آکادمیا کافه
ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 03-03-2014

ببخشید خانم میم شما هم آنلاین وقت سفارت گرفتین؟نمیدونم کی سفارت وقتهارو باز میکنه.دوستم میگه هر یک ساعت باید چک کنم سایت سفارتو.اگه باز کنه واسه چند روز یا چند ساعت باز میمونه؟دیگه نمیخوام جا بمونم.واسم مهمه
بچه ها راستی اون باجه اطلاعات سفارت خوب راهنمایی نکرد.اطلاعاتش در حد خود من بود.خانم میم خیلی بهتر راهنمایی کردند.نتیجه میگیریم با افرادی که تجربه کردند صحبت کنید بهتره تا اینکه با اون دنگ و فنگ و بازرسی وارد سفارت بشید بخواین برین باجه اطلاعات سوال بپرسین.ولی رفتن دم سفارت به من کمک کرد که ببینم روند چه جوریه و بعضی چیزارو محک زدم.مثلا اینکه روز مصاحبه تنها نرم .یک همراه بیاد روز وقتتون بهتره چون اگه چیزی کم باشه بالاخره اون یک کمکی میتونه بکنه اینور و اونور بره یعنی وقتی شما داخلین که وقتتونو از دست ندین و کم و کسریو برسونه به دستتون.

بعد اینکه آنلاین وقت گرفتیم باید یک میل به این آدرس بفرستیم؟terminbuchung@tehe.diplo.de 
یعنی واسه ویزای تحصیلی هم باید به این آدرس بفرستیم؟یا منظور سفارت فقط شنگن بوده؟آخه چیزی راجع به ماها ننوشته اصلا ما باید این ایمیل رو بزنیم؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - خانوم میم - 03-03-2014

(03-03-2014, 12:44 PM)'nixe2006' نوشته: ببخشید خانم میم شما هم آنلاین وقت سفارت گرفتین؟نمیدونم کی سفارت وقتهارو باز میکنه.دوستم میگه هر یک ساعت باید چک کنم سایت سفارتو.اگه باز کنه واسه چند روز یا چند ساعت باز میمونه؟دیگه نمیخوام جا بمونم.واسم مهمه
بچه ها راستی اون باجه اطلاعات سفارت خوب راهنمایی نکرد.اطلاعاتش در حد خود من بود.خانم میم خیلی بهتر راهنمایی کردند.نتیجه میگیریم با افرادی که تجربه کردند صحبت کنید بهتره تا اینکه با اون دنگ و فنگ و بازرسی وارد سفارت بشید بخواین برین باجه اطلاعات سوال بپرسین.ولی رفتن دم سفارت به من کمک کرد که ببینم روند چه جوریه و بعضی چیزارو محک زدم.مثلا اینکه روز مصاحبه تنها نرم .یک همراه بیاد روز وقتتون بهتره چون اگه چیزی کم باشه بالاخره اون یک کمکی میتونه بکنه اینور و اونور بره یعنی وقتی شما داخلین که وقتتونو از دست ندین و کم و کسریو برسونه به دستتون.

سلام به خانوم نیکس! مرسی که به منی که هنوز اول خطم، احساس مجرب بودن و آخر ِ خط بودن می دین. ;- )

به نظر من، به غیر از این پذیرشی که الان دستتونه، بازم باید برای ترم بعد حتما یک نامه ی جدید بگیرید که نشون بده تحصیلتون رو انداختید برای ترم بعد. توی اون نامه اصلا می تونید به دانشگاه بگید که توضیح هم بده که ترم قبل هم پذیرفته بوده شما رو. البته این پذیرش قبلی هم همراهتون باشه که اگه خواستند نشون بدید. اما فکر نمی کنم بگیرند. من خودم نامه ای که از دانشگاه بردم، پشت سرش نامه ی اوکی ِ رییس دپارتمان هم بود. اما اون رو پاره کرد و انداخت دور. فقط یک صفحه نامه ی اینترنشنال آفیس رو برداشت.

به جای اون ایمیلی که دانشگاه بعد از دریافت مدارکتون به صورت اتوماتیک براتون فرستاده بود، به نظرم بهتره به دانشگاه بگید که یک نامه خطاب به سفارت بنویسه، با مهر و امضا و روی ورق رسمی دانشگاه و این بساط.

من هم آنلاین وقت گرفتم. هر صبح و شب هم می رفتم چک می کردم. اصلا توی این سایت هم عضو شدم که بپرسم قضیه چی هست و شاید جور دیگه ای هست و من خبر ندارم.  

روز مصاحبه هم فکر می کنم تنها برید بهتره. چون همراهتون که در هر صورت نمی تونه بره داخل. موبایل رو هم که اون موقع مصاحبه با خودتون نمی برید داخل. نگران هم نباشید، همه ی موارد داخل چک لیست رو اگر ببرید، به چیز دیگه ای نیازی نیست. من خودم برای محکم کاری، از هر نسخه ی اصل، دو تا کپی بردم. یعنی یکی اضافه هم بردم، چون شنیده بودم بعضی وقت ها شده که از بعضی ها به جای یکی دو تا بخوان. صبح زود هم وقت بگیرید بهتره، چون بالاخره معمولا حداقل یه یک ساعتی معطل می شید.

(03-03-2014, 02:28 PM)'خانوم میم' نوشته:
سلام به خانوم نیکس! مرسی که به منی که هنوز اول خطم، احساس مجرب بودن و آخر ِ خط بودن می دین. ;- )
به نظر من، به غیر از این پذیرشی که الان دستتونه، بازم باید برای ترم بعد حتما یک نامه ی جدید بگیرید که نشون بده تحصیلتون رو انداختید برای ترم بعد. توی اون نامه اصلا می تونید به دانشگاه بگید که توضیح هم بده که ترم قبل هم پذیرفته بوده شما رو. البته این پذیرش قبلی هم همراهتون باشه که اگه خواستند نشون بدید. اما فکر نمی کنم بگیرند. من خودم نامه ای که از دانشگاه بردم، پشت سرش نامه ی اوکی ِ رییس دپارتمان هم بود. اما اون رو پاره کرد و انداخت دور. فقط یک صفحه نامه ی اینترنشنال آفیس رو برداشت.
به جای اون ایمیلی که دانشگاه بعد از دریافت مدارکتون به صورت اتوماتیک براتون فرستاده بود، به نظرم بهتره به دانشگاه بگید که یک نامه خطاب به سفارت بنویسه، با مهر و امضا و روی ورق رسمی دانشگاه و این بساط.
من هم آنلاین وقت گرفتم. هر صبح و شب هم می رفتم چک می کردم. اصلا توی این سایت هم عضو شدم که بپرسم قضیه چی هست و شاید جور دیگه ای هست و من خبر ندارم.  
روز مصاحبه هم فکر می کنم تنها برید بهتره. چون همراهتون که در هر صورت نمی تونه بره داخل. موبایل رو هم که اون موقع مصاحبه با خودتون نمی برید داخل. نگران هم نباشید، همه ی موارد داخل چک لیست رو اگر ببرید، به چیز دیگه ای نیازی نیست. من خودم برای محکم کاری، از هر نسخه ی اصل، دو تا کپی بردم. یعنی یکی اضافه هم بردم، چون شنیده بودم بعضی وقت ها شده که از بعضی ها به جای یکی دو تا بخوان. صبح زود هم وقت بگیرید بهتره، چون بالاخره معمولا حداقل یه یک ساعتی معطل می شید.

ببخشید شما بعد رزرو وقتتون همون روز اون ایمیلو به همون آدرس terminbuchung@tehe.diplo.de فرستادین؟یعنی ممکنه وقتها شبها باز شه؟نمیدونید برای چند روز یا چند ساعت باز میشه.خوشبحالتون

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - خانوم میم - 03-03-2014

(03-03-2014, 03:27 PM)'nixe2006' نوشته:
ببخشید شما بعد رزرو وقتتون همون روز اون ایمیلو به همون آدرس terminbuchung@tehe.diplo.de فرستادین؟یعنی ممکنه وقتها شبها باز شه؟نمیدونید برای چند روز یا چند ساعت باز میشه.خوشبحالتون

نمی دونم وقت ها کی باز می شه. وقت دقیقی نباید داشته باشه. قضیه ی ایمیل دادن رو هم نمی دونم. اون موقع که من وقت می گرفتم نبود. اونجایی که بهت آدرس دادم، احتمالا بتونی جوابت رو پیدا کنی. 

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - marzie.ghi - 15-04-2014

دوستان سلام و روز بخیر
چقد این فروم با انرژی و خوبه Smile
بچه ها من چند تا سوال داشتم لطف می کنید اگه کمکم کنید بتونم تصمیم بگیرم.
1_ من برای مقطع لیسانس میخوام اقدام کنم ترم پاییز که از اکتبر شروع میشه و شانس اوردم که رشته مورد علاقمو پیدا کردم که نه تنها انگلیسیه بلکه هزینه خیلی پایینی داره, حالا طبق دنبال کردن پرسش و پاسخ هاتون می خوام بدونم ایا هنوزم اینطوریه که اگه رشته به زبان انگلیسی باشه میشه از سفارت خواست که به B1 نده ؟ چون اصلا وقت ندارم و باید تافلم رو هم تمدید کنم. الان باید چی کار کنم؟؟
2_ بعد ازینکه پذیرش از سمت دانشگاه صورت گرفت و من جواب گرفتم ازشون, می تونم برای گرفتن ویزا از کشور دوم اقدام کنم؟ من دفترچه رزیدنس پرمیت ترکیه رو دارم و با ویزای کار میرم و مدتی میمونم حالا برای تابستون هم که وقت گرفتن ویزاست من به مدت سه ماه ترکیه خواهم بود ایا میتونم از سفارت المان توی انکارا اقدام کنم؟ دوستان با این قوانین اشنا هستن؟
3_ اگر اقدام برای ویزا از کشوری که اجازه اقامت در اون رو دارم ممکن باشه(ترکیه), کلا پروسه ویزا چقد طول میکشه؟ چند بار در کل باید رفت و اومد و پیگیری هاش به چه صورته؟ اینو دارم به صورت کلی میپرسم نه صرفا درباره ترکیه, میخوام بدونم برای گرفتن ویزا چند بار باید رفت سفارت در بهترین حالت؟
ببخشید اگه طولانی شد, با جزییات نوشتم که منظورم واضح تر باشه
پیشاپیش از جواباتوون سپاسگزارم Smile)))

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Shihan - 15-04-2014

(15-04-2014, 02:48 PM)'marzie.ghi' نوشته: دوستان سلام و روز بخیر
چقد این فروم با انرژی و خوبه Smile
بچه ها من چند تا سوال داشتم لطف می کنید اگه کمکم کنید بتونم تصمیم بگیرم.
1_ من برای مقطع لیسانس میخوام اقدام کنم ترم پاییز که از اکتبر شروع میشه و شانس اوردم که رشته مورد علاقمو پیدا کردم که نه تنها انگلیسیه بلکه هزینه خیلی پایینی داره, حالا طبق دنبال کردن پرسش و پاسخ هاتون می خوام بدونم ایا هنوزم اینطوریه که اگه رشته به زبان انگلیسی باشه میشه از سفارت خواست که به B1 نده ؟ چون اصلا وقت ندارم و باید تافلم رو هم تمدید کنم. الان باید چی کار کنم؟؟
2_ بعد ازینکه پذیرش از سمت دانشگاه صورت گرفت و من جواب گرفتم ازشون, می تونم برای گرفتن ویزا از کشور دوم اقدام کنم؟ من دفترچه رزیدنس پرمیت ترکیه رو دارم و با ویزای کار میرم و مدتی میمونم حالا برای تابستون هم که وقت گرفتن ویزاست من به مدت سه ماه ترکیه خواهم بود ایا میتونم از سفارت المان توی انکارا اقدام کنم؟ دوستان با این قوانین اشنا هستن؟
3_ اگر اقدام برای ویزا از کشوری که اجازه اقامت در اون رو دارم ممکن باشه(ترکیه), کلا پروسه ویزا چقد طول میکشه؟ چند بار در کل باید رفت و اومد و پیگیری هاش به چه صورته؟ اینو دارم به صورت کلی میپرسم نه صرفا درباره ترکیه, میخوام بدونم برای گرفتن ویزا چند بار باید رفت سفارت در بهترین حالت؟
ببخشید اگه طولانی شد, با جزییات نوشتم که منظورم واضح تر باشه
پیشاپیش از جواباتوون سپاسگزارم Smile)))

دروود بر شما و تشکر از حسن انتخاب شما.

1- اگر دوره به انگلیسیه اصلاً نیازی به ارائه مدرک المانی به سفارت نیست.
2- اگر اقامت دائمی داری میشه از طریق ترکیه هم اقدام کنی
3- بهترین حالت گرفتن ویزای دانشجویی برای المان بین 3 هفته تا 2-3 ماهه بستگی به رشته در نوسانه. البته این روند در سفارت المان در تهرانه.

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - butterfly - 18-05-2014

من درمورد این مبلغ 8040 یورو که برای صدور ویزا لازمه سوال داشتم. آیا این شرط فقط مختص دانشجوهایی که بدون فاند و با هزینه شخصی میرند آلمان یا همه دانشجوها؟ آیا دانشجویی که فاند می گیره هم باید BS ببره تا بهش ویزا بدن- با فرض اینکه بورسیه ای که گرفته همه هزینه هاش پوشش میده-؟

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - Shihan - 18-05-2014

(18-05-2014, 01:18 AM)'butterfly' نوشته: من درمورد این مبلغ 8040 یورو که برای صدور ویزا لازمه سوال داشتم. آیا این شرط فقط مختص دانشجوهایی که بدون فاند و با هزینه شخصی میرند آلمان یا همه دانشجوها؟ آیا دانشجویی که فاند می گیره هم باید BS ببره تا بهش ویزا بدن- با فرض اینکه بورسیه ای که گرفته همه هزینه هاش پوشش میده-؟

مورد ارائه گواهی بانک تنها برای کسانی که با هزینه شخصی میرن وجود داره. 

RE: ویزای دانشجویی برای کشور آلمان - nixe2006 - 20-06-2014

دانشگاه یک پذیرش واسم میل کرده که مهر داره و معتبره و همش آلمانیه. میگه پذیرش اورجینال با پست میاد.اون پذیرش اصلی سری پیش  با پست اومد آلمانی بود روبروشم ترجمه انگلیسی داشت.سفارت اینی که با میل اومده رو قبول میکنه؟ پذیرش شما ها چه شکلیه؟
واسه دوستم هر دوتاش یک شکل بود.