آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - pegyyy - 24-09-2017

(24-09-2017, 08:42 PM)ehsan70 نوشته: بنظرتون در کنار b2 نمره آیلتس چند باشه خوبه؟

بستگی به رشته و دانشگاه مورد نظر داره. ولی برای سفارت حداقل نمره 6 مورد نیاز هست.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - ehsan70 - 25-09-2017

تشکر از شما و ببخشید که پراکنده سوال میکنم. 
از گرایش های برق، سیستم های دیجیتال رو میتونم ارشد ادامه بدم؟ چون لیسانس کامپیوتر بودم و به کامپیوتر بیشتر نزدیک هست. تغییر رشته بحساب میات که سفارت حساسیت نشون بده؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - pegyyy - 25-09-2017

(25-09-2017, 10:39 AM)ehsan70 نوشته: تشکر از شما و ببخشید که پراکنده سوال میکنم. 
از گرایش های برق، سیستم های دیجیتال رو میتونم ارشد ادامه بدم؟ چون لیسانس کامپیوتر بودم و به کامپیوتر بیشتر نزدیک هست. تغییر رشته بحساب میات که سفارت حساسیت نشون بده؟
خواهش میکنم. به طور کلی شما باید دلیل این انتخاب و تغییر رشته رو به خوبی در انگیزه نامه توضیح بدید. مثلا بگید محتوای دروسی که من گذروندم و مطالعات و تحقیقاتی که داشتم به این گرایش ارشد نزدیک هست و باعث شد من علاقمند بشم به این رشته.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Mrl7264 - 02-12-2017

سلام خسته نباشین
من فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی برق گرایش قدرت با معدل 16.11 دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هستم. دوره کاردانی رو هم دانشگاه دولتی فنی و حرفه ای شهرکرد بودم .آیا امکانش هست برا ارشد در آلمان ادامه تحصیل دهم؟ وآیا دانشگاه آزاد نجف آباد مورد تایید هست؟؟؟

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 02-12-2017

(02-12-2017, 12:11 PM)Mrl7264 نوشته: سلام خسته نباشین
من فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی برق گرایش قدرت با معدل 16.11 دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هستم. دوره کاردانی رو هم دانشگاه دولتی فنی و حرفه ای شهرکرد بودم .آیا امکانش هست برا ارشد در آلمان ادامه تحصیل دهم؟ وآیا دانشگاه آزاد نجف آباد مورد تایید هست؟؟؟

سلام
بله این امکان وجود دارد که با هزینه شخصی ادامه تحصیل بدهید.
دانشگاه آزاد واحد نجف آباد مورد تایید است (منبع وب سایت Anabin)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Mrl7264 - 03-12-2017

یعنی امکانش نیست در دانشگاههای رایگان تحصیل کرد و اینکه اطلاعی دارین حدودا چقدر باید هزینه بشه و آیا میشه اونجا هم کار کرد وهم تحصیل .ممنون

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Torkan - 03-12-2017

(03-12-2017, 01:35 AM)Mrl7264 نوشته: یعنی امکانش نیست در دانشگاههای رایگان تحصیل کرد و اینکه اطلاعی دارین حدودا چقدر باید هزینه بشه و آیا میشه اونجا هم کار کرد وهم تحصیل .ممنون
منظور دوستمون از هزینه شخصی هزینه زندگی بود.  هزینه زندگی پای خودتون حدود سالی 8400 یورو. حالا اینور اونورش نوع زندگی مهمه
با زبان آلمانی خوب و عالی میشه

خیلی ممنون عزیزان
یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون با فوق لیسانس یه دانشگاه دولتی مثلا خودم صنعتی اصفهان مد نظرم هست ، برا ادامه تحصیل برا خارج از کشور بهتره یا اینکه با همین لیسانس آزاد شما کدام رو ترجیح میدین؟؟
و همچنین آیا یک رزومه ی قوی و معتبر (مقاله)برا اپلای میخواد؟؟

(03-12-2017, 08:59 AM)Torkan نوشته: منظور دوستمون از هزینه شخصی هزینه زندگی بود.  هزینه زندگی پای خودتون حدود سالی 8400 یورو. حالا اینور اونورش نوع زندگی مهمه
با زبان آلمانی خوب و عالی میشه

خیلی ممنون عزیزان
یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون با فوق لیسانس یه دانشگاه دولتی مثلا خودم صنعتی اصفهان مد نظرم هست ، برا ادامه تحصیل برا خارج از کشور بهتره یا اینکه با همین لیسانس آزاد شما کدام رو ترجیح میدین؟؟
درضمن متولد سال 72 هستم وخدمت سربازیم رفتم

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Torkan - 03-12-2017

(03-12-2017, 02:13 PM)Mrl7264 نوشته: خیلی ممنون عزیزان
درضمن متولد سال 72 هستم وخدمت سربازیم رفتم

خواهش
هدفتون چی هست این خیلی مهمه. بعضیا میخوان زودتر از ایران بیان اینور! بعضیا دوست دارن هر طو رشده فول فاند بشیند یا واقعیت پول زیادی ندارند. بعضیا نه هدفشون صرفا اکادمیک هست و بعد تصمیم میگیرن. هر طور ادمی پیدا میشه. بنابراین جواب این سوال به پیشینه و نحوه تفکر شما بستگی داره.
ولی ، ولی
اگر میتونین بدون ریسک اون هزینه رو تهیه کنین از دید من هر چه سریعتر برین از ایران بیرون بهتر هست. این یه واقعیته لیسانس بهتر از فوق ، فوق بهتر از دکتری، دکتری بهتر از پست داک.
اگر هدفتون المان هست من به شما توصیه دارم بدون دانستن زبان المانی نرین اونجا. این توصیه رو جدی بگیرین. ببینین اسم کشور برا ایرانی ها خیلی برو داره! ولی گاها دیدم افراد بدون تفکر تصمیم میگیرند. اگر بین چند کشور مردد هستید از نظر من کشور انگلیسی زبان رو برین/ وگرنه در مورد المان حداقل اون شرط رو داشته باشین.
صنعتی اصفهان تبریز تهران مشهد و ... تفاوتی نداره برا دانشگاههای المان. ارشد رو فقط به این شرط ایران بمونین که
1- المانی تقویت بشه
2- مقاله بدید
اگر این دو شرط براورده میشه بله بهتره ارشد ایران بمونید بعد دکتری احتمال فاند هم میره بالا. ولی میگم از نظر من یه سه سالی باید برنامه بریزید. تازهبعد قبولی ارشد.
مقاله برای اپلای قبلا واقعا رول مهمی نداشت برای دکتری میگما ولی الان واقعا رول بازی میکنه به خصوص برا کسایی که فاند میخوان و در واقع پوزیشن میخوان بگیرن. (امریکا استثنا هست چون میتونین بدون استاد هم پذیرش حتی فاند بگیرین)