آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 28-07-2015

دوستان عزیز
کسی در مورد شرایط دریافتurgent کارت pr خبر داره؟

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 28-07-2015

(26-07-2015, 03:45 PM)alix1393 نوشته: دوستان عزیز، لندینگ ما در ونکوور خواهد بود و بعد از چند روز به تورنتو می‌رویم. موردی ندارد که همان‌جا  در ونکوور که لند می‌کنیم،آدرس PR را برای تورنتو بدهیم؟
می خواستم بدانم چون در فرمها این شهر مطرح کردید ابتدا آنجا لند می کنید؟
یعنی لند کردن در شهری که قبلا اعلام کردیم اجباریه؟

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 28-07-2015

درود دوستان و ایام به کام.

قابل توجه دوستانی که به زودی لند خواهند کرد:
من امروز به شهرک آزمایش مراجعه کردم. ابتدا، انتهای خط سبز باجه 9 با ارائه اصل گواهینامه و کارت ملی، درخواست تاییدیه گواهینامه دادم که سریع صادر شد و در آن، تاریخ صدور و شماره گواهینامه فعلی و گواهینامه های قبلی رو اعلام کرده بود. سپس به اجراییات، انتهای خط زرد، طبقه اول، سایت دوربین مراجعه کردم و با ارائه اصل تاییدیه گواهینامه صادر شده و یک کپی، درخواست تاییدیه عدم تخلف رانندگی دادم. در اینجا هم بررسی کردن و عدم تخلف رو برای همه گواهینامه ها، دست نویس نوشتن که مراحل تایپ و امضا هم طی شد و کلا حدود یک ساعت طول کشید.
نکته جالب توجه این بود که در جاهای مختلفی اطلاعیه زده بودن برای مسافران کانادا. این نشون میده که تعداد مسافران کانادا بطور قابل توجهی از مسافران کشورهای دیگه بیشتره که اینطور خاص شده.
در اطلاعیه ها متذکر شده بودن که گواهینامه و تاییدیه ها رو در کانادا ترجمه کنید، چرا که پلیس کانادا فقط ترجمه خود کانادا رو قبول می کنه و همچنین اعتبار تاییدیه ها از نظر پلیس کانادا فقط 2 ماه هست.
در ضمن هر شخصی خودش باید حضوری مراجعه کنه و تاییدیه رو درخواست بده.

به امید روزی که همه دوستان عزیز متقاضی، این مسیر رو طی کنن.

شاد و سربلند باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - alix1393 - 28-07-2015

(28-07-2015, 01:45 PM)sama79 نوشته: می خواستم بدانم چون در فرمها این شهر مطرح کردید ابتدا آنجا لند می کنید؟
یعنی لند کردن در شهری که قبلا اعلام کردیم اجباریه؟

نه، اجباری برای لند کردن در شهری که در فرم‌ها نوشته بودیم، نیست. ما اول می‌خواستیم به ونکوور برویم، بعد مقصد به تورنتو تغییر کرد و چون تغییر بلیت به تورنتو هزینه‌اش تقریبا معادل این بود که برویم ونکوور و  سپس از آنجا راهی تورنتو شویم، تصمیم گرفتیم دو سه روزی ونکوور را هم ببینیم Smile

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - mhdsghz - 02-08-2015

باسلام
با توجه به اينكه تو طرح فدرال اقدام كرديم، حتما بايد در شهري خارج از ايالت كبك و.. لند كنيم؟
بعد از چند ماه ميتونيم جابجا بشيم، بريم مونترال مثلا؟

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 03-08-2015

(24-07-2015, 09:49 AM)Nooshafarin نوشته: سلام. صبح آدینه خوش.
دوستانی که لند کردید و فرزند مدرسه ای دارید، آیا برای ثبت نام در مدرسه، به کارت واکسن نیاز هست؟

درود دوستان.
من در این خصوص از دوستانی که سالهای قبل به کانادا مهاجرت کردن، سوال کردم. نتیجه این شد که ظاهرا بستگی به ایالت و شهری داره که فرد در اونجا ساکن میشه، چون برخی از مدارس الزاما خواسته بودن و بعضی دیگه از کنارش راحت گذشته بودن. ولی همه نظرشون این بود که اگر کارت واکسن بین المللی بچه ها رو بیارید خیلی بهتره.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 03-08-2015

درود دوباره.

با توجه به پست قبلی، من برای اخذ کارت واکسن بین المللی دخترم، به انستیتو پاستور  (میدان پاستور، خیابان پاستور شرقی، خیابان 12 فروردین شمالی، جنب انستیتو پاستور، کوچه شهید رجبی، واحد واکسیناسیون) مراجعه کردم و با ارائه اصل کارت واکسن و پاسپورت دخترم و پرداخت هزینه 58 هزار تومن، کارت واکسن رو براش گرفتم. تقریبا 15 دقیقه طول کشید تا کارت صادر و امضا بشه. 

برای بزرگسال ها هم سوال کردم که گفتن در کانادا به کارت واکسن بزرگسال ها نیازی نیست.

شاد، موفق و سربلند باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - hooman_m - 05-08-2015

سلام دوستان
یک سوال دارم از خدمتتون
من اول تو فرمها شهر مقصد رو ونکوور زده بودم ولی بعدا تصمیم عوض شد و قصد دارم تورنتو برم. حالا تو نامه copr شهر مقصد و استان مقصد رو ونکوور و بی سی زده. الان اگه من تورنتو لند کنم مشکلی نداره که. از دوستانی که لند کردند اگه کسی تجربه مشابه داشته ممنون میشم راهنمایی کنه.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 06-08-2015

(05-08-2015, 10:47 PM)hooman_m نوشته: سلام دوستان
یک سوال دارم از خدمتتون
من اول تو فرمها شهر مقصد رو ونکوور زده بودم ولی بعدا تصمیم عوض شد و قصد دارم تورنتو برم. حالا تو نامه copr شهر مقصد و استان مقصد رو ونکوور و بی سی زده. الان اگه من تورنتو لند کنم مشکلی نداره که. از دوستانی که لند کردند اگه کسی تجربه مشابه داشته ممنون میشم راهنمایی کنه.

دوستان عزيز
من هم مشكلي مشابه آقاي hooman-m دارم كه ممنون ميشوم اگه از دوستان اطلاعات مستدلي در اين مورد داره بفرمايد.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Artin88 - 07-08-2015

(05-08-2015, 10:47 PM)hooman_m نوشته: سلام دوستان
یک سوال دارم از خدمتتون

هیچ مشکلی نداره دوستان عزیز. خیالتون راحت باشه. ما خودمون همین کار رو کردیم یعنی مقصدمون تو فرمها جایی بود و لندینگمون جای دگر. حتی با وسواس از افسر فرودگاه پرسیدم و اونم فقط خندید و گفت مشکلی نیست.