آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 13-12-2015

سلام دوستان
معدل لیسانس پایینم رو در رزومه نزدم. استاد ازش پرسید و من جوابشو دادم دادم. بعد اینطور جواب داد:

I do not have any funded opening for a new graduate student for Fall but it may come up. As your CV looks good, I encourage you to review our admission requirements and apply for our if you are qualified. I am aware that BSc GPA is very important for our admissions but you may be able to explain to them why you fall below. In addition to possible RA positions offered by professors, you may be offered a TA position by our department. This will cover your tuition and living expenses for one year until you move to an RA position.

منم جواب دادم بهش اما الان بعد از یه ماه که ایمیل زدم که Graduate director، در مورد اهمیت معدل لیسانس، جوابی کاملا متناقص با حرف استاد زده گفت که اصلا معدل لیسانس توی دپارتمان ما برای پذیرش دکترا از فوق لیسانس مهم نیست.

1- به نظرتون استادی که دانشیار هست و این همه دانشجو گرفته، از سیاست دپارتمان خبر نداشته؟
2- من میخوام الان از استاد بپرسم که میتونه دانشجوی جدیدی بگیره یا خیر. میتونم ایمیل Graduate director رو براش forwardکنم. بدش نیاد چون دقیقا برعکس حرفیه که استاد زده بود؟
3-معمولا کی وصعیت استادها از نظر فاند برای پاییز2016 مشخص میشه؟

ممنون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 13-12-2015

(13-12-2015, 04:38 AM)bahar456 نوشته: سلام دوستان
معدل لیسانس پایینم رو در رزومه نزدم. استاد ازش پرسید و من جوابشو دادم دادم. بعد اینطور جواب داد:

I do not have any funded opening for a new graduate student for Fall but it may come up. As your CV looks good, I encourage you to review our admission requirements and apply for our if you are qualified. I am aware that BSc GPA is very important for our admissions but you may be able to explain to them why you fall below. In addition to possible RA positions offered by professors, you may be offered a TA position by our department. This will cover your tuition and living expenses for one year until you move to an RA position.

منم جواب دادم بهش اما الان بعد از یه ماه که ایمیل زدم که Graduate director، در مورد اهمیت معدل لیسانس، جوابی کاملا متناقص با حرف استاد زده گفت که اصلا معدل لیسانس توی دپارتمان ما برای پذیرش دکترا از فوق لیسانس مهم نیست.

1- به نظرتون استادی که دانشیار هست و این همه دانشجو گرفته، از سیاست دپارتمان خبر نداشته؟
2- من میخوام الان از استاد بپرسم که میتونه دانشجوی جدیدی بگیره یا خیر. میتونم ایمیل Graduate director رو براش forwardکنم. بدش نیاد چون دقیقا برعکس حرفیه که استاد زده بود؟
3-معمولا کی وصعیت استادها از نظر فاند برای پاییز2016 مشخص میشه؟

ممنون

سلام

1- چیزی که graduate director گفته می تونه صرفا بازارگرمی برای apply کردن شما باشه تا حداقل application fee رو از قبل پرونده شما کسب کنند!... طبیعتا استاد با نیت تعامل مستقیم با applicant ممکن هست به ریزه کاری هایی اشاره کنه که دیگران اونها رو بیان نکنند...

2- استاد در جواب قبلی خودش به شما جواب این سوال رو داده... forward کردن با نکردن جواب graduate director چیزی رو روشن تر نمی کنه... چرا که بحث اون در مورد اهمیت معدل بوده نه چیز دیگه...

3- هر زمانی ممکن هست... پروژه ها می تونند پس از شروع ترم هم تایید بشن... بعضی پروژه ها حتی ممکن هست از گذشته تصویب شده باشند... یا حتی اساتید متمول بعضا می تونند در هر زمانی دانشجوی جدید recruit کنند... در این مورد نمیشه هیچ نظر دقیقی داد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - bahar456 - 14-12-2015

(13-12-2015, 09:22 AM)Matinking نوشته: سلام

1- چیزی که graduate director گفته می تونه صرفا بازارگرمی برای apply کردن شما باشه تا حداقل application fee رو از قبل پرونده شما کسب کنند!... طبیعتا استاد با نیت تعامل مستقیم با applicant ممکن هست به ریزه کاری هایی اشاره کنه که دیگران اونها رو بیان نکنند...

2- استاد در جواب قبلی خودش به شما جواب این سوال رو داده... forward کردن با نکردن جواب graduate director چیزی رو روشن تر نمی کنه... چرا که بحث اون در مورد اهمیت معدل بوده نه چیز دیگه...

3- هر زمانی ممکن هست... پروژه ها می تونند پس از شروع ترم هم تایید بشن... بعضی پروژه ها حتی ممکن هست از گذشته تصویب شده باشند... یا حتی اساتید متمول بعضا می تونند در هر زمانی دانشجوی جدید recruit کنند... در این مورد نمیشه هیچ نظر دقیقی داد...

براتون آرزوی موفقیت دارم
ممنون.ممکنه که اون نکته ای که استاد در مورد پذیرش گفته به من در مورد پذیرش کلی دانشگاه باشه. من از Graduate director دانشکده پرسیدم. اونجوری که من به صورت کلی در مورد دانشگاههای آمریکا شنیدم این هست که خیلی از دانشگاهها توی دو مرحله پرونده رو بررسی میکنند یه پذیرش کلی دارن یکی هم مربوط به دانشکده مور نظر؟ آیا این موصوع درسته؟ اگه درست باشه در نتیجه احتمال داره که منظور استاد اون پذیرش اولیه باشه. نظرتون رو میخواستم بدونم

بازم ممنون از راهنماییهاتون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 14-12-2015

(14-12-2015, 02:41 PM)bahar456 نوشته: ممنون.ممکنه که اون نکته ای که استاد در مورد پذیرش گفته به من در مورد پذیرش کلی دانشگاه باشه. من از Graduate director دانشکده پرسیدم. اونجوری که من به صورت کلی در مورد دانشگاههای آمریکا شنیدم این هست که خیلی از دانشگاهها توی دو مرحله پرونده رو بررسی میکنند یه پذیرش کلی دارن یکی هم مربوط به دانشکده مور نظر؟ آیا این موصوع درسته؟ اگه درست باشه در نتیجه احتمال داره که منظور استاد اون پذیرش اولیه باشه. نظرتون رو میخواستم بدونم

بازم ممنون از راهنماییهاتون

سلام

فیلتر اول مربوط به graduate school هست... اول دانشگاه معیارهای عمومی دانشگاه مثل نمرات زبان و معدل رو در کل چک می کنه... در مرحله بعد پرونده شما به دپارتمان منتقل میشه و محدودیت های دپارتمان که می تونه نوع strict تر موارد بالا باشه به اون اعمال میشه...
در دانشگاه های admission-committee-based، در صورت عبور از این مرحله، admission انجام میشه...
در دانشگاه های faculty-member-based مرحله سومی هم وجود داره که اون بررسی پرونده ها توسط اساتید برای انتخاب دانشجو هست... تایید استاد در این مرحله کاراهست...
در بعضی از کشورها (مثل کانادا)، بعضی دانشگاه ها اساسا faculty-member-based هستند و به محض تایید یا رد استاد در همون گام اول نتیجه رو اعلام می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - fatima204 - 14-12-2015

Dear X:
thank you for arranging the reference letters and for sending me your
transcripts. We can now continue with your application. You first have to
decide where you want to apply for a suitable grant, because I must stress
again that I can only take you up in my group if you have secured a suitable
grant that gives you an ample support for the time as a doctoral student at
  X. I am looking forward to hear from you.
Best regards

دوستان سلام

من نمرات، مقاله و ریکام هارو که این استاد ازم خواسته بود براش فرستادم اما الان ایشون اینو زده
من الان باید برای DAAD اقدام کنم ؟ یا سازمان های دیگه من الان چیکار باید بکنم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 14-12-2015

(14-12-2015, 02:54 PM)fatima204 نوشته: Dear X:
thank you for arranging the reference letters and for sending me your
transcripts. We can now continue with your application. You first have to
decide where you want to apply for a suitable grant, because I must stress
again that I can only take you up in my group if you have secured a suitable
grant that gives you an ample support for the time as a doctoral student at
  X. I am looking forward to hear from you.
Best regards

دوستان سلام

من نمرات، مقاله و ریکام هارو که این استاد ازم خواسته بود براش فرستادم اما الان ایشون اینو زده
من الان باید برای DAAD اقدام کنم ؟ یا سازمان های دیگه من الان چیکار باید بکنم؟

سلام

این که برای DAAD یا scholarship دیگه ای اقدام بکنید یا نه تصمیم شماست...
در این ایمیل به صراحت عنوان شده که این position یک funded position نیست و منبع financial شما باید روشن بشه...

استاد در جواب از شما انتظار خواهد داشت عنوان کنید با این مسئله OK هستید و احتمالا منبع financial support تون رو هم ذکر کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - delbina - 16-12-2015

سلام، وقت همگی بخیر
جواب این استاد گرامی رو چی بدم؟
Your credentials look good and your research areas match my interest.
To be able to offer you any kind of assistantship, you need to first 
apply for and get admission to the PhD program in the EE Dept.  Once you get admission, please let me know.

با سپاس

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - univers_m - 17-12-2015

(16-12-2015, 11:37 PM)delbina نوشته: سلام، وقت همگی بخیر
جواب این استاد گرامی رو چی بدم؟
Your credentials look good and your research areas match my interest.
To be able to offer you any kind of assistantship, you need to first 
apply for and get admission to the PhD program in the EE Dept.  Once you get admission, please let me know.

با سپاس

سلام دوست عزیز

جواب این ایمیل اختیاری هست. ایشون قصد/امکان کمک به شما برای پذیرش دانشگاه رو ندارند و گفتند در صورت پذیرش بهشون خبر بدید. اگه دوست دارید یه ایمیل بدید و از این که تشویقتون کردند به اپلای تشکر کنید. من خودم اینجور ایمیلا رو جواب ندادم. این برای کدوم دانشگاه هست؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - whocares - 13-01-2016

sounds good. In parallel, I have got the internal approval. You can go ahead for the visa processing and other formal steps at your university.

I have prepared an invitation letter draft. Please go through it and modify your relevant information correctly. Once you send me the revised version, I will get it signed by prof. ..... and then you can use it for your official visa application.

من این ایمیلو از یه دکتر تو یه آزمایشگاه که research leader گروهه دریافت کردم head ازمایشگاه نیست به نظرتون قطعیه ؟ ینی الان admission letter پست میشه؟ منتظر باشم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 13-01-2016

(13-01-2016, 12:04 AM)whocares نوشته:
sounds good. In parallel, I have got the internal approval. You can go ahead for the visa processing and other formal steps at your university.

I have prepared an invitation letter draft. Please go through it and modify your relevant information correctly. Once you send me the revised version, I will get it signed by prof. ..... and then you can use it for your official visa application.

من این ایمیلو از یه دکتر تو یه آزمایشگاه که research leader گروهه دریافت کردم head ازمایشگاه نیست به نظرتون قطعیه ؟ ینی الان admission letter پست میشه؟ منتظر باشم؟

سلام

به نظر پاسخ خیلی جدی هست....
حتما فرایند رو طبق چیزی که در ایمیل عنوان شده دنبال کنید... نهایتا باید admission letter خیلی زود براتون صادر بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم