آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - coriolis - 03-01-2014

من از شما آقای Saaaam، جدا و وجدانا سپاسگزارم که وقت گذاشتید و پاسخ من را دادید،    امـــــا

دوست من شما که تخصص تان حسابداری ست و در زمینه مهندسی و پذیرش در این زمینه اطلاعاتی ندارید لطفا با پاسخ هایتان که البته بی شک از سر دلسوزی و کمک به هموطنانتان می باشد با دادن اطلاعات نامربوط و نادرست کیفیت کار این سایت را پایین نیاورید !!!

حضرتعالی اصلا مطلع هستید که همین پارسال شخصی با لیسانس مکانیک دانشگاه بابل و آیلتس 6.5 و بدون هیچ مقاله ای از دانشگاه LUT برای فوق لیسانس پذیرش گرفت ؟؟؟

شما اصلا مطلع هستید دادن یک مقاله آی اس آی با ایمپک فکتور 2.04 در کارهای عددی در مهندسی مکانیک یعنی چه ؟ و چه ارزشی داره ؟ و چند ماه و چند سال کار حرفه ای لازم دارد ؟

درضمن اکثر دانشگاههایی که شما نام بردید همچون هلسینکی یا دانشکدۀ مهندسی ندارند و یا اینکه اصلا در زمنیه مکانیک دپارتمانی ندارند.

به هر حال باز هم از حساسیت شما در کمک به دیگران سپاسگزارم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - salazar716 - 03-01-2014

من دانشگاه بابل درس میخونم، میتونم بپرسم اسم و گرایش اون شخصی که رفت چیه؟ :-؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - coriolis - 03-01-2014

توی پیام خصوصی برایتان ارسال می کنم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - rulany - 03-01-2014

(03-01-2014, 10:19 PM)'coriolis' نوشته: .....
حضرتعالی اصلا مطلع هستید که همین پارسال شخصی با لیسانس مکانیک دانشگاه بابل و آیلتس 6.5 و بدون هیچ مقاله ای از دانشگاه LUT برای فوق لیسانس پذیرش گرفت ؟؟؟
....

من با ساير قسمت هاي پست شما كاري ندارم. اما خوب الان من متوجه نشدم كار شاخي كرد پذيرش گرفت؟ اكثر كسايي كه مستر پذيرش ميگيرن مخصوصا ازفنلاند معمولا مقاله اي ندارند.
كار عجيبي نيست كه از LUT پذيرش گرفتند. تازه ايشون دانشگاه دولتي بودن. N نفر رو در AA ميشناسم كه دانشگاه آزاد بودند و از آلتو پذيرش گرفتند. اين كه لاپنرانتا هست!!

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - coriolis - 04-01-2014

(03-01-2014, 11:21 PM)'rulany' نوشته:
من با ساير قسمت هاي پست شما كاري ندارم. اما خوب الان من متوجه نشدم كار شاخي كرد پذيرش گرفت؟ اكثر كسايي كه مستر پذيرش ميگيرن مخصوصا ازفنلاند معمولا مقاله اي ندارند.
كار عجيبي نيست كه از LUT پذيرش گرفتند. تازه ايشون دانشگاه دولتي بودن. N نفر رو در AA ميشناسم كه دانشگاه آزاد بودند و از آلتو پذيرش گرفتند. اين كه لاپنرانتا هست!!

من نمی دانم وضعیت گرفتن پذیرش از فنلاند برای رشته مکانیک چطوره ! که اگر می دانستم اینجا از بقیه سوال نمی کردم !

خطاب من این دوستمان بود که متاسفانه بدون داشتن اطلاعات کافی بی جهت پاسخ دیگران را می دهند. این مثال را هم برای این آوردم که اثبات کنم ایشان در اشتباهند و آنچکه شما مدعی هستید ( پذیرش دانشجویان دانشگاههای آزاد آنهم از دانشگاهای بهتر ) موید حرف من هست.

درضمن واقعا شما در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ اگر ممکنه از مواردی که عینا با آنها برخورد داشتید صحبت کنید تا استفاده کنم . متشکرم

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Emir - 04-01-2014

(04-01-2014, 12:18 AM)'coriolis' نوشته:
من نمی دانم وضعیت گرفتن پذیرش از فنلاند برای رشته مکانیک چطوره ! که اگر می دانستم اینجا از بقیه سوال نمی کردم !
خطاب من این دوستمان بود که متاسفانه بدون داشتن اطلاعات کافی بی جهت پاسخ دیگران را می دهند. این مثال را هم برای این آوردم که اثبات کنم ایشان در اشتباهند و آنچکه شما مدعی هستید ( پذیرش دانشجویان دانشگاههای آزاد آنهم از دانشگاهای بهتر ) موید حرف من هست.
درضمن واقعا شما در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ اگر ممکنه از مواردی که عینا با آنها برخورد داشتید صحبت کنید تا استفاده کنم . متشکرم

ضمن سلام به همه دوستان
دوست من اگر یکم لحن نوشتارتون رو ملایم کنین دوستان خیلی خوشال میشن .
جناب سام در رشته مالی هستند و لی در بیشتر نکات حرفشان درست است .
در رشته های مهندسی پذیرش گرفتن به مراتب راحت تر از مالی و... است .
و اما شما :
برای پذیرش بدون فاند که شما 100 درصد میتونین بگیرین حتی از التو و temper و .....  
البته باید بگم برای دانشگاه های التو و هلسینکی شما باید gre داشته باشین .
در مورد فاند باید بگم که شما باید دنبال پوزیشن باشین .
دانشگاه و معدل ارشد بیشتر ملاک هست و نگران نباشین , معدلتون هم خوبه .
اما تافل شما پایینه و توصیه میکنم بالای 92 باشه .
مقالتون خوبه ولی برای اینکه شانستون بالا باشه یه مقاله دیگه فقط سابمیت کنین .
من در حال حاضر شانس شما را 50 به بالا میبینم .
ولی طبق گفت دوست عزیز سام اگه شما قبلا با استادی هماهنگ بشین و بعد واسه پوزیشن اقدام کنین خیلی به نفعتون میشه .
در اخر باید بگم نمره تافل 87 یکم پایینه پس تقویتش کنین .
با تشکر

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 04-01-2014

(03-01-2014, 10:19 PM)'coriolis' نوشته: من از شما آقای Saaaam، جدا و وجدانا سپاسگزارم که وقت گذاشتید و پاسخ من را دادید،    امـــــا
دوست من شما که تخصص تان حسابداری ست و در زمینه مهندسی و پذیرش در این زمینه اطلاعاتی ندارید لطفا با پاسخ هایتان که البته بی شک از سر دلسوزی و کمک به هموطنانتان می باشد با دادن اطلاعات نامربوط و نادرست کیفیت کار این سایت را پایین نیاورید !!!
شما اصلا مطلع هستید دادن یک مقاله آی اس آی با ایمپک فکتور 2.04 در کارهای عددی در مهندسی مکانیک یعنی چه ؟ و چه ارزشی داره ؟ و چند ماه و چند سال کار حرفه ای لازم دارد ؟
درضمن اکثر دانشگاههایی که شما نام بردید همچون هلسینکی یا دانشکدۀ مهندسی ندارند و یا اینکه اصلا در زمنیه مکانیک دپارتمانی ندارند.
به هر حال باز هم از حساسیت شما در کمک به دیگران سپاسگزارم

دوست خوب ضمن عرض ادب خدمت شما و سایر دوستان
سو تفاهم اینجاست که شما پست بنده را با دقت مطالعه نفرمودید اول از همه بنده لیسانس حسابداری و فوق مدیریت گرایش مالی دارم و متاسفانه چندین سال هست که در کنار تحصیل پیگیر اپلای بوده و بسیاری از دوستان در سایت AA بنده را می شناسند طبیعتا کسی که از سال 2009 پیگیر مستمر بوده نتیجه کار بچه ها و دوستان خود در رشته های مختلف را بررسی کرده می تواند با تخمین بالایی نظر بدهد
در مورد دوست خوبمان ایشان با معدل و دانشگاه هایی که بودند بر اساس تجربیات شخصی و انچه که از دوستان یاد گرفته ام عرض کردم برای گرفتن پوزیشن دکتری در فنلاند شانس کمی دارند البته من میدانم که چاپ مقاله در جرنالهای دارای ایمپکت فاکتور بالا بسیار دشوار هست بطور مثال در ایران حداقل در رشته های هم خانواده مدیریت و حسابداری به جرات می توانم بگویم در طول تاریخ این علوم شاید 5 مقاله از ایران در این جرنالها چاپ نشده است. البته ان چند مورد هم کسانی بودند که در خارج تحصیل کرده اند.
بگزریم سالها تجربه نشان داده در گرفتن پذیرش بدون بورس تفاوت چندانی دانشگاه ها بین فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد و سراسری قرار نمی دهند ولی در هنگام بررسی برای بورس متاسفانه تفاوت فاحش هست. این مطلب را از سایر دوستان مطلع لطفا بپرسید.
در سالهای اخیر متاسفانه دوستان دانشگاه ازاد شانس کمتری برای بورس در مقایسه با دانشگاه های سراسری داشته اند. بطور مثال بنده شخصا یک نمونه حی و حاظر هستم با داشتن سه استاد در یک دانشگاه و نوشتن توصیه نامه به شورای بورس دانشگاه گریفیت و چندین مقاله ای اس ای و ... بورس نشدم ولی دوستانی از دانشگاه های ملی با رزومه ای ضعیفتر برنده شدند.
رشته به رشته فرق دارد ولی روند کلی بدین صورت هست متاسفانه این موضوع در مورد همه رشته ها صادق هست.
امیدوارم توضیحات بنده مورد استفاده همه دوستان قرار گیرد.
در ضمن بنده متاسفانه قبلا دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر بودم که به دلایل شخصی مجبور به تغییر رشته شدم فکر نکنم ذکر دلیل ان لازم باشد.
ویرایش توسط ForeverBlue  به درخواست ارسال کننده

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - saaaaam - 08-01-2014

سلام دوستان
من یک سوالی برام پیش امده اگه ممکن هست راهنمایی کنید
ایا امکان داره کسی که دانشجوی دکتری در دانشگاهی هست هم زمان در ان دانشگاه دانشجوی مستر رشته ای دیگر ولی هم خانواده هم باشه!؟
اگه کسی تجربه ای داره لطفا بگوید
سوال من بطور خاص دانشگاه های فنلاند هست

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 15-01-2014

(08-01-2014, 04:23 AM)'saaaaam' نوشته: سلام دوستان
من یک سوالی برام پیش امده اگه ممکن هست راهنمایی کنید
ایا امکان داره کسی که دانشجوی دکتری در دانشگاهی هست هم زمان در ان دانشگاه دانشجوی مستر رشته ای دیگر ولی هم خانواده هم باشه!؟
اگه کسی تجربه ای داره لطفا بگوید
سوال من بطور خاص دانشگاه های فنلاند هست

سوال خیلی جالبی کردی   Smile
کاملا عجیبه ولی بله!!  من یک مورد دیدم که یه بنده خدایی هم زمان دکترا و ارشد رو در یک رشته میخوند!!  ایشون به نام ارشد اومدن و بعد از یه ترم دکترا توی همون دپارتمان قبول شدن...   توی فنلاند البته..

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - salman66 - 21-02-2014

می خواستم بدونم با توجه به شرایط زیر در رشته مدیریت یا بیزینس در چقد احتمال داره تو فنلاند در یکی از سه تا دانشگاه اول پذیرش همراه با کمک هزینه بگیرم؟
1- کارشناسی مدیریت دولتی معدل 16/12
2- کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات شهید بهشتی تهران 17/23
3- مدرک زبان ندارم واسه آیلس دارم اماده می شم ولی الان در حدود 5.5 ایلس هستم.
4-مقاله ندارم ولی دارم روی دو تا  کار میکنم که اخرش هست.
5- همکار اصلی دو تا پروژه مرتبط با مدیریت بودم
6- عضو یک انجمن بین المللی در حوزه مدیریت هستم.
7- یک ترجمه کتاب دارم
8- یک تالیف کتاب تست دارم
9 - میتونم دو تا ریکامندشن خوب شاید یکی از اساتید مدیریتی از انگلیس بگیرم.
10- چند تا تقدیرنامه هم به خاطر فعالیت های علمیم دارم.
11- احتمالا تا زمان ارسال مدارک بتونم یک سال سابقه کاری مرتبط هم تهیه کنم.