آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - hamed_ta - 25-06-2018

سلام دوستان عزیز، 

بنده تصمیم دارم با همسرم برای ادامه تحصیل و کار و زندگی به آلمان مهاجرت بکنیم، خودم لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه غیر انتفاعی از طریق کنکور سراسری با معدل 18.6 ، کار دانی هم دانشگاه غیر انتفاعی بودم با معدل 14.5 البته درس افتاده در دوره کاردانی داشتم ولی دوره کارشناسی خیلی از نمرات دروس تخصصیم 20 هست، سابقه کار هم مرتبط دارم و بعد و قبل از سال 93 که مدرک گرفتم استخدام نیروگاه بودم و هستم و غیر از اون در زمینه های مرتبط به رشتم پروژه های زیادی انجام دادم و تخصص زیادی هم دارم، زبانم هم دارم ایلتزم را می گیرم. به دنبال فاند نیستم چون می دونم با این شرایط فعلا نمیتونم فاند بگیرم ولی خوب اگر هزینه تحصیلات خیلی بالا نباشه یه مقداری پس انداز دارم که شاید بتونه کفاف تحصیلم را بده تا کار پیدا کنم ، به نظرتون با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم و اینکه شهریه ها چطوری هست ؟ و شرایط اینکه همسرم را هم با خودم ببرم چطوریه آیا ایشون هم باید پذیرش بگیره ؟ و اینکه آیا می تونم در کنار درس کار کنم با توجه به تخصص هایی که در زمینه برنامه نویسی و الکترونیک دارم ؟ در کل چی پیشنهاد می کنید ؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 02-07-2018

(25-06-2018, 01:53 PM)hamed_ta نوشته: سلام دوستان عزیز، 

بنده تصمیم دارم با همسرم برای ادامه تحصیل و کار و زندگی به آلمان مهاجرت بکنیم، خودم لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه غیر انتفاعی از طریق کنکور سراسری با معدل 18.6 ، کار دانی هم دانشگاه غیر انتفاعی بودم با معدل 14.5 البته درس افتاده در دوره کاردانی داشتم ولی دوره کارشناسی خیلی از نمرات دروس تخصصیم 20 هست، سابقه کار هم مرتبط دارم و بعد و قبل از سال 93 که مدرک گرفتم استخدام نیروگاه بودم و هستم و غیر از اون در زمینه های مرتبط به رشتم پروژه های زیادی انجام دادم و تخصص زیادی هم دارم، زبانم هم دارم ایلتزم را می گیرم. به دنبال فاند نیستم چون می دونم با این شرایط فعلا نمیتونم فاند بگیرم ولی خوب اگر هزینه تحصیلات خیلی بالا نباشه یه مقداری پس انداز دارم که شاید بتونه کفاف تحصیلم را بده تا کار پیدا کنم ، به نظرتون با این شرایط میتونم پذیرش بگیرم و اینکه شهریه ها چطوری هست ؟ و شرایط اینکه همسرم را هم با خودم ببرم چطوریه آیا ایشون هم باید پذیرش بگیره ؟ و اینکه آیا می تونم در کنار درس کار کنم با توجه به تخصص هایی که در زمینه برنامه نویسی و الکترونیک دارم ؟ در کل چی پیشنهاد می کنید ؟

سلام
پذیرش دریافت کنید، درصد قابل توجهی از دانشگاه های آلمان شهریه های بسیار پایینی دارند فقط سالی 8600 یورو باید پول بلوکه کنید.
ایشان نیز میتوانند پذیرش دریافت کنند اما 8600 یورو نیز برای ایشان نیاز است (آلبته اگر بخواهند دانشجو باشند) برای تمکن ویزای همراه اطلاعی ندارم.
خیر معمولا درآمد شما بسیار پایین خواهد بود و کسی با شما قرارداد کاری نخواهد بست، کار شخصی نیز درآمد پایینی دارد.

کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری - r_hojat - 09-07-2018

سلام دوستان. رشته من کامپیوتر نرم افزار هستش و معدل کاردانی 14:24 از دانشگاه سراسری و معدل کارشناسی 16:00 از دانشگاه علمی کاربردی و معدل ارشدم 16:90 از دانشگاه آزاد تو گرایش هوش مصنوعی دارم . بیش از 3 سال هم سابقه کار تخصصی دارم و سربازی رفتم. 
سنم 28 هست و مدرک زبان و مقاله ندارم.
میخام برای اروپا و ترجیحا آلمان تو مقطع ارشد و هوش مصنوعی اقدام کنم.
سوال اولم اینکه من یه ارشد همین گرایش رو دارم، سفارت یا دانشگاه موردی میگیرن؟
سوال دوم اینکه اگه ارشد شبکه بخونم چه طور؟
سوال سوم اینکه با شرایط سنی من امکانپذیر هست؟
سوال چهارم زبان آلمانی بخونم یا زبان انگلیسی؟
سوال پنجم نزدیکترین زمانی که میتونم پذیرش بگیرم چه زمانیه؟
سوال آخر اینکه در مورد مقطع دکتری شرایطم چه طوره و پیشنهادتون چیه؟
ممنون

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - fere6teh - 21-07-2018

سلام‌. من لیسانس مهندسی برق دارم از دانشگاه آزاد معدل ۱۲.۳۱
فوق دانشگاه تهران دارم(دوره مجازی) رشته بازاریابی بین الملل معدل۱۷.۳۱
فوق دوم دانشگاه الزهرا (روزانه) رشته مدیریت فناوری اطلاعات.معدل ۱۸.۳۶
من چقدر شانس گرفتن پذیرش برای مستر مجدد دارم اگه بخوام با مستر دومم اقدام کنم و آیلتس ۶ داشته باشم؟
دوم اینکه چه کاری میتونم انجام بدم شانس پذیرشمو ببرم بالا برای رشته مد نظرم؟
سوم اینکه برای گرفتن دکتری شانس بهتری دارم؟ ممنون از راهنماییتون

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 21-07-2018

(21-07-2018, 07:09 AM)fere6teh نوشته: سلام‌. من لیسانس مهندسی برق دارم از دانشگاه آزاد معدل ۱۲.۳۱
فوق دانشگاه تهران دارم(دوره مجازی) رشته بازاریابی بین الملل معدل۱۷.۳۱
فوق دوم دانشگاه الزهرا (روزانه) رشته مدیریت فناوری اطلاعات.معدل ۱۸.۳۶
من چقدر شانس گرفتن پذیرش برای مستر مجدد دارم اگه بخوام با مستر دومم اقدام کنم و آیلتس ۶ داشته باشم؟
دوم اینکه چه کاری میتونم انجام بدم شانس پذیرشمو ببرم بالا برای رشته مد نظرم؟
سوم اینکه برای گرفتن دکتری شانس بهتری دارم؟ ممنون از راهنماییتون

سلام
معدل شما برای دریافت پذیرش ارشد مناسب است، نمره آیلتس را باید از وب سایت دانشگاه مربوطه چک کنید.
در مورد شما شاید فقط بحث ویزا باشد، که چرا یک نفر قصد دریافت مستر سوم دارد.
برای بالابردن احتمال دریافت پذیرش میتوانید مقاله ISI چاپ کنید، با اساتید دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید.
برای اپلای در دکتری به نظر من فقط احتمال دریافت ویزا را بیشتر میکنید به علاوه اینکه در دکتری میتوانید امیدوار باشید که کمک هزینه ی تحصیلی وجود دارد که در ارشد در آلمان کمک هزینه ای وجود ندارد، در وب سایت ها نوشته شده که وجود دارد اما تا به حال کسی نتوانسته برای ارشد کمک هزینه تحصیلی دریافت کند.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - fere6teh - 21-07-2018

(21-07-2018, 04:34 PM)automotive نوشته: سلام
معدل شما برای دریافت پذیرش ارشد مناسب است، نمره آیلتس را باید از وب سایت دانشگاه مربوطه چک کنید.
برای بالابردن احتمال دریافت پذیرش میتوانید مقاله ISI چاپ کنید، با اساتید دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید.
برای اپلای در دکتری به نظر من فقط احتمال دریافت ویزا را بیشتر میکنید به علاوه اینکه در دکتری میتوانید امیدوار باشید که کمک هزینه ی تحصیلی وجود دارد که در ارشد در آلمان کمک هزینه ای وجود ندارد، در وب سایت ها نوشته شده که وجود دارد اما تا به حال کسی نتوانسته برای ارشد کمک هزینه تحصیلی دریافت کند.
سلام ممنون از پاسخگویی شما.
 اگه ترجمه مستر اول رو نفرستم به خاطر وقفه ۳ ساله  بینشون دچار مشکل نمیشم؟
جدیدا حرفایی میشنوم که داره ناامیدم میکنه، یکی اینکه الان برای نوبت گرفتن از سفارت یک سال و نیم حداقل طول میکشه که نوبتم بشه به علت متقاضی زیادش. و اینکه من چون رشته لیسانس و فوقم با هم فرق داره نمیتونم پذیرش بگیرم؟ و معدل لیسانسم خیلی پایینه و شانسمو خیلی میاره پایین
واقعا چقد صحت داره و نگران کننده است؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 22-07-2018

(21-07-2018, 11:13 PM)fere6teh نوشته: سلام ممنون از پاسخگویی شما.
 اگه ترجمه مستر اول رو نفرستم به خاطر وقفه ۳ ساله  بینشون دچار مشکل نمیشم؟
جدیدا حرفایی میشنوم که داره ناامیدم میکنه، یکی اینکه الان برای نوبت گرفتن از سفارت یک سال و نیم حداقل طول میکشه که نوبتم بشه به علت متقاضی زیادش. و اینکه من چون رشته لیسانس و فوقم با هم فرق داره نمیتونم پذیرش بگیرم؟ و معدل لیسانسم خیلی پایینه و شانسمو خیلی میاره پایین
واقعا چقد صحت داره و نگران کننده است؟

سلام
چرا دچار مشکل میشه، دیگه هر کدام از راهها مشکل خاص خودشون را دارند.
والا تنها چیزی که من از سفارت آلمان دیدم فاسد زیادش هستش، نه متقاضی.
دریافت پذیرش مغایرتی با تغییر رشته ندارد.
برخی دانشگاه ها برای اپلای در ارشد و دکتری، حداقلی برای معدل کارشناسی دارند اما به طور کلی میتواند تاثیر گذار باشد. شما در نظر داشته باشید که معدل ارشد شما افزایش قابل توجهی داشته پس آنچنان نگران نباشید.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Bahraam - 04-08-2018

(21-07-2018, 04:34 PM)automotive نوشته: سلام

کاربر th_maghsoodi از دانشگاهی در برمن فاند ۶۰۰۰ در مقطع مستر گرفته.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - gidlio - 13-08-2018

سلام
بنده  سال 88 از لیسانس مهندسی برق -الکترونیک و سال 92 از فوق لیسانس مهندسی برق-مخابرات  از دانشگاههای دولتی فارغ التحصیل شدم.
از سال 90 تا الان هم سابقه کار در زمینه اتوماسیون صنعتی در شرکت دولتی دارم. 32 سالم هم هست.

آیلتس آکادمیک 6 دارم.

در حال مطالعه آلمانی هستم و تا 6 ماه دیگه b1 را میگیرم.

سوالم این هست که : 

آیا برای پذیرش مستر به خاطر گپ تحصیلی یا سن زیاد به مشکل بر نمیخورم؟
برای اقدام به پذیرش با توجه به اینکه 6 ماه دیگه ب1 را میگیرم به دانشگاهها ایمیل بزنم؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Rvin70 - 15-08-2018

سلام
وقت همه دوستان بخیر
بنده لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت دارم ولی متاسفانه معدلم 12.41 شده، مدرک آیلتس با نمره 7 دارم، مدرک زبان آلمانی هم اخذ کردم، آیا احتمال اخذ پذیرش از دانشگاه Clausthal وجود داره؟ اگر نمیتونم برای ارشد پذیرش بگیرم امکانش هست برای لیسانس مجدد اقدام کنم؟