بخوره
دانشگاه هم خیلی بعیده مادامی که ازاد نکردین مدارک رو مهر روشون بزنه (خیلی سخت این کار رو میکنن یعنی)البته غیر رسمی هستش باز چون دارالترجمه ها ترجمه نمیکنن
واسه اپلود معمولا مشکلی نیست هر طور باشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد فقط من کشور ایتالیا رو نمیدونم
دوستانی که با قوانین اونجا اشنان بهتر میتونن نظر بدن.
من کشور ایتالیا رو نمیدونم...

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - Simon2007 - 04-12-2013

(30-11-2013, 02:39 PM)'proxima' نوشته: سلام دوستان.

سلام 
دوست شما رو چه حسابي اين رو ميگه؟ تو سايت دانشگاه تاكيد شده؟ از دانشگاه بپرسد كه شما اين مهر رو لازم داريد؟ ترجمه بدون مهر ارزشي به اون صورت نداره. رسمي هم يعني دانشگاه شما ارسال كنه مدارك رو. پس از اونها بپرسيد كه مدارك بايد شامل چه مهر ها و تاييديه هايي باشه و امكان ارسالش به چه صورت باشه.خودتون يا از طريق دانشگاه( ميتونيد بديد دانشگااه سيل كنه و خودتون بفرستيد اينم باز از سمت دانشگاه در نظر گرفته ميشه) شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: سوالات مربوط به مهر دادگستری و وزارت خارجه - فانتین - 23-12-2013

مهر دادگستری رو کسی هزینه اضافه غیر از 5000تومن برای هر تمبر نمیگیره و مهر وزارت خارجه هم خودت میتونی ببری که دیگه هزینه ی پیک رو نگیرن ازت در همین حد