آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 29-03-2012

(29-03-2012, 07:20 PM)ahmadpashaei نوشته: سلام
من میخوام بدونم من که از دانشگاه علمی کاربردی تهران فارغ التحصیل میشم (هم کاردانی با معدل19.33 و هم کارشناسی بهمن1391 و تا حالا معدلم 19.5 بود) آیا با داشتن آیلتس مثلا 7.5 و gre خوب و داشتن شاگرد اولی و TA چندتا درس و چند ریکام خیلی خوب و چندین مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با برق+کارآموزی در اداره برق که کار شبکه های هوایی و زمینی بود طبعا و در تصفیه خانه فاضلاب، اگر مقاله نداشته باشم و خوب از دانشگاه های شریف و تهران هم نیستم میتونم امیدی به پذیرش دکتری مستقیم با فاند داشته باشم؟مقاله امید رو بالا می بره واسه کسی مثل من که از دانشگاه ضعیف و گمنامی هستم؟ استاد پیدا کردن چی؟ واقعا میشه امید به ارشد یا دکتری مستقیم با بورس داشت یا وقتم رو تلف نکنم؟
احمد عزیز دانشگاهای خوب استرالیا دانشگاهای ایران رو میشناسند....پس رو اونا حساب نکنید....جاهای دیگه هم به نظرم بدون publication خیلی بعید بشه....gre هم برا استرالیا نمیخاد........در ضمن گرفتن پذیرش با فاند برا مقطع ارشد حتی اگر از شریف هم میبودید به این راحتی نیست و بسیار سخته...چیزی به نام دکتری مستقیم رو من تو آمریکا دیدم نه استرالیا...استرالیا مستر داره و اونم دو تیپه دیدم......با درس Coursework و یه حالتشم فقط با پایان نامه ( research based)

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 16-04-2012

سلام دوستان!

اگر همسر، به عنوان همراه به استرالیا بیاید! از داخل استرالیا می تونه برای پذیرش دکتری و بورس (Domestic or International) اقدام کند یا خیر؟

با تشکر

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 16-04-2012

پاسخ خودم را یافتم، البته با تشکر از حمیده خانم!

همسر به عنوان همراه با ویزای همراه به استرالیا می آید و با این شرایط بیشتر از 3 ماه اجازه تحصیل ندارد! ولی محدودیت کاری نخواهد داشت!
بنابراین دوستانی مثل من که همسرشان هم قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند، باید همسرشان در ایران (یا هر جایی در خارج از استرالیا) مدارک پذیرش و بورس خود را فرستاده باشند و در صورتی که حتی با ویزای همراه هم به استرالیا بروند، بعد از اینکه پذیرششان درست شد، می تونند ویزای همراهشان را با ویزای تحصیلی تبدیل کنند!

موفق باشید

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sky - 18-04-2012

با سلام و خسته نباشید.
معدل:کارشناسی 15.57 و ارشد 16.17
رشته و دانشگاه:برق-مخابرات - دانشگاه فردوسی مشهد
شرح و تعداد مقالات:1 مقاله داخلی - چند کار پژوهشی تایید شده با مراکز تحقیقاتی- حدود 3 سال تجربه تدریس دانشگاهی
نمره زبان: IELTS=6.5

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 18-04-2012

(18-04-2012, 10:32 AM)sky نوشته: با سلام و خسته نباشید.
رشته و دانشگاه:برق-مخابرات - دانشگاه فردوسی مشهد
شرح و تعداد مقالات:1 مقاله داخلی - چند کار پژوهشی تایید شده با مراکز تحقیقاتی- حدود 3 سال تجربه تدریس دانشگاهی
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
سلام دوست عزیز!
به فروم آکادمیا خوش آمدید!

معدل های شما خوب هست ولی خیلی خوب نیست!
مینیمم نمره زبان را هم برای همه دانشگاه های استرالیا دارید!
مقاله داخلی شما در پروسه بورس موثر نخواهد بود!

اما اگر بتونید سابقه پژوهشی که دارید را به صورت گواهی رسمی داشته باشید خیلی خوب خواهد بود! و همچنین سوابقه تدریستان را!
چون اکثر دانشگاه های استرالیا برای بورس سه فاکتور مهم را در نظر می گیرند، معدل، مقاله مرتبط و سابقه پژوهشی!
بنابراین تا زمان فرارسیدن اغلب ددلاین بورس های استرالیا که ماه آگوست هست سعی در تدوین یکی دو مقاله پژوهشی معتبر بین المللی بکنید!

مهم ترین و با اولویت ترین فاکتور در پذیرش استرالیا، تماس با اساتید دانشگاه ها هست!

موفق و موید باشید!

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 18-04-2012

(18-04-2012, 12:39 PM)sky نوشته: با سلام و خسته نباشید

رشته و دانشگاه:مهندسی برق-مخابرات، دانشگاه فردوسی مشهد
شرح و تعداد مقالات: 1 مقاله کنفرانس داخلی، چند کار پژوهشی در مراکز تحقیقاتی، و 3 سال تجربه تدریس در دانشگاهها
برای تحصیل در مقطع دکترا ممنون میشم راهنماییم کنید.
دوست عزیز امین جان جواب شما رو دادند. فقط یه مطلبی بگم و اون اینکه ددلاین دانشگاهای استرالیا خیلی زوده و حواستون باشه از دست ندید. دانشگاهایی برا سپتامبر هم هست ولی شما زودتر به فکر تقویت رزومه باشید. برا دانشگاهای متوسط استرالیا شانس دارید. تماس با اساتید خیلی مهمه. موفق باشید.

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - sky - 18-04-2012

با تشکر از جوابتون.

البته مقاله داخلی من مربوط یک کنفرانس بین المللی در اصفهانه (ICEE) که نمیدونم فرقی میکنه یا نه! تاییدیه طرحهای پژوهشیم رو هم دارم ولی به زبان فارسی، آیا تمام اینها روبه مراکز معتبر برای ترجمه بدم کافیه؟

باز هم از کمکتون ممنونم.

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 18-04-2012

دوست عزیز در صورتی که مقاله در پروسدینگ هر کنفرانسی به زبان انگلیسی چاپ شده باشد، کفایت می کند! مقاله فارسی نشان دهنده تجربه شما در تحقیق و پژوهش هست ولی امتیاز خاصی برای بورس نخواهد داشت!
گواهی سوابق پژوهشی خود را به یکی از دارالترجمه ها برای ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بدهید کافی است.!

موفق و موید باشید

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - MojtabaM - 16-05-2012

با سلام
من شرایطم اینه:
معدل لیسانس: 12.1
فوق شیمی: 15.5
تافل 643
5تا مقاله ISI
3 سال سابقه کار در آزمایشگاه
من واسه ملبورن اپلای کردم. چقدر با این معدل شانس دارم؟

RE: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - amin_mb - 16-05-2012

ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت شما دوست خوبم!

شما رزومه تحقیقاتی و نمره زبان خیلی خوبی برای استرالیا دارید ولی متاسفانه معدل های لیسانس و فوق شما اصلا مناسب نیستند.
همونطور که می دونید، معدل، سابقه تحقیقاتی و مقالات مهم ترین فاکتور های گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاه های استرالیا هستند.

بنابراین در صورتی که شما پذیرش هم بگیرید، شانس خیلی کم برای بورس خواهید داشت.

دوست خوبم حالا که اپلای کرده اید، ناامید نباشید تا نتایج بیاد. به این امید داشته باشید، که مقالات شما معدل های شما را جبران کنند.

ارادت