آکادمیا کافه
شانس پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: رشته پزشکی در آلمان - fatima vaseghi - 19-08-2014

با سلام
از راهنمایی های دلسوزانه شما بسیار ممنونم
من کارشناسی ارشد فیزیک هستم و 33 سال دارم از دکترای بیوفیزیک تهران انصراف دادم مدرک زبان انگلیسی و فرانسه دارم همسرم دکترای برق دارن و هر دو در دانشگاه تدریس می کنیم به دلیل علاقه زیاد به پزشکی تمایل دارم در آلمان از اول پزشکی بخونم آیا امکانش برام هست؟از نظر مالی هم تقریبا صفریم!آیا همسرم می تونه کار مناسب گیر بیاره؟با توجه به شرایطم چه پیشنهادی واسم دارید که بتونم پزشکی بخونم در ضمن cv خوبی دارم
باز هم ممنون از وقتی که می گذارید

RE: رشته پزشکی در آلمان - varta - 27-08-2014

سلام.من دانشجوی سال3دندانپزشکی هستم.میخوام برای تخصص از الان اقدام به رفتن کنم.چه کارهایی لازمه بکنم؟امکان گرفتن بورس تحصیل رایگان هست؟چه رزومه ای این شانسو بیشتر میکنه؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - ashkan065 - 27-08-2014

(27-08-2014, 12:16 PM)'varta' نوشته: سلام.من دانشجوی سال3دندانپزشکی هستم.میخوام برای تخصص از الان اقدام به رفتن کنم.چه کارهایی لازمه بکنم؟امکان گرفتن بورس تحصیل رایگان هست؟چه رزومه ای این شانسو بیشتر میکنه؟

سلام
بورس رايگان چيه؟
دانشگاه براي جذب دانشجوياني كه ممتاز باشند بورس رو درنظر ميگيره
شما ميتوني چند تا دانشگاه كه مرتبط با رشته ي خودت است رو پيدا كني بعد با استايد اين رشته در ارتباط باشي تا شانست براي گرفتن بورس بره بالا
در سايت دانشگاه نگاه ببين چه شرايطي رو ميخوان همون شرايط رو براي خودت به وجود بيار
مثلا معدل ازمون زبان مقاله ....هرچيزي كه در سايت دانشگاه به عنوان لازمه ي گرفتن بورس قيد شده بياشه

RE: رشته پزشکی در آلمان - sahar-f - 15-09-2014

سلام من لیسانس رشته گفتاردرمانی از دانشگاه علومپزشکی ایران با معادله ۱۷.۷ و فوق مشاوره خانواده از دانشگاه چمران با معادله ۱۶.۷ هستم.ولی‌ می‌خوام برای رشته پزشکی‌ اقدام کنم. معادله دیپلمم ۱۷.۷ بود.الان هم مشغول گذروندن دورهٔ A1 هستم. با توجه ب اینکه سن من ۳۰ سال هست خواستم بدونم آیا مشکلی برای تحصیل در رشته پزشکی‌ توی آلمان دارم؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 22-09-2014

(15-09-2014, 05:51 PM)'sahar-f' نوشته: سلام من لیسانس رشته گفتاردرمانی از دانشگاه علومپزشکی ایران با معادله ۱۷.۷ و فوق مشاوره خانواده از دانشگاه چمران با معادله ۱۶.۷ هستم.ولی‌ می‌خوام برای رشته پزشکی‌ اقدام کنم. معادله دیپلمم ۱۷.۷ بود.الان هم مشغول گذروندن دورهٔ A1 هستم. با توجه ب اینکه سن من ۳۰ سال هست خواستم بدونم آیا مشکلی برای تحصیل در رشته پزشکی‌ توی آلمان دارم؟

دروود بر شما.
مشکلی که نباید به لحاظ پذیرش پیش بیاد اگر اون مدارکی که ازتون بخوان رو داشته باشی. باقی اش مشکلی نیست. تنها مورد ویزاست که سفارت ممکنه ازتون بپرسه که باید با دانشگاه مراتب این مورد رو اطلاع بدی تا راه حلی اارئه بده.

RE: رشته پزشکی در آلمان - ZHORS - 02-10-2014

سلام از رشته فیزیو تراپی میشه واسه پزشکی اقدام کرد؟؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 02-10-2014

(02-10-2014, 02:23 AM)'ZHORS' نوشته: سلام از رشته فیزیو تراپی میشه واسه پزشکی اقدام کرد؟؟

چون فیزیوتراپی از زیر شاخه های پزشکی است مشکلی نداره اما شما باید بدونی معدل و نمره زبان المانی بسیار مهمه. 
اما به صورت کلی ورود به رشته پزشکی اون هم به صورت رایگان کار سختیه و زحمت زیادی میطلبه. حتی شاید گرفتن لیسانس مجدد!!! نمراتتون باید بالا باشه مثلا 18 به بالا خوبه و هرچی بالاتر بهتر. ضمن اینکه مدرک فیزوتراپی شما باید به تایید مراجع اموزشی تو المان برسه. پروسه پذيرش مثل كار پيدا كردن هست، زمان مشخصي نداره، پروسه گرفتن اقامت اينجا هم حدود دو سه ماه زمان ميبره يعني حدود ٥-٦ ماه فكر نكنم كمتر طول بكشه 
گاهي هم شايد لازم باشه يه سفر يك يا دو ماهه بگن بيا اينجا تا با شما و نحوه كار تون آشنا بشن! بستگي به نظر رئيس بخش داره و هيچ قاعده اي نداره!

RE: رشته پزشکی در آلمان - farhad-gs - 14-10-2014

با سلام.دانشجوی ترم 6 رشته رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم.برای ارشد میخوام فیزیک پزشکی یا رشته ای مثل اون رو در خارج بخونم.شنیدم که آلمان میتونه مقصد خوبی برای اینجور رشته ها باشه.نظر شما چیه؟معدلم 16 و فعلا مقاله isi ندارم. اما زبان انگلیسیم عالیه.میخوام اول سربازی برم بعد برم.تا اون موقع میتونم آلمانی یاد بگیرم اگه شانسم رو افزایش میده.اگه میشه کمکم کنید.اصلا این حقیقت داره که آلمان در رشته فیزیک پزشکی قوی هست؟دانشگاه هاش چطورن؟شانسی دارم که پذیرش شم؟چیکار کنم که شانسم بره بالا.امکان فاند گرفتن دارم؟؟

RE: رشته پزشکی در آلمان - shahab naghdi - 18-03-2015

با سلام
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد و معدل (تا به حال ) 17.63
دیپلمم ریاضی با معدل کل 15.68 و معدل کتبی 12.17 و پیش دانشگاهی تجربی
به دلایلی به پزشکی علاقه مند شدم
میخوام بدونم با این رزومه ضعیف باید چی کار کنم که شانس پذیرشم خوب بشه
از لحاظ زبان انگلیسی هم در سطح بالایی قرار دارم
دوستان لطفا کمکم کنید...
در ضمن تمام تاپیک رو خوندم

اینو صرفا جهت اطلاع مینویسم:
بدی معدل و سیستم اموزشی ایران اینه که راه توبه نداره
مثل من بد بخت که از وقتی رفتم دانشگاه شروع کردم درس خودن و سرم به سنگ خورد

در هرصورت از دوستانی که وقت گذاشتند و منو راهنمایی کردن متشکرم

RE: رشته پزشکی در آلمان - Shihan - 19-03-2015

(18-03-2015, 08:53 PM)'shahab naghdi' نوشته: با سلام
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد و معدل (تا به حال ) 17.63
دیپلمم ریاضی با معدل کل 15.68 و معدل کتبی 12.17 و پیش دانشگاهی تجربی
به دلایلی به پزشکی علاقه مند شدم
میخوام بدونم با این رزومه ضعیف باید چی کار کنم که شانس پذیرشم خوب بشه
از لحاظ زبان انگلیسی هم در سطح بالایی قرار دارم
دوستان لطفا کمکم کنید...
در ضمن تمام تاپیک رو خوندم
اینو صرفا جهت اطلاع مینویسم:
بدی معدل و سیستم اموزشی ایران اینه که راه توبه نداره
مثل من بد بخت که از وقتی رفتم دانشگاه شروع کردم درس خودن و سرم به سنگ خورد
در هرصورت از دوستانی که وقت گذاشتند و منو راهنمایی کردن متشکرم

دوست عزیز. خوش امد عرض میکنم.
به نظرم اول تاپبک پزشکی رو بخون مطمئناً بیشتر اطلاعات دستگیرت میشه. اول اینکه برای خوندن پزشکی در المان باید حداقل نمره زبان تا سطح B2 المانی رو داشته باشی ضمن اینکه معدل پیش دانشگاهی و دیپلمت باید بالای 18 باشن. پزشکی رو باید از ابتدا بخونی.
به نظر من با توجه به معدل دیپلم کتبی شما شانست خیلی کمه. و بهتره اگز علاقه به پزشکی داری به کشورهای شرق اروپا نظیر مجارستان، لهستان و رومانی بیشتر تمرکز کنی. هرچند من توصیه میکنم به همین مکانیک بیشتر فکر کنی چرا که شانست بالاتره.