آکادمیا کافه
زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-iBT-IELTS-%D9%88-GRE)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - giga - 28-02-2014

سلام من سطح زبانم  upper intermediate  هست . آیا 5 ماه برای GRE خوندن کافی است؟ ضمنا من سه ماه هست که برای تافل هم می خونم و می خواهم همون 5 ماه دیگه تافل رو هم بدم.

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - Torkan - 28-02-2014

(28-02-2014, 12:36 AM)'giga' نوشته: سلام من سطح زبانم  upper intermediate  هست . آیا 5 ماه برای GRE خوندن کافی است؟ ضمنا من سه ماه هست که برای تافل هم می خونم و می خواهم همون 5 ماه دیگه تافل رو هم بدم.

سلام
یعنی همزمان با تافل جی ار ای بدید؟
ببینید بستگی داره چه نمره ای میخواید؟ این خیلی مهمه..
ولی در کل اگه هر روز بخونید به نظرم کافیه...البته جی ار ای بیشتر از سطح زبان به بیشتر خوندن ربط داره..مثلا دیگه اسپیکینگ و لیسینینگ قوی اینجا به درد نمیخوره...هر چی بیشتر متن بخونید نمره بالاتری میگیرید و هر چی ریاضی تست بزنید باز همونقدر بالا میگیرید و رایتینگ هر قدر اطلاعات عمومی بالا باشه و متن زیاد خونده نوشته باشید همونقدر بالا میگیرید.
پس بسته به نمره ای داره که میخواید.
بااحترام

[برش] سوال در مورد نیاز به آزمون زبان برای دانشجویان خارج از ایران - fariba-1 - 25-08-2014

سلام
واقعا 4 ماهه میشه به سطح تافل رسید؟
مثلا برای من که وضعیت زبانم در سطح خیلی خوبی نیست.
من شنیدم که بهترین روش اینه که در همون کشوری که قصد درس خوندن داریم زبان رو هم یاد بگیریم.
اکثرا میگن که سطح یادگیری در ایران پایین تر از کشورهایی هست که ما قصد تحصیل داریم و ممکنه وقت و پول هدر بدیم.
نظر دوستانی که این مراحل رو طی کردن رو میخواستم.
متشکرم

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - blur - 25-08-2014

(25-08-2014, 12:36 PM)'fariba-1' نوشته: سلام
واقعا 4 ماهه میشه به سطح تافل رسید؟
مثلا برای من که وضعیت زبانم در سطح خیلی خوبی نیست.
من شنیدم که بهترین روش اینه که در همون کشوری که قصد درس خوندن داریم زبان رو هم یاد بگیریم.
اکثرا میگن که سطح یادگیری در ایران پایین تر از کشورهایی هست که ما قصد تحصیل داریم و ممکنه وقت و پول هدر بدیم.
نظر دوستانی که این مراحل رو طی کردن رو میخواستم.
متشکرم

شما میخواید اپلای کنید؟ نمره زبان جزو requirement های پذیرش اکثر قریب به اتفاق دانشگاه هاست. البته بعضی از اونها هم این شرط رو waive می کنن و پذیرش میدن در صورتیکه تا یک زمان مشخص اونجا کلاس های زبانشون رو برید و یه امتحان زبان بدین و نمره مورد نظرشون رو بیارید. تا زمانی هم که نمره زبان بهشون تحویل ندین پذیرشتون conditional خواهد بود. البته تنها یه تعدادی از دانشگاه ها این حالت رو دارن.

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - fariba-1 - 25-08-2014

(25-08-2014, 01:36 PM)'blur' نوشته:
شما میخواید اپلای کنید؟ نمره زبان جزو requirement های پذیرش اکثر قریب به اتفاق دانشگاه هاست. البته بعضی از اونها هم این شرط رو waive می کنن و پذیرش میدن در صورتیکه تا یک زمان مشخص اونجا کلاس های زبانشون رو برید و یه امتحان زبان بدین و نمره مورد نظرشون رو بیارید. تا زمانی هم که نمره زبان بهشون تحویل ندین پذیرشتون conditional خواهد بود. البته تنها یه تعدادی از دانشگاه ها این حالت رو دارن.

خوب من واقعا دامنه اطلاعاتم زیر صفره. من خواهرم سوئیسه و به همین خاطر میخوام اونجا درسم رو ادامه بدم اما تا الان دانشگاهی که در مقطع کارشناسی رشته نرم افزار داشته باشه پیدا نکردم.
من مفهوم کلماتی که در جملاتتون بکار بردید نمیدونم و نمیدونم باید چجوری شروع کنم و کدوم دانشگاهها امکان خوندن زبان قبل از شروع درس رو دارن.

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - blur - 25-08-2014

(25-08-2014, 03:02 PM)'fariba-1' نوشته:
خوب من واقعا دامنه اطلاعاتم زیر صفره. من خواهرم سوئیسه و به همین خاطر میخوام اونجا درسم رو ادامه بدم اما تا الان دانشگاهی که در مقطع کارشناسی رشته نرم افزار داشته باشه پیدا نکردم.
من مفهوم کلماتی که در جملاتتون بکار بردید نمیدونم و نمیدونم باید چجوری شروع کنم و کدوم دانشگاهها امکان خوندن زبان قبل از شروع درس رو دارن.

دوست عزیز، شما اول باید جزوه پذیرش رو یه مطالعه ای بکنید و همین طور یه نگاهم به این تاپیک ها بندازید. بعد از مطالعه اینا هرجا دچار ابهام شدین تو تاپیک مربوطه ش سوال بفرمایید Smile

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - shaparak_p66 - 26-08-2014

سلام دوستان.من طبق برنامم ، بهمن میخوام امتحان بدم.( الان یه امتحان آزمایشی تو موسسه زبان دادم و نمرم 5.5 شد! بنابراین تا اونموقع باید بخونم تا به 6.5یا 7 برسم). به نظرتون برای رشته های حیطه health در مقطع دکترا میرسم که برای سال 2015 وارد دانشگاه بشم؟ همه کارهای مربوط به پیدا کردن استاد،نوشتن رزومه انگلیسی،گرفتن مدارکم و ترجمه ها رو هم گذاشتم بعد از امتحان آیلتس.
ممنونم

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - ahmadpashaei - 26-08-2014

(26-08-2014, 10:43 AM)'shaparak_p66' نوشته: سلام دوستان.من طبق برنامم ، بهمن میخوام امتحان بدم.( الان یه امتحان آزمایشی تو موسسه زبان دادم و نمرم 5.5 شد! بنابراین تا اونموقع باید بخونم تا به 6.5یا 7 برسم). به نظرتون برای رشته های حیطه health در مقطع دکترا میرسم که برای سال 2015 وارد دانشگاه بشم؟ همه کارهای مربوط به پیدا کردن استاد،نوشتن رزومه انگلیسی،گرفتن مدارکم و ترجمه ها رو هم گذاشتم بعد از امتحان آیلتس.
ممنونم

سلام. شما اگر بهمن امتحان بدین و تازه از اسفند مدارک رو آماده کنید که نمیتونید سال دیگه-2015- خارج باشید! میتونید اگر نمرات زبان و مدارک لازم رو فراهم کردین پاییز سال 2015 اپلای کرده و پاییز سال 2016 اونجا باشید. البته بعضی دانشگاه ها در نوبت دومم پذیرش دارند ولی باید بدونید که فاند خیلی کمی در اون به اصطلاح secon call وجود داره ولی بازم میتونید سعیتون رو بکنید. 

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - shaparak_p66 - 27-08-2014

(26-08-2014, 11:00 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. شما اگر بهمن امتحان بدین و تازه از اسفند مدارک رو آماده کنید که نمیتونید سال دیگه-2015- خارج باشید! میتونید اگر نمرات زبان و مدارک لازم رو فراهم کردین پاییز سال 2015 اپلای کرده و پاییز سال 2016 اونجا باشید. البته بعضی دانشگاه ها در نوبت دومم پذیرش دارند ولی باید بدونید که فاند خیلی کمی در اون به اصطلاح secon call وجود داره ولی بازم میتونید سعیتون رو بکنید.

با سلام و ممنونم.
خیلی بد شد که! :-(  ​یه سوال: برای کشورهای کانادا ، استرالیا و آمریکا هر سه ددلاین تقریبی پاییز هست؟ یا باهم فرق دارند؟

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - gabriel2311 - 08-09-2014

سلام من سال اخر لیسانسم(مکانیک ترم 7) و زبانم متوسط نیاز به تافل و GRE دارم میخوام بدونم زمان کافی رو دارم یا نه؟که اگر ندارم لیسانس رو دیرتر بگیرم( ترم 10 فارغ التحصیل بشم) یکم نگران سربازی هستم.
و برای دریافت کمک هزینه از دانشگاه بعضی جاها نوشته طول تحصیل 4 سال دوره ی لیسانس این مطلب تا چه حد درسته؟