آکادمیا کافه
شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - automotive - 23-09-2017

(23-09-2017, 04:22 PM)One Man Band نوشته:  ممنون از جوابتون. 
میشه بگید اگه کورس هایی که یه زبان المانی اراعه بشه بخوام شرکت کنم، برای دانشگاه های بدون شهریه شانس دارم یا نه؟

آلمان که دانشگاه بدون شهریه ندارد، برخی دانشگاه ها شهریه بسیار کمی دارند (سالیانه 250 یورو) که به اشتباه در افکار عمومی رایگان عنوان شده‌اند، برخی دیگر نیز شهریه های بالایی (بیش از 5000 یورو) در سال دارند، ضمنا سالی 8600 یورو نیز باید در سفارت بلوکه کنید.

به نظر من احتمال دریافت پذیرش برای شما وجود دارد، آلمانی و انگلیسی نیز در این مورد بی تاثیر است، اما قطعا گرایش‌های ارائه شده به زبان آلمانی بیشتر است، البته گرایش‌های ارائه شده به زبان انگلیسی نیز کم نیستند.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - ehsan70 - 24-09-2017

با سلام دو سوال داشتم:
1- میخواسم بدونم مثلا یکی که ارشد ایران خونده باشه و بجای انگلیسی آلمانی داشته باشه آیا میشه برای phd کشورای آلمانی زبان پذیرش با فاند بگیره؟
2- اگر بخوام برای ارشد آلمان(هزینه شخصی) با این رزومه پذیرش بگیرم بین زبان انگلیسی و آلمانی چقدر شانس دارم؟(علاقه ای به هوخشوله ها ندارم)
لیسانس غیرانتفاعی( آنابینH+/-) کامپیوتر معدل 14.38سن26 و سابقه کار در شرکت برق.
ورکشاپ در زمینه DeepLearning

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - pegyyy - 24-09-2017

(24-09-2017, 01:40 PM)ehsan70 نوشته: با سلام دو سوال داشتم:
1- میخواسم بدونم مثلا یکی که ارشد ایران خونده باشه و بجای انگلیسی آلمانی داشته باشه آیا میشه برای phd کشورای آلمانی زبان پذیرش با فاند بگیره؟
2- اگر بخوام برای ارشد آلمان(هزینه شخصی) با این رزومه پذیرش بگیرم بین زبان انگلیسی و آلمانی چقدر شانس دارم؟(علاقه ای به هوخشوله ها ندارم)

1. پذیرش دکتری در آلمان و در کل اروپا استاد محور هست، و برای پذیرش با فاند نیاز به رزومه قوی و معدل خوب دارید. مسلما با داشتن مهارت زبان آلمانی کافی میتونید اقدام کنید.
2. ارشد به زبان انگلیسی محدود هست و برای بعضی رشته ها پولی. برای تحصیل به زبان آلمانی انتخاب های بیشتری خواهید داشت و میشه گفت رقابت کمی کم تر از رشته های انگلیسی زبان هست. از نظر معدل و دانشگاه در صورتی که با توجه به پذیرش های افرادی مشابه با وضعیت خودتون در سالهای قبل اقدام کنید شانس پذیرش خواهید داشت. نکته ای که هست این که سفارت برای ویزا ممکن روی سن شما حساس باشه که باید یه انگیزه نامه قوی ارائه بدید که دلیل این فاصله طولانی بعد از لیسانس رو توجیه کنه.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Torkan - 24-09-2017

(24-09-2017, 01:58 PM)pegyyy نوشته: 1. پذیرش دکتری در آلمان و در کل اروپا استاد محور هست، و برای پذیرش با فاند نیاز به رزومه قوی و معدل خوب دارید. مسلما با داشتن مهارت زبان آلمانی کافی میتونید اقدام کنید.
2. ارشد به زبان انگلیسی محدود هست و برای بعضی رشته ها پولی. برای تحصیل به زبان آلمانی انتخاب های بیشتری خواهید داشت و میشه گفت رقابت کمی کم تر از رشته های انگلیسی زبان هست. از نظر معدل و دانشگاه در صورتی که با توجه به پذیرش های افرادی مشابه با وضعیت خودتون در سالهای قبل اقدام کنید شانس پذیرش خواهید داشت. نکته ای که هست این که سفارت برای ویزا ممکن روی سن شما حساس باشه که باید یه انگیزه نامه قوی ارائه بدید که دلیل این فاصله طولانی بعد از لیسانس رو توجیه کنه.

سلام
چرا به سن حساس اند؟ خیلی از افراد تازه در 30 سالگی ارشد میگیرن

(24-09-2017, 01:40 PM)ehsan70 نوشته: با سلام دو سوال داشتم:

خواهش میکنم. بله، گواهی کار به خصوص اگه مرتبط باشه مفید هست. فقط با توجه به اینکه وقت دهی سفارت آلمان خیلی طولانی شده و طبق چیزی که سفارت اعلام کرده 14 ماه طول میکشه، جوری برنامه ریزی بکنید که فرصت رو از دست ندید.

(24-09-2017, 02:30 PM)Torkan نوشته: سلام
چرا به سن حساس اند؟ خیلی از افراد تازه در 30 سالگی ارشد میگیرن
از نطر دانشگاه هیچ مشکلی نیست، سفارت رو سن حساس هست با این استدلال که کسی که چند سال به فکر ادامه تحصیل نبوده چرا یهو به فکر افتاده و شاید قصد واقعیش چیزی به جز تحصیل باشه و برای دولت آلمان مشکلی ایجاد کنه.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - meelad - 24-09-2017

سلام دوستان.من مدرک کارشناسی معماری رو از از دانشگاه سراسری با معدل 16/80 گرفتم.برای پذیرش تو مقطع کارشناسی ارشد کدوم دانشگاه های آلمان بهتره و درصد شانسم بیشتره؟ به سایت daad.de هم سرزدم ولی اکثر دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس میکنن.ممنون میشم کمکم کنید!

(24-09-2017, 05:21 PM)meelad نوشته: سلام دوستان.من مدرک کارشناسی معماری رو از از دانشگاه سراسری با معدل 16/80 گرفتم.برای پذیرش تو مقطع کارشناسی ارشد کدوم دانشگاه های آلمان بهتره و درصد شانسم بیشتره؟ به سایت daad.de هم سرزدم ولی اکثر دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس میکنن.ممنون میشم کمکم کنید!

من در ارتباط با رشته معماری به صورت خاص اطلاعات ندارم، ولی برای پیدا کردن ارشد باید به سایت دانشگاه ها سر بزنید چون دااد همه ی دانشگاه ها رو شامل نمیشه. از طریق اونی اسیست هم میتونید ببینید کدوم دانشگاه ها رشته معماری و یا رشته های مرتبط رو داره. همینطور که تو پست قبلی هم گفتم رشته هایی که به انگلیسی ارائه میشه معمولا خیلی محدود هست و اکثرا به آلمانی هستند.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - Shihan - 24-09-2017

(24-09-2017, 05:21 PM)meelad نوشته: سلام دوستان.من مدرک کارشناسی معماری رو از از دانشگاه سراسری با معدل 16/80 گرفتم.برای پذیرش تو مقطع کارشناسی ارشد کدوم دانشگاه های آلمان بهتره و درصد شانسم بیشتره؟ به سایت daad.de هم سرزدم ولی اکثر دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس میکنن.ممنون میشم کمکم کنید!

درست حرف شما، دوره ها معماری بسیار محدود به انگلیسی ارائه میشه اما در این لینک شما لیست بهترین دانشگاههای معماری رو دارید بهتره برین و چک کنید. ممکنه امسال دوره ای به انگلیسی ارائه بشه. اما من تنها رشته Media Architect رو میدونم که دانشگاه Bauhaus به انگلیسی ارائه میکنه.
شانست خوبه یه نمره زبان بالای 6.5 داشته باشی مسیر برای گرفتن پذیرش میسر تر است. اما اگر دوره با زبان المانی بخوای باید حداقل تا سطح B2 داشته باشی.

RE: شانس پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های آلمان - ehsan70 - 24-09-2017

بنظرتون در کنار b2 نمره آیلتس چند باشه خوبه؟