آکادمیا کافه
نوسانات قیمت ارز - مشکلات و راه حل ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: نوسانات قیمت ارز - مشکلات و راه حل ها (/Thread-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - M0TRIX - 24-06-2013

دلار 2950 تومن.

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - Pejman - 25-06-2013

همونطور که در دو سه روز اخیر دیدیم، دلار دوباره کمی افزایش پیدا کرده. به نظر من کاهش شدیدش بیشتر یه مساله روانی بوده و خیلی ها از ترس اینکه دلار قراره خیلی ارزون بشه شروع به فروش دلارها کردند و با افزایش عرضه و کاهش تقاضا، قیمت دلار کاهش پیدا کرد. ولی از اونجایی که از نظر اقتصادی، اوضاع روابط خارجی و وضعیت تحریمها، تغییری رو در کشور شاهد نبودیم، این روند متوقف شد و دوباره دلار افزایش پیدا کرد.
من فکر می کنم تا زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید، اگر اتفاق عجیبی رخ نده، دلار در همین حدود نوسان خواهد کرد، و به تدریج اگر که سیاست های دولت جدید در جهت تعامل با کشورهای خارجی و رونق تولید و رفع تحریم ها باشه، مسلماً دلار کاهش پیدا می کنه و احتمالاً به حدود 2500-2700 خواهد رسید.
البته من سر رشته ای در اقتصاد ندارم و تحلیلی که ارائه کردم صرفاً بر اساس مطالعاتم در سایت های مختلف و شنیدن نظرات دیگران بود!

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - M0TRIX - 25-06-2013

والا قول 1000 تومن قدیم رو دادن.

البته تا بیاد 1000 تومن قدیم بشه عمر این دولت هم تموم میشه و اصلا من شک دارم مثل قدیم بشه.

امروز دلار 3100 تومن معامله میشد

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - blur - 26-06-2013

(25-06-2013, 11:26 PM)'M0TRIX' نوشته: والا قول 1000 تومن قدیم رو دادن.
البته تا بیاد 1000 تومن قدیم بشه عمر این دولت هم تموم میشه و اصلا من شک دارم مثل قدیم بشه.
امروز دلار 3100 تومن معامله میشد

قول 1000 تومن رو کسی که از اوضاع کشور و اقتصاد سررشته داشته باشه بعیده بده. چون تورم فعلی ریشه ای تر از این حرفاست و خودش به کاهش ارزش پول ملی منجر میشه و زمان لازمه که این تورم کاهش پیدا کنه. بعلاوه این نرخی که می فرمایین به شدت وزنه واردات رو سنگین میکنه و به نفع اقتصاد کشور نیست ولی ظاهرا دوروبر 2500 تومن موازنه نسبی با توجه به اوضاع کنونی میتونه برقرار بشه و اگه مذاکرات خوب پیش بره و از لحاظ سیا سی به ثبات نسبی برسیم به این 2500 تومن میرسه. امیدوارم...

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - ForeverBlue - 29-06-2013

یک تحلیل کاملا عامیانه: 

کشوری که یک تورم دائمی و بالا داره باید هم به این وضع برسه. ببینید، در زمان هاشمی، دلار از زیر 100 تومان به بالای 300 تومان رسید. زمان خاتمی از 300 به 1000. زمان احمدی ن از 1000 به 3000 

کلا هر 8 سال یک 3 برابر شدن را میبینم. 
احمدی خیلی سعی کرد همان 1200 نگه دارد (آن هم به مدد درآمد بی سابقه نفت) ولی تحریمها مانند سوزنی در بادکنک بود و اصل ماجرا را نشان داد.
تا زمانی که این تورم حاکم است، وضعیت همچنان رو به بدتر شدن است ( فارغ از این که چه کسی رییس جمهور باشد و نوسانات مقطعی چگونه خواهد بود) 

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - pama - 22-07-2013

سلام.
امروز در کنار طلا و سکه نرخ ارز نیز روبه رشد بوده است به طوری که هر دلار 3190 تومان و هر یورو 4200 تومان در بازار آزاد معامله شد. این در حالی است که در ساعات اولیه روز گذشته دلار با 3065 و یورو نیز با 4050 تومان در بازار آزاد معامله می‌شد اما از حوالی عصر دیروز به بعد نرخ این ارزها روند صعودی به خود گرفت تا جایی که در پایان روز گذشته هر دلار 3100 تومان و هر یورو 4100 تومان در بازار آزار به فروش رسید. [img]images/smilies/undecided.gif[/img]

مرجع خبر : ایسنا
تاریخ درج خبر : 1392/4/31

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - mahnaz103 - 23-07-2013

برای ماهایی که اول راهیم و با خوندن تایپیک های مربوط به آزمون ها اللخصوص جی آر ای گیج شده و مغزمون هنگ کرده و نا امید از ادامه میشیم دیگه این پست میتونه یه تیر خلاصی باشه Big Grin
باز میشه تافل وجی آر ای رو با شبانه روزی خوندن و عذاب حلش کرد .این افزایش دلار رو کجای دلم بذارم آخه Big Grin Big Grin
اما خوشم میاد هیچ چی نمیتونه این لبخند رو از لبان ما محروم کنه.تنها چیزی که ته همه ی اینها به آدم روحیه میده فقط امیدبه خداستتتتتتتتت Smile امیدبه خدا لبخند رو لبهای آدم میذاره Smile خدایا بازم شکرت

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - ForeverBlue - 23-07-2013

(23-07-2013, 12:08 AM)'mahnaz103' نوشته: برای ماهایی که اول راهیم و با خوندن تایپیک های مربوط به آزمون ها اللخصوص جی آر ای گیج شده و مغزمون هنگ کرده و نا امید از ادامه میشیم دیگه این پست میتونه یه تیر خلاصی باشه Big Grin
باز میشه تافل وجی آر ای رو با شبانه روزی خوندن و عذاب حلش کرد .این افزایش دلار رو کجای دلم بذارم آخه Big Grin Big Grin
اما خوشم میاد هیچ چی نمیتونه این لبخند رو از لبان ما محروم کنه.تنها چیزی که ته همه ی اینها به آدم روحیه میده فقط امیدبه خداستتتتتتتتت Smile امیدبه خدا لبخند رو لبهای آدم میذاره Smile خدایا بازم شکرت

درود بر شما
از اتفاق این افزایش دلار یک هشدار بسیار مهم است که واقع بین باشیم و هیجانی تصمیم نگیریم. بله، من هم قبول دارم که یاد خدا میتواند برای دوستان معتقد آرام بخش باشد ولی باید مسائل دیگر را هم در نظر گرفت. 
از طرفی سایر شاخصهای اقتصادی (که شرخ مفصل آن را در اینجا گفته ام) وضعیت خوبی را در آینده تصویر نمیکند و رفع این مشکلات هم بیش از دو دهه زمان میبرد.

پس یک کلام، واقع بین باشیم و با پشتوانه مکفی اقدام کنیم.

ایران در فهرست «جعل‌کنندگان نرخ تورم» - ahmadpashaei - 02-08-2013

ایران در فهرست «جعل‌کنندگان نرخ تورم»
دانشگاه جان هاپکینز آمریکا با همکاری یک اتاق فکر اقتصادی این کشور فهرستی ارائه کرده از کشورهایی که "ارزش پول ملی خود را به صورت مصنوعی بالا نگه می‌دارند و آمار نرخ تورم‌شان واقعی نیست". نام ایران در این فهرست قرار دارد.

به گزارش دویچه وله پایگاه اینترنتی "فُرمت" اتریش نتایج پژوهش استیو هَنکه، اقتصاددان و استاد دانشگاه جانز هاپکینز، و مؤسسه "کیتو" (یک اتاق فکر اقتصادی در آمریکا) را منتشر کرده است. این پژوهش نرخ ارزهای مختلف در بازار سیاه، ارزش واحدهای پول ملی و نرخ‌های تورم رسمی منتشرشده را زیر ذره‌بین برده است.

بر این اساس، در حالی که نرخ برابری پول ملی با ارزهای خارجی و همچنین میزان تورم در آمار رسمی کشورها شرایط اقتصادی باثباتی را ترسیم می‌کنند، ارزش برخی واحدهای پول ملی در بازار غیررسمی به سرعت سقوط می‌کند؛ نتیجه: تورم به شدت و گاهی حتی غیر قابل کنترل افزایش می‌یابد.

در فهرست منتشرشده توسط دانشگاه جانز هاپکینز و مؤسسه کیتو، نام شش کشور به چشم می‌خورد: ایران، آرژانتین، ونزوئلا، مصر، سوریه و کره شمالی.

دانشگاه جانز هاپکینز و مؤسسه کیتو در پی موج تورم پاییز ۲۰۱۲ در ایران به فکر راه‌اندازی پروژه‌ای موسوم به "واحدهای پول مشکل‌دار" (Troubled Currencies Project) افتادند. به زعم استیو هنکه، اختلاف بهای دلار در بازار رسمی و غیر رسمی ایران در ژوئن ۲۰۱۰ قابل چشم‌پوشی بود. این زمان اندکی پس از آن بود که باراک اوباما، ریاست جمهوری آمریکا، قانون تحریم‌های جامع علیه ایران را امضا کرد. ایران در همان هنگام (۱۳۸۹) تصمیم گرفت بنزین مورد نیاز خود را در مجتمع‌های پتروشیمی تولید کند.

پژوهش استیو هنکه و همکارانش نشان می‌دهد که اختلاف بین قیمت دلار در بازار رسمی و غیررسمی در ایران از آن تاریخ به بعد به صورت مداوم افزایش یافته است.

بر اساس این تحقیق، در سپتامبر ۲۰۱۲ سیر سقوط ارزش ریال ایران شتاب بیشتری به خود گرفت؛ فرایندی که به افزایش لجام‌گسیخته تورم انجامید.

به اعتقاد تنظیم‌کنندگان این گزارش، جایگاه ریال اخیرا تا حدودی تثبیت شده، اما تورم بر اساس نرخ برابری ریال با ارزهای خارجی در بازار غیررسمی، بسیار بالاست: در حال حاضر 74.2درصد[عکس: www_MyEmoticons_com__smokelots.gif].
 منبع: http://www.ghatreh.com/news/nn15067180/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D8%B9%D9%84-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%85  

RE: مشکل افزایش بی سابقه قیمت دلار - Context - 02-08-2013

سلام دوستان... به نظرتون خرید دلار 3150 تومانی برای application fee سال 2014 منطقیه ؟