آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 08-10-2014

در کل شما بعد از تماس هایی که برقرار کردین باید ببینید از نظر مالی برای چند تا دانشگاه میتونید اپلای کنید و بعد اونهایی که پاسخ هایی بهتری دادن یا به هر دلیل فکر می کنید شانس زیادی براشون دارین رو در نظر بگیرین. در این ایمیل خیلی به پرونده شما ابراز علاقه خاصی نشده و اشاره شده که تنها زمانی می تونند پرونده تون رو در نظر بگیرند که از مسیر رسمی اپلای بشه و در کمیته پذیرش پذیرفته بشه. این نوع ایمیل ها در دسته مواردی که به طور مشخص استاد به پرونده تون ابراز علاقه می کنه قرار نمی گیره ولی در هر حال در نبود ایمیل های نوع اول میتونه به عنوان گزینه های ذخیره یا فرعی در نظر گرفته بشه. اگر مثلا برای 5 حا می تونید اپلای کنید و فقط از 3 تا استاد پاسخ خیلی خوبی داشتین، 2 تای دیگه رو هم می تونید برای این نوع استادها در نظر بگیرید و بعد از فرستادن پرونده دوباره پیگیر بشین.

هر چه بیشتر با افراد مشابه خودتون (از نظر زمینه کاری) و همین طور رتبه هایی که به شرایط تون بخوره، تماس بگیرید احتمال اینکه پاسخ های بهتری بگیرین هم بیشتر میشه. به نظر من استادهایی که ظرفیت برداشتن دانشجو داشته باشند ایمیل ها رو می خونند ولی در اغلب موارد پاسخ نمیدن. ولی استادهایی که ظرفیت نداشته باشن دلیلی هم نداره این نوع ایمیل ها رو بخونند. بنابراین پاسخ گرفتن ایمیل تا یک حد کمی میتونه نشون دهنده این باشه که اون استاد به هر حال دنبال دانشجو هست.

(08-10-2014, 12:08 AM)'atefeh_J' نوشته: دوستان با سلام
به نظر شما این تمپلت است؟
Thank you for your interest in our research. I would urge you to apply to the graduate program. We can only consider your file once you have been approved by the admissions committee. You can contact ....for an application form.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - atefeh_J - 08-10-2014

(08-10-2014, 10:01 PM)'M1KE' نوشته: در کل شما بعد از تماس هایی که برقرار کردین باید ببینید از نظر مالی برای چند تا دانشگاه میتونید اپلای کنید و بعد اونهایی که پاسخ هایی بهتری دادن یا به هر دلیل فکر می کنید شانس زیادی براشون دارین رو در نظر بگیرین. در این ایمیل خیلی به پرونده شما ابراز علاقه خاصی نشده و اشاره شده که تنها زمانی می تونند پرونده تون رو در نظر بگیرند که از مسیر رسمی اپلای بشه و در کمیته پذیرش پذیرفته بشه. این نوع ایمیل ها در دسته مواردی که به طور مشخص استاد به پرونده تون ابراز علاقه می کنه قرار نمی گیره ولی در هر حال در نبود ایمیل های نوع اول میتونه به عنوان گزینه های ذخیره یا فرعی در نظر گرفته بشه. اگر مثلا برای 5 حا می تونید اپلای کنید و فقط از 3 تا استاد پاسخ خیلی خوبی داشتین، 2 تای دیگه رو هم می تونید برای این نوع استادها در نظر بگیرید و بعد از فرستادن پرونده دوباره پیگیر بشین.
هر چه بیشتر با افراد مشابه خودتون (از نظر زمینه کاری) و همین طور رتبه هایی که به شرایط تون بخوره، تماس بگیرید احتمال اینکه پاسخ های بهتری بگیرین هم بیشتر میشه. به نظر من استادهایی که ظرفیت برداشتن دانشجو داشته باشند ایمیل ها رو می خونند ولی در اغلب موارد پاسخ نمیدن. ولی استادهایی که ظرفیت نداشته باشن دلیلی هم نداره این نوع ایمیل ها رو بخونند. بنابراین پاسخ گرفتن ایمیل تا یک حد کمی میتونه نشون دهنده این باشه که اون استاد به هر حال دنبال دانشجو هست.

ممنونم از پاسختان
اکثر استادهایی که فیلد کاریشان شبیه به من است جوابم را دادند و گفتن یا فاندمان مشخص نیست یا فاند نداریم یا پوزیشن خالی نداریم! ولی خب همین شانس های فرعی هم به قول شما میشه روشون حساب کرد.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - sanazz - 11-10-2014

سلام یکی از استادا این جوابو به من داده الان منظورش اینه که من apply کنم هر چه دانشگاه تصمیم بگیره؟
Thank you for your interest. Please let me know after the Admissions process is completed and we look forward to having you on campus.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - saaaaam - 11-10-2014

(11-10-2014, 08:52 AM)'sanazz' نوشته: سلام یکی از استادا این جوابو به من داده الان منظورش اینه که من apply کنم هر چه دانشگاه تصمیم بگیره؟
Thank you for your interest. Please let me know after the Admissions process is completed and we look forward to having you on campus.

سلام والا یک تمپلت هست و نظری خاصی نداده است و همه چی را موکول کرده به اینکه پذیرش گرفتین بعدش تصمیم بگیرد
بنظر من اگر فکر می کنید شانس بالایی برای پذیرش و بورس در این دانشگاه دارید اپلای کنید و گرنه استاد قولی نداده !

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - hamsad - 13-10-2014

سلام
من با یکی از اساتید ایرانی در ارتباط هستم که تقریبا از زمینه کاری من خوششون اومده. ایشون تازه کار هستند و تنها یک دانشجوی دکتری دیگه دارن. ولی دانشگاهشون دانشگاه خیلی بدی نیست. من کمی نگران تازه کار بودن ایشون هستم. به نظر شما با استادای تازه کار, کا کردن سخت نیست. برای آینده مشکل ساز نمیشه؟
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 13-10-2014

خوب باید ببینید تو سبدتون چقدر گزینه دارید.هنوز هم معلوم نیست که پذیرش گرفتید یا نه. در کل استاد تازه کار بودن مزایای خودشو هم داره معایبی هم ممکنه داشته باشه ولی اینا رو بگذارید بعد از اینکه جواب نهایی گزینه هاتون مشخص شد روش فکر کنید
(13-10-2014, 06:46 PM)'hamsad' نوشته: سلام
من با یکی از اساتید ایرانی در ارتباط هستم که تقریبا از زمینه کاری من خوششون اومده. ایشون تازه کار هستند و تنها یک دانشجوی دکتری دیگه دارن. ولی دانشگاهشون دانشگاه خیلی بدی نیست. من کمی نگران تازه کار بودن ایشون هستم. به نظر شما با استادای تازه کار, کا کردن سخت نیست. برای آینده مشکل ساز نمیشه؟
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - GIS90 - 13-10-2014

سلام دوستان، نظرتون در مورد این چیه؟
Thank you for your e-mail and enquiry about graduate studies in the Department of ….under my supervision. We will not be considering new graduate student applications until early in 2015 to begin in September 2015. Acceptance into our program is highly competitive and especially so for international graduate students who require funding. Usually, we only take one or two new international graduate students per year in the whole department. As a first step, you must complete the School of Graduate Studies online application form. You will be ranked by our graduate admissions committee and it will be up to them to determine whether you will be made an offer. I would encourage you to apply to your government and international agencies (e.g., United Nations agencies, etc.) for funding as this will improve your chances for admission especially should you succeed in securing external funding. If I can be of any further help, please feel free to contact me.
 Sincerely yours

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - blur - 13-10-2014

(13-10-2014, 08:54 PM)'GIS90' نوشته: سلام دوستان، نظرتون در مورد این چیه؟
Thank you for your e-mail and enquiry about graduate studies in the Department of ….under my supervision. We will not be considering new graduate student applications until early in 2015 to begin in September 2015. Acceptance into our program is highly competitive and especially so for international graduate students who require funding. Usually, we only take one or two new international graduate students per year in the whole department. As a first step, you must complete the School of Graduate Studies online application form. You will be ranked by our graduate admissions committee and it will be up to them to determine whether you will be made an offer. I would encourage you to apply to your government and international agencies (e.g., United Nations agencies, etc.) for funding as this will improve your chances for admission especially should you succeed in securing external funding. If I can be of any further help, please feel free to contact me.
 Sincerely yours

یک میل تمپلیته! بهتون توصیه کرده از منبع دیگه فاند بگیرید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - atefeh_J - 14-10-2014

دوستان یکی از اساتید به اپلای تشویق کرده بودند من را منم در پاسخ گفتم اجازه می دید اسم شما را به عنوان استاد راهنما بنویسم و شانس ادمیشن را بالا ببرم؟ ایشون هم در جواب گفتن:
I definitely "let you" apply, but this is not the point. By applying you are accepting the risk that you will not be
selected in the end. Who is going to be selected depends on who else is going to apply. Someone else could have better grades (and therefore could get a scholarship easier) or have more relevant previous experience, etc. Sorry, but there cannot be promises at this point.
With best regards,
به نظرتان اپلای کردن این دانشگاه با این جواب کار درستی است؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - blueearth - 14-10-2014

ایشون احتمالا منظور شما رو بد متوجه شده و فکر کرده شما دارید به طور قطعی ازش قول پذیرش میگیرد ااحتمالا درست منظورتون رو نفهمیده
(14-10-2014, 07:54 PM)'atefeh_J' نوشته: دوستان یکی از اساتید به اپلای تشویق کرده بودند من را منم در پاسخ گفتم اجازه می دید اسم شما را به عنوان استاد راهنما بنویسم و شانس ادمیشن را بالا ببرم؟ ایشون هم در جواب گفتن:
I definitely "let you" apply, but this is not the point. By applying you are accepting the risk that you will not be
selected in the end. Who is going to be selected depends on who else is going to apply. Someone else could have better grades (and therefore could get a scholarship easier) or have more relevant previous experience, etc. Sorry, but there cannot be promises at this point.
With best regards,
به نظرتان اپلای کردن این دانشگاه با این جواب کار درستی است؟