آکادمیا کافه
تائید و مهر وزارت علوم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تائید و مهر وزارت علوم (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تائید و مهر وزارت علوم - mahnaz103 - 26-09-2014

(25-09-2014, 07:57 PM)'Andre' نوشته:
متقاضیان محترم سامانه خدمات آموزشی تا اطلاع ثانوی در حال بروز رسانی می باشد   
[عکس: 1JPG_7345629_13985178.jpg]

خوبه مثل اینکه پیش بینی های من درست از آب در اومد!
جالبه که من و دوستم تو یه روز درخواست تائید مدارک دادیم، و برای من بعد چند روز گفتن اسکن مدارک مشکل داره و.... اما در آخر تائید مدارک من و دوستم در یک روز نهایی شد!!! یعنی مدارک دوستم بدون مشکل با مدارک من که مشکل داشت نهایتا تو یه بازه تائید شد!!

من واقعا موندم اینا چیکار میکنند. اما خداروشکر وقتی مدارک رو حضوری بردم، مسئولین در عرض چند ثانیه مهر نهایی رو زدند!! بعید بود!!
البته اینو بگم که مدرک رو دادن و گفتن خودت مهرشو بزن!!Big Grin در واقع من خودم مدرکمو نهایی کردم Big Grin

RE: تائید و مهر وزارت علوم - game - 01-10-2014

سلام
چند تا سوال داشتم اگر جواب بدین ممنون میشم دوستان
خواهرم لیسانس بینایی سنجی داره و مشغول کاره (مطب داره)
من مدارک و واسه ترجمه فرستادم .ترجمه رسمی هم کردن و تایید دادگستری هم شد
گفتم تایید وزارت هم بکنید که گفتن باید پشت دانشنامه(اصل گواهی لیسانس) و ریز نمراتتون مهر وزارت علوم باشه
الان من کجا باید برم چی کار باید بکنم تا مهر وزارت علوم و بزنن؟کدوم بخش وزارت باید برم؟
ممنون دوستان

RE: تائید و مهر وزارت علوم - blueearth - 18-10-2014

سلام دوستان میشه لطفا این سوال من رو جواب بدید
من مدرکم بهمن ازاد میشه ولی به ددلاین من نمیخوره من مدرک موقت داشتم و ریزنمراتم رو از داشنگاه گرفتم به یه ذره زرنگ بازی هم مهر دانش اموختگان و دانشگاه و تونستم برای ریزنمراتم بگیرم
من همون رو دادم ترجمه رسمی و گفتم انجام میدیم ایا با اون ریزنمرات من میتوانم حالا اقدام کنم؟ نیاز به اسکن مدارک دارم فقط نه فرستادنش.... و بعدا اگر پذیرش بشم خب تا اون موقع اصل مدارک و تایید ریزنمراتم هم انجام شده

RE: تائید و مهر وزارت علوم - mahnaz103 - 18-10-2014

(18-10-2014, 03:20 PM)'blueearth' نوشته: سلام دوستان میشه لطفا این سوال من رو جواب بدید
من مدرکم بهمن ازاد میشه ولی به ددلاین من نمیخوره من مدرک موقت داشتم و ریزنمراتم رو از داشنگاه گرفتم به یه ذره زرنگ بازی هم مهر دانش اموختگان و دانشگاه و تونستم برای ریزنمراتم بگیرم
من همون رو دادم ترجمه رسمی و گفتم انجام میدیم ایا با اون ریزنمرات من میتوانم حالا اقدام کنم؟ نیاز به اسکن مدارک دارم فقط نه فرستادنش.... و بعدا اگر پذیرش بشم خب تا اون موقع اصل مدارک و تایید ریزنمراتم هم انجام شده

سلام
حتی با ریزنمرات غیررسمی هم میشه اپلای کرد! بیشتر بستگی به دانشگاهی داره که دارید اقدام میکنید. از خودشون بپرسید سریعتر میتونید به جواب سوالتون برسید. اما در کل میشه گفت شما میتونید ریزنمرات و مدرک موقت رو اول به تائید وزرات علوم برسونید تا مهر بخوره و بعد بدید دارالترجمه تا ترجمه بشه و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم بخوره. اینطوری دیگه مدرکتون رسمی حساب میشه و هیچ مشکلی نیست. نهایت اگر دانشنامه رو هم خواستن بعدا میتونید سرفرصت اونم ارائه بدید. 

فقط اینو توجه کنید که اگر مدرک موقت و ریزنمراتتون رو وزارت علوم تائید نکنه و بدید ترجمه بشه اون موقع باز مدرکتون غیررسمی محسوب میشه ه! ایعنی انگار خودتون ترجمه کردید!!( اینو به این دلیل گفتم که شما فرمودید با زرنگی تونستید ریزنمرات رو بگیرید، این یعنی یا شما شبانه بودید و تسویه نکردید و الان مدرک گرفتید یا اینکه روزانه بودید و مدرکتون رو ازاد نکردید! بنابراین در این دو حالت مدرکتون رو وزارت علوم تائید نمیکنه فعلا! )
موفق باشید 

سلام من فکر میکنم شما از یه سری موارد اطلاع ندارید
احتمالا شما نمیدونید که دانشگاه ریز نمرات رو به هیچ وجه حتی یه مهر ساده هم نمیزنه چرا که در غیر این صورت راه رو برای ترجمه رسمی اون هموار میکنه و توجه داشته باشید ترجمه رسمی منظورم ترجمه در سربرگ دادگستریه که مدرک مورد نیاز اکثر دانشگاههاست و چیزی که راجع به به مهر وزارت علوم گفتید مربوط به وقتی هست که مدارک رو میخواید جهت گرفتن ویزا به سفارت خونه ارائه بدید
با این حال مایل هستم اگر کسی دیگه ای از دوستان تجریه مشابه داره بگه
(18-10-2014, 04:05 PM)'mahnaz103' نوشته:
سلام
حتی با ریزنمرات غیررسمی هم میشه اپلای کرد! بیشتر بستگی به دانشگاهی داره که دارید اقدام میکنید. از خودشون بپرسید سریعتر میتونید به جواب سوالتون برسید. اما در کل میشه گفت شما میتونید ریزنمرات و مدرک موقت رو اول به تائید وزرات علوم برسونید تا مهر بخوره و بعد بدید دارالترجمه تا ترجمه بشه و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم بخوره. اینطوری دیگه مدرکتون رسمی حساب میشه و هیچ مشکلی نیست. نهایت اگر دانشنامه رو هم خواستن بعدا میتونید سرفرصت اونم ارائه بدید. 
فقط اینو توجه کنید که اگر مدرک موقت و ریزنمراتتون رو وزارت علوم تائید نکنه و بدید ترجمه بشه اون موقع باز مدرکتون غیررسمی محسوب میشه ه! ایعنی انگار خودتون ترجمه کردید!!( اینو به این دلیل گفتم که شما فرمودید با زرنگی تونستید ریزنمرات رو بگیرید، این یعنی یا شما شبانه بودید و تسویه نکردید و الان مدرک گرفتید یا اینکه روزانه بودید و مدرکتون رو ازاد نکردید! بنابراین در این دو حالت مدرکتون رو وزارت علوم تائید نمیکنه فعلا! )
موفق باشید 

(18-10-2014, 06:24 PM)'blueearth' نوشته: سلام من فکر میکنم شما از یه سری موارد اطلاع ندارید
بخش دوم صحبتتون کاملا غلط هست احتمالا شما نمیدونید که دانشگاه ریز نمرات رو به هیچ وجه حتی یه مهر ساده هم نمیزنه چرا که در غیر این صورت راه رو برای ترجمه رسمی اون هموار میکنه و توجه داشته باشید ترجمه رسمی منظورم ترجمه در سربرگ دادگستریه که مدرک مورد نیاز اکثر دانشگاههاست و چیزی که راجع به به مهر وزارت علوم گفتید مربوط به وقتی هست که مدارک رو میخواید جهت گرفتن ویزا به سفارت خونه ارائه بدید
با این حال مایل هستم اگر کسی دیگه ای از دوستان تجریه مشابه داره بگه

من مدارکم رو هم آزاد کردم هم به تائید وزارت علوم رسوندم هم دادم بیرون ترجمه رسمی شده و مهر دادگستری و مهر وزارت خارجه روش خورده!! منظورتو رو از غلط متوجه نشدم!!
بهرحال شما اگه مدارکتون رو از دانشگاه گرفته باشید و تسویه حسابی بابت روزانه بودن یا شبانه بودن با دانشگاه نداشته باشید، اونوقت مدارک رو به صورت آنلاین میفرستید وزارت علوم تا با دانشگاهتون مکاتبه کنند تا هم اول دانشگاه صحت مدارک رو تائید کنه هم بعد خودشون! 
الان شما به تائید وزارت علوم نرسونید دیگه مدارکتون رسمی حساب نمیشه برای ترجمه! تجربه ی بنده به کنار!  دوستانم  نیز همین  چندماه پیش  همین پروسه رو گذروندند و مدارک رو برای دانشگاه های خارجی ترجمه کردن.
من خودم  به شخصه ترجمه رسمی لیسانس رو طبق توضیحاتی که دادم خدمتتون فرستادم رفت، اما مدرک ارشدمو خودم ترجمه کردم و فرستادم برای دانشگاهی!
باز اگه فکر میکنید من اشتباه میگم مشکلی نیست. دوستان دیگه هستند که بسیار باتجربه هستند و میتونند راهنماییتون کنند. هدف من صرفا به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات بود
موفق باشید

(18-10-2014, 06:56 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. اول بفرمایید نوع دانشگاهتون و نوبت قبولیتون چی بوده تا بقیه هم بتونن راهنمایی کنن؛ دوم بفرمایید که چجوری مدرکتون رو ازاد کردین؟با خرید؟  در کل من اشتباه خاصی در تاپیک خانم mahnaz ندیدم. شاید بیانشون رو با توجه به متنی بودن ارتباط متوجه نشدین. 

احمدجان ، ایشون منظور منو درست متوجه شدن اما ....(بگذریم!!!)
تنها یه راه داره برای ترجمه رسمی بدون مهر وزارت علوم! اون هم راضی کردن دارالترجمه س به هر نحوی که شد!! Big Grin
خب شاید دوستان آشنایی دارن که کارشون رو راه میندازه! البته دیگه در این صورت ایشون میتونه مدارک رو ترجمه کنه و بفرسته! دیگه مطرح کردن سوال نمیدونم به چه منظوریه!! 
جواب سوال ایشون اینه: بله بله شما میتونید ارسال کنید مدارک رو چون ترجمه رسمی شده! نهایت اینکه ترجمه ی دانشنامه رو بعدا بخوان که اونم گفتید بهمن آزاد میشه و مشکلی نیست!! 
با همین ریزنمراتو  گواهی موقت ترجمه شده به هرنحوی، کارشون راه میفته!

Big Grin
همه چیز رو که نمیشه گفت اخه Big Grin من این کارو به پیشنهاد یکی از دوستان کردم و انجام شد چون همونطور که گفتم ددلاینم به ازاد شدن مدرکم نمیخورد و خب به هر نحوی بود مدرکم رو توی سربرگ گرفتم ولی خب مهر وزارت خارجه و علوم نداره برای همین میخواستم مطمئن بشم که واقعا نیازی به این مهر ها نیست و همون کارم رو راه میندازه
(18-10-2014, 07:05 PM)'mahnaz103' نوشته:
احمدجان ، ایشون منظور منو درست متوجه شدن اما ....(بگذریم!!!)
تنها یه راه داره برای ترجمه رسمی بدون مهر وزارت علوم! اون هم راضی کردن دارالترجمه س به هر نحوی که شد!! Big Grin
خب شاید دوستان آشنایی دارن که کارشون رو راه میندازه! البته دیگه در این صورت ایشون میتونه مدارک رو ترجمه کنه و بفرسته! دیگه مطرح کردن سوال نمیدونم به چه منظوریه!! 
جواب سوال ایشون اینه: بله بله شما میتونید ارسال کنید مدارک رو چون ترجمه رسمی شده! نهایت اینکه ترجمه ی دانشنامه رو بعدا بخوان که اونم گفتید بهمن آزاد میشه و مشکلی نیست!! 
با همین ریزنمراتو  گواهی موقت ترجمه شده به هرنحوی، کارشون راه میفته!

من یه سوال برام پیش اومد Big Grin

دوستان اگر مدرکی فقط در دارالترجمه در سربرگ مترجم اونجا ، ترجمه بشه بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه و البته قبلشم مهر وزارت علوم هم  رو اصل مدرک نخورده باشه! اونوقت این فرقی داره با اینی که آدم خودش خونه زحمت ترجمه مدرک رو بکشه؟؟ Big Grin

خدایی اگه اینطوره و من اطلاعی ندارم ازش بگید منم الکی مهر وزارت علوم و دادگستری و اینارو نگیرم دیگه Big Grin 
20 الی 40 تومن بعضا پول مهر دادگستریه!! خب حیفه !

ممنون بابت راهنمایی ها Smile

RE: تائید و مهر وزارت علوم - blur - 18-10-2014

(18-10-2014, 07:40 PM)'mahnaz103' نوشته: من یه سوال برام پیش اومد Big Grin
دوستان اگر مدرکی فقط در دارالترجمه در سربرگ مترجم اونجا ، ترجمه بشه بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه و البته قبلشم مهر وزارت علوم هم  رو اصل مدرک نخورده باشه! اونوقت این فرقی داره با اینی که آدم خودش خونه زحمت ترجمه مدرک رو بکشه؟؟ Big Grin
خدایی اگه اینطوره و من اطلاعی ندارم ازش بگید منم الکی مهر وزارت علوم و دادگستری و اینارو نگیرم دیگه Big Grin 
20 الی 40 تومن بعضا پول مهر دادگستریه!! خب حیفه !
ممنون بابت راهنمایی ها Smile

خب تفاوتشون واضحه! اولی غیررسمیه و دومی رسمی و وقتی دانشگاهی از شما مدرک official بخواد یه ترجمه ساده رو قبول نمیکنه و باید رسمی و مهرخورده باشه ولی اگر براش مهم نباشه یه ترجمه ساده از ریزنمرات کفایت میکنه