آکادمیا کافه
تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش (/Thread-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - نرگس :) - 07-09-2015

سلام
من لیسانس زبان اسپانیایی خوندم و می خوام بدونم که می تونم فوق لیسانس رشته مدیریت هتلداری در دانشگاههای آلمان انتخاب کنم؟ اصلا لیسانس منو قبول دارند؟ Confused

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - مهمان - 11-09-2015

سلام من لیسانس برنامه ریزی اجتماعی از دانشگاه شیراز دارم میخوام برای ارشد تغییر رشته به برنامه ریزی شهری شهرسازی بدم زیاد متفاوت نیست ولی برای اطمینان میخوام کنکور امسال فوق شرکت کنم میخواستم بدونم چنین چیزی امکان داره که با مدرک قبولی دانشگاه دولتی ارشد اقدام کنم یا باید فوق رو ایران بخونم؟؟؟و اینکه هدفم فقط و فقط کشور آلمان هست

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Emir - 11-09-2015

(11-09-2015, 10:19 AM)مهمان نوشته: سلام من لیسانس برنامه ریزی اجتماعی از دانشگاه شیراز دارم  میخوام برای ارشد تغییر رشته به برنامه ریزی شهری شهرسازی بدم زیاد متفاوت نیست ولی برای اطمینان میخوام کنکور امسال فوق شرکت کنم میخواستم بدونم چنین چیزی امکان داره که با مدرک قبولی دانشگاه دولتی  ارشد اقدام کنم یا باید فوق رو ایران بخونم؟؟؟و اینکه هدفم فقط و فقط کشور آلمان هست

با سلام . خوش امدین به اکادمیا. 

دوست عزیز تغییر رشته از لیسانس به ارشد اگر در گروه درسی مشابه باشند زیاد مشکلی نداره و این تغییر رشته ها الان دیگه قضیه ای عادی شده اند . 
خوشبختانه خود شما هم میگین که رشته من با اونی که میخوای بخونین زیاد تفاوتی نداره. 

اما در مورد ادامه تحصیل, دوست عزیز شما  میتونین با لیسانس خودتون برای مقطع ارشد برای هر کشوری بجز اتریش اپلای کنین و نیازی نیست در کنکور ارشد ایران قبول بشین.
این قضیه قبولی در ارشد فقط برای ساختار تحصیلی اتریش بکار میره. 
با تشکر

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - shamanshani - 24-11-2015

من لیسانس عمران از دانشگاه تهران دارم. برای کنکور ارشد میخوام به کامپیوتر تغییر رشته بدم. و برای دکترا اپلای کنم این تغییر رشته نکته منفی به حساب میاد؟ و هم چنین معدل لیسانس؟

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - Matinking - 24-11-2015

(24-11-2015, 12:39 PM)shamanshani نوشته: من لیسانس عمران از دانشگاه تهران دارم. برای کنکور ارشد میخوام به کامپیوتر تغییر رشته بدم. و برای دکترا اپلای کنم این تغییر رشته نکته منفی به حساب میاد؟ و هم چنین معدل لیسانس؟

سلام

1- تغییر رشته هیچ نکته منفی نخواهد بود... اگر در دوره ارشد، فعال باشید و الفبای تحقیق رو خوب فرابگیرید، در مقطع phd شانس پذیرش خوبی خواهید داشت...

2- بار معدل کارشناسی همیشه مهم هست... منتها در مورد کسانی که field مورد نظر اونها برای دوره phd تفاوت فاحشی با رشته کارشناسیشون داره، ممکن هست اثربخشی کمتری نسبت به حالتی که رشته ها همه همسو هستند، ایفا بکنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - shamanshani - 25-11-2015

(24-11-2015, 07:13 PM)Matinking نوشته: سلام

1- تغییر رشته هیچ نکته منفی نخواهد بود... اگر در دوره ارشد، فعال باشید و الفبای تحقیق رو خوب فرابگیرید، در مقطع phd شانس پذیرش خوبی خواهید داشت...

2- بار معدل کارشناسی همیشه مهم هست... منتها در مورد کسانی که field مورد نظر اونها برای دوره phd تفاوت فاحشی با رشته کارشناسیشون داره، ممکن هست اثربخشی کمتری نسبت به حالتی که رشته ها همه همسو هستند، ایفا بکنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

خیلی ممنون .توی سایت idealist هم که نوشته های یکی از اعضای کمیته پذیرش هست ایشون نوشتند که تنها باید با تجربه کاری در زمینه جدید و پژوهش خودتون رو اثبات کنید. این حتی برای موقعی هستش که بدون ارشد دانشجوها بخوان از یه رشته واسه مستر رشته جدید پذیرش بگیرند. داشتن ارشد و گذروندن پیش نیازها که فک کنم دیگه بیشتر راه رو ساده تر کنه. ممنون از شما

RE: تغییر رشته در هنگام اقدام و گرفتن پذیرش - daeimehdi - 17-04-2016

دوستان سلام من لیسانس عمران دارم میخوام فوق فاند بگیرم در نوروساینس یا علوم شناختی منتها فقط میتونم با استاد صحبت کنم یه پروپوزال به روز دارم چون معدلمم پایینه از چه دانشگاه و کشوری شروع کنم بهتره ممنونم فرق هم نداره برام کجای این دنیا باشه

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nahe - 13-07-2016

سلام مجدد.
خیلی سپاسگذارم از پاسخ های کامل شما و اینکه زمان میگذارید و صیورانه پاسخ می دهید

من ترجیح میدم یه رشته دیگه بخونم و دوره هایی از acupuncture رو هم در ایران البته بدون مدرک گذراندم .در آمریکا چند دانشگاه یا کالج هستند که پذیرش مستر یا دکترا میدن در رشته  acupuncture and oriental medicine و مینیمم آیلتس 6 میخوان و مدرک کارشناسی از هر رشته ای رو قبول میکنند و معدل 2 به بالا.با این اوصاف خوشبختانه شرایط پذیرش رو دارم ولی مشکل اینجاست که اکثر این دانشگاه ها فاند نمیدن .ندیدم جایی RA یا TA داشته باشند .و بعضی هم سایت هایی رو معرفی کردند برای اسکالرشیپ که مقدارش بین 1000 تا 2000 دلار هست .که بازم مشخص نیست به دانشجویان خارجی تعلق میگیره یا نه.حرف خودشون اینه که اگه هزینه 1 سال اول رو داشته باشی میتونی پذیرش بگیری.
اگر ممکنه منو راهنمایی کنید .
اگر سال اول رو بتونم پرداخت کنم مابقی رو چطور بدم .آیا میشه اسکارشیپ گرفت از سایت های دیگه ؟آیا میشه روش حساب کرد؟
لینک یبعضی از این دانشگاه ها رو هم براتون میفرستم
http://www.thsu.edu/
http://www.pacificcollege.edu/prospective/financial-aid
http://aoma.edu/

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - automotive - 13-07-2016

@nahe
سلام بر شما،
تغییر رشته از گرافیک به طب سوزنی یعنی از هنر به پزشکی، این مسئله ای نیست، اما پزشکی در ایالات متحده خودش به تنهایی مسئله هستش، ایالات متحده حتی به پزشکان ایرانی که از معتبر ترین دانشگاه های ایران هم فارغ التحصیل شده اند روی خوشی نشان نمیدهد، پزشکی در انحصار مردم خود ایالات متحده هستش، یعنی آن ها برای کسی شرایطی را فراهم نمیکنند که برای پزشکی ایالات متحده حتی فکر کند. شما پس از فارغ التحصیلی نیز مسائلی بیشماری پیش روی خواهید داشت.
دانشگاه تکزاس رو  در هیچ رده بندی نیست، این یعنی ویزایی هم در کار نیست، حتی اگر باشه باز هم باید رتبه معقولی داشته باشه.

شهریه این دانشگاه طبق گفته ی خودشون برای یک نفر در 4 ماه 12009 دلار هستش که یعنی در سال که دو ترم هستش 24018 دلار هزینه ی شهریه و کتاب و مسکن و ... هستش منبع

شما فرمودید بورسیه سالی 1000 یا 2000 دلار میدهند؟ این میشه کمتر از 10% هزینه های شما، طبق بورسیه های دانشگاه اینجا این مبلغ  بسیار کمتر از آن هستش که بشود روی آن حساب کرد، بقیه بورسیه ها هم فقط گفته شده که هست و اینکه چه مقدار را نگفته، مثلا این بورسیه نفر اول تا سوم یا بهترین معدل برای اولی 2000 دلار هستش و برای دومی این دانشگاه اشاره ای نکرده اما من در دانشگاه های دیگه دیدم حدود 300 دلار بیشتر نیستش، در هیچکدام هم اشاره ای به بورس حذف شهریه یا مبلغ قابل توجهی نشده.

این یعنی چی؟ (صحبتی که شما میفرمایید این دانشگاه گفته شما سال اول رو بیا بعد کمک هزینه میدیم را من ندیدم)
یعنی شما تشریف بیاورید شهریه پرداخت کنید حالا ما بتونیم 10% هزینه هاتون رو با بورسیه هامون پوشش بدیم، بعدشم به شما میگن احتمالا که وام هم داریم، لطفا وام بگیرید که بسیار خوب است!.

نه تنها در ایالات متحده بلکه در تمام دنیا، اگر برای رشته و دانشگاهی کمک هزینه ای وجود داشته باشد به صراحت به عدد در وبسایت دانشگاه اعلام میشه، یعنی یک دانشگاهی میگه من 25000دلار بورسیه میدم حالا یا RA یا TA، یا مثلا کمک هزینه میدم به بهترین دانشجوی ورودی یا همچنین چیزی 10000 دلار باید این شرایط را داشته باشه که خب شاید شامل حال شما بشه، شایدم نشه، یا مثل آلمان یا ایتالیا به صراحت اعلام میشه که ماهی 300 یورو یا سالی 5000 یورو تقدیم شما دانشجوی عزیز میشه، این ها دقیقا اعلام شده، به شما هم گفته میشه، کتبا هم در هنگام دریافت بورسیه، این نکته در نامه دانشگاه هستش و شما این رو به سفارت نشون میدید که دانشگاه مقصد داره هزینه های شما رو پرداخت میکنه و شما دیگه نیازی به ارائه مدارک مالی نداشته باشید.
پس اگر با هزینه ی شخصی قصد عزیمت دارید، علاوه بر آن رتبه که گفتم، باید مبلغ قابل توجهی هم در حساب بانکی داشته باشید که احتمال دریافت ویزا را بالا ببرید، البته بدون بورسیه و حساب بانکی با موجودی مناسب، معمولا درجا ریجکت میکنند.
این FAFSA هم که گفته شده بورسیه دولتی هستش و فقط برای آمریکایی ها است .

من اطلاعاتم برای پزشکی زیاد نیست، قصد نا امید کردن شما رو هم ندارم، اگر نظر من رو میخواهید، با این 24 هزار دلار که فقط برای یک سال هستش آن هم نه برای یک سال میلادی، بلکه برای یک سال تحصیلی و آن 4 ماه تابستان (3 ماه هستش، دو هفته از این طرف و آن طرف را دانشگاه حساب نکرد است!) شهریه در نظر نگرفته، البته در این زمان شما میتوانید کار کنید، اما درآمد شما به میزان قابلی توجهی بیش از مخارجتان نخواهد بود.

پس: به نظر من این گزینه مناسب نیست، اگر واقعا 24000دلار سرمایه دارید این راه فقط این سرمایه را صفر میکند و بزرگترهای فروم هم اگر دوست داشتید (یا داشتند) کامل میتوانند این موضوع را برای شما باز کنند. این میزان سرمایه یعنی حدود 21660 یورو، این یعنی هزینه ی زندگی حدود 3 سال (دقیقا 2 سال و 7 ماه) در آلمان به علاوه تحصیل رایگان، بیمه درمانی کامل، ویزای چند بار ورود، نزدیکی راه، انتخاب یک رشته ی بهتر، دانشگاه معتبرتر و مدرک و شغل بسیار بهتر.

با احترام

@Shihan لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - nahe - 16-07-2016

ممنون از پاسخ کامل شما

با شرایطی که میفرمایید نظرتون راجب نیوزلند چی هست ؟ با پذیرش مشروط ویزا میدن؟البته در رشته هنر.

اطلاعات جالبی راجب رشته طب سوزنی پیدا کردم که شاید به درد بقیه دوستان بخوره-یکی از ارزانترین دانشگاه ها تو این رشته در آمریکا Pacific college of oriental  medicine San Diego هست که با 3 سال درس خوندن میشه مدرک دکترا گرفت با 30000$ هزینه در حالیکه مابقی دانشگاه ها بالای 45000$ هست .و جالب اینکه admission assistant این دانشگاه چقدر پیگیره .. پذیرش از جانب اونا صد در صده اما همین طور که Shihan عزیز فرمودند در موقع ویزا رتبه دانشگاه مهمه .البته رتبه این کالج 10 هست در سایت http://www.thebestschools.org اما اعتبارشو مطمئن نیستم .
نکته دیگه اینکه این رشته رو به رشده و بازار خوبی تو آمریکا و استرالیا پیدا کرده با این تفاوت در آمریکا شما بعد از تحصیل باید یه امتحان بابت مدرکی برای کار بدین .و شرایط کار در هر ایالت بر اساس قوانین همون ایالت تعیین میشه و متفاوت هست.

باز هم سپاسگذارم از همکاری شما