آکادمیا کافه
بررسي مدارك و هزينه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: ترجمه مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: بررسي مدارك و هزينه‌ها (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%88-%D9%87%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - butterfly - 17-09-2015

(16-09-2015, 08:14 PM)mgorji نوشته: دوستان آیا حتما باید مهر دادگستری و وزارت خارجه روی دانشنامه ریز نمرات باشه؟ تا اونجا که من متوجه شدم هزینه این کار بیشتر ازخود ترجمه هست!! Huh
آیا می تونیم خودمون برای دریافت مهر اقدام کنیم؟ در این صورت هزینه کمتر میشه؟
ممنون

دوست عزیز این مساله بستگی به دانشگاه مورد نظر شما داره. بعضی از دانشگاه ها در مرحله اپلای نیازی به مدارک رسمی مهر شده ندارند و شما بعد از پذیرش ترجمه تایید شده توسط دادگستری و وزارت خارجه رو براشون ارسال می کنید. ولی بعضی از دانشگاه ها هم ممکنه از همون ابتدا ترجمه رسمی بخوان. بهترین کار بررسی دقیق مدارک موردنیاز دانشگاه موردنظر و مکاتبه جهت پرسیدن در این مورد هست. درصورتی که الزامی نباشه می تونید از صرف هزینه برای مهرها چشم پوشی کنید. 
خودتون هم می تونید برای مهرها اقدام کنید اما در هزینه تفاوتی نمی کنه. تا جایی که می دونم دارالترجمه ها بابت اینکار هزینه اضافی نمی گیرند.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - mgorji - 17-09-2015

(17-09-2015, 07:56 AM)butterfly نوشته: دوست عزیز این مساله بستگی به دانشگاه مورد نظر شما داره. بعضی از دانشگاه ها در مرحله اپلای نیازی به مدارک رسمی مهر شده ندارند و شما بعد از پذیرش ترجمه تایید شده توسط دادگستری و وزارت خارجه رو براشون ارسال می کنید. ولی بعضی از دانشگاه ها هم ممکنه از همون ابتدا ترجمه رسمی بخوان. بهترین کار بررسی دقیق مدارک موردنیاز دانشگاه موردنظر و مکاتبه جهت پرسیدن در این مورد هست. درصورتی که الزامی نباشه می تونید از صرف هزینه برای مهرها چشم پوشی کنید. 
خودتون هم می تونید برای مهرها اقدام کنید اما در هزینه تفاوتی نمی کنه. تا جایی که می دونم دارالترجمه ها بابت اینکار هزینه اضافی نمی گیرند.

دوست گرامی من صرفا می خوام این مدارک رو به استاد نشون بدم اما با خودم گفتم اگر غیر رسمی اقدام کنم نمی ارزه چون یک بار دیگه هم باید رسمی اقدام کنم برای دانشگاه
در هر صورت اگر این تفاوت هزینه در مورد مهر در حدود 50 یا 60 تومان هست به نظرم بهتره این هزینه رو همین الان بپذیرم درسته به نظر شما؟ چون ممکنه دارالترجمه بعدا قبول نکنه برای من فقط مهر رو بگیره یا ترجمه از اعتبار بیافته؟

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - butterfly - 17-09-2015

(17-09-2015, 11:48 AM)mgorji نوشته: دوست گرامی من صرفا می خوام این مدارک رو به استاد نشون بدم اما با خودم گفتم اگر غیر رسمی اقدام کنم نمی ارزه چون یک بار دیگه هم باید رسمی اقدام کنم برای دانشگاه
در هر صورت اگر این تفاوت هزینه در مورد مهر در حدود 50 یا 60 تومان هست به نظرم بهتره این هزینه رو همین الان بپذیرم درسته به نظر شما؟ چون ممکنه دارالترجمه بعدا قبول نکنه برای من فقط مهر رو بگیره یا ترجمه از اعتبار بیافته؟

به نظرم تصمیم گیری در این مورد به شرایط شخصی هر فرد بستگی داره.ولی خب  می تونید  ترجمه تون همراه با مهر انجام بدید.  اینجوری هم می تونید اسکن ترجمه رو  برای استاد ارسال کنید و هم بعدا از ترجمه مدرکتون موقع ثبت نام استفاده کنید. و شاید مقرون به صرفه تر باشه.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - akbar_saeedi - 11-12-2015

سلام دوستان
اینکه برای هر دانشگاهی که اپلای آنلاین میکنیم باید یک نسخه جدا از ترجمه اسکن و آپلود بشه؟ اگه برا چند دانشگاه یک ترجمه فرستاده بشه چی میشه؟
یک دانشجویی میگفت من با یک ترجمه چند دانشگاه اپلای کردم و مشکلی پیش نمیاد..نظر شما؟

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - butterfly - 11-12-2015

(11-12-2015, 12:41 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان
اینکه برای هر دانشگاهی که اپلای آنلاین میکنیم باید یک نسخه جدا از ترجمه اسکن و آپلود بشه؟ اگه برا چند دانشگاه یک ترجمه فرستاده بشه چی میشه؟
یک دانشجویی میگفت من با یک ترجمه چند دانشگاه اپلای کردم و مشکلی پیش نمیاد..نظر شما؟

سلام، وقتی که نحوه ارسال مدارک به صورت آنلاین هست شما کافیه که مدارک رو  بعد  از اسکن با فرمت خواسته شده -معمولا به فرمت pdf - آپلود کنید. برای این کار داشتن یه نسخه ترجمه کافیه.  این دانشگاه ها معمولا بعد از پذیرفته شدن از شما می خوان که مدارک و ریزنمرات رسمی رو به همراه ترجمه بهشون ارائه بدید. 
گرفتن چند نسخه ترجمه از مدارک برای دانشگاه هایی هست که در همون مرحله اپلای باید مدارک براشون پست کنید که در این حالت طبیعیه یه مدرک نمیشه برای چند جا ارسال کرد. 
موفق باشید.

RE: بررسي مدارك و هزينه‌ها - mmjavad - 11-12-2015

(11-12-2015, 12:41 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان

من برای آلمان اقدام کردم و یکسری ترجمه کردم و ازش چند کپی گرفتم بردم سفارت برای تایید کپی و بعدش برای هر دانشگاه کپی ها رو پست کردم
موقع مصاحبه اصل ترجمه رو میگیرن
و  بعضی دانشگاه ها لازمه موقع ثبت نام بعد از طی همه مراحل و نهایی شدن، اصل ترجمه ها رو آدم ببره که پس در کل برای بعضی دانشگاه ها لازمه دو سری ترجمه بشه

بعضی از کشورا حتی در همون مرحله اول برای گرفتن پذیرش شاید بگن اصل ترجمه ها که برای اونا قضیه فرق داره

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - atefeh8001 - 19-12-2015

سلام
من از همه مدارکم از دیپلم تا ارشد یک نسخه ترجمه گرفتم. برای 5 تا دانشگاه می خوام بفرستم یعنی باید 4 بار دیگه پول ترجمه و مهراشو بدم؟؟؟؟Sad(

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - Matinking - 19-12-2015

(19-12-2015, 01:38 AM)atefeh8001 نوشته: سلام
من از همه مدارکم از دیپلم تا ارشد یک نسخه ترجمه گرفتم. برای 5 تا دانشگاه می خوام بفرستم یعنی باید 4 بار دیگه پول ترجمه و مهراشو بدم؟؟؟؟Sad(

سلام

خیلی از دانشگاه ها در مرحله processing فقط فایل الکترونیکی ریزنمرات رو طلب می کنند و در صورت پذیرش applicant رو موظف می کنند hard copy مدارک رو هم ارسال کنه...
اگر دانشگاه هاتون در مورد بالا صدق می کنند، فقط یک سری ترجمه تهیه خواهید کرد...
وگرنه به ازای هر دانشگاه به یک سری ریزنمرات ترجمه شده نیاز خواهید داشت... در ضمن نیاز به مهرها بسیار محدود هست و در صورتی اونها رو تهیه کنید که دانشگاه هدف شما رو ملزم کرده باشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

[برش] ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - Atlantis - 03-01-2016

(03-01-2016, 09:00 PM)automotive نوشته: با سلام،
اینجوریش رو دیگه ندیده بودیم؟
آدرس این دارالترجمه رو لطفا بگید بقیه اونجا نرند؟!! بعدشم با همون دو کلمه اشتباه می‌تونی ازش شکایت کنی!؟ چه معنی داره آدم به این بی‌سوادی با توجه به ترجمه واضح این لغات، نتونه اون‌ها رو ترجمه کنه و پروانه کار داشته باشه(اون هم دارالترجمه)؟

آقایون خانومهای محترم، یک توصیه ی دوستانه می‌کنم، حتما به مترجم بگید قبل از ترجمه رونوشت متن ترجمه شده‌ی مدارک و ریز نمراتتون(نام درس‎ها) رو براتون ایمیل کنه و بعد از تایید شما، متن ترجمه شده رو چاپ کنه و مهر بزنه!!
که اگر اشتباهی بود اصلاح کنید.

خواهشا حواستون جمع باشه، فکر کنم این طرف با Google Translate ترجمه کرده!
خدا ازشون نگذره ببین چه آدمای بی‌سوادی درحال خدمت (بهتر هستش بگم خیانت) به قشر تحصیل کرده جامعه هستند.

باز Google Translate شرف داره به این ! با شما موافقم
من شهرستان بابل (استان مازندران) هستم. متاسفانه شهر ما فقط دو دارالترجمه داره و من حق انتخاب زیادی نداشتم.

پیش نویس ترجمه رو برای من ایمیل کردن و این موارد که بالاتر گفتم از روی همون بود. من هم با کمک Matinking عزیز اصلاح کردم و همین الان فرستادم.
بابت 8 ترم 96 تومن گرفت، ترمی 12 تومن. برای هرکپی هم میگه 50 درصد قیمت ترجمه رو میگیره، یعنی 48 تومن. آیا به نظر شما این نرخ منطقی هست؟
ممنون

RE: ترجمه واژه‌هاي مدارك تحصيلي و ريز نمرات - automotive - 03-01-2016

(03-01-2016, 09:37 PM)Atlantis نوشته: باز Google Translate شرف داره به این ! با شما موافقم
من شهرستان بابل (استان مازندران) هستم. متاسفانه شهر ما فقط دو دارالترجمه داره و من حق انتخاب زیادی نداشتم.

پیش نویس ترجمه رو برای من ایمیل کردن و این موارد که بالاتر گفتم از روی همون بود. من هم با کمک Matinking عزیز اصلاح کردم و همین الان فرستادم.
بابت 8 ترم 96 تومن گرفت، ترمی 12 تومن. برای هرکپی هم میگه 50 درصد قیمت ترجمه رو میگیره، یعنی 48 تومن. آیا به نظر شما این نرخ منطقی هست؟
ممنون

با سلام،
در سایت زیر، نرخنامه‌ی انواع اسناد برای ترجمه، از جمله ریز نمرات رو می‌تونید نگاه کنید که قیمتش با آن‌چیزی که اعلام کرده بودید یکی هستش، باز هم دوستان اطلاعاتشون بهتر هستش.
http://www.soroosh12.com/fa/price/
موفق یاشید