آکادمیا کافه
شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 25-12-2011

(25-12-2011, 03:00 AM)Faraz نوشته: شهروز جان تعطیلات کریسمس را در نظر گرفته اید؟

درود
فراز عزیز، ممنونم. حقیقتش نه!!! من از زاویه خودم به موضوع نگاه می کردم و اصلا فراموش کردم که اونها زمانهاشون رو با من تنظیم نمی کنند! پس باید منتظر بمونم. ولی آخر دسامبر ددلاین هست.

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 25-12-2011

(25-12-2011, 03:09 AM)Bahram نوشته: در مورد لزوم پست مدارک یا آپلود، دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه.
دانشگاه سیدنی میدونم که خیلی به پست مدارک حساس هست و شما باید علاوه بر آپلود، کپی مدارکتون رو در یکی از دفاتر مورد تایید دانشگاه سیدنی در ایران تایید کنید، همینطور میتونید به سفارت استرالیا در میدان آرژانتین مراجعه کنید و مدارک را تایید کنید. کمی هزینه برداره ولی چاره ای نیست.
ولی از طرفی دیگر دانشگاه UNSW و همینطور بسیاری دیگر از دانشگاههای استرالیا تا جایی که من میدانم نیازی به دریافت اصل مدارک ندارند.

ممنونم بهرام عزیز. یعنی قبل از بررسی پذیرش، مدارک تائید شده ( چه مدارکی؟ حتی مقالات؟) بایستی ارسال شده باشه و به دستشون از طریق پست رسیده باشه؟ مدارک چند روزه به دستشون می رسه؟ ددلاین اونها فوق العاده زمان بدی افتاده. دقیقا بعد از تعطیلی ها. اینها سوالهاییه که از اونها پرسیدم و پاسخی ندادند!

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Bahram - 25-12-2011

(25-12-2011, 03:22 AM)Shahrouz نوشته: ممنونم بهرام عزیز. یعنی قبل از بررسی پذیرش، مدارک تائید شده ( چه مدارکی؟ حتی مقالات؟) بایستی ارسال شده باشه و به دستشون از طریق پست رسیده باشه؟ مدارک چند روزه به دستشون می رسه؟ ددلاین اونها فوق العاده زمان بدی افتاده. دقیقا بعد از تعطیلی ها. اینها سوالهاییه که از اونها پرسیدم و پاسخی ندادند!
ببخشید گویا در پست قبلیم منظورم رو بد رسوندم.
ببینید شما بایستی مهرهای مربوطه رو بر روی مدارکتون(ریزنمرات و دانشنامه و سایر مدارکی که در آنلاین اپلیکیشن خواسته شده. مقالات که بعید میدونم نیازی باشه) بزنید و به تایید اون جاهایی که عرض کردم برسانید، سپس آنها را اسکن کنید بطوری که مهرها کاملاً در تصویر مشخص باشند، و سپس فایلها رو در آنلاین اپلیکشن آپلود کنید. چندروز منتظر بمانید که ادمیشن آفیسر با شما تماس بگیرد و احتمال زیاد ازتون میخواد که اصل مدارک رو نیز براشون ارسال کنید. اگر هم نخواست که نمیفرستید. اگر خیلی نگران هستید میتونید خودتون بدون اینکه بگن، براشون بفرستید.
بستگی به پست داره. با ارزانترین پست ایران که من ارسال میکردم حدود 2 هفته طول میکشید. DHL و TNT حتماً سریعتر میرسه. ولی تعطیلات کریسمس رو هم در نظر بگیرید.
بهتره با خوشان صحبت کنید. نگران تعطیلیها نباشید که مشکل خیلی ها است، اینجا همه چیز negotiable هست و فکر نمیکنم یک دانشجوی دکترا که بالاترین عنوان علمی دانشگاهشون باشه رو بخاطر این دلیل ساده به مشکل بندازن. Smile

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 27-12-2011

(25-12-2011, 04:23 AM)Bahram نوشته: ببخشید گویا در پست قبلیم منظورم رو بد رسوندم.
ببینید شما بایستی مهرهای مربوطه رو بر روی مدارکتون(ریزنمرات و دانشنامه و سایر مدارکی که در آنلاین اپلیکیشن خواسته شده. مقالات که بعید میدونم نیازی باشه) بزنید و به تایید اون جاهایی که عرض کردم برسانید، سپس آنها را اسکن کنید بطوری که مهرها کاملاً در تصویر مشخص باشند، و سپس فایلها رو در آنلاین اپلیکشن آپلود کنید. چندروز منتظر بمانید که ادمیشن آفیسر با شما تماس بگیرد و احتمال زیاد ازتون میخواد که اصل مدارک رو نیز براشون ارسال کنید. اگر هم نخواست که نمیفرستید. اگر خیلی نگران هستید میتونید خودتون بدون اینکه بگن، براشون بفرستید.
بستگی به پست داره. با ارزانترین پست ایران که من ارسال میکردم حدود 2 هفته طول میکشید. DHL و TNT حتماً سریعتر میرسه. ولی تعطیلات کریسمس رو هم در نظر بگیرید.
بهتره با خوشان صحبت کنید. نگران تعطیلیها نباشید که مشکل خیلی ها ست، اینجا همه چیز negotiable هست و فکر نمیکنم یک دانشجوی دکترا که بالاترین عنوان علمی دانشگاهشون باشه رو بخاطر این دلیل ساده به مشکل بندازن. Smile

از طریق agent اقدام کردم . هر چند یک هزینه هایی می گیرند اما فوق العاده کارها رو سریع انجام می دن و کلا هزینه های زیادی رو هم کاهش می دن. دیگه نیازی به پست و هزینه برای صدور هر بار کارنامه و هزینه ارسال رسمی کارنامه آیلتس برای هر بار نیست. اسمش رو برای جلوگیری از تبلیغات نمی شه آورد.

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - emadkhan - 07-02-2012

سلام
دانشجوی ترم آخر رشته علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم
2مقاله داخلی و 4 مقاله ISI دارم
1 نوآوری ملی
تهیه محتوای آموزشیدر دو طرح مختلف شرکت داشتم
2سال در طرحهای پژوهشکده غدد همکاری داشتم
معدلم 15.5 هستش.
توصیه نامه های خوبی از اساتید مطرح دارم
شانسم برای گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه خوب چقدر متونه باشه؟
معدلم مشکل ساز میشه ?

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 08-02-2012

(07-02-2012, 03:33 AM)emadkhan نوشته: سلام
دانشجوی ترم آخر رشته علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم
2مقاله داخلی و 4 مقاله ISI دارم
1 نوآوری ملی
تهیه محتوای آموزشیدر دو طرح مختلف شرکت داشتم
2سال در طرحهای پژوهشکده غدد همکاری داشتم
معدلم 15.5 هستش.
توصیه نامه های خوبی از اساتید مطرح دارم
شانسم برای گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه خوب چقدر متونه باشه؟
معدلم مشکل ساز میشه ?
نمره زبان؟؟؟
معدلتون کمه....ولی رزومه پژوهشی خوبی دارید....مشکل ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع ارشد اینه که تعداد فاند بسیار کمه و مثل دکترا نیست....و فاند رو به یه عده نابغه میدن.....از نظر خودشون......ولی شما برا آمریکا شانس خوبی دارید و با یه تافل و GRE متوسط به بالا....شانستون واقعا زیاده.....بهتره فقط به استرالیا فکر نکنید و جاهای دیگه رو هم حتما چک کنید....موفق باشید

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - pbn - 27-03-2012

سلام،

1- لیسانس برق دانشگاه آزاد معدل 13.5 و فوق صنایع علم و صنعت معدل 18.5 هستم.

2- 1 مقاله ISI دارم تو زمینه اندازه شناسی(metrology) و شبیه سازی

3- سابقه کار مرتبط هم دارم

4- IELTS: 7

سوالم اینه که کسی از رشته های مرتبط برای دکترا اطلاعی داره؟ و

با این معدل لیسانس شانسی برای فاند هست؟

سپاس

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Saeid - 27-03-2012

(27-03-2012, 12:22 PM)pbn نوشته: سلام،

1- لیسانس برق دانشگاه آزاد معدل 13.5 و فوق صنایع علم و صنعت معدل 18.5 هستم.

2- 1 مقاله ISI دارم تو زمینه اندازه شناسی(metrology) و شبیه سازی

3- سابقه کار مرتبط هم دارم

4- IELTS: 7

سوالم اینه که کسی از رشته های مرتبط برای دکترا اطلاعی داره؟ و

با این معدل لیسانس شانسی برای فاند هست؟

سپاس
با سلام و خوش آمدگویی به شما دوست عزیز.....معدل ارشد شما خوبه و مقاله هم دارید و نمره زبانتون هم خوبه....شانس شما متوسط هستش برا دانشگاهای استرالیا
شما برا دانشگاهای گروه G8 شانس متوسط و برای بقیه دانشگاها شانستون بیشتره.....امیدوارم موفق باشید

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 28-03-2012

درود
من از دانشگاههای سیدنی وunswپذیرش گرفتم ولی اسکالرشیپ مونده جواب بررسی بیاد. رزومه من معدل حدود 13.5 کارشناسی هست و 17 ارشد. 6 مقاله ISI دارم و 4 مقاله سابمیت شده. 14 کنفرانس خارجی . جوابهایی که به من می دهند خیلی متغیر هست. تاثیر معدل کارشناسی خیلی متفاوته در دانشگاههای مختلف؟ من یک سری پاسخ که آوردم به این صورته :
از دانشگاه unsw بعد از اینکه پرسیدم اکسپت مقاله دیگری از من کمکی می کنه یا نه؟:
Dear Sharouz,

Thank you for your article. Unfortunately, publications have only a minor influence
on scholarship application. I used to be part of the committee and I know that the
most important thing is your mark of your Bachelor degree. Your BSc mark is
converted into percent and then you can get up to 5% for publications. People who
get scholarships have usually more than 90% in their BSc mark and then a few
additional points because they have publications. Unfortunately, there is a maximum
of 5%, which you can reach with two publications.
I don't have any influence on the scholarship process. It is done by a faculty
committee and I don't even see your application.
I will only hear about the outcome once it has been decided

ولی در دانشگاه کوئنزلند معدل نسبتا خوب ارشد من رو به همراه پابلیکیشن های من دلیل خوبی برای گرفتن اسکالرشیپ دونستند:
The reason I responded to your email is that I believe that you have a reasonable chance to gain a scholarship.

You have some strong points to your CV. The published papers in journals
such as ...will be viewed very positively and the
PPS meeting in Banff is one of the top conferences in polymer processing
so that again is good. If a couple more of the submitted papers are
accepted by the time the scholarship ranking takes place that will
further strengthen this portfolio.

The University of Tehran is recognised here as one of the best in Iran.
Your GPA for your masters is good (we are looking for Honour 1
equivalent so that is about right). .

The English requirement for UQ is an IELTS score of 6.5 with a 6.0 in reading so there is no problem there.

If we build a supporting case around these strong points, I believe that you have a reasonably good chance of success. T

برای دانشگاه سیدنی هم استاد درخواست کرد که مقالات اکسپت شده رو حتما بیارم. خیلی این قضیه اسکالرشیپ وابسته به دانشگاهه فکر می کنم. درسته ؟

RE: نحوه درخواست و شانس دریافت پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا - ahmadpashaei - 29-03-2012

سلام
من میخوام بدونم من که از دانشگاه علمی کاربردی تهران فارغ التحصیل میشم (هم کاردانی با معدل19.33 و هم کارشناسی بهمن1391 و تا حالا معدلم 19.5 بود) آیا با داشتن آیلتس مثلا 7.5 و gre خوب و داشتن شاگرد اولی و TA چندتا درس و چند ریکام خیلی خوب و چندین مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با برق+کارآموزی در اداره برق که کار شبکه های هوایی و زمینی بود طبعا و در تصفیه خانه فاضلاب، اگر مقاله نداشته باشم و خوب از دانشگاه های شریف و تهران هم نیستم میتونم امیدی به پذیرش دکتری مستقیم با فاند داشته باشم؟مقاله امید رو بالا می بره واسه کسی مثل من که از دانشگاه ضعیف و گمنامی هستم؟ استاد پیدا کردن چی؟ واقعا میشه امید به ارشد یا دکتری مستقیم با بورس داشت یا وقتم رو تلف نکنم؟